Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

bambusko
29. sep 2008

alebo sa dobre neumyva a nevetra 😖

kili
29. sep 2008

betka, ide aj o to, že ako často prebalujú a aké vrchné nohavičky používajú. Ak normálne igelitové, tak to je jasné, z čoho tie zapareniny sú 😉 . Treba používať pul al. vlnené al. fleesové, vtedy pokožka lepšie dýcha ako v jednorázovke.

verulka
29. sep 2008

betka, tak neviem, mne ron mal total zapareniny od par tyzdnoveho mimca a preslo mu to az, ked sme presli na latkovky...pouzivam vela vlnene vrchne nohavicky a prebalujem dost casto( lebo Ron straaasne vela cika a nema rad ani trochu vlhko) ale ficim cisto na latkovkach mozno tyzden a asi tyzden pred tym tak kombinovane a Ron ma krasne cistu ritku 😉 a to sme predtym vyskusali snad vsetky typy jednorazoviek, a aj vlhkych obruskov( doma cista voda a na von sebamed)...jo a masticky tiez nic..az latkovky a stym aj vzduch na ritke zabrali 😉

andrea100
29. sep 2008

Ahojte tak ja mám za sebou prvý deň čisto len v látkovkách. Na doma som dala viacvrstvové popoliny - tie sú super ale tie separačky popoliny sa mi všetky rozpadli. Vonku sme mali baby lucy organic do tej sa pokadil, prešlo to aj cez separačku na plienku. Ale vrchné nohavičky boli čisté. Malému idú zúbky a už dva dni keď sa mi pokakal do jednorázovky tak sa prekakal aj na bodíčko tak som rada že látkovka to zvládla lepšie. Na noc máme zatial jednorázovku ale neskôr to chcem zmeniť.

eriqe
29. sep 2008

Tak Ruty sa teraz zase trosku zaparuje, ale bude to tym, ze jej idu zubky, tak sliny su agresivnejsie. Ona ma problem v kazdych jednorazovkach aj eko, takze ja som za latkovky velmi vdacna, jej dokonca vadia aj pul vrchne gate, takze tie mam len v pripade lanolinovania vlniakov, alebo nehody. Niektore deti sa proste zaparuju. Ja vlhcene utierky nepouzivam, ritku jej aj vetram a vzdy po kakani ju osprchujem a casto prebalujem, lebo robime bkm, a aj tak sa obcas zapari 😒

sjuzocka
30. sep 2008

Ahojte, tak idem popisat svoje prve dojmy z pouzivania latkoviek, kedze malicky je uz na svete a pekne sme sa rozbehli 🙂) v porodnici sme boli na pamperskach a teda akoze ked to porovnam s latkovymi tak ta manipulacia sa mi nezdala o nic jednoduchsia, jediny rozdiel bol ze pamperska sla do kosa a latkovky idu do debnicky.
Apropo, debnicka 🙂 mala som nachystany kyblik a velmi skoro som zistila ze do kyblika vojde tak pol dnova davka plienok :D tak tata kupil debnicku s vekom a uz je vsetko ok.
Pouzivame hlavne stvorce, velmi sme spokojni s MaM Happy Squares, aj ked na novoska akoze dost velke, ale beriem to ako siroke balenie :D k tomu vzdy pridame nejaku vlozku. Ja mam tie bambusove BI vlozky, konopne vlozky, nejake BL bambus vlozky, obcas pouzijem ako vlozku viacvrstvovu plienku, ikea uteracik ale bo v pripade nudze dalsi stvorec (mensej kvality, tie tenke "sita", co sa teraz predavaju vsade). Mam aj nejake nohavickove plienky, s nimi som zatial tiez spokojna, davam ked sa mi zachce dat mu peknejsiu plienku :D skladame novorodenecky sklad, snappi sponka. Nohavicky pulky a vlnaky - vlnaky mam najradsej, pod ne sa da schovat vsetko. Tie pulky obcas sa mi zda ze nie velmi pasuju na stvorce... ale ked sa posnazim tak to ide. Som milo prekvapena BL gatkami Fix, su vyssie a pekne sedia na tie stvorce. Ako separacky mam celulozove disany a nastrihanu flisovu deku z ikei, oboje je v pohodke, ked ma tu flisovu, tak to obcas trochu stecie aj po boku, ale plienky zachytia vsetko, este sme nemali ziadnu nehodu.
Maly kaka skoro stale a tie fliaciky zlte niektore nejak nie a nie ist dolu ale moc si z toho nerobim, lebo aj tak ide ta plienka zase na zadok a zase tam bude novy fliacik :D no do buducna neviem teda ci to robim nedostatocne - plienku pokakanu oplachnem vodou a ten flak len potriem zlcovym mydlom a svacnem do debnicky kde je voda s octom a kvapkou tea tree, periem na 60, prasok Mimino a ocot v zaverecnom plakani. Nezehlim 😅 nechce sa mi :D ale zda sa ze hadam nie je treba. Uz od navratu z porodnice teda latkujeme a je to uplne v pohodicke, moj manzel to uz krasne sam zvlada od prvej noci ked som padla vycerpanim :D akurat obcas mu da gatky naruby, toto inak nepochopim ako mu moze ujst ze tie pulky dava opacne :D
som s latkovkami velmi spokojna, maly sa nestazuje, akurat hned hlasi ked sa nieco v plienke udeje, ale to je podla mna len dobre. v nemocnici nam vraveli ze natierat jekorisovou mastou tak ja vzdy natriem ale fakt ho treba natierat stale???
No a trosku si pripadam nesikovna co sa tyka zaväzovaciek disana. neviem ani ci to viazem dobre, neviete kde najdem tie fotky ze ako sa viaze disana na novoska?
diky moc a latkovaniu zdar 🙂

p.s. strasne sa mi pozdava haipa daipa pastelka

kili
30. sep 2008

sjuzocka, nemusíš natierať, však prebaluješ po každej nehode. Krémy sú skôr pre tie deti, čo nonstop ležia v moči, ktorá je drážidvá. Však uvidíš, ako ti bude reagovať, naši nikdy nemali problém a nekrémovala som.

venonna
30. sep 2008

sjuzocka, krasne foto myslitela 😀
tiez si myslim, ze ak nema nabeh na zapareniny, netreba natierat zadocek zakazdym
Tak nech sa vam s latkovanim dari 😉

bambusko
30. sep 2008

sjuzocka, gratulujem k chlapetku 🙂 zavezovanie disany je napr. tu

http://www.mamaja.cz/plenky/zavazovaci-plenka

ja mam zavezovacie hemphour a tiez sa mi to zdalo na zaciatku komplikovane, ale je to zvyk, teraz uz zaviazem rychlo, len manzel kuka jak puk, ze co to stvaram 😀 mastit nemusi naozaj vobec, len ak by mal drobcek cerveny zadocek, zbytocne si zababres plienky 😉

sjuzocka
1. okt 2008

bambusko, s hempkami sa mi robi super, ale s disanami som ovela nemotornejsia... uvazujem ze ich poslem dalej a zadovazim si viac tych HHS a mozno este nejake pastelky, len bych rada vedela ako je to s ich savostou u väcsich deti, lebo momentalne postacuje, ale neskor neviem... ?
jo a este co sa tyka tych HHS, minule mi pocikal plienku a HHS bola sucha, vsetko nasala vkladacka, tak rozmyslam, ci by pripadne nestacilo dat len HHS bez nohaviciek?mate to niekto odskusane - celkovo ze nejaku plienku bez nohaviciek?

katrin
1. okt 2008

baby, trochu od veci, my nepoužívame látkové plienky, ale keby ste náhodou niektorá potrebovali, mám ich cca 50-80ks (tých starých klasických, nie tých nových, čo vyzerajú ako gáza) na predaj. Ak chcete, napíšte mi IP.

michaelka
1. okt 2008

Ahojte latkarky!

Chcela by som sa Vas opytat - kupila som par plienok 30 x 30 cm bambus od BL a chcela by som vediet, ci sa daju skladat aj na novorodenecky sklad, taky co sa zapne snapkou ( na riedku stolicu ). Este len cakam babo a pride mi to malicke.

taanak
1. okt 2008

Ahoj, novorodenecky sa robi z normalnych stvorcov 70x70 alebo 80x80. Plienocky 30x30 sa skladaju na tretiny a pouzivaju sa ako dalsia sacia vrstva bud do novorod. skladu alebo do hociakej nohavickovej alebo inej plienky, pripadne sa moze pouzit aj samostatne - napr. pri nacviku na nocnik ako taka poistka v gatkach. 😉

bambusko
1. okt 2008

sjuzocka, bez vrchnych nohavicek by som to neriskovala 😀 hlavne u novorodenca, ktory kaka nepredvidatelne a obcas aj prekvapivo velke davky vzhladom k svojim telesnym proporciam 😎 vrchne nohavicky dobre tesnia okolo noziciek aj pasa, takze to nepretecie. plienky s velkou sacou kapacitou vyuzi na noc alebo na cestovanie, prechadzky ap.

verulka
1. okt 2008

kocky, ktoru plienku povazujete za naj pre vas? strasen ma to zajima 😉

kili
1. okt 2008

verulka, asi čc IV

michaelka, neviem, či sa to z 30x30 dá spraviť, ale môžeš skúsiť toto: http://www.mamaja.cz/clanky/sklad-pro-chlapecky...

bambusko
2. okt 2008

verulka, u mna jednoznacne vedie swaddlebees, to je ta cervena. aj kakat do nej ma drobec zakazane 😀

bezaz
2. okt 2008

veru no ja este neviem 😀
akurat mi prisiel balik s BL, teskam sa 😵

marcelka11
2. okt 2008

verulka, ja mam oblubene BI bambusky a viacvrstvove Bummis. Chystam sa objednat z MMB kapsovku Swaddlebees, ked je bambusko taka spokojna 🙂 . Mozno skusim aj ekoplienku alebo tu velurovu, vyzeraju velmi dobre.

bambusko
2. okt 2008

fiha, marcelka, som nevedela, ze uz aj na sk predavaju tieto plienky. ak by som predala bum genius aio organic, este by som si doobjednala, nechcete niekto? mam zltu a modru, asi 3x pouzite

bezaz
2. okt 2008

marcelka ako sa vyvija nasa zasielka z CR? 😅

quika
2. okt 2008

sjuzi, som rada ze sa ti dari a paci! pdla mna s predajom este trosku pockaj, ja na sebe vidim ze mam doslova kazdy tyzden ine plienky oblubene 😀 tak aby si potom nelutovala. ja davam bez vrchnych nohaviciek bezne, teraz ako nam zistili ten ekzem tak uz vzdy ked sa len trochu da. dokonca aj na noc, ale my sme extra pripad, v noci takmer necika. ale musis mat fakt dobre tesniacu plienku a s riadnou rezervou co sa tyka savosti.

verulka, ja mam tak rozne - material sa mi strasne paci BL bambus, je uzasne hebky, ale aj popo frote a biofrote. tvar plienky nam najviac sedi BL, ale ich plienky su len take stredne save. velmi sa mi paci princip HD, je to taky genialne jednoduchy napad. a mam rada viacvrstvaky s gatkami BM, lebo robia krasny malinky zadocek... a taku NAJ plienku mam asi vlastnej vyroby - tvar HD, 3 vrstvy BL bambusu, takze ani neschne az tak katastrofalne dlho a je jednovelkostna a hebkaaa 😎
a co som si neoblubila je novosklad, 2 mesiace som to skusala aj tak nefungoval 😠 a HD klasika ma moc hrube okraje, nepaci sa mi tvar popoliniek...

no dost bolo kecov idem sit vlnaky 😀 😎

indy
2. okt 2008

Bambusko akurat som kukla tie swaddlebees jednovelkostnu organic velour.Ty mas tuto alebo tu kapsovku? Mne sa na dlhsie vylety ked sa neda prebalovat casto osvedcila AIO MMT.Ale rozmyslam aj nad touto swd ma niekto obidve ze by ich porovnal?

bambusko
2. okt 2008

mam kapsovku, tuto

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4012865

tie aio na moj vkus dlho schnu 😖

indy
2. okt 2008

Bambusko dakujem. Ja s kapsovkami nemam vobec skusenost tak sa ta este opytam. Vymienas len to sacie jadro, ked ti plienku neprecika celu?A vrchne nohavicky asi tiez na to treba, vsak?Mne sa to na AIO paci ze uz nemusim davat vrchne nohavicky.

bezaz
2. okt 2008

jo tie swd su slusne drahe 😅
MMT su ake? 😲

bambusko
2. okt 2008

indy, celu plienku vymienam, vrchne nohavicky netreba. vyhodou je, ze tam mozes napchat hocico a po vyprani rychlo schne, zaroven to velurove vnutro sa aj po cikani javi suche.

bezaz, no ked si pozries ceny za popolini...

indy
2. okt 2008

Bezaz ja mam tuto http://www.nosime.sk/kategoria464-plienky-mommy... All-in-one s patentkami. Je cela flisova ma 2 save jadra a jedno je odopinacie da sa prisposobit na chlapca (zapnut vpredu) a na dievca zapnut vzadu

bezaz
2. okt 2008

indy tak tu mam aj ja 😀
bam tiez pravda.. len este chapem tie brutal ceny za AIO kedze su v zasade jednovelkostne, ale za plienocku, ktoru vyuzijem do 7kg, teda ktovie dokedy sa mi zda 500-600 korun dost

bambusko
2. okt 2008

bezaz, na take male babenko, by som tolko tiez nedala. mame velkost L, takze to nam vydrzi az dokedy bude treba a da sa pouzivat aj pri odplienkovani ako treningove nohavicky 🙂 aj bambusky bl som kupovala az po 4. mesiaci rovno velkost M-L