Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

bambusko
21. jan 2009

a schnu rychlejsie ako usite vlozky 😉

lilly
21. jan 2009

ja mam aj stvorce, aj tie vlozky, obe su super. No stvorce mam tie mensie a vacsinou ich pouzivam ako vlozky do podprsenky na noc, alebo aj na den, ak sa mi minu jednorazove. No s tym schnutim je to fakt dobry argument 😉

weronique1
21. jan 2009

ahojte, máte niektorá plienky od loveybums? konkrétne sherpa alebo organic Loveybums. aké sú? odporúčate?

bihan
21. jan 2009

Ja mám len jadrá do LIO´s - Sherpa v pohode, trošku tvrdne, Organic úplne super, stále sú rovnaké ako keď som ich kúpila (teda skoro 😀), ale plienky samotné sú vraj trošku "menšie", takže kupovať s rezervou.

olinka6226
21. jan 2009

baby tak som volala dnes babe co snou jednam o itti bitti a nedovolala som saaaa. tak budem skusat dalej. co sa tyka dorucenia z teeheebaby tak nam to vtedy rozdelili do 2 balikov a jeden prisiel do 4 dni od objednania a ten druhy skoro o 8dni neskor. napis jej nech to checkne ze co s tym je ze to stale nedorazilo.

bezaz - prepac, ale bola som dnes taka na nervy. posielala som bratovi vcera cez western union prachy a nedorazili. proste to vybral niekto cudzi 😠 😖 tak som bezala do banky robit reklamaciu transferu a ze maju na to 30dni. tak uz som sa s peniazmi rozlucila. ☹ a kooolko plienok za to mohlo byt.

fakturu na tovar ti potom dam spolu s dalsou objednavkou, alebo ti to poslem postou teraz?

bihan snad do 10 dni dorazia natahovacie loviky. uz sa tesim na testovanie. mali prist skor ale ako zomrel ocino, tak som platila pohreb a pozastavila som objednavku nech mam nejaku financnu rezervu na vianoce.

olinka6226
21. jan 2009

bihan definuj co su to materialy sherpa a organic? trosku v tom mam hokej.

bezaz
21. jan 2009

oli v pohode, ten kolega na mna pozeral ako puk a vybehol von len v papuckach, zlaty 🙂 plz k tej manduci nie je novorodenecka vlozka? ci to treba separe objednat? diiik
a fakturu netreba, sak vieme svoje 🙂

sirinka
21. jan 2009

ahojte...tak skusim este raz...mam si urobit vybavicku najprv iba pre prve mesiace a neskor dokupovat vacse plienky, alebo je lepsie nakupit viac tych viacvelkostnych plienok?

bambusko
21. jan 2009

sirinka, ja som uz hlasovala 😝

sirinka
21. jan 2009

bambusko dakujem...priznam sa, ze som to vtej zaplave prispevkov prehliadla 😅

bambusko
21. jan 2009

weronique, musim ti napisat, ze som sa potesila tvojej otazke o 19:01. uz si sa daco priucila 😉 si v dalsom leveli 😀 zanedlho ta zacne chytat plienkovy osial 🤐

labutka
21. jan 2009

ked spravne rozmyslam, kapsovu plienky musim hned po pouziti oprat, ze?
a aj AIO musim hned po pouziti oprat, ze?

bambusko
21. jan 2009

labutka, hned treba preprat len zvysky stolice. inak to hodis do vedra alebo do plienkoveho vrecka a dobre uzavries. ked sa nazbiera na pranie, das prat

http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...

weronique1
21. jan 2009

bambusko: už "som v tom" a poriadne. odvtedy čo som si naživo omakala prvú BL colorku od bezaz som totálne namäkko a nerobím nič inšie, ako že šmírujem po nete a hladám a hladám a hladám...musela som si stanoviť plienkový strop, lebo oči sú veliké a za chvílu by mala malá plienky aj namiesto čapice 😀

inak, už som si urobila základnú plienočkovú zostavu - je v albume, ale akosi ju je horšie vidieť, kvôli obmedzenej veľkosti fotiek 😒 - budem rada za vaše komentáre (sú tam aj kusy, ceny a kde sa najviac oplatia)

jancia
21. jan 2009

bez co sa tyka manduci tak tam je vsita taka "vlozka" pre mensie babatka, takze to si potom len zapnes ak to budes potrebovat 😉 no neviem to tak dobre popisat 😅

jancia
21. jan 2009

baby co si objednavate plienocky z UK alebo inych krajin, mozete hodit nejake linky? vdaka 😉

bambusko
21. jan 2009

weronique 😀 pred casom sme tu hadzali sumy, kolko sme zatial minuli na plienky a boli sme s bihan oznacene za plienkove zavislacky 😝

jancia

http://www.babykind.co.uk/nappymain.htm
http://www.teeheebaby.co.uk/prodtype.asp?strPar...

bambusko
21. jan 2009

weronique, zostava akuratna, podla toho co som vysliepnila 😕 uvidis, co sa ti osvedci a aktualizujes 😉

jancia
21. jan 2009

vdaka bambusko 😉

bihan
22. jan 2009

Pridala som vám foto Sherpa a Oraganic matroša od LVB.

olinka6226
22. jan 2009

dakujem bihan. konecne si viem predstavit co mi dorazi 🙂

weronique1
22. jan 2009

bambusko: je to hrozne ťažké nenechať sa strhnúť tým veľkým výberom čo je na nete a až mi svietia oči keď nájdem nejaké pre mňa nové plienočky 😵 viem si rpedstaviť, ako by to dopadlo, keby sme mali viac detí (plienky kam sa len pozrieš he he heeeee)

zostavu by som chcela ešte podopĺňať o ručne šité plienky a tak netrpezlivo čakám na strih od quiky - písala som na plienka.sk kvôli metráži bamboo froté, tak keď sa mi ozvú, hodím odpoveď aj sem

bezaz
22. jan 2009

weron k tej zostave, resp. zdroju, my sme spolu s marcelkou objednavali z branakdetem.cz a boli sme zufalo nespokojne, balik isiel vyse mesiaca a neposlali vsetko, co sme si objednali 😝

labutka
22. jan 2009

fuha bezaz, to si ma moc nepostesila s tou branou, ja som tam vykukavala a chcela som odtial objednat... takze neodporucas?

a nemate aj nejake stranky z rakuska?

weronique1
22. jan 2009

bezaz: ja si to chcem cez net iba objednať a prevziať priamo v kamennom obchode, ktorý majú v Brne. To by mohlo byť rýchlejšie hádam. Inak ďakujem za info, lebo teraz sa budem rozhodne ešte dopredu informovať, kedy to tam dorazí. Som trošičku nervéz z toho, aj keď do bábätka máme ešte čas, mesiac by bol dlho 😒

labutka
22. jan 2009

a mate nejake skusenosti zo strankou ecomama.cz ?

bihan
22. jan 2009

Podľa mňa sa to z Čiech nakupovať neoplatí.. veľké poštovné, veľa peňazí za dobierku a určite sa dá nájsť nejaká zaujímavá alternatíva v UK za rozumnejšiu cenu 😉

A ešte som k tým lovíkom chcela, že Organic tú také sité "placaté" ako to organic jadro v BG, ale tá velúrová vrstva je fakt super, lebo je to suchšie, ako obyč bavlna a nelepia sa na to hovňajsy 😀
Sherpa je taká obyčajná.. no.. ako hovoria frantíci ani teplo ani zima, ale fakt zbožňujem ten pripínací systém 😵 a tak isto ra rozopínajú na dve časti, takže super rýchlo schnú.

weronique1
22. jan 2009

bihan: posielať to sem z ČR sa fakt oplatí iba pri veľkej objednávke, našťastie nám to tam má kto vyzdvihnúť, takže tieto ceny odpadajú 🙂 a keď chceš iba pár vecí, tak ťa zo UK vyjde tak isto ako u nás s našimi vysokohorskými prirážkami - iba ak sa ti podarí k niekomu vtirnúť a s poštovným idete na polovicu 😀

bihan
22. jan 2009

No neviem, vo Fr IB stojí bez zľavy 18€ plus poštovné (min. 5€ svine 😠 ) a keď bola dobrá libra, tak som mala IB aj s poštovným za 16 a to isté platí o hamburgeroch. Problém je napr. s BG, tie sa nedajú objednať inde ako u lokálneho predajcu.

olinka6226
22. jan 2009

bihan mne bg dosla z teehee