Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

bambusko
27. dec 2008

veru divny 🙄 nam zacali hamburgery hrozne smrdiet, uz som vyskusala vsetky mozne kombinacie, furt to precura. neviem, ci je to v tom, ze maly spi na bruchu 😨 dnes napr. som mu dala na hamburger pod vlniaky poskladanu viacvrstvovu. rano v spalni bol hrozny smrad a gate vlhke, viacvrstvova komplet premocena po celej dlzke a hamburger trochu vhky len vpredu 😕 😠

bihan
27. dec 2008

no, stále mi z toho vychádza, že konepe je lepšie na fajčenie 😅 Na plienkovanie mám radšej organickú bavlnu a bambus.
Bambu, čím ti burger smrdí? močom? Ja som s tým mala určitého času problém, že ak sa mi malá počúrala skoro v noci, tak to ráno nesmierne smrdelo v izbe čpavkom... tak som zrušila eko prášok na pranie a sme zase v pohode.
Inak s burgerom nemám problém.. žiadne prečúranie u nás zatiaľ nebolo zaznamenané. 😕

bambusko
27. dec 2008

hej, bihan, cisty cpavok. j asom na cpavok alergicka, na labakoch som z toho pachu omdlela. uz ked idem spat, tak to citit 😒 a rano je to uplne bleee. periem v slize. ale konopne zavezovacky nesmrdia 😕

verulka
27. dec 2008

bam,bu, ja fakt nechapem..hambace mam cca 2mes a nemam problem..dokonca vlniaky mi prevhli raz ato znacilo, ze ich treba 1x lanolinovat...sranda ako kazdemmu vyhovuje nieco ine 🙂

bambusko
27. dec 2008

verulka, vlniaky som lanolinovala 2x po sebe, lebo som si najprv myslela, ze to je v tom. skor to bude tym spanim na bruchu. koho dieta tu tak spi?

verulka
27. dec 2008

bambu, mne spi od uplneho babatka na bruchu..len ked sa kojil v noci tak velimi casto, sem tam s azabudol na boku..aj teraz je na brusku 😉

sjuzocka
27. dec 2008

ahojte... chcem sa spytat na itti bitti, co mate L, lebo my mame M a zatial uplne v pohode, ale chcem este doobjednat a uvazovala som nad velkostou L 🙂 mohli by ste zmerat ze aky je ten vonkajsi objem okolo stehienok? ked kupim L ci to uz oblecie ze mu to bude tesnit 🙂 lebo SWD L nam sedi, sice len tak tak, pol centi a pretieklo by bokom, ale sedi 🙂

martina46
28. dec 2008

Ahojte, máte skúsenosti s IV vlniakmi? Ja som teraz vzala 2 kusy, jedny 8-12kg a 11-14. Tie väčšie som si trochu zrazila, lebo boli moc veľké. Sme spokojní, iba trošku sa bojím, že malú omínajú na stehienkach, ona ich má veľmi tučné 🙂 no s tým sa ale asi nedá nič urobiť...

bihan
28. dec 2008

Bambu, Sára spáva komplet celú noc na bruchu, takže to vždy schytá len predok a s burgerom nebol problém. Ale hovorím, problém s čpavkom som mala, keď sme používali ekoprášok a keď si mladá ucikla na začiatku noci.

Sjuzi, ja som namerala 17cm bez toho, aby som niečo naťahovala, takže úplne na voľno a zapnuté bez kríženia. U nás by boli L v pohode od pol roka 😀 Sára už absolútne nepriberá do šírky, len sa predlžuje.

Keď sme už pri tých IB, čo máte za farby? Ja sa neviem rozhodnúť pre ďalšiu 😀

crysmile
28. dec 2008

bihan, ta moja IB je fuksiova, tak ta je super.. krasna farbicka, taka skor ruzova pink.. ja by som chcela nejake dobre vlniaky, len neviem ake..

bihan
28. dec 2008

Crys, práve tú tvoju farbu poznám 😀 Ale my už máme milión ružových plienok, tak som zvažovala červenú.. alebo fialovú.. alebo hnedú.. keď ich už nemôžem mať všetky 😝

Odporúčam LVB.. neviem, či chceš na deň alebo na noc... Jersey od LVB je top.. a na noc možno tie sckoony...nevyzerajú zle, alebo Baby Beehind začali robiť vlňáky na sucháče... alebo SWB .. júúj.. už ich je toľko 😀

verulka
28. dec 2008

crys, na den ci na noc? mne sa na noc naj osvedcili natahovacky disana- su super a prebalovanie je tiche 😀 na den mam loviky a sckoony, oboje su super, neprecura ich ani v manduce/ satke..jedine s ktorymo som sa nezzila su longies od BI, takze pojdu coskoro z domu 🤐

crysmile
29. dec 2008

bihan, som nevedela ze aj ty si si objednala fuksiovu.. 😀 no ja mam tiez najma take dievcenske farby vsetkych kapsoviek.. no u mna vedie teraz IB farebne a ekoplienka swb.. ta s tymi oranzovymi a ruzovymi kruhmi.. kraaasna..

ja keby som mohla, tak si urcite kupim fialovu, je to krasna farba, najma u IB si myslim.. hnedu by som nemala s cim kombinovat, ale fialova mi ide dobre aj k hnedej aj ruzovej..

no a chcela som vlniaky na noc.. ale uz ma muz ukrizuje, neviem co mam robit, ale zatial mam len tie vlniaky od tej baby z mmb co ich strikuje no a paci sa mi ze vlniaky su take makke.. vsetky su take makke?

ja sa suchacov bojim, hlavne preto ze sa bojim ze ju to bude oskierat o brusko a tiez sa mi nepacia, ked sa zacnu suchace otacat..

hlavna vec ze mam kupenych 90g cisteho lanolinu..

verul, to tie longies sa ti nedali dobre nalanolinovat? ja chcem predat zase nase BI bamboo extra.. dako som nespokojna s touto znackou, nesadla nam..

bambusko
29. dec 2008

dnes sme boli dlho vonku, tak som dala malemu prvykrat preventivne jednorazovku - moltex. som nevedela, ci ho budem mat kedy a kde v tejto kose prebalit. doma po navrate, ked som ho prebalovala, mi asistovala alica, tak som ju poprosila, nech plienku hodi do kosa. a ona neveriacky na mna pozerala a 2x sa spytala, ci do odpadkoveho 😕 pritom upierala pohlad na kos so spinavym pradlom 😀

sjuzocka
29. dec 2008

no tak baby my sme boli u svokrovcov a pouzivala som tam jednorazky a po dni a pol sa mi maly zaparil 😠 😒 a to som prebalovala tak ako vzdy. a mal alany z DM. taka som rada ze mame nase latkove, sag by bol furt zapareny...

bihan
29. dec 2008

Crys, neobjednala, ja mám pepermint 😀 ale tú tvoju som videla 😉

Ja som používala hnusky na cestách, keď som už mala všetky plienky zbalené (v spacebagoch 😅) a mala som Alany a bola som max. spokojná.. ani mladá nebola zaparená a ja som mala čisté svedomie 😀

crysmile
29. dec 2008

baby, ako to ozaj riesite, ked ste niekde viac ako tri dni? kde davate pouzite plienky a potom, ak ste dlhsie ako tri dni, periete ich? ci ste na hnuskach? lebo ja som bola u svokrovcov s malou na tri dni a poviem vam, kedze tam nemaju pracku, tak to bol celkom humus, davat to do igelitky aby som to mohla potom doma vyprat.. no neviem si predstavit dat malej hnusky, kedze sa mi z kazdej zaparila..

bihan, juuuj, pepermint, to musi byt krasa.. no urcite by som si objednala tu fialovu..
vidis, to ma nenapadlo zbalit si plienky do spacebagu.. lebo vzdy idem dakde ako na mesiac, ked chcem vsetky pobrat..

bihan
29. dec 2008

Crys, ja som bola nútená, lebo by sme sa inak do kufra nespratali aj s malou 😅 Má viac oblečenia než ja 😠

A pri dlhších cestách používam hnusky.. aj keď eko, ale hnusky. U nás to problém nie je. Teda u mňa trochu je a keď sme boli u švagrinej na 4 dni, tak som sa tešila na látku ako malá 😀

verulka
29. dec 2008

crys, my sme na alanach..ja nemam ako latkovat na cestach a úpri mojom ostinohovi ani 3 dni...aj ja budem predavat BI bamboo extra, men enjako nesadla..longies som teraz 5x lanolinovala, ale mne sa vidi, ze akosi nezvladaju navalove surania mojho syna...to maju aj bambusky co robit 😅
jo a odstavil sa mi uplne- pri kojeni ma zacne kopat a nechce prsko ani vidiet..tak odsavam, ale uz kombinujem s speci UM...som zvedava 😝

crysmile
30. dec 2008

verul, to som nevedela ze sa ti maly odstavil.. 😕 co bolo dovodom? zachutilo mu nieco ine?

no tak budem aj ja musiet zvazovat eko hnusky.. 😒

miri.b
30. dec 2008

zdravim 🙂 , my sme boli teraz 9 dni z domu, z toho 4 noci u svokrovcov, kde sa sice da prat, ale nie je kde susit iba vonku/ maju 😝 radiatory/ stare a hrdzave/ tak bol maly na hnuskach v noci. Cez den som latkovala a boli sme klasicky na cc. Raz som tam prala s tym, ze vonku vtedy strasne fukalo, tak my plienky aj vysusilo. Potom sme boli zvysok u nasich, tak tu sa uz pralo a susilo v pohode, dokonca sme konecne vyskusali aj nove hamburgery a super /a vsetkym sa pacili/.
Svokra ma hned privitala s tym, ze maly dostal plienky/ a moja prva reakcia bola ze naco a potom, ze nevadi ved ich posunieme dalej 😉 az potom som sa spytala, ze kto ich kupil a to ona 😀 , vraj ved ked tu budete tak dlho/ skratka nedokaze pochopit, ze latkovanie je uplne v pohode a to aj pri 80% pouzivani cc, ale ked pride druhe tak rozsirim vybavu tvarovanych plienok 😉

miri.b
30. dec 2008

PS. dostali sme hnusky , nie plienky 😉

bambusko
30. dec 2008

no tak ja som bud totalny magor alebo co 🙄 o polnoci som maleho prebalovala, lebo bol komplet mokry, pretieklo mu to cez pulky 😕 😨 😠

takze hamburgery predavam, ak mate niekto zaujem, mam 3ks rozne vzory, velkost L

verulka
30. dec 2008

bambu 😕 toto fakt nechapem...
no ja by som mimo domu latkovat nemohla, kedze my enchodime k nasim alebo tak..len na vylety a dovci a tam ani pracka v ubytku nebyva..okrme toho, batoziny mame vzdy dost, kedze je nas ako hadov 😅
crys- no bolo to trosku komplikovane, ani neviem ci sa definitvne odstavil, v noci si cucol, ale uz 3.den cez den vobec...no a nechce celkovo mlieko- ani moje ani UM..tak uvidime, co bude dalej

bambusko
30. dec 2008

verulka, blbe s tym kojenim. nejako skoro sa chce ron osamostatnovat a vymyslat 😕 um mozno ani nezacne pit, nasu emu z neho napinalo, po 1 roku kojenia som uz davala prevarene plnotucne km. ale on je dobry jedak, tak to mozes nahradit za par tyzdnov jogurtom

olinka6226
30. dec 2008

verul mrzi ma to kojenie. co sa tyka latkovania mimo dom tak ked ideme k nasim na 2-7 dni no problem. na dovolenku do grecka sme vsak brali hnusky. aj tak v nich bol len vtedy ked cez obed a v noci spal. inak sme viacmenej uspesne bezplienkovali. a aj napriek tomu ze v hnuskach bol malo sa mi zaparil. tesila som sa na naozajstne plienuse ako mala.

bihan
30. dec 2008

Teda ja sa nikdy asi neprestanem čudovať, aké je to zvláštne, že niekomu nejaká plienka sadne úplne perfektne a niekomu absolútne nesadne... fakt prdel.. Je pár univerzálnych kusov, ale veľa ich nie je...

No a keďže libra je momentálne v takom úžasnom nízkom kurze, tak som objednala fialovú IB 😝

crysmile
30. dec 2008

bihan, tak predsa fialovu 😉 juuj, zavidim v dobrom...

verulka
30. dec 2008

bambu, no ja jogurt nemozem dat do roka...a potom velmi opatrne, moji chalani mali alergiu na BKM 😝 preto je to horsie..tak odsavam, ale on nechce ani moje 😕 no nejako bude..
bihan, no ja sa tesiiim z dobreho kurzu libry 😎

bambusko
30. dec 2008

aha, toz narocne to budes mat. a ako k tomu vlastne prislo? asi si pisala inde, nie som v obraze