Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

bambusko
16. júl 2008

marcelka, kym som ustrikovala prve, zhanala som si infosky, navody, rady atd. vraj musi byt 100% vlna. u nas v obchode tiez nemaju, preto kupujem cez net, domaca, co mam je dost ostra, ale maly s tym nema problem 🙂

marcelka11
16. júl 2008

dakujem, skoda. moje su hrube, malej to tiez neprekaza, len teraz ked je chladnejsie, tak ju nevpracem do ziadnych teplacikov 😠

bambusko
17. júl 2008

marcelka, skus navleky na nohy, bud kupene alebo tiez stirkovane 🙂

marcelka11
17. júl 2008

mam babylegs, ale neviem sa ubranit pocitu, ze je jej zima. este mam v plane ustrikovat wool longies az zozeniem vlnu

venonna
18. júl 2008

Cafte kocky! Davno som tu nenakukla, ale teraz mam takuto vec - bola u nas na navsteve jedna mlada a "mudra" mamina a ked videla, ze malu balim do latkoviek, dodatocne mi napisala mail, ze ju balim zbytocne nasiroko (to akoze latkovky) a ze preto este ako rocna nechodi suverenne sama (chodi len za ruku).
Prosim vas, ste tu niektore take, co uz mate odlatkovane vacsie dieta? Mate na to argumenty? Mne sa to zda blbost, ale som taka prekotena, ze neviem reagovat... 😕

quika
18. júl 2008

venonna, tak sa jej spytaj ci aj ona mala oneskoreny vyvoj, kedze pravdepodobne vyrastala este v predjednorazovkovej dobe 😉 tito "premudreli" ludia casto zabudaju ze za ich mladych cias boli iba latkovky a vsetci sme to v zdravi prezili a chodime 😎 inac sestra ma skoro dvojrocnu dcerku na latkovkach, a krasne beha od 10 mesiacov. v roku ked nechodi sama je to uplne ok, ved kazde dieta sa uci inac rychlo.

taanak
18. júl 2008

Nasa mala zacala chodit tiez az po roku a nemyslim, ze by to bolo latkovkami. 😠 Kazde dieta je ine, niektore zacne chodit skor, niektore neskor, ale urcite to nic spolocne s plienkami nema. To by pred tymi 20 rokmi zacali chodit vsetky deti neskor. 😀

bambusko
18. júl 2008

ja odpadnem 😀 presne v style, ked dojdu argumenty, tak si daco vymyslim 😖 obe nase dievcata odrastli na jednorazovkach a chodit zacali ako 13-mesacne. venonna, dobra odpoved? co tie tvoje vlniaciky z jemnej vlnky, uz su v prevadzke?

junovka
18. júl 2008

venonna, Timeika bola odchovana na latkovych a Nely je odchovana na jednorazovych plienkach a obe mi zacali chodit na 11 mesiacov 😉 A ze pozdravujem MUDRU maminu 😀 😉

venonna
19. júl 2008

baby, diky za nazory a podporu 🙂
Ked to clovek rozoberie, je jasne, ze je to blbost a netreba si z toho robit vrasky... ale fakt ma to na prvy raz riadne zavzdusnilo... 😖 😅
bambusko, ja som pletenim vlniakov sekla 😝 kmotra pletie jedny, ale nema moc casu, kedze prerabaju dom a dalsie uplietla mama, ale su ako na slona, takze ich asi dame cielene zrazit... 😒
Podam hlasenie, ako to dopadlo 😀

redkvicka
19. júl 2008

Ahojte, chcela som sa spytat, ci nemate skusenosti s plienkami hemp hour alebo konopkou z Ellas house a co by ste odporucili? A aky je rozdiel v lanolinovej kure od Ulricha a Disany? Dakujem,

bambusko
20. júl 2008

redkvicka ja mam zopar snurovacich hemp hour, pouzivame ich s malou viacvrstvovou na dopoludnie, ked drobec najviac cika, dost vela to nasaje a vyhodou je aj rychle schnutie po oprani. kamenom urazu je prebalovanie, na vecsie metajuce sa dieta to chce dobry cvik a pevne nervy uviazat to 🙂

bezaz
21. júl 2008

ahojte babule, chcela som sa opytat, aku zakladnu "vybavu" ste kupovali na zaciatok a ktore plienky sa vam najviac osvedcili.. neviem si totiz nejako poskladat, kolko kusov z akych je najlepsie.. na nete som nasla len mnozstvo z jedeho druhu..
dufam, ze nepisem ako tatar 😅
a este, oplati sa kupovat plienky aj used alebo lepsie su nove?

bihan
21. júl 2008

Bezaz, skús pozrieť toto, kočky z českého koníka už spisovali základné výbavy (nech sa ti z toho nekrúti hlava, keď sa do toho dostaneš, všetko budeš chápať lepšie 😉)
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Pokojne kupuj used, ak sú v dobrom stave. Skvele poslúžia a stoja menej. Ak začneš kupovať, hlavne nekupuj štvorce od Hyblera, ktoré bežne dostať v obchodoch, sú ako sieťka... ale skôr v nejakom netovom obchode.

Čo sa mňa týka, tak som začala látkovať od pol roka, takže to nie je celkom základná výbava, ale asi by som len dokúpila nejaké voľkogramážne štvorce - dnes som videla Kiko Lux a vyzerajú fakt dobre a nohavičky v menších veľkostiach. Takže u mňa vedú:
Kapsovky: Bum Genius 3.0 One size 4x
Happy Heinies One size 2x
Swaddlebees L s konopnou vkladačkou1x
Mommys Touch Easy clean 1x
Lios - vlňáky so savými jadrami - 1x Crepe a 1x Jersey
4x jadro Sherpa a 2x Organic
Jednoveľkostná Swaddlebees 2x
a jedny fleesové Polar Bummies nohavičky, veľkosť L ...
Ešte som doobjednala Bambusové štvorce od Baby Lucy a skončila som 😀

bezaz
21. júl 2008

bihan mooooc dik, nastudujem 😀

taanak
21. júl 2008

Bihan, ty si poradila..., skoro nic z toho u nas zatial nie je dostat 😀
Ja by som na zaciatok doporucila urcite kvalitne stvorcovky, ja som bola spokojna aj so zavazovacimi Disanami (ale odkedy chodime, tak ich uz moc nepouzivam).
Pre novorodenca by som si pripravila aj zopar nohavickovych - napr. Tots Bots, Babylucy - bamboo, mozno organic. Popolini su tiez fajn, ale na uplne malom babatku su dost velke. Vrchne nohavicky su super od Imse Vimse - su prijemne aj zvnutra (okrem soft). A nejake Mommy´s Touch - tie su jednovelkostne, teda super pomer cena/vykon 😀

bihan
22. júl 2008

Ale dajú sa objednať z Čiech 😉
AIO by som už MMT neobjednávala, BG sú ooooomnoho lepšie a teraz ich začali vyrábať aj v Organic verzii, takže ešte lepšie.

Podľa mňa je zábavné na látke práve to hľadanie a skúšanie... už som to niekde písala, ale obávam sa, že by som si v žiadnom slovenskom šope nevybrala 😅 Teda až na bambus od Baby Lucy... tá cena je neprekonateľná :D

marcelka11
22. júl 2008

Bambusky BL maju sice vybornu cenu, ale ja nimi zase nadsena nie som. Z mojej skusenosti su ovela lepsie Babyidea, aj ked drahsie. BL moja mala hned precura, no BI su akosi stale na dotyk suche, su super 🙂

indy
22. júl 2008

Bezaz ja som si pre zaciatok pre novorodenca ked este casto kadi kupila imse vimse stvorce a viacvrstvove popoliny a totsbots farebne tie pripinam snapi sponkou. S viacvrstvovvymi som velmi spokojna dost nasaju a tych rozmyslam este prikupit Aj IV stvorce su tiez super ale tie100gr su este na novorodenca dost velke tak mame na teraz aj par 67gr. 'Rozmyslam dokupit aj nejake nohavickove na noc a dlsi obyt vonku, najlepsie nejake bambusove Zatial mam MMT AIO ale ta je este nevyskusanaOzaj pouzivam este do kazej plienky separacku bud od disany celulozove alebo mam flisove nastrihane z deky z ikea (super zachytia kakanie 😉

sjuzocka
22. júl 2008

Baby, poradte mi ake stvorce mam kupit kvalitne, IV 100 gramovky su vsade vypredane a ktovie kedy budu, pravdepodobne neskor nez sa prihlasi moj prcek na svet 🙂 Ked som este nic nevedela o plienkach objednala som kikko - nie lux, ale normalne 70x70 - a zdaju sa mi dost tenke. Taktiez sme boli v polsku a tam som na skusku kupila 10 polskych ale teraz po vyprani si nie som ista ani ci by to ako sietka proti komarom posluzilo :P takze dalsie take nudzovky. Potom mam kupene z Ikei tie "barnslig osusky" muselinove 70 x 70 - to uz vyzera ovela lepsie, urcite budem pouzivat na prebalovanie. A este mam zdedenych zopar malo kuskov, ale tie su uz v stadiu rozpadu.
Znaciek co ponukaju stvorce je celkom dost, ale je mi jasne, ze nie je vsetko zlato co sa blysti, tak sa na vac obraciam s prosbou o radu - ake stvorce? Ide mi o kvalitu, chcem, aby vydrzali a boli pripadne aj pre druhe, ak sa raz postasti 🙂

erikasadek
22. júl 2008

baby ja pouzivam bambino mio a som velmi spokojna vie ze u aj na slovensku pouzivate ich niektora

bezaz
22. júl 2008

babule ste zlate di, musim si urobit nejaky prehlad a tie co najviac doporucujete nakupit 😀

fifla
22. júl 2008

erikasadek my mame bambinomio vrchne nohavicky ale viacvrstvove plienocky popolini, boli lacnejsie :o||...su super, striedam ich na noc s BL bamboo

erikasadek
22. júl 2008

a tak ja pouzivam vsetko ta ista znacka plienky su hrube a su super maly v nich vydrzi aj 5 hodin bez broblemu presne ako pamperska. popolini nepoznam dobre vediet len ja uz mam kupene az do 16 kg takze ani nepotrebujem dokupit ale som rada ze nie som sama co ich pouziva

bambusko
23. júl 2008

dievcata, ked doporucujete od narodenia stvorcove plienky, to ale treba prebalovat aj kazdu hodinu, nie? nas marek prvych 7 tyzdnov len jedol a spal a prebalovala som ho v tej pauze, ked bol hore, mali sme len nohavickove plienky so separackou a stacilo to na prebalenie kazde 2-4 hodiny. kvoli prebalovaniu by som ho predsa nebudila a zase nechat ho precikaneho tiez nie, ale to by sa asi budil sam castejsie... vrta mi to v hlave, ked pisete, ze stvorce su najvhodnesie

bihan
23. júl 2008

Bambu, ja som síce nelátkovala od narodenia, ale asi to bude tým, že malé mimi málo ciká (ale často), takže keď do novorodeneckého skladu vložíš ešte jeden štvorec na osminy (príp. so separačkou), tak by to malo vydržať do ďalšieho dojčenia a prebalenia... a z novorodeneckého skladu vraj miešané vajíčka nepretekajú vonku... Ale to si len myslím...

Sjuzočka, už som to spomínala, na tie Kiko lux som čítala niekde pozitívne ohlasy a tak isto na vysokogramážne Happy Squares...

bambusko
23. júl 2008

no nam veru kaky nepretekali 🙂 ked si spomeniem na casy v pamperskach a spol., och joj, to bolo prania 🙄

taanak
23. júl 2008

Ja odporucam nakupit stvorce - tie sa vyuziju tak ci tak, s novorodeneckym skladom su fajn, rychlo schnu a male babo aj tak treba castejsie prebalovat. Ked sa da do nich aj nejaka vkladacka, vydrzia dlhsie. Nohavickovych by muselo byt vela - treba pocitat aj s dlhsou dobou susenia, hlavne na jesen (je chladno, ale este sa nekuri). Takze podla mna urcite stvorce a k tomu zopar nohavickovych a inych super modernych. :o) Okrem toho napr. jednovelkostne plienky su na mensom novorodencovi fakt dost velke a moze v nich lezat "dole hlavou". Super su na novoskov aj zavazovacky.
Neskor odporucam urcite dokupit dalsie nohavickove, mamicka uz ma s nimi nejaku skusenost a bude si vediet lepsie vybrat.
Ale nakoniec si aj tak vyberie kazdy to, co vyhovuje prave jemu a to sa mi na tychto plienkach paci. 😀

taanak
23. júl 2008

Dobre stvorce maju aj popolinky - mozes si vybrat z 2 velkosti, IV 100g su vraj na novoska dost velke, tak zatial mozes kupit aj zopar 67g

bambusko
23. júl 2008

taanak, s tym schnutim je to pravda. my sme trochu nadvihli spaciu plochu pod hlavickou, aby maly nelezal dolu kopcom 😀