Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

etuska
5. jan 2011

@erika12345
dakujem 🙂
som spokojna so vsetkymi BL,ale urcite by som si nekupila uz 10ks len Classic(radsej Organic) ako som pisala a skor viacvelkostne S-M-L

droby
5. jan 2011

Ahojte 🙂
prestudovala som diskusiu ako som vladala, mozte mi teda poradit ci som to pochopila spravne a doplnit rady k vybavicke? Planujem latkovat od narodenia
zatial mam vo vybave: strasne vela klasickych stvorcov zdedenych tych komunistickych
9 BabyLucy (nejake farebne, jednu bambusovu)
1 AIO
1 Pul vrchne nohavicky BL (S)

teda na zaciatok su najlepsie klasicke stvorce na novosklad, plus vkladacka, alebo poskladany stvorec a Pulka
- mala by som teda dokupit este 2-3 Pulky
trebars: Flip, WonderWraps, popripade aj nejake Flisove?

na noc sa vlastne da pouzit to iste len viac vypchat? popripade dokupit LL, ako som citala ze tu na noc odporucate (na nu musim speci LL pulky, alebo mi budu sediet aj BL co mam, pripadne FLIP, Wondereraps co by som dokupila?

este ratam ze bude treba nejake vkladacky a separacky, kos na plienky a poriesit pranie (rozmyslala som nad slizom)

idem na to spravne? ci sa mam zamerat na nejake nohavickove startovacie sady, ci AIO?
tie AIO sa mi pozdavaju tak k dr, na von na navstevu, nech sa nemusim zaoberat stvorcami...

teda tolko na zaciatok tie 3 mesiace, potom uz budem riesit a dokupovat za pochodu, co mate overene co sa nam osvedci a tak

etuska
5. jan 2011

@erika12345
este aj Tots Bots Fluffle sa mi osvedcili(rychloschnuce)-mam ich v albumceku 😉

erika12345
5. jan 2011

@etuska o predajni viem, len nie je to klasicka predajna, ale spojila som sa s 1 zenou cez email a je ochotna mi ich poukazovat a mozem si ich tam kupit, vraj tam je vyroba. 😉 A to BL si teda v pohode pouzivala uz pri malom babatku, ked ste prisli z nemocnice, ano? A ta bamboo je bambus? Lebo ja som si povodne myslela, ze je to frote. A ta velour vyzera este lepsie.

erika12345
5. jan 2011

@etuska a tie Tots Bots Fluffle mas odkial?Vyzeraju krasne makucke.

etuska
5. jan 2011

@erika12345
tie som si kupila tu v UK kde zijeme.Mam 2ks (vel.1) a 1ks vel.2-pouzivam ich od narodenia a su ozaj makkucke(tie 2 mensie su Šimonkovi tak akurat)-o chvilku ich budem predavat (a to ma uz cez 9kg )-takze sme ich dobre vyuzili.Mam ich rada lebo rychlo schnu

etuska
5. jan 2011

@erika12345
velurova plienocka je ozaj makkucka a je krasna,ale bambusova je tusim savejsia.
latkovky sme zacali pouzivat tusim ked mal Šimi tyzden

erika12345
5. jan 2011

Este by ma zaujimalo, kde davate plienky, ked ste niekde na navsteve. Mate nejake vrecko? Nie je po tom plienka citit?

behulka
5. jan 2011

maminy, skocim vam tu do diskusie - vedeli by ste poradit "velke xxL" latkovky na noc ? Aby sedeli 5 rocnemu dietatu - pamatam si, ze BabyLucy mali aj INKO plienky pre dospelych- ale teraz v tej sekcii nie je nic. Dakujem

sissik
5. jan 2011

@behulka ja teraz rozmyslam nad kupou little lamb bamboo velkost 3, ale nedopatrala som sa rozmerov ani na stranke vyrobcu, tie su vraj od 16kg vyssie

divoska
5. jan 2011

@erika12345 mam kupene vrecko ale doteraz som ho nepouzila, fungujeme na pouzitych mikrotenovych sackoch a potom ich vyhadzujeme 😀

erika12345
5. jan 2011

@divoska dik, tiez sa mi to zda zbytocne kupovat. A nie je plienky citit?

divoska
5. jan 2011

@erika12345 nie ved to vrecko zamotame zaviazeme alebo tak, plus svacneme do k dalsim veciam a nebehame tym ludom pod nosom ;) a hned ako dojdeme domov hadzem do kosa na pranie

emjee
5. jan 2011

@erika12345 ja mam vrecko od popoliny, ked zabudnem zobrat tak hocijake mikrotenove vrecusko alebo igelitku z tesca, ale najradsej mam to popoliny vrecko, nespari sa to tam tak ako v igelitke

emjee
5. jan 2011

@droby podla mna v pohode (akurat babylucy nemam ja ziadne, takze s tymi neporadim, ale su to v podstate nohavickove plienky, takze ok), urcite dokupit pulky aspon 3 ( @divoska ti povie, ze aspon 8 😀)
co sa tyka noci - v podstate to iste ako cez den, kedze babatka kakaju a cikaju neprestajne 😀 budes prebalovat viacmenej takisto ako cez den, takze netreba nejake extra save na prve mesiace

janefonda
5. jan 2011

@droby hocijaké pulky ti budú sedieť na plienočky. Ja mám pulky BL, flipky a od popoliny. Ale už používam prevažne flipkové. Tie dávam aj na noc na LL bambusovú. Alebo mám jednu Wonder wraps a aj tá je super. 🙂 🙂 🙂
INak my sme si obľúbili hlavne AIO. Ale na novoška kedy treba hlavne prebalovať sú super štvorce. A tak ako píšeš postupne dokúpiš, podľa toho čo ťa osloví. 😉

alusha
5. jan 2011

@erika12345 ja som tiez zacinala s BL a gro baby este, a potom som dokupovala dalsie... ale BL som aj prve rozpredala, podla mna je clasic najhorsia plienka, je to flanel, hned to bolo zmolkave po prvom oprani, nenasaje skoro nic, hned je premocena, to je ovela lepsi stvorec, ten aspon nerobi velky zadocek... V BL clasic jednovelkostnej ti bude mat babatko obrovsku ritusku, nasmu to neskor zacalo vadit, ked sa chcel pretacat, tak som ich popredala vymenila za flipky a kapsove plienky, len na noc nohavickova, nam vyhovuje take stihlejsie balenie... ta bambusova je celkom dobra, tu obcas davam na noc, ked nemam inu suchu, ale casom stvrdne a je taka smirglova 🙂

zfidorka
5. jan 2011

@erika12345 ano presne tie vv popoliny co si dala odkaz

jaroe
5. jan 2011

ahojte baby, poradite pls ako pouzit na vlniaky lanolin zarobeny v lekarni? Idem lanolinovat prvy krat a netusim ako na to, je taky kremovity. Dala som si zarobit, mam toho az 200 g, ma to len mesiac trvanlivost, neviete, na co ho este mozem pouzit? Dik

zfidorka
5. jan 2011

@droby ides na to velmi spravne 😉
ja som mala na zaciatok pul-ky flipky a wonderwraps 🙂 tie wonderwraps su trochu vacsie, neviem ci budu sediet uz aj novoskovi... na dalsie babo by som brala na zaciatok flisaciky - asi by som dala usit nejakej sikovnej holke tu na MK...
na noc mozes davat novosklad, nohavickovu, alebo zavazovaciu - ja som pouzivala tie zavazovacie - das si dnu co len chces, pekne to tesni okolo noziciek a narozdiel od nohavickovej netlaci... uvidis co tebe a babu bude vyhovovat 🙂
flip a wonderwrap sedia na vsetky nohavickove co mam, maju fakt univerzalny strih...
vkladacky si mozes aj usit, je e-shop s kvalitnymi testovanymi latkami (detivbalvnke)- vyjde ta to lacnejsie ako kupovane vkladacky 😉
kos na plienky mam s otvormi na bokoch, zatial plienky nesmrdia, pokakane som zapierala...
sliz je na pranie ok, len pozor na flisove plienky, lebo mydlo moze flis polepit a nebudu potom sat...
aio, resp. kapsove som mala na zaciatku 3 ks, presne ako pises na prebalovanie u dr., kup po 1 ks z kazdej znacky, a uvidis ktore sa ti zapacia 🙂

zfidorka
5. jan 2011

@jaroe postup je tu: http://www.altermater.eu/post/2009/08/27/lanoli...
ci vydrzi aj po zaruke, to neviem, treba asi vyskusat ci sa ti dobre rozpusti... ked urobis spravne kuru, mala by vzniknut akoby mliecna voda...

divoska
5. jan 2011

@emjee ale pohoo, ja som ich mala na zaciatku sice vyse 10 ale tocime len 5 😀 @zfidorka jo na novorodenca su wonderwrapsky kusa velke, my sme do nich narastli v 5tich tyzdnoch az. ale zas sme sa narodili malicki, takze mozno aj preto na 3,5-4 kilove babo uz sa ako tak daju.

zfidorka
5. jan 2011

@divoska @droby tak tak, od tych 3.5-4 kg v pohode... ja som ich davala malej asi po mesiaci 🙂

droby
5. jan 2011

@emjee @janefonda @zfidorka , jeej moc vam dakujem 🙂 dokupim teda pulky nejake, zatial teda vedu flip a wonder...necham na neskor, lahko dokupim ked bude drobec vacsi

takze si pripisujem este zavazovacie dokupit - napriklad anavy?
AIO mam jedinu aj to neznackovu z bazaru, vykoumala som ze sa daju kupit len na ebay, ale velmi sa mi pozdava-tato https://www.modrykonik.sk/fotoblog/droby/album/...
casom uvidim a dokupim par aj na zaciatok, planujem omrknut v obchode nazivo najprv, ked uz je ta moznost.

@zfidorka vdaka za tip, rozmyslala som aj nad sitymi vkladackami, neplanujem vela investovat do vybavy 😅
a uz len konkurz na sicku flisky vyhlasujem 😀
ja som sa pokusala urobit plienku z uteraku, no babatku by som ju nedala, ale nieco by z toho vzislo dalsim pokusom

zfidorka
5. jan 2011

@divoska inak, ked sa tak zamyslim, tak prve dni som davala v podstate len 1 pulky - flipky dookola... 😅 mala plienku skoro nikdy neprecikala ani neprekakala, takze neboli ani mokre... vetrala som v noci, vtedy mala na sebe vlniaky... to je pre teba ine sci-fi, ze 1 pul-ky, ze? 😉
teraz tocim cez den stvoro - 2 vlniaky, flipky a weehuggers...

zfidorka
5. jan 2011

@droby anavy nema zavazovacie, teda aspon som nepostrehla... ja som mala tieto: http://www.ekoplienky.sk/product/zavaezovacia-p..., kup na zaciatok 2 ks, a uvidis ci sa skamaratite 😀
jeeej, to mas vyhodu ze si z ba, zajdi do kamennych obchodov a popozeraj... 🙂
mne tie neznackove z e-bay nie su sympaticke, znackove plienky by mali byt narozdiel od nich certikovane...
ta obdivujem za sitie plienky, ja som si navrhla a nastrihala len vkladacky, sila mamka 😀

divoska
5. jan 2011

@zfidorka jj, s jednymi ja vydrzim niekedy tak 10 minut 😀 inak s tym sitim ani nevrav, ja mame uz kolko omielam ze potrebujem aby mi posila tie vkladacky. inak krcim nosom som predsalen vzala french terry a mala som asi predsalen zobrat flaus. zda sa mi tensi a skladnejsi, proste ze clovek viac vrstiev zmesti. ale tak sak uvidime. a este ju asi ta ihla odradza co zojec radila ze nejaku okruhlu na uplet. uz to vidim jak budem tu latku predavat alebo mi tu bude trcat ☹

zfidorka
5. jan 2011

@divoska ja som s french terry spokojna, mam to nakombinovane s aksamitom... mamka to sila okruhlou ihlou na uplet a pohoda, nic sa nepara a pouzivam ich fakt hooodne 🙂
musis mamku nejako namotivovat 🙂

etuska
5. jan 2011

@erika12345
@divoska
hmm-tak to tie mikrotenove sacky nie su teda velmi eko.... 😕 😅 😅
-ja som napr. vrecko kupila v bazari za nejake 3-4 Eura a pouzivam nonstop.Obcas vyuzijem aj na mokre plavky ked ideme na plavaren 😀

droby
5. jan 2011

@zfidorka a tak som si ich asi splietla, takze disany, posobia dobre, pripisujem si ich, na novorodenca budu asi idealne.
to som nevedela ze neznackove nie su certifikovane 😲 viac ich aj tak nebude, neviem si ich objednat, uvidim co ma nazivo oslovi, som rada ze su tu obchody, snad dobre pochodim a mi tam aj niekto poradi,
vdaka vam kocky moc ste mi pomohli, uz viem ako sa lepsie zariadit, aspon na ten zaciatok, potom si pridem po nove postrehy