Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

bihan
10. feb 2009

aaa.. tak mne sa malá neprekakala, mne sa rovno presrala, ak odpustíte výraz 😅 Stalo sa jej to asi 2x, ale naposledy pred pár dňami a musela mladá do sprchy a celé posteľné prádlo do práčky, ale po 9m látkovania je to super výsledok 😀

Starbunz testovali české kočky, ale nijaké extra nadšenie nebolo.. pod oblečenie takmer nepoužiteľná, takže len na leto a veľkosti sú dosť "malé"...

quika
10. feb 2009

mne sa tiez v jednorazovkach takmer vzdy prekakal, aj cez novosklad a pod., ale latkove nohavickove lepsie tesnia, za normalnych okolnosti mi ich nikdy neprekakal. iba ked mal rotavirus, to bola taka sracka ze asi kazde piate kakanie trochu vytieklo. chcela som si vtedy usetrit robotu a davala chvilu hnusky, ale tie absolutne nestihali, to som ho rovno mohla nechat bez plienky a vysledok by bol rovnaky 😅 hnusky maju tie gumky len take symbolicke, to sa neda ani porovnat so serioznymi gumickami na latkovkach.
a my mame teraz 18 tvarovanych, 4 kapsy, 4 zavazovacky, 11 viacvrstvovych, 1 AIO a este obcas aj stvorec pouzijem 😲

bezaz
10. feb 2009

baby dik, tak segra bude donutena doniest IB, ked maju taku dobru akcosku 😀
ninka sa veru zatial preserkala len v hnuskach, v latkovkach ani raz 😉

madi
10. feb 2009

pocuvajte dievcence - v anglicku (teda konkretne v londyne) maju aj kamenne predajne na latkovky? kde to zistim? (ked neviem velmi dobre po englandsky...?) dajte nejake linky...aby som poslala kamosku na nakupy 😵 😀
dakovala

no...v sobotu som si "navarila" sliz a od vcera latkujeme....zatial mame BL rozne a som spokojna.... paci sa mi to... Simon je sice trosku nesvoj, lebo uz sa otacal hore dole ako vrtula a teraz to ma trosku stazene...ale sak ved sa nauci nie? 😉

bezaz
10. feb 2009

madi ja mam pocit, ze ninka sa v latkovkach lepsie hojda, tak sa lahsie otaca 😀

kkaattkkaa
10. feb 2009

pozrite sa, ake zmolky, ci uz priam hrudky som vysypala z flanelky (mame to aj vo frote plienkach ):
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
Mate s tym niekto skusenosti ? Zeby sme robili niekde chybu pri prani? Objavili sa asi po pol roku, niekde po roku...

labutka
10. feb 2009

baby, este niecomu nerozumiem... mam Kissaluvs tvarovanu plienku, ktora nema zapinanie, a je na nej v navode napisane, ze nepouzivat snapi sponku. a jak ju mam teda zapnut, ked nie snapkou? to staci, ked dam na nu vrchne gate a bude drzat?

weronique1
10. feb 2009

labutka - oblepis plienku izolepou a mas aj lepsie tesnenie 😀 😀 😀

misuluska1
10. feb 2009

Ahoj babulky,chcem sa spytat aky mate nazor site plienky od neznamej pani, co ich ponuka na tejto stranke? http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=74432. Myslite, ze by som sa mohla spolahnut? Co by ste urobili vy?

sisa.b
10. feb 2009

bihan, ale ked oni su take milucke. prave na to som myslela, ze by boli krasne na leto pod satecky. a nevies, ako su spokojne so savostou plienocky? a ci radsej all-in-one alebo kapsove? 😕

bihan
10. feb 2009

Sisa, skús napísať Kyri, myslím, že ona ich kupovala alebo kočkám v českých látkovkách.. veľmi som tomu nevenovala pozornosť 😉

Labutka, tvarovaná sa dá určite použiť aj bez snapky, ale nebude dobre tesniť.. ako keď zložiš štvorcovku nie do skladu ale napr. na osminy... teda asi ešte menej, lebo tvarované nie sú také hrubé

Katka, to čo je za flanelka 😕 ja flanel nemám vôbec, ale toto mi žiadna neurobila.

quika
10. feb 2009

katka, to sa robi snad v kazdej plienke. z latky sa ti normalne uvolnuje prach, a v plienke zostava zasity vnutri, takze sa pri okrajoch zbiera do takychto zmolkov. po dlhej dobe sa nazbiera tolko ze uz citis hrudky. ja som to zatial stretla vo vsetkych starsich plienkach aj vlozkach. myslim ze najviac sa to bude robit v plienkach ktore maju vsite jadro, a hlavne ak kvoli zmaknutiu po prani plienku v ruke posuchas.
labutka, ved pouzi zicherky, su aj take bezpecnostne na plienky. dokonca aj v mothercare so ich videla.

kili
10. feb 2009

sisa, mne sa zdá, že kapsové sú lepšie, lebo rýchlejšie schnú, keďže to vnútro môžeš vybrať.

henus
10. feb 2009

Ahojte, ja som pouzivala Baby lucy a tiez popoliny Bravo, to su tie najlacnejsie popoliny. Vcelku som bola viac spokojna s tymi baby lucy, tie frote popoliny ostavali po vyprati velmi drsne, potom som uz aj avivaz pridavala ale velmi to nepomohlo. Ak mam povedat pravdu, tak myslim, ze pouzivat latkove plienky je super, ale asi pri dalsom babatku, ktore prave cakame budem pouzivat viac obycajne latkove plienky. A asi si si skusim objednat na skusku nejake viacvrstvove plienky stvorcove, urcite budu aspon skor schnut ako tie nohavickove plienky.

kili
10. feb 2009

baby, a ešte sa chcem spýtať k tej výrobe plienky, že aký sucháč mám použiť?
raz som kúpila taký, čo bol veľmi trvdý. dá sa bežne kúpiť aj jemnejší? ten čo som mala bol dosť široký.

telinka
10. feb 2009

kili...kuk...ja som dnes vyrabala plienky...10min. roboty a tie suchace su vsetky tvrde ,ja som davala sirku 3cm 😉 https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

quika
10. feb 2009

kili, neviem ci sa ti podari zohnat maksi suchac 😒 ja som davala sirsi, tiez asi tie 3cm, je sice tvrdy ale vydrzi dlhsie. tie tenke treba po mesiaci presivat 😠

kili
10. feb 2009

ja som myslela tým širším asi 10cm 😅
tak škoda, že sú všetky tvrdé 😒

telinka, som pozerala, parádne, moc sa ti podarili. no ešte skúsim mamu presvedčiť, že nech mi požičia šijací stroj, lebo sa mi ju nechce furt otravovať. ale či to nebude jeho posledná misia 😅

quika
10. feb 2009

kili a to kam chces zmestit tych 10cm? 😲 ci to by si dala akoby po sirke?

kili
10. feb 2009

quika, nie, to som kúpila dávnejšie kôli niečomu inému, len sa teda pýtam, že či existuje aj mäkší, lebo to je moc tvrdé. Alebo rovno môžem pocvakať takto a prišiť ho tam, ale mám pocit, že toto je fakt moc tvrdé a musí existovať niečo mäkšie

telinka
10. feb 2009

kili...sak tej maksej casti tam nasijes viac...skoro po celej sirke na brusku a z tej tvrdsej casti..tie haciky ...len dva male kusky...ono to v konecnom dosledku nieje take tvrde 😉

quika
10. feb 2009

kili, to jedine obehat galanterky a osahat ci nemaju nieco maksie, ale ja mam pocit ze maju aj tak vsade to iste ☹

kili
10. feb 2009

telinka, aha, tak si mi vlasne odpovedala. toto bude niečo extrémne trvdé, lebo oboje je rovnaké. Takže kúpim niečo iné 🙂 to 3cm bude asi na to vhodnejšie

bezaz
10. feb 2009

telinka jeej aj mne take pekne usijes? zaplatim 😀

bambusko
10. feb 2009

katka, mam flanelove plienky viac ako rok a nic sa z nich nesype 😕

misuluska, ja by som to nekupila. za tie peniaze mas original babylucy alebo aj ine. ak sijes sama doma, tak usetris a mas aj original. ale zase z kdejakych zbytkov neviem ako dlho to vydrzi a ako dobre saje, mne sa s tym nechce babrat, treba tam aj speci gumicky, aby to dobre drzalo, nie? a suchy zips co dostat v galanterke je tvrdy...

telinka
10. feb 2009

praveze mne to trvalo 10min jedna, ale ja som profik , tak nech to kili trva pol hodiny 😉 su to len dve vrstvy flanelu ,ale ked som tam dala viacvrstvovu popolinku , tak v pohode...po dome budu dobre nez sa BL uschnu 😅 a naendlovala som tam klasicku pradlovu gumu a ten suchy zips som kupila taky isty ako je nasity na BL 🙂

misuluska1
10. feb 2009

bambusko, dakujem Ti za nazor, a presvedcila si ma. Potrebovala som len od niekoho skuseneho nazor. dik Sama nesijem,nie som taka sikovna ako niektore kocky, co su tu, normalne im zavidim. 😉 😉 😉

bambusko
10. feb 2009

telinka, tak to si dobra, ze 10 min. tolko by som len strihala 😒

kili
10. feb 2009

ja som už strihala a teda trvalo mi to viac ako 10min 😀
ale to som aj vytvárala strih, pri ďalších (ak sa to osvedčí) to bude už rýchlejšie, ale myslím, že pod 5min. to nedostanem

labutka
10. feb 2009

teliiii, ta prva plienka je kraaaaaaaasna... zeby som presvedcila moju maminu, aby mi nieco usila? 😵