Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
16. feb 2010

martina05 - ja mam teraz doma klasicke sietky, tato na plienky vyzera byt vacsia, tak by som dokupila asi tu...
http://www.latkovky.sk/?akcia=showkategoria&vyb...
porovnam doma rozmery so sietkami co uz mam...

etuska
16. feb 2010

izabelka,jaandy-dik 😉 -konecne mam v tom jasno a pisem si poznamky 😀
MM sa smeje ze mam na to špeci zosit 😀

Inac vcera som nasla super UK stranku-kde sa daju kupit pouzite i nove plienocky-niektore baby posielaju aj do zahraniacia:

http://www.usednappies.co.uk/Blueberry,category...

etuska
16. feb 2010

Zfidorka.martina-vidim ze vas to "chytilo" tak ako mna 😀

katka-tak to som prekvapena,ze este latkovky vyseli v zahradach-myslela som ze aj mamky z dedin sa uz dali na "hnusky"-tak si ma potesila 🙂

zfidorka
16. feb 2010

etuska - ja zatial nemam zosit, len papiere, ale tiez si robim poznamky 😀
mna to dost chytilo, pride mi to uplne prirodzene pouzivat latkovky...
ja doma mm vysvetlujem vsetko nove co sa dozviem, aby bol aj on v obraze, zatial sa mu to paci 🙂
tiez pocuvam reci s pranim, ja periem rada, takze sa tesim, ze budem mat o dovod viac 😉
a tiez reci ze ma to nebude bavit... ale pri takych krasnych plienkach sa skor bojim opaku 😉

etuska
16. feb 2010

Zfidorka-presne-niektore plienocky su "na zožratie" 😀 😀 😀

zfidorka
16. feb 2010

😀

etuska
16. feb 2010

Inac moj MM argumentoval najma tym kde to budeme sušit,kedze tu v UK je dost vlhko a sušička je teda maximalne neekologicke riesenie-tak ju odmietam 😀 -ale uz sme co-to vymysleli 😀

pekny den kočky,idem varit obed 😵

ewulalia
16. feb 2010

caute baby,
tak sa hlasim... sice po takmer 2 mesiacoch... ale predsa 😉 Pisala som tu pred Vianocami a prosila o radu.. ze ako zacat. Touto cestou dakujem za vsetky podnetne rady ... vsetkym co na ne reagovali. Ospravedlnujem sa ze az teraz. Dost casto si citavam tuto temu. Len nestiham reagovat... lebo kym docitam par posledne aktualnych dni a dosledujem celu debatu... uz mi nezvysuje cas reagovat. Fakt, este raz VDAKA za to ze tak intenzivne a zaujimavo rozvijate tuto temu. Dnes som sa akurat vratila o tych par desiatok stranok dozadu... a toooooolko suvislosti som pochopila, co som vtedy nie celkom dobre chapala... ked bola som z toho celeho latkovania "uplny puk" 😀
Nuz a ako sme na tom teraz? Celkom fajn... v stadiu testovania. Objednali sme po novom roku balik z plienka.sk a testujeme Baby Lucy. V tych jednovelkostnych i viacvelkostnych sa mi zda nasa Betulka nejaka stratena s obrovskym balikom na zadku... ani S ani M nie je take fajn. Mozno nam uplne nesadol strih plienky. Na Skovych gumicky ma otlacene + PUL-ky na to sa mi to zda nejake velike na nasom drobcovi (6650g aktualne). Mka zas nejako lietaju a nechcem velmi riskovat pretecenie.
Cez bazar som dokupila aj zopar zavazovacich Disan. Davam tam vkladacku + stvorcovku... je to tiez balicek, ale aspon nema otlacene gumicky.
Takmer denne brazdim internetove obchodiky s plienkami. Juj, vyberat je z coho. Momentalne mam velky zalusk na vlniaky 😉 uz som aj nasla na ekoplienky.sk aj dalsie doplnky do vybavy ... a vie mi niekto poradit - povedat aky je rozdiel medzi Lanolinova kura a impregnovaci vosk od Ulrich? myslim vyznam a vyuzitie pri lanolinovani vlniakov.

ewulalia
16. feb 2010

... a fakt je to zavislost 😀 😝 😵

jaandy
16. feb 2010

lanolin je na vlniaky, impregnovaci vosk na pull ked ti pretekaju 😉

ewulalia
16. feb 2010

jeeeej dik .. aj som si myslela... ale reku, opytam sa 😉

izabelkak
16. feb 2010

ewulalia vlniaky sú najsamlepšie 😀 teda ja som s tých našich nových BI shorties nadšená, máme vel. L až pod paže takže sa nemusím báť že bude Iz zima na chrbátik🙂))
zavazovačky som kúpila na skúšku 4 a sú vynikajúce asi dokúpim aj viacvrstvové plienky, klasické štvorce hoc aj kvalitné nám žial nestačia a nechce sa mi ešte dovypchávať, teda niežeby pretekali ale je to potom mokrejšie ako vv so svojimi 24 sacími vrstvami... a chcem skúsiť aj tie kikko bambusové plienky verím že nasajú viac ako klasické... na zavazovačkách + naťahovacích vlniakoch je super že mini nie je absolútne nikde otlačené... vrelo odporúčam...

martina tie preprané okakané plienky vyžmýkaš takže nie je vo vrecku nejako vela vody alebo tak, ja periem obdeň...

dugyna
16. feb 2010

no ste toho stihli popisat kocky 🙂

este raz sa vsetkym chcem podakovat za podporu a rozveselnia 🙂

martina ja uz mam plienocky nejake dom atak sa vytesujem,a ako uz niekto spomenul..viac by ti smrdeli jednorazovky v byte..a neboj urcite najdes najlespi system na susenie v jednoizb.

fajn ze si sa opytala n aten kyblik..lebo ja som si tiez myslela ze mam dat vodu do toho plienky a do toho kvapnut olejcek..takze som zase o nieco mudrejsia 🙂

ja sa hcystam prat asi v mydlovych orechoch..

baby co pouzivate ten ecover..kolko vam vydri a ako casto periete..lebo sa mi to zda dost za malu flasticku..a ste spokojne vyperie dobre?

katka to musi byt krasne vidiet niekde v lete v kadzdom dvore vysiet biele plienocky 🙂

henushka diky tiez by som ucpala odtok 😀

dugyna
16. feb 2010

jaandy diky aj mne si tym pomohla som myslela ze je to to iste..

inak to zlcove myslo z dm je dobre tuhe aj tekute..a kupila som tam aj nejaku som co sa prdava do prania na flaky..drahy mal flak od stiplaveho..a nechala som to tam posobit..a akosi aj okolie/kedze biela kosela s tmavymi pasikmi/ ostalo vybielene len ten flak celkom nezmyzol.. ☹
a pouzivali ste niektory plienocky aj v porodke?lebo nejak si to neviem predstavit..

a chcem sa poradit toto je zatial nasa vybavicka: 2 ks klasickycch stvorcovych plienok, 2ks BL bamboo XS/S, 5ks BL organic XS/S, 3ks BL organic XS/S, 5ks BL organic jednovelkostne, 2ks one size tencel popoliny, 2ks popoliny ultra fit organic jednovelkostne, 1ks popoliny ultra fit extra jednovelkostne, krabicu sepraciek popoliny, rolku separaciek popoliny, vrchne nohavicky mame: BL fix xs/take kockove zlte tei sa mi zdaju mensie ako cisto biele XS/ 3ks fix xs, 1ks fis asi S, 1ks fix M
a este mame 10 ks vloziek organic S

co by ste este dokupili? ja byt som chcela este nejaku kapsovu alebo aio system ale ten co sa daju oprat vsetky tie vkladacky. asi 2ks zavazovacie, snapy sponu, tie vrecka na plienky

labutka
16. feb 2010

dugy, musim povedat aj ja, ze ked niekde spomeniem ze pouzivam latkove plienky, vacsina ludi si predstavi klasicke stvorce a stym spojene vyvaranie a zehlenie. a ked vytiahnem ukazat co pouzivam, vseci len kukaju jak puci. 🙂
starostlivost o plienky fakt zabere max. hodinu tyzdenne. ja ale priznavam, ze ked som zacinala latkovat, dost dlho mi trvalo, kym som oprate pleny vyvesala - musela som si kazdu jednu znova okukat, ze jaka je krasna. 😵 to ale po case prejde, sice nie uplne, ale uz to nieje az take hrozne. 😀

a moj manzel tiez nebol zozaciatku nadseny, ked som povedala ze chcem latkovat. ale teraz mi hovori, ze latkove plienky a BKM bol fakt dobry napad, a ze ma za to uznava. 🙂

julia30
16. feb 2010

ahojte ;)

nejako ste sa rozpisali clovek vas necita 2 dni a zrazu dalsie 2 plne strany az som si musela robit poznamky :D

Martina05 lovelu mam a teda ta nevyperie nic ale nevyhodila som ju nariedila som ju s pracou sodou a davam tam este aj bielidlo, ako vak do kybla pouzivam sietku, ktora sa pouziva ked davas do kybla vodu na pouzite plienocky 🙂 ja skladujem tiez na sucho len sa mi to tam nechce prekladat 🙂 tak to tam fuknem aj s tym sietkovym pytlom len teraz rozmyslam, ze ked budeme mat balkon, ze by som zneuzila stary plastovy kos na pradlo a v nom to skladovala ako to tu ktorasi z vas pisala lebo sa mi paci to ze to tam sa luftuje 🙂

inak kyblik mam z farieb za 35skk :D som kupila v jednej farby laky aj s deklom 🙂

susiak je perfis v IKEA taky poschodovy do vrchu a na sirku sa ti tam presne zmestia klasicky jeden stvorec alebo dva ked ich ohnes ;)

inak ja osm do 4m babatka mojeho latkovala v stvorcoch 🙂 novosklad a do vnutra este na obdlznik jednu stvorcovku klasicku bavlnenu staru 🙂 a separacku na to az od 4m som kupila zavazovacie disany ale to len ako prechod na tie haipa daipa moje a vlastne tie disany su uz pre druhe babo co planujeme ;) takze odporucam aj klasicke stvorce a naucit sa skladat na novosklad hlavne ked je problem so susenim lebo oni su fakt za par hodin suche 🙂

a este som chcela niekomu cosik napisat len uz si nepamatam co :D

baskaj
16. feb 2010

tak, nejaké moje postrehy:
- ak budete skladovať vo vrecku, do pračky radšej plienky prehádžte, nedajte prať vo vaku, nepreperú sa dobre
- ja som právala na skrátenom programe, nie je to moc dobre. dá sa občas, ale nie pravidelne aby neboli také utuchnuté. keď periem plienky na 3. deň (alebo je tam aj nejaká zatúlaná 4.-dňová 😕 😅 ), tak dám aj predpierku. no predpierka nie je moc ekologická 😉. aj s plienkami periem kludne aj kadečo iné 😝 periem každý druhý deň
- odporčam aspoň z času na čas sušiť vonku na balkóne, nech sa prefúknu, príp. premrznú (PUL a AIO asi radšej nie na mráz)
- kľudne môžeš mokrú vyžmýkanú plienku hodiť medzi suché
- vrecko nepreteká
- do pôrodnice určite jednorazovky - čo by ste tam potom s látkovkami robili? a aj tak vám budú brávať deti a vyšetrenia a pod. a budú ich občas a oni prebaľovať. a budú iba nadávať, že čo to máte

a MM sa plienky páčia, vie použvať všetky, sem tam sa opýta, aby sa uistil, iba štvorce na novosklad mu vždy musím predpripraviť. minule som sa ponáhľala preč a on, že do čoho má prebaliť, lebo som nemala nachystané zo sušiaku, tak som mu povedala, nech dá jednorazovku a on že nie, ja chcem byť ekologický! 😀 a tiež keď som kukala po nete plienky, tak povedal, že nechápe, že iní nelátkujú, že veď tie detičky sú v tom také pekné! 😀 😀

aj mne sa každý čuduje, ale nestarám sa, nikoho nenahovram, každý sa musí rozhodnúť a chcieť sám. ukážem, ak chcú. a ja sa z tpoho vytešujema mám dobrý pocit. - hoci sem tam dám aj hnusku a mne napr. nesmrdia 😕 😅 ale myslím si, že pri daminkovi na plienkach moc nešetrím, keďže stále niečo dokupujem, ale neva, ušetríme pri druhom 😉

henushka
16. feb 2010

no dneska to jede, ledva stiham citat 🙂

uz uz som sa chystala reagovat, kym som nedocitala prispevok od basky. baby, ako pise baskaj, lepsie plienky nahadzat mimo vaku/sietky, sa preperu urcite lepsie a tiez doporucujem dlhsi program.

a ja mam prezmenu s lovelou na dojcenu kaku dobre skusenosti 🙂 a to ani nedavam zlcove mydlo. ale ten moj program na pracke trva 2 hodiny, mozno je to aj tym.

henushka
16. feb 2010

labutka, nejako mi nezapina, co je to BKM?

emjee
16. feb 2010

bezplienkova komunikacna metoda

etuska
16. feb 2010

labutka-presne-ked spomeniem latkovky vsetci si myslia ze som sa pomiatla,ze idem vyvarat plienky a zehlit o dusu 😅

dugyna-no neviem-mne baby radili kupit nejake bambusky na noc-tak chcem teda kupit nejake bambusove stvorce a prave drazim na nete 3ks Tots Bots 😀

dugyna
16. feb 2010

labutka dakujem 😉
aj ten veisak z ikei je dorby tip 😉 diky julia
inak je peirem tiez rada takze sa velmi tesim ked budem vybret plienocky z pracky 😉 budem ich okukavat ako labutka 😉

kokcy a je niekde navod na ten novosklad? a stvorce klasicke je lepsie do disany..alebo do snapy sponku?
inak prala z vas niektora plienocky aj v klasickom persile?neuskodi im to ?

julia30
16. feb 2010

henushka no ja mozno je to tym moj praci program trva tiez 2 hodky cca a ked tam davam tu sodu praciu a bielidlo tak to pekne vyperie 🙂 ale to je jedno hlavne ze nam to vypeire ;)

dugyna ja keby som nemala stvorce isto od zaciatku nakupim disany zavazovacie uz som o tom presvedcena a navod na novosklad mas tu 🙂 http://www.branakdetem.cz/clanek/skladani-plen-...

a dnes asi koncim :D no to som zvedava kedy sem doletim, ze co ste noveho napisali 🙂 lebo zaujimavo pisete 🙂

zajaciq
16. feb 2010

dugyna persil je predsa nedobry pre novorodenecku ritku.

labutka
16. feb 2010

dugyna, bud dokup este 2-3 bambusove alebo konopno bambusove plienky, alebo do tych organic by som dokupila nejake bambusove vkladacky od BL, maju take velkost L, malemu babatku zahnes, vecsiemu das neohnutu. 🙂 aby si mohla pouzit na noc.

etuska
16. feb 2010

Julia-dik za nazornu ukazku-budem nacvicovat na babike 😅

labutka
16. feb 2010

inak, uz som to pisala, ja davam "predpieranie". odkedy sme zacali seriozne prirmovat (posledne 2 mesiace), adam zacal curat a kadit biologicke zbrane. takze pocurane plienky dam na predpierku, dam tam trosku slizu (alebo aj bez neho) a necham plienky vyplachat vo vode, vacsina curanic sa odstrani. a ked pocujem ze pracka vypustila vodu, len ju otvorim, doplnim sliz a perem dalej. mam pracku co sa plni zvrchu.

crysmile
16. feb 2010

baby a aky je to znak ta predpierka? ja sa v tej nasej pracke nevyznam..

labutka
16. feb 2010

crys, ja mam predpierku nakreslenu taku vanicku a v strede je jedna zvisla ciarka. mame electrolux.

izabelkak
16. feb 2010

labutka a dávaš predpranie alebo zapneš pláchanie a žmýkanie? lebo ja ak by som dala predpranie, už viac dvierka neotvorím kým neprejde celý prací cyklus?
crysmile no ja mám k práčke návod tak z neho vychádzam, je tam aj kolko ktorý program tvrá, na aké veci je vhodný a podobne...
inak na českom MK nejaká kočka písala že má pocit že to predpranie poznať na plienkach že sú akoby opoterbovanejšie?) neviem čo je na tom pravdy ale mne tie moje plienky tiež prídu postupne také drsné, hlavne bavlna štvorce a vv preto žehlím lebo inak sú také ništ moc... to eko zmakčovadlo asi vobec neúčinkuje... asi odskúšam neeko ...

julia ja keby som dnes od začiatku nakupovala tak kúpim zavazovačky a vv na prvom mieste, teda pre novoška aj štvorce samo a kvalitné nohavičkové na noc a von... tie však častokrát stoja toľko čo AIO plienky... výhodou však je že na ne možem natiahnuť vlniaky a možem sa tak vyhnúť PUL vrstve.