Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

wwcko
26. okt 2009

Dik baby. doteraz sa mi zdali byt strasne velke pre nu, ale uz jej aj sadnu, tak uz pouzivame 🙂
napadlo ma to pre to, ze ked sa niektora mamicka pyta ake plienky na novoska, tak sa jej vzdy odporucaju stvorce...

dahlia23
26. okt 2009

ale ja fakt nechápem tie štvorce pre novoška... v čomu sú lepšie ako tvarované plienky? veď je to pohodlnejšie zapnúť suchý zips a ísť, než skladať plienočky. som z toho jeleň. 😅

quika
26. okt 2009

ja teda na novoska stvorce vobec neodporucam, ale vacsinou mam pocit ze som jedina 😀
odporuca sa to hlavne preto ze zozaciatku dieta velmi casto kaka a preto ho treba velmi casto prebalovat, ak by to chcel niekto cele vybavit nohavickovymi, musel by ich mat dost vela a kazdy den prat. podla mna je omnoho lepsie kupit nohavickovych tolko kolko bude treba aj neskor (teda cca cez 20 ak chce clovek fungovat iba na nich) a iba ako doplnok pouzivat stvorce. hlavne novorodenecke kako zo stvorcov dost vyteka, teda ja neviem ale nam tie sklady fakt nepomahali a vzdy to schytali vrchne gate, takze som ich musela mat 5ks a stale nestacili, aj oblecka som potom minula kopu, takze nakoniec sa to vobec neoplatilo. podla mna idealne je mat par malych nohavickovych - takych mozno 3-5ks, ked chcete aby to aj nejako vyzeralo, ostatne kupit jednovelkostne (tie su na novoskovi dost velke ale pouzitelne) a stvorce ako doplnok. nie je to najlacnejsie ale pohodlne 😵

sissik
26. okt 2009

ja to chapem tak, ze na novoska sa doporucaju stvorce preto, leb rychlo schnu a pri takom intenzivnom pouzivani je proste mat rychlo schnuce plienky.
nohavickove bavlnene a bambusove schnu dost dlho. a AIO su dost drahy spas na to, aby ich mal clovek 40ks.
ale kazdy nech si zvazi. ja som zacinala v 4. mesiaci so stvorcami, tymi gazovymi z obchodu, davala som do nich BL stvorce alebo popoliny stay dry vkladacky a bola som spokojna. PUL som mala tusim 4 kusy a stacili. ale to uz nekakala do kazdej plienky. a PUL mi prekakla len raz, hnusky aj 3x za den

bemba
26. okt 2009

Ahojte dievcata. Zacala som s latkovkami, ale moja dcerka ma len 2 tyzdne a tie, ktore jej "sedia" mi vystacia na 1 den..tym padom nemam ake pouzivat ostatne dni. Spolu ich mam 18, ale pouzivam len 6 lebo ostatne su jej zatial velke...a je v nich akoby dole hlavou ked jej ich dam..ma velku prdelku. Chcela by som par plienok ALL IN ONE velkost SMALL dokupit. Nepredava niektora pouzite plienocky BUMGENIUS alebo TOTSBOTS? Popripade ine, ktore su all in one a dobre sedia. dakujeme vopred

miruss
27. okt 2009

Ahojte.
Ja si tiež myslím, že štvorce sa doporučujú kvôli rýchlemu schnutiu a nohavičkových by bolo treba veľa.

dahlia23
27. okt 2009

ja som mala BL veľkosť S 24 ks a prali sme tuším každý druhý deň zo začiatku. lenže keď sa ona narodila, už bolo relatívne teplo, takže sme stíhali sušiť. Taký prelom septembra/októbra by bol asi problém. To sa ešte nekúri a vonku to nie je tiež výhra.
no uvidím, ako budeme stíhať pri malom, ale tiež som rozhodnutá začať od narodenia s tvarovanými. mne sa s tými štvorcami akosi nechce babrať. 😅

ludmilabb
27. okt 2009

ja pouzivam vv Popolini je to jednoduchsie skladanie ako klasicke stvorce, len ich nemam dost tak ich striedam s jednorazovkami

dahlia23
27. okt 2009

ludmila a koĺko máš tých popoliniek? rozmýšĺam, že si ešte zopár plienok dokúpim, len si musím najprv dať dokopy, čo mám, keďže som ich rozpožičala.

utaninka
27. okt 2009

Mne na novoška veľmi vyhovujú haipa daipa pastelky. Mám ich len tri, ďalšie dve na ceste. Schnú superrýchlo, ľahko sa dávajú na prdku , okolo nožičiek a na chrbátiku majú gumku, takže kaku udržia - pre mňa No1. Ešte mám dve podobné IV, tiež ten istý princíp s chobotom. Dajú sa aj dobre vypchať.

Už som uvažovala, že si kúpim nejaké froté uteráky s dobrou gramážou a ušijem si Ďalšie také "chobotové" plienky.

Ja mám 8 nohavičkových, 5 tvarovaných a milión štvorcov (tie používam len v nutnosti) a preiem každý deň - blbo to schne v tomto počasí.
😠

ludmilabb: ako schnú tie vv? Lepšie ako nohavičkové?

wwcko
27. okt 2009

dik baby idem vyskesat haipa daipa 🙂 viete mi poradit nejake dobre pul-ky?

utaninka davas do nich este nejake vkladacky alebo ti stacia?

crysmile
27. okt 2009

ahojte, moja skusenost s haipa daipa pastelkami - vyborna, pouzivame ich od 4,5mes., mam ich celkom 6.. spociatku stacili bez vkladacky, teraz davam jednu bambusovu alebo bavlnenu vkladacku BL.. zapnem snapkou a mam..
jedina nevyhoda je, ze zvyknu trosku tvrdnut ako kazde frote, ja teraz susim na radiatoroch, tak aj preto tvrdnu, tak su take smirglove, ale obcas ich "precesem" cirokovou kefou a ja davam stale separačku, takze to neciti, ze su smirglove.. inak ich intenzivne pouzivame doteraz, su kvalitne, nitky ktorymi su obendlovane vobec nepustaju, drzia tvar.. odporucam..
svagrina na 2-mesacneho pouziva stvorce a do toho stvorcovy bambus.. zatial to staci.. neviem, ci by som kupovala tvarovane alebo nohavickove uz na male babo, podla mna sa to predrazi...

wwcko
27. okt 2009

crysile som rada ze si s hapia daipa spokojna, lebo som na ne prave odoslal objednavku 🙂 Zobrala som k nim jedy PUL - Bummis Super Brite a snpku , potom AIO - Itti Bitti d´lish Snap In One + nahradna vkladaka. Strasne sa tesim ked mi pridu. Doteraz som sa v tom len motala a bala som sa neco objednat, ale mam pocit ze uz sa v tom zacina orientovat. Aj ked som doteraz vedela rozdelenie a tak, stale som si nebola latkovkami ista, ale vdaka vam zacinam mat v tom jasno. 🙂

wwcko
27. okt 2009

crysmile sorry mi tam vypadlo "m" 🙂

quika
27. okt 2009

ja som mala tiez najoblubenejsie HD pastelky, aj som si par usila, to je uplne jednoduche. vyradila som ich prednedavnom, lebo maly je prilis akcny a ako sa vela hybe, tak sa snapka uvolnovala.

dahlia23
27. okt 2009

baby, ak máte niektorá strih na HD, pošlite mi ho, ušiť nie je problém. vlastne mi stačia rozmery, ako je široká hore, kde sa zapína, dolu na chobote a aká je celková dĺžka. sú tie HD vhodné aj pre chlapca? keď furt počúvam, že chalanom treba vypchať plienku inak ako dievčatkám. 😅

ludmilabb
27. okt 2009

dahlia ja mam 12 vv Popolini Mkove a po jednom kuse S-kovú velkost z Popolini, Kikko a SWB
nohavickove som este neskusala mam iba jedny IB
vv schnu trosku horsie ako klasicke stvorce ale inak v pohodicke, navrch davam PUL SWB
o tych HP pastelkach uvazujem, lebo by sa jednoduchsie davali ako vvplienocky ale su drahsie
planujem si zadovazit zo dva kusy na skusku a potom mozno ako dahlia a quika usit, ja mam dost starych uterakov, hodim vkladacku a bude, no nie?!

ludmilabb
27. okt 2009

niekto sa tu pytal ci sa nechysta objednavka z Brany. Naposledy objednavala labutka ale ak sa niekto iny chysta ja by som sa pridala 😀

busni
27. okt 2009

ahojte,
prosim vas viete o nejakom kamennom obchode v BA pripadne okoli/ v Brne, kde sa daju vsetky tieto plienky pozriet, chytit a pod.?
dakujem 🙂

sissik
27. okt 2009

busni na celom svk nie je kamenny obchod, ale z net obchodov robia prezentacie.
kamenny obchod je v brne, www.branakdetem.cz

quika
27. okt 2009

dahlia, strih je tu http://strihplinky.xf.cz/strihy.html ale je dobre trosku predlzit tie casti na zapinanie, staci 2-3cm, lebo original byva vacsim detom uz LTT. HD su praveze pre chlapca super, lebo poskladas ten chobot pred pipika - prelozis plienku po dlzke na polku a ten koniec chobota este raz na polku, takze mas taku "rolku" zo 6 vrstiev latky pred pipikom.

dahlia23
27. okt 2009

quika, dikes, tu plienku som už robila, ale vyšla mi z nej veľkosť na 46 cm bábiku. 😅
takže asi si budem musieť objednať tú HD a podľa nej to zmáknem. 🙂
busni, ten obchodík v Brne je super, to je jednoducho zážitok. Ja som tam bola síce pred rokom a pol, ale také niečo som ešte nevidela. Všetko si môžeš chytiť, ohmatať, poradia ti, čo potrebuješ, fantázia.... A priestory - to treba vidieť. 😉

jaandy
28. okt 2009

ja sa chystam objednavat z brany...uz sme dve...nepridate sa este niekto? usetrime na postovnom. alebo mame nejaku spojku co chodi do brna a bola by nam ochotna nakupit a rozposlat to zo slovenska???

busni, chystas sa do brna? 😉

wwcko
28. okt 2009

baby mate niektora skusenost s plienkou Kushies Ultra? strasne sa mi paci a navyse je aj lacna.

neurologia
28. okt 2009

ahojte baby,

aj my sme uz zacali s latkovkami...teda dnes som dala prvu latkovku....kikko bambusovy stvorec -zlozeny na obdlznik a pul-ky little lamb tak som zvedava mala zatial nic nevravi....ale myslite ze by bol ten stvorec lepsi zlozeny na novo sklad?neviem ked budem prebalovat musim vyskusat....

a co myslite mozem uz na noc vyskusat vlniaciky?mam ich uz kupene a neviem sa dockat ked ich vyskusam..... 😵

quika
28. okt 2009

dahlia, ten strih sa aj mne vytlacil zmenseny, ale je tam taky stvorcek co ma byt 1x1cm (moj mal asi 8mm), tak podla toho si to zvacsis. alebo pockaj, premeram ti ju, len ich mam teraz vylozene hore na skrini, tak sa tam musim nejako dostat.

sissik
28. okt 2009

neurologia radsej skus novosklad, predsa to zadrzi kaku lepsie, ked uz pojde. je mozne, ze aj cez novosklad prejde az na PULky, nam sa to parkrat stalo.
vlniaciky nechaj na neskor, ked uz bude tvrda stolica. keby nahodou preslo cez novosklad, tak musis vlniaky oprat a naimregnovat a to dlho trva
no a blahozelam k bambulke 😵

busni
28. okt 2009

Jaandy, myslim, ze to Brno pojdem omrknut, ved to nie je tak daleko 🙂 a baby pisu ze je to zazitok 🙂
ale v casovom horizonte do Vianoc, termin mame totiz 18.januara, tak to skor zvladnem asi v decembri, lebo v novembri este chodim do prace.
ked do vtedy vydrzis, v pohode ti donesiem, co potrebujes🙂

ivv
28. okt 2009

ahojte zienky.
dnes som obdrzala prve plienocky 🙂 su uzasne 😵
a skumam, co by som objednala ako dalsie.. pacia sa mi tie HD, ale ta spona sa mi tam moc nelubi.. 😅 co tak "opatrit" ich suchym zipsom? ci nie dobry napad?

neurologia
28. okt 2009

aaaa tak uz je prebalena a teraz som dala novosklad....no este je taky kostrbaty.....ked ziskam prax bude to krajsie aj na oko no ale hlavne ze splni ucel......