Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

euka210
9. okt 2012

babenky, co pouzivate stvorce....mate skusenost ze akosi stratili po roku svoju bielu farbu su do zlta? Porovnala som s tymi, co som nechala u svokrovcov a velky rozdiel. V com to je? Pouzivam vecsinou sliz a ocot, ale obcas preperiem v Lovele. dakujem.

susul
9. okt 2012

@brca no mne zas opravar neodporucal mydlovy sliz, vraj sa v pracke usadza, miofresg mozes v klude dat aj na farebne, ja mam vkladacky z pop in modre a zelene a nic sa im nedeje, pul je stalofarebny. Miofres davam do kazdeho prania.

lyongirl
9. okt 2012

@brca
@albao
sliz by sa na plienky nemal používať, je vyrobený z mydla a upchá póry v plienke a môže sa stať, že budú pretekať, jednoducho mydlo a plienky eee, sa to tu prednedávnom rozoberalo, tak isto ocot, nesmie ísť na pul, ani na bambus, pretože môže rozožrať vlákna, je silný, pul môže popraskať a bude pretekať...no a Dreft...@zuzanamolnarova v ňom myslím prala a začali jej všetky plienky pretekať, potom sem tuším @behulka/nie som si istá/ dala článok v AJ a uvádzalo sa v ňom, že Dreft na plienky nepoužívať...
@lubka231

lubka231
9. okt 2012

@lyongirl ešteže si napísala, lebo už som chcela začať prať v Drefte. Tak radšej dokúpim Lovelu. Dik 😉

zfidorka
9. okt 2012

@duratlicka mozu byt aj ustrikovane, dobra je tato vlna
http://www.detivbavlnke.sk/detivbavlnke2/eshop/...

zuzanamolnarova
10. okt 2012

@lubka231 áno ako píše @lyongirl neper plienočky v Drefte, aj ja som to robila cca 8 mesiacov ale kapsovky ktoré mali vo vnútri stay dray vrstvu mi začali pretekať (ani nie pretekať ale akoby odrážali moč a akoby z nej stiehla a neprepustili tekutinu k vkladačke) Nakoľko dreft tiež obsahuje veľké množstvo mydla upchal mi póry látky. Takže v žiadnom prípade ich nezačni v nňom prať 😝

blovitc120
10. okt 2012

Baby a v com je Dreft taky dobry, ja to ani doma nemam 😕. Ja Periem v Sonette, Froschi a v Batole, raz za cca 2 mesiace dam Persil, lebo mu konci zaruka pomaly.
Inak dnes som prisla na fintu, ako zmakcit tvrde vkladacky, ktore nemaju vysoky vlas, takze hlavne BI a BR. Mala som ich trochu zmolkovane, tak som ich odzmolkovala tym pristrojom a su uplne jemnucke a hebucke, tak ak chcete, vyskusajte 😉

miroslavusienka
10. okt 2012

@ianitka tiez s vakom este pockam, lebo sa chystam na prvy plienkovaci nakup - len zakladne veci po 1ks, ze neskor dokupim podla spokojnosti a potrieb a uz teraz to mam za 200 eur ☹ ale ak budem kupovat tak asi anavy L na zips

albao
10. okt 2012

@lyongirl ja viem, ze sa to pise. Napriek tomu sliz s octom pouzivat uz vyse roka a pol a plienky drzia, nepretekaju ... obcas ich samozrejme preperiem v Lovele, nech "si oddychnu". Preto hovorim, ze som len praktik, ktoremu to funguje, ale viem, ze "odbornici" hovoria ine 😉 Len som chcela poznamenat, ze to az take tragicke s tym slizom nie je

lyongirl
10. okt 2012

@albao tak to je super, že to funguje, ja by som sa bála, že si zničím výbavu, ja som zas len písala, čo som čítala 🙂

rudy252
10. okt 2012

ahojte neviete mi niekto povedať aké zloženie majú bambi roxy štvorcové vkladačky? Či to je čistý bambus alebo aj bavlna a koľko % čoho tam je. Dik

ivanka.7
10. okt 2012

@rudy252 strana 1552 citujem:
"handricky @lyongirl Bambi Roxy (tie mas)
samotne gatky maju 3 vrstvy:
1, bavlneny velur (teda nic moc)
2, bambusovy aksamit (aksamit – toto prevedenie nenasaje tolko co flis alebo frote), niektore verzie maju bambus frote – co je o nieco lepsie..
3, biobavlneny barancek (teda zase nic moc).
Vkladacka – ak mas tu dlhu, to mas po poskladani na polovicu: 4 vrstvy bambus frote a 2 vrstvy biobavlneneho baranceka.. "

rudy252
10. okt 2012

@ivanka.7 aha, ale toto je skôr o tých nohavičkových plienkach a ja som myslela skôr tie Bambi roxy vkladačky, ale asi to bude to isté, že? 😒

handricky
10. okt 2012

@rudy252 hej, akurat ze neviem z coho je to bambusove frote 😝 . treba napisat priamo do bambi roxy. barancek je 100% bavlna.

ivanka.7
10. okt 2012

@rudy252 "Vkladacka – ak mas tu dlhu, to mas po poskladani na polovicu: 4 vrstvy bambus frote a 2 vrstvy biobavlneneho baranceka.. " - tzn. vkladacka je 3-vrstvova, 2 vrstvy bambus frote a 1 vrstva biobavlna

handricky
10. okt 2012

@rudy252
Zloženie: Vkladacia plienka BAMBOO štvorec sa skladá z troch vrstiev : Vonkajšie časti /priliehajúce k pokožke dieťatka/ sú vyrobené z jemného bambusového froté v prírodnej farbe. Vnútornú časť /sacie jadro/ tvorí bavlnený baranček.

shopvick
10. okt 2012

Ak by ste mali zaujem o separacne plienky tak mame prave akciu na Little Lamb. Najdete ich v mojich inzeratoch alebo na webke. 🙂

brca
10. okt 2012

@lyongirl ja som to o tom slize citala, ze mydlo by nemalo ist ale hlavne na stay dry, ale kukala som dreft aj lovelu a obe obsahuju mydlo... To obsahuje asi kazdy prasok.. Tak budem prat v tekutej lovele a miofresh. Alebo aky odporucate prach? A este otazocka: kolko vam trva program na pracke na 60. Lebo mne az 2,5 hod + 30 min. plakanie naviac... Mojej mame perie pracka na 60tke hodinu. Tak neviem ci by mi nestacilo dat kratky program, vtedy je to 1,5 hodiny. Co myslite? Ved ked sa vravi ze s miofreshom staci prat plienky na 40, tak by to nemalo byt hadam zle na 60 kratsie..ci?

marta222
10. okt 2012

@brca mne tiež trvá celý program možno aj 3 hod. a preto periem v noci 😀 😀 😀 . Ale, my máme už 1000-ročnú práčku so 400 otážkami, takže ešte kým doslúži... No myslím, že záleží na tom ako funguje ten skrátený program, či to nepoužíva vtedy aj menej vody, lebo novšie práčky takto šetrnejšie perú a pre plienky to nie je dobré... čítala som to v jednom článku:
Základné pokyny pre pranie látkových plienok
* Vždy používajte Vašou práčkou najvyššiu povolenú hladinu vody.
* Začnite so studeným plákaním, bez detergentu.
* Po studenom plákaní môžete pridať ďalšie prádlo a vyperte plienky pracím programom ako zvyčajne , použijúc 1/4 šálky svojho zvyčajného detergentu alebo ak používate prací prostriedok vyrobený priamo na plienky nasledujte pokyny na obale.
* Dokončite pranie s extra plákaním.

Prvé studené plákanie slúži na odstránenie všetkých nečistôt, druhé na odstránenie všetkého pracieho prostriedku. Ak si želáte vynechať niektorý z krokov, vynechajte tretí.

ivanka.7
10. okt 2012

@brca
@marta222 Ja mam na pracke "baby care" program, je tam zdravotnicke plachanie, ktore ma byt zamerane presne na to, aby dostalo von vsetok prasok, takze uz extra plakanie nedavam. Ked pridam predpierku, perie mi na 60tke pracka 2:31 :D davam tak stvrtinu az tretinu davky prasku (lovela alebo persil sensitive) a pol odmerky miofreshu. A v noci nemozem prat, mame pracku v kuchyni, bolo by to dost pocut, aj ked nie je velmi hlucna.

brca
10. okt 2012

@marta222 ja mam pracku 5 rocnu, celkom zachovalu 🙂 keby periem ale v noci, tak to pocut... Tak to nehrozi.. A to prve studene plakanie je co? Predpierka? No tak asi budem davat teda cely program, aj plakanie naviac..

brca
10. okt 2012

@ivanka.7 lovelu davas tekutu? Juj to som nevedela ze sa dava mensia davka prasku! No by som si ja asi riadne ponicila vybavicku mojim stylom 🙂))

ivanka.7
10. okt 2012

@brca jj tekutu 🙂

marta222
10. okt 2012

@brca plákanie máš až ku koncu cyklu (je tam značka takej sprchy s kvapkami) a nastavíš si studenú vodu. Predpierku máš na začiatku pred programom na bavlnu 🙂 . Ja dávam lovelu práškovú a buchnem to rovno do bubna - nedávam to do tých zásobníkov a miofresh dávam tak každé 2-3 pranie a periem väčšinou na 40-tke, a asi tak raz za 2 týždne dám 60-tku. Ale myslím, že tu niekto spomínal, že u dieťatka cca od 1. rôčka už dáva miofresh do každého prania, lebo moč je vraj už agresívnejší

brca
10. okt 2012

@marta222 no to plakanie viem kde mam, ale ako si nastavim studenu vodu tak to netusim 🙂)) tak ked ty peries na 40, myslim ze ja budem na 60 kratky program a raz za cas plny dam 🙂 este mi poradte co s tolkym slizom 🙂))) ved mi to aj odtok upcha keby to vylejem 🙂)

marta222
10. okt 2012

@brca obyčajne býva nastavenie studenej vody na začiatku kolieska s teplotami vody so značkou vodovodného kohútika alebo teda tej rúrky, či ako sa to volá 😀 😀 😀 . A so slizom hádam môžeš umývať podlahy 😉

behulka
10. okt 2012

So slizom a mydlom je to ťažké, väčšina práškov, čo som pozerala obsahovala mydlo. Tak to už potom radšej ten čistý sliz a ocot do pláchania. No ja som plienky so staydry nikdy nemala, a ostatným to nevadí. Naviac sme limitovaný čističkou, kde klasika prášky nesmú.
@brca pláchanie pred praním dávam, nech sa tam tie pleňuchy netočia ďalšiu hodinu s cikanicou. Potom prihodím aj ostatné biele prádlo čo mám a stačí i kratší program. Sliz je fajn aj na upratovanie.
@euka210 sliz neobsahuje optické zjasňovače ako bežné prášky. Na jednej strane je to fajn, je šetrný k farbám, no na druhej strane biela nebude žiarivo biela. Stačí občas vyvesiť na slnko, alebo občas pridať do prania perkarbonát:
http://www.detivbavlnke.sk/detivbavlnke2/eshop/...
@duratlicka štrikované vlniačiky sú fajn a cenovo vychádzajú najlacnejšie spomedzi všetkých vrchných nohavičiek

brca
10. okt 2012

@marta222 ja mam len jedno kolecko na pracke 🙂 to asi len tie starsie maju viac koleciek 🙂)) ja uz som z toho prania zmatena 🙂)) tak proste dam plakanie pred pranim, aj po prani a kratky program na 60. K tomu lovelu pol davky a miofresh.

brca
10. okt 2012

@behulka ked vraj ani ocot nie je dobry na vlakna bambusu, a ja mam skoro vsetko bambus..

marta222
10. okt 2012

@brca no veď to - aj ja mám kopec bambusových plienok a vkladačiek. A dávam ocot do prvého plákania a potom tam prihodím plienky s PUL-vrstvou, lebo vraj ocot by mohol PUL rozožrať. Takže ktovie ako by to bolo najlepšie... A prať bambusové plienky osobitne sa mi určite nechce, tých čisto bavlnených zasa nemám toľko 😒