Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

labutka
29. jan 2009

...zeby mal viac roboty, ako anglicania...? 😀 😒

olinka6226
29. jan 2009

oni BL maju len ako pridruzenu vyrobu k nejakym plienkam co vyvazaju do nemecka. a bl robia druhotne, cize ak ma niekto z nemecka velku objednavku, tak sa sije prednostne im. preto niekedy dlhe cakacie doby. teda aspon mne tak bolo vysvetlene.

weronique1
29. jan 2009

labutka: tak isto cakaaaaam a cakaaaaam a BL nikde 😒

miri.b
29. jan 2009

weronique, poslu Ti aj tu metraz?

telinka
29. jan 2009

mne dosli BL do 2 tyzdnov 🙂

weronique1
29. jan 2009

miri: no ten pan sa vyjadril v zmysle "ked taka objednavka, tak aj metraz posleme", takze dufam, ze ano.

lilly
30. jan 2009

ahojte, chcela by som sa opytat, ako lanolinujete vrchne vlnene nohavicky? V teplej, alebo studenej vode? Lebo nedavno tu bol link na taky cesky navod na lanolinovanie a tam sa roztopil lanolin v horucej vode, pridal sa sampon a namocili sa do toho suche vlniaky. No a citala som aj iny navod, ktory bol ten isty, len sa ta voda nechala vychladit a namacali sa tie vlniaky uz do studenej vody. Ja som lanolinovala podla toho ceskeho este davnejsie, no pletene vlniaky sa tusim zbehli trochen a uz su nam aj male, no nohavickove asi neutrpeli.. co je teda lepsie? 😕

bambusko
30. jan 2009

lilly, ja v takej vlaznej

bihan
30. jan 2009

Lili, kúra má už vlažnú teplotu, keby si dala vlnu do viac ako 40° vody, tak by sa zrazili, ale lanolín, aby sa roztopil, tak sa rozrába do vriacej vody s detským šampónom a dolieva sa studenou vodou na tú "vlažnú" teplotu.

telinka
30. jan 2009

no paaani...tie flisove separacky su super 🙂 prdelka je rano fakt suchaaaa 😵 ja co chodim na kona tak som chytra ja radio 😅

lilly
30. jan 2009

no tam v tom linku ale pisali, ze suche vlniaky sa v teplej vode nezrazia, vraj sa zrazia len ked su mokre. No radsej uz budem tu vodu chladit, resp. riedit 🙂

bambusko
30. jan 2009

telinka, no co dalsia noc? pohodicka? 😅

telinka
30. jan 2009

no bambu nebolo az take uzasne 😒 ale lepsie ako priemer 🙂

marcelka11
30. jan 2009

lilly, vlna sa moze zrazit aj v studenej vode, nema rada teplotne vykyvy; teda ak vlniaky peries vo vlaznej, v rovnako vlaznej by si mala aj vyplakat 😉

olinka6226
30. jan 2009

idealne je prat vlniaky vo vode ktora ma izbovu teplotu. a v rovnakej aj plakat. potom nehrozi ziadny teplotny sok 😀

weronique1
31. jan 2009

ahojte, ak potrebujete rozšíriť výbavu o nejaké grckošky, tak v Ikeii majú výpredaj uterákov Näckten, 100% bavlna, 40x60, za 0,40 Eur (12Sk)

martina46
1. feb 2009

ahojte maminky, poradte prosim, zacali nam prevlhat lemy na nohavickach imse vimse soft. da sa to nejako poriesit lanolinom, alebo nemate nejaku finu na to?
citala som o tomto probleme kedysi, no tesila som sa, ze nas sa to netyka a zrazu, je to tu 😒

olinka6226
1. feb 2009

martina ulrich ma taky vosk, stoji 2 eura a tym natries tie lemy kde to prevlha a fenom to zafixujes a prestane to prevlhat. teraz som to akurat testovala, mne prevlhovali v lemoch IV organic a uz to nerobia 😉

dudri
1. feb 2009

ahojte, prvy krat som dozvedela este existuje latkove plienky 😕 😅 😀 , ked som citala januarove Dieta. Pytam sa staci kupim

nohavickove plienky 3ks a na noc(bambus) 3ks
plienkove vlozky 4ks
separacne vlozky (treba-????)
bio prasok na pranie(co ponuka www.nosime.sk) alebo sliz na pranie

mame dost bavlnene plienky asi 30ks, staci?

mame 7.mesacnu dcerku , vazi 7360g.

hej som prestudovala 😝
dakujem za radu

miri.b
1. feb 2009

dudri, chybaju mi tam hlavne vrchne nohavicky 🙂

precitaj si asi od strany 82, bolo tam popisanych vela rad pre zacinajuce latkarky

ak ste uz na prikrmoch a mala ma tuhu stolicu separacky netreba, namiesto nich je dobra fleecova deka rozstrihana, ta zaruci aj pocit sucha

prasok zavisi na tebe, jedina podmienka je, ze sa nema pouzivat avivaz, lebo znizuje savost, ale ak chces nieco malo spravit pre ekologiu a aj usetrit, tak sliz je dobry
😉

marcelka11
1. feb 2009

ahoj dudri,
ak mas obycajne bavlnene stvorce asi to stacit nebude, malo totiz nasaju a plienka je rychlo precikana. Ja mam velmi rada viacvrstvove plienky, su viacere znacky Popolini, Swaddlebees, Naturfolds. Ak sa rozhodnes ostat pri stvorcoch, dokupila by som vkladacie plienky - bud bambusove, konopne, bavlnene - tie zvysia savost.
No a urcite aspon dvoje vrchne nohavicky PUL alebo vlnene, my mame troje a je to tak akurat. Separacky su OK ak sa ti nechce cistit spinavu plienku, ale nemusia byt. 😉

labutka
2. feb 2009

baby, chcela som sa este opytat, ktora znacka plienok zarucuje siroke balenie. viem ze Popoliny hej, ale tie objednane nemam... mam Baby Lucy a potom Swaddlebees. A este by som rada vedela (mozno z vlastnej skusenosti poradite), ze ci treba balit nasiroko stale, az do kym lekar povie ze uz staci, alebo mozem urobit tak, ze ked uz nebudem mat volnu "siroku" plienku, tak dam na par hodin taku obycajnu, uzsiu, a po oprati zase zacnem balit nasiroko... dakujem.

lilly
2. feb 2009

labutka, plienky, ktore su jednovelkostne, teda na cele plienkove obdobie, zarucia siroke balenie si myslim.. Urcite napr. aj Haipa daipa obycajna aj pastelka, zavazovacky Hemp Hour Strap. Nam napr. siroke balenie po mesiaci odporucali len v noci, no s latkovkami su nozky aj tak sirsie ako v jednorazovkach aj cez den..

lilly
2. feb 2009

sjuzocka, prave mi dosli itti bitti od teba, su uplne nadherneeeee 😵 😵 😵 vsetky som ich liluske obliekla, super jej sedia, aj ked je to L, este ze som nekupila M, dik za rady 😉 som totalne nadsena, ja tusim nakupim z kazdej farby jednu 😅 😀

olinka6226
2. feb 2009

dudri este tolko: namiesto avivaze davaj ocot. prat mozes v eko prasku, slize alebo orechoch na pranie.
labutka baby lucy aj swaddlebees by mali balit na siroko. u nas s tym balenim na siroko dost stresuju pokial nemate predispoziciu v rodine, tak by som to az tak neriesila.

crysmile
2. feb 2009

my sme museli balit na siroko az do 5. mesiaca, kedze sme mali zle klbiky.. a to som vobec neratala s tym, ze budu take zle, ked vsade pisu o tom, ze do mesiaca, dvoch sa dava a potom nie..

bezaz
2. feb 2009

no baby, ja uz studujem IB home web, hadam segra nebude ras a nejake plienocky este donesie.. maju teraz akciu, ze 3ks za 50dolcov, co je pri dnesnom kurze cca 24.8eur 😵

andrea100
2. feb 2009

Baby aký prací prostriedok používate na vlniačiky? Môžem to ručne oprať v obyčajnom prášku alebo v slize alebo je na to treba špeciálny prášok na vlnu?

bihan
2. feb 2009

Ja periem vlňáky v orechoch.

Lilly, vám sú L-ká v 2,5m? 😅 Si robíš prdel, nie? Sára má pomaly 11kg a sú jej tak akurát 😀 Inak keby som mala dokupovať výbavu, tak z nich aj ja nakúpim asi tonu.. zbožňujem tie plienky.

bihan
2. feb 2009

Asi ako BG organic 😀
Inak jednoveľkostné plienky by som radšej brala so snapkami.. sucháče na jedno dieťa vydržia, ale ak ich plánujete používať dlhšie... neviem, neviem.