Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

quika
18. sep 2008

my sme kupili v Baumaxe. povodne sme chceli pouzivat kybel od stierky, lebo to tesni dokonale, ale potom sme zistili ze kyblov mame doma tak 15 ale vrchnak ziaden 😀 vsetky sme vyrazili ked sme este prerabali byt 😠 no tie kyble by nakoniec boli aj tak male, takze som rada 😉

venonna
18. sep 2008

baby, a v klasickych domacich potrebach ste nepozerali? 😕 Ja mam odtial...

cernica
19. sep 2008

V mojom okoli nepoznam ziadne klasicke domace potreby, asi vsetci vdaka hypermarketom skrachovali. Ale vdaka za tip, ked na nejake narazim, mrknem sa tam 😎

bezaz
19. sep 2008

ja ma taky meni kybel z mother care, co som kupila celu zostavu za vybornu cenu.. len uvidim, ci nebude moc maly, ten by sa skor hodil na zarabanie slizu 🙂

andrea100
19. sep 2008

Ahojte tak som sa rozhodla že budem látkovať aj ja. Na skúšku som kúpila jednu baby lucy organic, bambušku a colorku. A kúpila som si dve štvorcovky bambušky a teraz neviem čo s nimi. Tak mi prosím poradte. Keď ju poskladám na draka alebo na novorodenecký sklad tak je malá. Tak ako ju mám použiť?

quika
19. sep 2008

andrea, a aku velku stvorcovku si kupila? mozes pouzit normalne na obdlznik poskladanu ako jedinu plienku alebo ako vkladacku do inej, hoc aj do novoskladu z obyc. stvorcovky, alebo do nohavickovej (ak sa zmesti)

andrea100
19. sep 2008

Plienka je 40 x 40. Nad tým obdĺžnikom som rozmýšlala ale nebude sa mu to v tých vrchných nohavičkách hýbať? Asi to dám aj do obyc. štvorcovky. A keď si kúpim tie viacvrstvové plienkiy tak tie sa dávajú tiež do obyčajnej štvorcovky?

quika
19. sep 2008

andrea, 40x40 je asi nejlepsie zlozit na tretiny a pouzit ako vkladacku, myslim ze na samostatne pouzitie je maly. obdlznik sa nehybe ak je dost velky a nemas prilis velke vrchne nohavicky, ale netesni okolo noziciek. ale mne sa napr. tie rozne sklady vobec neosvedcili lebo tiez netesnia, takze pouzivam iba obdlznikove a ked si myslim ze bude kakat dam nohavickovu.
viacvrstvove mozes dat bud samostatne (poskladane na tretiny kolmo na to presite), alebo tiez ako vlozku do niecoho ineho.

bihan
19. sep 2008

Ja skladám 40x40 bambusku ako viacvrstvovú plienku pre lezúce dievčatko.. najprv prehnem vrch dovnútra a potom boky na tretiny, takže v predu má 6 vrstive, v zadu 3... a lent ak šupnem do nohavičiek. Ale iba keď viem, že nebude kakať 😅
Alebo ako vkladačku do kapsoviek ale tak isto poskladanú...

andrea100
19. sep 2008

Ďakujem baby za pomoc, vyskúšam a uvidím. Zatial som vyskúšala baby lucy color - tú mal prečuranú za pol hodiny, a organic mal vonku na prechádzke tak tú mal asi 2 hodinky. Inak sa mi plienky páčia aj ten zadoček je v plienke zlatučký. 🙂

bezaz
19. sep 2008

juu baby volali mi z nosime.sk, ze uz maju vsetky plienocky, tak zaciatkom buduceho tyzdna ich budem mat 😵

miracle
19. sep 2008

Mala by som jednu otazku,
kupila som rolku separaciek..popoliny celulozove a maly po nich dostal vyrazky a tusim aj nieco ako odreninu. Alergiu na prasky a kozmetiku mozem vylucit, odkedy sme ich prestali pouzivat, mame pokoj...ale trosku viac prace pri odstranovani... 😀
Stalo sa to aj inym detom, alebo sme jedini?

marcelka11
20. sep 2008

miracle, moja dcera sa mi tiez vyhadzala ked som pouzila nove z rolky. Po vyprani uz bolo vsetko v poriadku. Takze teraz pred prvym pouzitim radsej vyperiem.

bezaz
20. sep 2008

baby to periete aj separacky? fiha 😲
marcelkaaa kedy budu plienocky? 😕

pataacharlie
20. sep 2008

Ahojte vsetky latkujuce dievcata🙂. Som tu nova, teda od vcera a velmi sa tesim, ze sa latkovaniu uz aj na Slovensku dari a ze myty o latkovych plienkach su uz pomaly minulostou 😲
bezaz, pre info, to som ja ta babenka z MMB na ktoru si sa pytala uz davnejsie. Citala som si prve prispevky, ale vsetkych 36 stran som nezvladla 😝 tak neviem, ci si dostala aj nejake odpovede.
Citala som v pravidlach, ze sa tu ani nemozem nejako prezentovat, ale ak mas nejake dalsie otazky ohladne sckoon , alebo Little Beetle, kludne sa pytaj, rada ti na vsetko odpoviem...To sa snad moze nie?
No a zalozila som aj novu temu v sekcii vybavicka, tam su tiez informacie o tychto vecickach zo 100% BIObavlnky. Dufam, ze som neporusila ziadne z pravidiel. sluzi to ako infomacia o kvalite a vlastnostiach danych plienok....
zatial papa
😉

marcelka11
20. sep 2008

bezaz, periem len pocurane, samozrejme 😅

fifla
20. sep 2008

bezaz...separacky samozrejme vyperies aj s plienkami a pouzijes ich aj 10x kym nepovolia. ja som doteraz minula len 1.5 balicka 200 kusoviek, teda 300 separaciek a to ma kubenko uz vyse roka. mam imse vimse a su skvele

bezaz
20. sep 2008

tie ocikane su mi jasne, len teda ste ma teraz dostali, ze ked dam krpcovi nove, tak sa mu moze nieco vyhodit na prdelke.. ja som si objednala disany..

quika
21. sep 2008

aj mne sa par krat stalo ze sa vyhadzal zo separaciek 😖 ale bez nich sa vyhadze vzdy ☹ ja ich prepieram v ruke jadrovym mydlom, vzdy ked sa ich zopar zozbiera tak len namydlim, vyplachnem a za chvilku su aj suche takze ich tocim tak 6-8 dokola kym sa nerozpadaju. popolinkove sa mi rozpadali prilis rychlo, a asi po tretom-stvrtom oprati uz neboli schopne zachytit novorodenecku stolicu, v pracke mi zmizli 😕 mali sme aj polypropylenove, tie zvladli 1-2 opratia a potom uz nefungovali. ale mi vadilo ze sa nemozu splachovat. teraz mame imse vimse a vydrzia celkom dlho, asi 5-6 oprani. este som citala chvaly na tots bots, ale u nas sa tusim nepredavaju.
fifla, to teda celkom ziram ze mate taku malu spotrebu 😲 ja som ich zozaciatku neprala a to ma pomaly vysli latkovky rovnako draho ako jednorazovky vdaka tomu 😠 teraz nam klesla spotreba ale uz sme minuli asi 350 separaciek za 4 mesiace 😲

bambusko
22. sep 2008

zienky, po 3 dovolenkovych tyzdnoch na jednorazovkach som sa cela stastna vratila k latkovym plienkam 😎 moltexy sice nesmrdeli, ani ziadne kozne problemy sa nevyskytli, ale vyprodukovali sme kvantum odpadu, asi 5x sa drobec precikal. najlepsie to bolo na konci, ked uz sme mali vsetko zbalene, v prirucnej taske nahradne oblecenie na pripad nehody a pred nalozenim do auta sa maly komplet precural ☹ jedna plienka sa nam rozpadla, tak som ju skumala zvnutra, dobre salenie je to. ked som pouzivala pred 7 rokmi jednorazovky pre starsiu dceru, vecsinou boli zvonku take igelitove a tie dnesne akoze prijemne a tak su rovnake, len ten igelit je zvnutra, tazke ho nevidno a zvonku je na tom netkana textilia, vnutri nejake save vrstvy a pomedzi to nabobtnany gel 😒

stresmenka
23. sep 2008

Bambusko mne sa to s jednoazovkou stalo tiež, že sa rozpadla a nevedela som prísť na to čo má malý po sebe také gelové guličky keď som zistila po hodnej chvíli, že je to roztrhaná plienka a čo je v nej za sajrajt tak som si povedala, že zlaté látkové plienky ja ich používam bežne, len na cestovanie a keď ideme vonku tak jednorázovku, lebo bavlnenú mi malý raz dva preciká a potom reve, lebo má mokro 🙂

venonna
23. sep 2008

no ja som teraz kvoli unave zo 2 razy dala jednorazovku a malej neviem akym cinom pretiekla pomimo 😕 nechapem, ci som tam mantava, ze jej ju neviem dobre zalozit alebo je to moje mechridlo take vrtke 😅

fifla
23. sep 2008

quika...asi zalezi na znacke...tie imsace su uplne skvele a fakt ich nespotrebujeme vela

bezaz
23. sep 2008

babule tak mi prisiel balicek z nosime.sk, tesim tesim, uz mam skoro polovicu vybavy doma 😀 tie disana separacky mi pridu dost pevne, uvidim, aku budu mat zivotnost, ale predpokladam, ze pri takom malom mimi, co bude serkat kazdu chvilu, aspon na zaciatku bude vyssia spotreba 🙂
inak su nejake ekologicke jednorazovky okrem tych z DMka? lebo na novorodenca su len babylove, tie druhe su az od 4kg

venonna
23. sep 2008
bezaz
23. sep 2008

venon dik, ale 640,- za 48ks 😲 peklooooo

bezaz
23. sep 2008

na anglickej stranke vychadzaju o 200,- lacnejsie, fakt super 😒

venonna
23. sep 2008

mozno ich niekde ponukaju aj lacnejsie, neviem, ja ich nepouzivam...

bezaz
23. sep 2008

venon na sk ich nemaju lacnejsie, v CR o vyse stofku lacnejsie.. ja som ich chcela do porodnice, tam by som s latkovkami este moc nezahviezdila 😅 aj ked by mi dula asi pomohla, ale naco sa zatazovat na tych par dni

quika
23. sep 2008

fifla, to hej, kazda znacka je trosku ina, mne tiez tie imse super vyhovuju. vlastne nam vacsinou ani neodidu na tom ze by sa rozpadali, ale na tom ze ich pokaka 😅 to vie spravit dost velku spotrebu, ked kaka 3-4x za den 😠 my to este obcas striedame s flisovymi (ikea deka), ale to manzel neznasa 😀 takze to len ja tak potajomky 😀
moltexky su strasne drahe, vraj aj v biobio v auparku ich maju (este drahsie), ale kedze ani nie su az tak eko ako sa tvaria tak ich nepouzivam. planujem teraz skusit tie z DM, ale musime najprv minut tie tescove co mame 😠 tusim ich skor vyrastie lebo ten balik mal cez 60ks a kupovali sme ho v juni a po dovolenkovom obdobi zostalo stale cez 30 kusov 😝 no dufam ze budu aspon smrdiet menej 🙄