Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

kadea
7. máj 2008

Maju aj tie, len musis povedat, ze prave tie si prosis. Ja tam bezne objednavam Imse vimse soft a su uplne super aj na klasicke plienky aj na BL.

olinka6226
7. máj 2008

kadea, prepac, ale oni nie su dovozcom ani partnerom dovozcu na SR, cize predajom IV v SR porusuju vyhradne prava inej spolocnosti. Nechcem nijak utocit, len informovat.

olinka6226
7. máj 2008

Z BL bamusiek som inac nadsena. Uvidim ako casom stvrdnu. Snad nie moc. 😉

kadea
7. máj 2008

Ja som zakaznik a tieto veci neriesim, pre mna je dolezity pristup ku zakaznikovi, a vyhody, kt. ponukaju.
A, tym, ze mi oznamis takuto info, mna nijako neodradis a "neprinutis" kupovat inde. A sa mi zda divne to takto prezentovat na fore.

olinka6226
7. máj 2008

Kadea, napisala som ze len pre info. Ani som nepisala o aku spolocnost ide, cize som neporusila pravidla a ani som ta nijako neosocila, teda aspon dufam 😅 Nie je mojim zamerom ta prinutit nakupovat inde. Je to tvoja slobodna vola a preto je tu viac moznosti nakupovania a kazdy si moze vybrat to, co mu vyhovuje. Nechcem sem vniest negativnu energiu, som rada ze aj slovenske forum o latkovkach sa celkom rozbieha. Ved vsetkym nam ide o jedno. O radost z plienkovania a odovzdavanie si skusenosti, tipov, napadov a rad. 🙂

bihan
8. máj 2008

Ty brďo, toto mi pripomína komunistický podpultový predaj... sama sa snažím bojovať proti internetovému pirátstvu a určite nebudem podporovať obchod, ktorý porušuje obchodné právo.

Takže asi pôjdem do BL bambusiek a dokúpim nejaké viacvrstvené plienky a skončili sme 😀 (snáď)
Bambusko, ja mám 9 plienok na deň, sú to kapsovky, takže po druhom dni ich vyperiem, ráno sú suché a teraz sa pokúšam niečo zachytiť do nočníka, takže sa nám zvýšila spotreba štvorcoviek v instantnom balení.

bambusko
8. máj 2008

este ma napadla taka vec, nedaju sa tie viacvrstvove plienky napchat aj do nohavickovych babylucy? myslim, aby sa tym zvysila kapacita. neskusali ste niekto?

taanak
8. máj 2008

Myslim, ze by s tym nemal byt problem. Vsetko sa da medzi sebou kombinovat tak, ako to komu vyhovuje 😎

olinka6226
8. máj 2008

Bambusko ja to tak obcas robim ked mi dojdu vkladacie plienky. Davam totiz na noc 2. Cize 1 viacvrstva nahradi 2 vkladacie plienky. A tiez som skusila dat 2 viacvrstve plienky priamo do vlnakov a zopar krat to bolo ok a potom zas bol cely precurany, tak som od toho upustila. Tak do vlnakov davam len 1 vv a len cez den.

olinka6226
8. máj 2008

Este by som chcela na obranu kolegyne napisat ze mozno v case ked u nej nakupovala Kadea sme este neboli otvoreni. Cize verim ze aj ked by sa u nej predaj IV v tomto case vyskytol tak verim, ze nie so zamerom poskodzovat. Nechcem jej poskodit meno, lebo by to bolo odo mna nefer.

juraj.k
8. máj 2008

Citujem: "oni nie su dovozcom ani partnerom dovozcu na SR, cize predajom IV v SR porusuju vyhradne prava inej spolocnosti. Nechcem nijak utocit, len informovat."

1. Firma Imse Vimse nema na Slovensku vyhradneho dovozcu. V pripade, ze by sa nim niekto stal nesmel by predavat tovar inych znaciek. Overili sme si to dnes priamo vo Svedsku.
2. Na Slovensko dodavaju tovar od Imse Vimse 3 spolocnosti - su zaradene medzi predajcov tovaru. Pripajam udaje skopirovane priamo z domovskej stranky vyrobcu, kazdy z vas si ich moze zistit sam (http://md2.peekaboo.se/imsevimse/retailer.php):

SLOVAK REPUBLIC

BRATISLAVA
Jan Benian - Benefin, www.plienkacik.sk
ROLIB, s. r. o., www.latkovky,sk

PRESOV
Juraj Kundrik, www.nosime.sk

3. nasa firma neporusuje prava ziadnej inej spolocnosti (ani tej Vasej) a rovnako ako aj ine firmy ma pravo dovazat tovar zo Svedska - ako ktokolvek iny.
4. ak nemate zistene vsetky udaje, nepiste prosim zavadzajuce informacie.

olinka6226
8. máj 2008

Toto si budem musiet doriesit s pani Marie Waleberg zo svedska, nakolko mame inu dohodu. Ale to nie je Vasa vina. Uz vyssie som uviedla ze moje vyjadrenie bolo prihoruce a nerada by som poskodila meno inej spolocnosti. Rada by som to tu uz vsak nepreberala nakolko toto ozaj nie je miesto kde to treba riesit.

juraj.k
8. máj 2008

suhlasim, nabuduce nas v pripade akychkolvek problemov prosim oslovte mailom. S pozdravom Juraj Kundrik

fifla
9. máj 2008

olinka este stale pouzivas viacvrstvace 1-ky?

bambusko
9. máj 2008

zaujimalo ma /a hlavne draheho 🙂 / kolko vyjde jedno pranie a ako teda ekonomicke su latkove plienky. viem, ze uz to tu fifla ratala, takze aktualizujem podla platnych cien. periem v slize na 60 st. na sliz pouzivam jadrove mydlo 9,50 Sk, 1/3 zlcoveho mydla dm 29,90 Sk/3, 1/4 kg sody 24,- Sk/4 a 10l horucej vody z vodovodu. 10l slizu, co mne staci na 20 prani teda vyjde 9,50+10+6+0,61=26,11 Sk, na jedno pranie 1,30 Sk. mali sme pozicany merac z elektrarni, pranie na 60st. spotrebovalo 0,998 kW, spotreba vody nasej pracky je 49l. Suma sumarum elektrina v sadzbe standard maxi 4,20 Sk + voda /vodne a stocne 6,1 hal./liter/ 3,- Sk a sliz 1,30 Sk = 8,50 Sk. ak periem raz za 2-3 dni, dajme tomu 150x za rok, vychadza to necelych 1300,- Sk, co na jednorazovkach miniete za mesiac. vstupne naklady na plienky su u kazdeho ine, ale do pol roka sa urcite vratia. takze je to jasne 🙂

fifla
9. máj 2008

dik bambu. aktualizacia je fajn. aj ked v podstate to nerobime pre usporu penazi. teda asi vascina z nas urcite nie.
skoda ze este nekojim, bolo by to celkom lacne prevadzkovanie 1 ks mimisa haha

bihan
9. máj 2008

kočky, máte niekde návod na skladanie VV, alebo ich skladáte len na tretiny? 😕

kili
9. máj 2008

bihan, ja ich skladám na tretiny ale pozdĺž švov, lebo mám chalanov, ty by si mala priečne. Aký iný sklad by si chcela? však sú prťavé 😕 . Dá sa ešte tú zadnú časť otvoriť a ovinúť okolo zadočku a potom pripnúť snapkou, je to dobré na nov.stolicu.

bihan
9. máj 2008

ide o to, že keď som ešte nemala záujem o VV, tak som niekde videla, že sa dajú nejako vpredu prehnúť špeci pre dievčatá, ale myslím, že to bolo len prehnúť malú časť smerom dovnútra a potom zložiť na tretiny...no a už to neviem nájsť 😅 Moja totiž ciká len dopredu, ale ja si s tým nejako poradím 😉

kili
9. máj 2008

bihan, ako môže čúrať dopredu 😀 , si to nejak neviem predstaviť.
Keď boli chalani malý, tak som plienku zložila na tretiny a potom v predu proste prehla do vnútra, tak možno tak.

bihan
9. máj 2008

to ja neviem 😅 ale na zadku to má vždy suché, tak jej väčšinou vložky do kapsoviek prehnem z jednej tretiny, aby mala dvojitú vrstvu vpredu... moja malá je asi iná 😀

bambusko
9. máj 2008

bihan, ja som cosi studovala, nie je to ono, co hladas?
http://www.rosacb.cz/ex_file/upload/soubory/skl...
myslim, ze dievcatko moze curat dopredu, ked sa plazi alebo lezie

bihan
9. máj 2008

jééj, dík.. toto som hľadala 😉

olinka6226
10. máj 2008

fifla, ano pouzivame kvoli bkm stale 1ky. Len sa bohuzial teraz nedaju nikde zohnat. Patria medzi moje najoblubenejsie.

fifla
10. máj 2008

oli ja len ze su trosku menej save. co mi az tak cez nevadi, leni niekdy ked v nich kubeno cez den zaspi tak je dost mokry. ale vkladam mu tam pre istotu jednu organic vlozku

olinka6226
11. máj 2008

my mame tera tak 2 mokre plienky denne niekrdy ani to tak to moc nemusim riesit.

kisorka
11. máj 2008

maminky, "ozajstne" plienky pouzivame od narodenia a sme velmi spokojni.
ani raz sme nemali zapareny zadocek, praca okolo plienok je tak 15 min denne a teraz to uz robime s dcerkou, je to dalsia nasa hra. mame babylucy, popoliny a ellas house. baby lucy su lacne, ale maju nizsiu savost ako popolinky.
na noc odporucam ellas house bum hugger, celkovo kokosove a konopne plienky maju vyssiu savost - a su aj menej objemne ako bavlnene. neodporucam tri v jednom, male miminko to ma az "po krk".
jednorazovky su super na cesty, ale ich pouzivanie je "klamlive" dieta je v suchu, ale vo vnutri chemicke reakcie rozkladaju mocovinu... prehrievaju pohlavne organy, co je problem najma u chlapcov - prehrievanie semenikov.

-na konferencii ekoporadne zivica 17.maja /sobota bude aj prednaska a nazorne predstavenie produktov na slovenskom trhu. viac na www.zivica.sk/dieta

olinka6226
11. máj 2008

kisorka, v tom ti musim dat zapravdu. samko tiez pri latkovych plienkach netusi co su zapareniny a to sme prvych 6 tyzdnov pouzivali jednorazovky (kym sme objavili caro "ozajstnych" plienok a bkm) a teda musela som ho stale mazat a aj napriek tomu sa obcas nejaka ta zaparenina objavila. teraz mu ritulku len vetram a ziadne kremy nie su potrebne.

kisorka
11. máj 2008

a ako hovori nasa pani dr. : doprajte dietatku vzdusny kupel!
sama som sa cudovala kolko mojich kamaratok nechapavo krutilo hlavou, ked nechavam dcerku aj pri kazdom prebalovani aj 20 min holatu a "vetrame" pokozticku, hrame sa be z plienky...
teraz je uz teplucko, predtyn som malinkej dala take "stucnicky" na nozky, aby neprechladla...
ako prevencia proti zapareninam dr.odporucila umyvat zadocek pod tecucou vodou a nie tymi vlhkymi obruskami a postupne otuzovat, tj. pridavat studensiu vodicku. funguje to. a klopi klop ani raz sme neboli chori , ani soplik, ani nic... este sa chcem informovat na saunovanie babetiek.

fifla
11. máj 2008

dievcata, vcera som zazila celkom cool zazitok, ked som bola vonku so znamimi a prezliekala som malinkemu BL vonku. normalne vsetci kolektivne odvratili zrak, ako by som neviem ake veci robila. 😀 ani ziadne otazky typu ze co to je. mi to prislo strasne smiesne. by ma zaujimalo, co im islo hlavou
inak na tu konferenciu som mchcela prifrcat, ale mame s manzelom po 2 mesiacoch free vikend spolu tak nebudem odmietat taku ponuku. ale veeeeeeeeeeeeeeeeeeelmi ma to mrzi.