Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zuzanockamt
1. júl 2011

@bambulka0406 ja mam dve BG kapsy - jedna na patentky, starsi typ, tak ta zvykne pretiect okolo nozicky na pravej strane a druha novsia na suchy zips este nepretiekla

kapacekova
1. júl 2011

dobry den ja by som sa chcela opytat,ze ci ste uz niekto objednavali z tej stranky http://cgi.ebay.co.uk/NEW-6-Coolababy-Velcro-Mo......
lebo tam su velmi krasne tie plienocky,a ak ano prosim vas kolko vas to tak vyslo aj s postovnym?dakujem

michaela80
1. júl 2011

@kapacekova k tymto sa nedostanes plienockam, na SK neposielaju...

pasoa
1. júl 2011

Ahojte dievčence, ja sem síce nechodím, no viem, že pár dievčeniec z marcoviek2009, kam "patrím" áno.

Chcem sa Vás spýtať, najmä tie z MT a okolia a KE a okolia - idem objednávať z www.branakdetem.cz , tak ak by ste niečo chceli, napíšte mi IP.
Objednávať budem v pondelok 4.7.
Pa

zfidorka
1. júl 2011

@bambulka0406 mhmm, to pretekanie na chrbatiku je divne, vzhladom na to ze mas chlapca a ti cikaju dopredu... este by to mohol byt niecim upchata sty dry vrstva, napr. mydlom, inak neviem...

petrinka
2. júl 2011

baby, pisala som si s jednou maminou a ta mi povedala, ze kapsovky by sa nemali prat v slize, lebo zacnu pretekat... ake s tym mate skusenosti? ja nepouzivam sliz az tak dlho, aby som to vedela s urcitostou potvrdit... pravda je, ze pretecu, ale pripisovala som to tomu, ze krpec cura ako cisterna a aj vkladacky su uplne mokre... takze ma ani nenapadlo, ze by mal byt problem s priepustnostou flisu.

labutka
2. júl 2011

@zfidorka @bambulka0406 @petrinka perem v slize 2 roky a nepreteka mi nic. Myslim ze to mydlo a flis je nejaka kacica. 😉
Vy v com periete?

bambulka0406
2. júl 2011

@labutka
@zfidorka
@petrinka
@zuzanockamt napadlo mi este, ja som malemu zo zaciatku mastila ritku sudokremom, nedavala som separacky, vlhko mu robilo zle. mal asi prvy tyzden dva zapareniny, ale zvykla som plienku preprat v mydle, aby krem zisiel. uz nekremujem vobec. moze to byt z toho? teraz uz mozem plienku akoze vyhodit? musim odsledovat ktore BG mi to robia, ci len niektore. periem v mydlovych orechoch, predtym som v persile sensitive

marianas
2. júl 2011

Ahojte, nie ste niekto z Lipt. Mikuláša alebo jeho okolia? Sme tu na dovolenke a chcem kúpiť v Tescu Mio Fresh. Majú ho tu? Ak áno, kde ho predne nájdem? Vďaka za pomoc.

zfidorka
2. júl 2011

@labutka ja periem v lovele... no s tym mydlom to nikto vlastne nepotrdil ani nevyvratil 😒

@bambulka0406 no moze to byt kvoli tomu kremu, nabuduce davaj flisove separacky, tie nerobia mokro... mozno sa po viacerych praniach ten krem vyperie, ja s tym nemam skusenost...

alusha
2. júl 2011

ja som zacala prat v slize, ale aj rychlo skoncila, lebo nam katastrofalne smrdeli plienky mocom... takze perieme v persile senzitiv

bambulka0406
2. júl 2011

@zfidorka dufam, ze sa to vyperie... 😖

zfidorka
2. júl 2011

@snehulka24 dekalcifikacna kura sa robi s kyselinou citronovou, skus sa spytat v ceskej teme https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/latkove-...

gabika84
2. júl 2011

ahojte. kocky s ktorymi kapsovkami mate dobre skusenosti? ja som kupila zatial 3 na skusku: Wonderoo minky, Tots Bots easy fit V2 a Fuzzi bunz perfect fit.
zeby BG? kapsovku nemam iba 2 sady flipiek so stay dry.
a co Itti Bitti? boli by vhodne aj pre male babo, ked su take stihle?
wdaka za odpoved 🙂

virivka
2. júl 2011

@labutka Tutto su rovnake ako dlish? Teda okrem toho, ze sa da nastavit velkost a maju tretiu vkladacku?

siss_sz
2. júl 2011

@gabika84 mne sa osvedcila wonderoo, fuzzi buns nejak vobec nie, davala som jej viac sanci a nic... ☹ ale mozno zavisis od proporcii babatka, alebo co, moj u fuzzi buns vzdy precikal okolo noziciek, napriek tomu, ze sa tam daju nastavovat gumicky... ☹

virivka
2. júl 2011

@gabika84 Ja mam fuzzy buns daisy perfect fit a su moje najoblubenejsie. Mam aj Wondero V2 ale ta sa mi az tak nepaci.

siss_sz
2. júl 2011

@gabika84 tak si vyber, chi...

gabika84
2. júl 2011

@siss_sz
@virivka ved to, ze asi zistim az praxou, naozaj sa zda, ze u kazdeho babatka je to individualne. niektoremu sedi, inemu nie. ved ani my nemozeme nosit trebars rovnaky strih podprsenky 🙂

snehulka24
2. júl 2011

@zfidorka dakujem velmi pekne ;)

miruss
2. júl 2011

@gabika84: Z kapsoviek bola moja naj Bum genius a Itti Bittoi je podľa mňa lepšia až pre detičky od cca 4 mes.

zfidorka
2. júl 2011

@gabika84 moja oblubena kapsovka je BG 🙂

labutka
2. júl 2011

@bambulka0406 s tym sudocremom - ja mam info, ze s plienok ide vyprat. Ale na jednej flisovej separacke nejaky krem mam. Akurat neviem aky - ja som davala len sudocrem, ale uplne trosku a len na noc. Manzel obcas strekol rybaci olej (ten vyprat nejde), obcas dal este nejaky iny krem (dostali sme este clorane); ale definitivne nekremujeme asi od 4 mesiacov, uz si to fakt nepametam. 😅 skus ten konkretny flis kuknut proti svetlu, ja som tam ten flak tak nasla, inak vidiet neni. Plienky som prala vacsinou v slize, parkat bol aj prasok.

labutka
2. júl 2011

@virivka rozdiel medzi ib dlish a tutto je ten, ze tutto si nastavis velkost, a od polky nozky maju dvojite gumky okolo nozky, volaju to "poo fence", ide to okolo celej ritky, takze kakanie nepretecie mimo plienky. Tutto ma aj ine vkladky, mne osobne sa viac pacia vkladky do dlishky, ale tie sa zmensovat nedaju - musis pouzit velkost ktora pasuje k zmenseniu plienky. latkovky.sk/produkt-detail/limitovana-edicia-itti-bitti-tutto posledny obrazok je novy typ vkladacky.
inak povrchova uprava je ta ista, myslim ze tutto ma este par farieb navyse...

labutka
2. júl 2011

@gabika84 u mna kapsovka minilala, na bg sa dost rychlo zozmolkuju suche zipsy - sice drzia dobre, ale nevyzeraju pekne.
Itti bitti by som krpcom davala az po kontrole klbov, a skor vtedy, ked necakas ze bude kakat - ked ti ju babo okaka, straca sio plienka vyhodu, ze staci menit save jadro. Ja som maleho na ib odchovala, mam s, m, l aj tutto a fakt spokojnost. 🙂

katka888
2. júl 2011

@gabika84
nase najoblubenejsie kapsovky BG 🙂

sima.p
2. júl 2011

Moja naj kapsovka Bum genius...

emjee
2. júl 2011

@gabika84 najoblubenejsia blueberry minky, ale dost teraz ficime aj na bbh magic
bg kapsu nemam

gabika84
3. júl 2011

dakujem krasne za odpovede 🙂 zda sa, ze predsa len dokupim tu BG. aj tie blueberry vyzeraju dobre, len nerozumiem, preco je ta plienka taka draha ☹

zuzanockamt
3. júl 2011

dievcata, lanolinovala som vlniaky ... v tomto som absolutny zaciatocnik ... no a teraz su nejake take mastne na dotyk, to tak ma byt alebo sa to pouzivanim strati? ... mala som ich v tej vode pocas noci a v litri vody som rozpustila 1 lyzicku lanolinu, lanolin mam z lekarne - taky hnedy krem je to ... dufam, ze som to urobila dobre 😕 😅