Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

labutka
14. aug 2009

akurat mi pisali z brany, ze CT nemaju..... 😒 Oli ty ich nebudes mat v shope?

olinka6226
14. aug 2009

labutka zatial nie, kvoli zdlhavemu procesu preclievania... ale skusim zistit ci nemaju medzisklad v eu to by potom slo dam vediet...

matja
14. aug 2009

labutka, nemaju ziadne CT? Ci iba tie tvarickove, co si chcela ty?

brinzulka
14. aug 2009

on kaka do kazdej plienky...uz ju ma fesnu...ale teraz natierame

emmka3
14. aug 2009

baby, co natierate prdky, vzdy davate separacku, alebo davate aj bez?

tamka84
14. aug 2009

labutka, ja som na tom tak isto. Teraz bývame u našich takže na dvore plienky za dobrého počasia uschnú za poobedie, a doma nemám balkón ☹

ja dávam tiež sudokrem, ked má malá červenú riťku ale vtedy vždy dám separačku, a dám flísovú a pre istotu aj papierovú. A neviem čo je to v poslednej dobe, má kako skoro v každej plienke. A už tak pekne kadila vždy ráno, a teraz niekedy ani nepostrehnem a je pokakaná a potom je červená riťka. 😔

Baby, poradťe, mám doma už mio fress, zajtra chcem skúsiť, ako to dávkujete do toho prania? V návode je písané že sa má používať len na nefarebné veci, takže môže byť že preto púšťajú plienky farbu, lebo farebné by sa nemali v tom prať.

brinzulka
14. aug 2009

oj a ja plieskam mio na vsetky...mame zelene, biele a jednu zltu...
raz som dala aj moje sede gate na 60tku s plienkami a asi pustili...jedine, na ktorych je to vidiet su vkladacky do BG ☹ ...su zasednute ☹ ale funkcne to nevadi 🙂

labutka
14. aug 2009

fuha tamka, tak to preto mi pustila ta oranzova plena, lebo som ju nalozila do miofreshu.
ale ked pridavam do pracky (1 odmerka), tak mi nic nepustilo farbu. len ked som mala plienky na dovolenke nalozene cez noc.
matja, nemaju ani tvarickovu ani tu maskacovu co si chcela, pisala som tej pani, ze kedy prride dalsia davka a zatial cakam na odpoved, tak som chcela dat az potom vediet.

dudri
14. aug 2009

tamka, som dala miofresh aj farba nepustila aj MMT minky-modre (ma byt prat 40stup)prala som 60stup.nic sa stane...mam vsetky pastelove farby...

stale nepochopim preco MMT prat len 40stupnov ?, keby 60stupnov, potom co sa stane???farba alebo zrazi velkost alebo mensia schopnost savost alebo............

tamka84
14. aug 2009

dudri neviem čo sa môže stať keď vyperieš plienky na väčšom stupni ako je písané. Ja som tiež pártkrát oprala MMT na 60, ale snažím sa na 40.
Ok, takže dám jednu odmerku do prania a to je všetko? Sissik, Standu ešte vy periete z MIOm? Vaše dávkovanie by ma ešte zaujímalo...ďakujem 😉

sissik
14. aug 2009

mne tiez nepustaju farbu s mio freshom.
ked je v plienke fleece, tak po nakremovani separacku uz nedavam. ak nie je fleece, tak dam fleecovu separacku.
MMT som prala aj na 60 a v pohode.

dahlia23
14. aug 2009

my sme sa chvíľa aj krémovali, kým som nepochopila, že do látkoviek je to úúúplne zbytočné. 😀 Potom už len keď bola náhodou červená riťula.

dudri
14. aug 2009

Tamka, davas prasok na pranie alebo tekuty alebo sliz + mio fresh+ na koniec extra plakanie ocot 😉

labutka
15. aug 2009

baby, nechcete niektora nieco? SWB, CT, IB ... postovne na SR je 3,75 libry 🙂
http://www.cheeksandcherries.co.uk/

labutka
15. aug 2009

este baby, co mate CT aj IB SIO - daju sa boostre z IB pricvaknut aj do CT?

brinzulka
15. aug 2009

joj...labutka tak o tyzden by som Ti povedala...este nemam CT doma

bambusko
15. aug 2009

zdravim vas 😅 ak ma niekto zaujem, predavam velurove plienky babylucy, mam 2 - zltu a tyrkysovu, pouzite len parkrat, velkost m/l, ku kazdej pribalim konopnu vkladacku swaddlebees, piste prosim cez ip 🙂

standu
15. aug 2009

😀 labutka nedrazdi 😀

minule som sa pomylila a CT vkladacku som isla pripnut do IB a neslo....CT maju cvoky na uzsie.

dudri
15. aug 2009

labutka, ked pojdes objednat CT, ja pridam CT vlnky -London Mod Squad, kolko stoji euro? aj postovne ako rata libra?

dudri
15. aug 2009

uz som ratala libra in euro
ako dlho trva balik?
brana k detem nebude CT vlnky???? 😕

tamka84
15. aug 2009

juuuj labutka, na tej stránke majú CT ružový maskáč, ale už nechcem viac CT... 😔

ludmilabb
16. aug 2009

ahojte, zacala som dcerku balit do latkoviek, stvorce plus postolky ale vobec sa jej to nepaci. Zvykla si na jednorazovky a ze ma nozicky pri sebe a takto ich ma ako v baleni nasiroko. Je mrzutejsia, cika casto tak je nekludna lebo je stale hned v mokrom. Len stale prebalujem a dieta ani poriadne cez den nespi ☹
Myslite, ze si uz zvykla na "komfort" jednorazoviek a len tazko ju budem ucit na latkovky, mali ste takyto problem?

vladkaz1
16. aug 2009

ja si myslim ze to je to blbost aspon s osobnej skusenosti .. mala bola spokojejsia v latkovke nez v papierovke ..uz len s toho dvovodu ze sme vyliecili dermatitidu ..
ale davala som flisovu separacku co odvadza pocit mokra ..

mamutka
16. aug 2009

ludmilabb, to pouzivas klasicke komunisticke stvorce a postolky iba? nedavas nejake makke bambusove a na to gatky nepremokave, PUL alebo flisove, alebo vlnene? postolky by som asi upalila, keby mi ich dakto navliekol, sa necuduj ze sa hnevka malicka 😉
ved postolky ani nedrzia plienocku pohodlne, rada by som ti poradila, vrchne garky na plienku su napr.
http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...

http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/5-1-Vrc...

daju sa kupit rozne, drahsie, co su makkucke, potom lacnejsie, take pevnejsie, ale aspon tvarovane ako pre dieta, nie ako postolky.

ludmilabb
16. aug 2009

nasa sa doterazl z jednorazoviek nevyhazala ani nic podobne. Teraz zatial pouzivam postolky a klasicke komunisticke stvorce 😝 , jasne su hrube (ale aj najlacnejsie a dostala som ich). Mam objednane Imse Vimse organic a este SWADDLEBEES veľ. M dufam, ze jej budu dobre, len dovnutra neviem co jej budem davat este som objednala viacvrstvove Popolini a nejake Baby Lucy stvorce. Vladka ide o to ze ona doteraz nemala taky intenzivny pocit mokra v jednorazovke a v latkovke je to hned citit a az teraz vidim ako velmi cika, nie zeby bola latkovka uplne precikana ale cvrka dost casto. Od kedy si zacla latkovat?
Mamutka dakujem za typy 😉 vadia mi tie dve hrube plienky lebo vyzera hrozne ked jej ich dam tak nepohodle musia ju aj tlacit ale skusam jej to lebo na jednorazovky mam svoj nazor a chcela by som och pouzivat co najmenej.

mamutka
16. aug 2009

mne sa viacvrstvove popoliny dobre osvedcili a takisto BL stvorce, dobre bude, uvidis 😉 a flisove separacky tenucke ked das do toho, nebude to mokro nejak citit.....mojmu to ale nejak nevadi, vie ze ho o chvilu zas prebalim, chlapi su taki ze im to je jedno asi

ludmilabb
16. aug 2009

mamutka a konopne vkladacky Imse Vimse su dobre?

mamutka
16. aug 2009

tie nemam ☹
naposledy som si urobila zasoby z BL bambusovych, na patentky aj suchac a do nich davam co pride, BL vkladacky, popoliny, ale bambus, konope, frote by mali byt dobre, zato veci z balny prip.flanel, tie saju ovela menej.
mam aj tri Kikko stvorce, tie farebne, tie super saju
http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/3-1-Lat...
oproti obyc.stvocom su velmi jemnucke a vysoko save, proste bambus, a velkost fajn, pekne mu to naskladam do hocijakej plienky, alebo len do Imse vimse vrchnych gatiek

vladkaz1
16. aug 2009

ahoj ja som zacala latkovat asi 2 mesiace do zadu alebo 3 neviem uz ale uz sme aj odplienkovany uplne .. tak preto ..
no tie kom. stvorce su o nicom robia pocit mokra je to pravda aj po jednom ciknuti .. teraba nakupit nieco ..a postlky by som tak isto nedavala ..
pozerala som ze uz mas objednane tak drzkam palceky nech vam dobre dopadne latkovanie 😉

andrea12737
16. aug 2009

Ahojte,
su frote plienocky dost save? nemohli by ste mi ich s niecim porovnat 😅 😉 🙂 dakujeeeeeeeem