Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zojec
10. sep 2011

@tinika nie, nedoverujem.. a ani sweet monkey.
@wewe22 a aku nocnu by si chcela sit? najlepsi je bambus.. na detivbavlnke maju slusny vyber, asi by som zobrala cesky flis aj na vkladacky. ak malemu nebude vadit mokro , tak kontaktnu latku na ritku akskamit 😉

tinika
10. sep 2011

@zojec no sweet monkey sa lubila muzovi, ale sama pani vravela ze sice cr firma ale vyrobene v čine

julinka2787
10. sep 2011

podľa mňa tieto baba boo sú vlastne alva baby. lebo aj na slovenskom e-shope mal alvy a teraz sú tam namiesto nich baba boo... a alvy sú čína. ale ja som snimi spokojná. 😅 😀

lipsa
10. sep 2011

ahojte kocky, velmi rada by som zacala latkovat, miminko este len cakam i ked do porodu to mame "za par". Studujem si celu vedu ohladne plienok a priznam sa mam z toho hlavu ako melon. Chcem si vytvorit zakladnu vybavu pre novorodeniatko, aby som bola pripravena zacat latkovat hned ako prideme domov. Rozdeleniu plienok na jednotlive typy som uz celkom pochopila len mi nie je jasna jedna vec: pri plienkach zaradenych v kategorii NOHAVICKOVE je napisane ze je nutne pouzit vrchne nohavicky. Ked si na nete najdem napr. tieto nohavickove plienky: http://www.ekoplienky.sk/product/jednovelkostna... tak musim este k nim dokupit nejake vrchne nohavicky? Mam v tom asi dobry choas.
Dakujem vam za radu a priznam sa ze vas obdivujem ze sa tak lahko orientujete pri tych nazvoch vsetkych plienok ... viem, chce to prax a cas 🙂 krasny vikend kocky 🙂

zfidorka
10. sep 2011

@lipsa ano, na nohavickovu plienku idu este vrchne nohavicky - pul, vlnene, alebo flisove...

wewe22
10. sep 2011

@zojec toto mam najvacsu dilemu ci dat kontaktnu aksamit alebo suedecloth bojim sa aby nebolo babo haklive na umelinku ale aj toho ze zas mu bude vadit mokro
chcem zacat latkovat co najskor neviem ci teda s tim sitim radsej nepockam kym nieco odskusam zas uz by som to chcela mat nachystane
na noc by som chcela nieco ako BG

tinika
10. sep 2011

@lipsa ano dobre si to pochopila 🙂 este musis mat vrchne nohavičky, preto ze ja som nechcela aj to aj to kupovat, tak som sa rozhodla pre BG flip+kapsove pliekny a nejake AIO na von

zfidorka
10. sep 2011

@wewe22 ja som si dala na noc usit kapsu ala bg, nema pul, takze na nu davam vlniaky (mozes pozriet moj album)...
podla mna je lepsie vyskusat s akymi plienkami a materialmi budes spokojna a potom dosijes (ja som to tak urobila)..

tinika
10. sep 2011

@julinka2787 takze aj tak si spokojna, no vpodstate dnes vela veci je ze vyrobene v EU a v skutočnosti čina vyrobi pre eu .(

zfidorka
10. sep 2011

@tinika na nohavickovu mozes dat vlniaky alebo flisaky (to je vyhoda oproti kapsovkam s pul 😉 )

lipsa
10. sep 2011

@zfidorka @tinika kocky dakujem 🙂 idem studovat dalej. Celkom mato chytilo 🙂

tinika
10. sep 2011

@lipsa napodobne .))

julinka2787
10. sep 2011

@tinika áno, som spokojná. síce na tom materiále cítiť, že to nie je ako na wonderoo, ale účel spĺňa, tatianke nedráždi pokožku. tak nie je o čom. a myslím že aj na hodne drahších plienočkách sú popísané zavádzajúce info... fakt len čo si ušiješ, vieš z čoho je. 😅 a k tomu som sa ešte nedostala...

zuzanamolnarova
10. sep 2011

@zfidorka Ahoj, mohla by som ťa poprosiť, aby sii mi poradila, nakoľko som sa dočítala, že si v tejto téme 1* 🙂 Budem začínajúca látkarka a chcela by som objednať vlnené vrchné nohavičky, lebo som aj v tvojom článku čítala, že sú najlepšie na noc. Pokukala som sú Popolini, Disana a Anavy - tie Anavy sa mi zdajú najpraktickejšie, nakoľko sú jednoveľkostné, avšak mohla by si mi poradiť či sú aj dobré. Nemáš s ními náhodou skúsenosti, alebo niekto v tvojom okolí? Potom ešte by som ťa poprosila o pár slov o ich starostlivosť - čo si k ním musím objednať a ako sa impregnuje, lebo tomu veľmi nerozumiem. Veľmi pekne ti ďakujem 🙂

zojec
10. sep 2011

@julinka2787 mna ti len stve, ze tieto plienky vydavajuce sa za ceske a uk, nestoja tolko co tie alva baby a tie z ebay. 😠 ze sa na tom niekto nepekne nabaluje.. jasne, vela veci je vyrobenych v cine, aj itti bitti, BG si tiez nieco dava sit v cine, ale aspon inovuje materialy, strihy, maju certifikacie.. svoju fabriku v cine. tieto ostantne plienky mi pridu ako seriova vyroba a len si tam ten, co vybavi certifikacie na eu trh (aby to vobec mohol tu predavat, musi to mat) nasije svoju znacku 😠 ved tie plienky su vsetky ako cez kopirak

behulka
10. sep 2011

Cinske plienky 🙄 jednoznacne NIE!
plne suhlasim so Zojec. Cinsku plienku z pochybneho materialu, vyrobenu za pochybnych pracovnych podmienok by som nechcela ani zadarmo. Nedavno sa mi dostala do ruk jedna z nich - pranie uvedene na 35° 😕 a cela umela - vnutro, aj vkladacka. Comu ale nerozumiem - pokial je vkladka cela z mikrovlakna, co tam vlastne nasaje vlhkost ? Len ju uzavrie medzi vlaknami - ale neprevlhava to potom pod tlakom ?
Vlastna usita vyjde lacnejsie nez cinska kapsa.

@wewe22 existuju aj staydry separacky. Daju sa vlozit do aksamitovej plienky. Praca naviac, ale je to riesenie. Z tych, co som mala v ruke boli najprijemnejsie Imse, material neviem, tenucke, ziadne chlpky z toho netrcali.
Fleese mi pride ako huňata zimna bunda, suedecloth mi je neprijemny a zachytava sa na ruky.

estterka
10. sep 2011

ahojte,kupila som tie alany,velkost do 18 kg a su nam len tak tak 😕 no uvidim..

zfidorka
10. sep 2011

@zuzanamolnarova 😀 ja nie som najvacsia odbornicka, len tu najviac prispievam 😎 😎 😎
na noc su podla mna najlepsie natahovacie vlniaky, ja som velmi spokojna s baby idea wool shorties, na male babo by mohla byt dobra aj velkost M (ak ked zo zaciatku budu asi po krk, nevadi, zahnes 😀 ), po pol roku by si presla na L... male babo rychlo rastie, z velkosti S by ti rychlo vyrastlo... su sice drahsie, ale su super... disany a popoliny su ako hrube chlpate vlnene svetre, baby idea je ako tenky sveter (jemnost akoby to bola bavlna)... ked by si kupila rovno velkost M tych baby idea, tak to mas cenovo rovnako ako velkost S a M disan/popoliny...
latkoveplienky.sk/produkt-detail/babyidea-babyidea-wool-shorties
anavy mam, su dobre na den.. na noc by ti nemuseli prekryt nocnu plienku okolo noziek... ja ich mam rada, az na to zapinanie patentiek, to da niekedy zabrat (ked sa mala vrti)... su dost velke, na male babo budu podla mna velke aj pri najmensom zmenseni....
vlniaky je potrebne osetrit lanolinom, bud si kupis hotovu kuru, ja som mala tuto
ekoplienky.sk/product/lanolinova-kura-imse-250-ml-108/
na kure mas navod na pripravu, je to jednoduche, das do vriacej vody, potom nechas vychladnut a namocis na niekolko hodin vlniaky...
lacnejsie vyjde kupovany lanolin z lekarne, mali by ho mat v takej kde miesaju masticky, napr. pri nemocnici...
postup je potom takyto:
http://www.altermater.eu/post/2009/08/27/lanoli...
ja zvyknem prat vlniaky v sampone na vlnu, ktory obsahuje lanolin
ekoplienky.sk/product/sampon-na-vlnu-imse-250-ml-109/
ale v podstate ich mozes vyprat aj v hocijakom komercnom pripravku na vlnu - perwoll, woolite...
citala som ze v dm by mali mat nejaky ich pripravok na vlnu s obsahom lanolinu, tak musim ist pozriet...
lanolinuje sa pred prvym pouzitim (ja lanolinujem 2x) a potom po kazdom prani... peries podla potreby, ak nie su zaspinene od stolice a nepouzivas ich intenzivne tak staci aj raz za 1-2 mesiace...

zfidorka
10. sep 2011

@estterka musis jej zorganizovat sportovy den, aby sli faldiky dole... 😉 moja mala este dost miesta, ale zase ma len 9 kg...

estterka
10. sep 2011

@zfidorka ale praveze nie je uz taka tucnucka,plienky som musela pozmensovat vsetky..schudla pol kila a vyrastla 4 cm za dva mesiace,teda sa jej to rozlozilo..mozno len mne sa to zda,ze nie som zvyknuta ? a vzadu vam neodstavali pri ritke? ci to mi zas chyba len ta gumicka v tom? 😀

zfidorka
10. sep 2011

@estterka podla mna ti chyba gumicka... darmo, ked si navyknes na luxus pri latkovkach 😀 ja hovorim ze kvalita jednorazovky za 20 centov a latkovky za 20 eur musi byt vidiet 🙂 nielen gumicky, ale napr. aj ta priedusna vrstva atd.

zuzanamolnarova
10. sep 2011

@zfidorka ďakujem ti pekne, veľmi si mi pomohla - idem sa pozrieť na tie linky čo si mi dala, o skúsenostiach ti potom dám vedieť 🙂

zuzanockamt
10. sep 2011

@estterka na chrbte jej bude kazda jednorazovka odstavat ... a preco si nekupila tie od 12 do 25 kg?

wewe22
10. sep 2011

@behulka pozerala som si tvoj albumcek su nadherne tie plienocky na tie bambusove este asi treba dat vrchne nohavicky ze? a tie vlniaky si strikovala z vlny od deti v bavlnke? ako si ju ofarbila aj ja chcem strikovat a keby boli farebne bola by som rada

zuzanockamt
10. sep 2011

@zuzanamolnarova ja davam na noc vlniaky anavy a su v pohode, vsetko prekryju a su dostatocne velke, takz e ja som s nimi velmi spokojna

estterka
10. sep 2011

@zuzanockamt lebo som myslela,ze tie jej budu velmi velke..blba som,vsak kupim tie v najhorsom.

monuska342
10. sep 2011

ahojte chcela by som malemu kupit latkove plienky ake su najlepsie pre batola doteraz sme mali jednorazovky ale chcela by som skusit latkovky...oplati sa mi to?maly zatial nocnik odmieta

pusinqa
10. sep 2011

@zfidorka kapsovky máš šité od katky teda nočné bez pul-u a denné pul-ové? aké sú na nich potom materiály použité prosím ťa?

zfidorka
10. sep 2011

@monuska342 ked planujes dalsie babo, tak sa ti to urcite oplati... zalezi aj ake drahe plienky nakupis, ked budes davat na doma len stvorce a na vonku drahsie kapsovky, tak to nebude az take drahe...

zfidorka
10. sep 2011

@pusinqa nocne kapsy bez pul - vnutro suedecloth, vonkajsok bamb. frote obostranne - 1 alebo 2 vrstvy (to frote som mala prave doma, dost sa natahuje, takze nie je velmi idealne na kapsu, miesto neho je dobry napr. bamb. flis)
denne kapsy s pul - vnutro suedecloth, vonkajsok pul
latky kupis na detivbavlnke.sk