Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

handricky
25. aug 2013

@yasmin0001 na co si dat pozor 😀 https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
rozdiel medzi suchacom a patentkami https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
vlastne pozri aj ostatne clanky..

vierushka
25. aug 2013

Mate niekto skusenosti s vrchnymi nohavickami BG Flip, Blueberry a aj Swaddlebees ? Aky je v nich hlavny rozdiel ? Klikam kade tade a ci je rozdiel len vo vyrobcovi slebo aj nejaky v kvalite a podobne ?

yasmin0001
25. aug 2013

@handricky dakujem pekne, tak som to preluskala vsetko. Ufff! 😉

susul
26. aug 2013

@vierushka ja som mala BG flipky a Bluberry, kvalita materialu i sitia bola v pohode. Rozdiel je v strihu Flipky su na plienu na rovno, vo vnutry maju nasitu taku zaklapku, pod ktoru zasuvas vkladacku a rozmerovo su mensie. Bluberry su vohodne skor na nohavickovu plienku alebo na novosklad. Maju okolo noziciek vsite kridelka, takze objemovo sa pod ne zmesti vacsia plienka.

behulka
26. aug 2013

@ika84 podľa mňa sú to nohavičky s jednou vrstvou naviac, medzi nožkami. Možno by vám sedeli tréningové nohavky, nie sú plienka, no celkom fajn zateplia a sú aj nepremokavé. Ale vyššia cena... a pokiaľ sa nedajú rozopínať po bokoch, pri pocikaní treba vyzliecť aj tepláky 😒
Nám celkom fajn fungovala malá plienka (išla by aj vkladačka) do naťahovacích vrchných nohavičiek. Rýchlo sa to vyzlieka i oblieka. Ja som mala vlnené, ale mali by stačiť aj flísové. A potom som mala koopec klasických malých slipkov a treniek.

eliska32
26. aug 2013

Látkové plienky som používala aj ja. Tie musíte prať v eko práškoch. Firma eurona je na to priam stvorená.

handricky
26. aug 2013

@vierushka pozri videa blueberry a swaddlebees

https://www.youtube.com/watch?v=hnxKo-BwC28

a

https://www.youtube.com/watch?v=NQ8XCr_CN50

popis s obr. pre vsetky 3 najdes aj tu https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
ale v skratke: vsetky 3 su dobre.. BG Flip maju jemnejsie lemovanie okolo noh a chrbatu - gumicka nie je tak pritihanuta, maju zaklapky na vlozenie vkladacky maju jedno lemovanie okolo noziciek. BLB a SWD su obe takmer totozne.. obe maju dvojite lemovanie okolo noziciek a tuhsiu gumicku nez Flipky. Blueberry su jednovelkostne a nemaju zaklapky na vkladacku, Swaddlebees su dvojvelkostne 1 a 2 a maju zaklapky na vkladacku.. Velkost c. 1 je vyslovene newborn, inak tie 2 sa daju v pohode pouzit aj ako onesize..

sugi81
28. aug 2013

ahojte, ja mam tak trosku problem a budem vdacna za kazdu pomoc a inspiraciu. zacala som pred 2 mesiacmi latkovat + bezplienkovu kom. metodu. problem je, ze malemu prekazaju latkove plienky ale len v tom ze su vacsie a nema v nich taky pohyb ako napr. u jednorazoviek. ja som taka pololatkovacia mamina, ja to striedam navzajom, resp v lete mi maly bol s holou ritkou (ma 7 mesiacov). co sa tyka strihu, tak od hNdricky mame 2 plienky a tie su anjlepsie tie ostatne su moooc velke a maly ma nervy. kedze vkladaciek mam kopec aj z bamboolik , tak som chcela ze by som nedavala gatky plienkove ale len tie vkladacky, no ale nemam ich ako o maleho uchytit 😀 viete mi cosi poradit v mojej situacii prosiiim? rada by som latkovala a aj maly ma lepsi pocit ked ma ritku zabalenu v latke a nie pamperse. dakujem vopred. 😎

alena0305
29. aug 2013

@sugi81 Vkladačky môžeš používať s PUL (nepremokavými) nohavičkami - menší, užší strih majú napr. grovia - vkladačky sa pripínajú patenkami ale dá sa tam dať hocičo - ja používam s obyčajným štvorcom poskladaným na úzší obdĺžnik alebo rôznymi vkladačkami. Ale moja je drobnejšia aj chudučká - bucľatým bábetkám môžu byť malé. To isté aj Littlelamb - majú lemy okolo nožiek a bucľatejšie nožky môžu otláčať. Alebo pulky Bum genius Flip - tie sú širšie ale jemné a dajú sa dobre nastaviť do dĺžky aj šírky a sedia väčšine bábetiek. Mne tiež vadil ten veľký balík na ritke - tak sme skončili - pulky + jeden štvorec (bambusový alebo bavlnený) a častejšie prebaľovanie. Prípadne ešte sú aj naťahovacie vlniaky - buď pletené alebo sú aj nejaké tenučké (názov neviem) -ale na Slovensku nedostať - objednávali asi z USA

ika84
29. aug 2013

@susul a vlniaky? tie treningove schnu ako rychlo?

ika84
29. aug 2013

@behulka no presne teraz rozmyslam ci by nebolo dobre kupit vlniaky a dat tam nejaku vkladacku ze ma teplo. Nechcem do toho nejak vela investovat, lebo sa sanzim plienok skor zbavovat ako kupovat nove.

ika84
29. aug 2013

@behulka slipky a trenirky mam teraz a bez vkladacky ma dupku zimnu. S vkladackou by som uz skor volila nieco nepremokave navrch lebo sa nam stavaju nehody a periem tak 2-3 teplaciky denne 😝

behulka
29. aug 2013

@ika84 tréningové nohavičky schli dlho, ako nohavičková plienka +- , tie čo sme mali. Vlniaky fungovali super, mala som doma šité. Podľa mňa by chodiacemu dieťatku i flísové stačili - tri vrstvy medzi nožičkami by to mali zvládnuť. Tie sú lacnejšie než vlnené.NIečo na tento štýl:
http://www.thenappynetwork.org.nz/images/WeeWek...

evcala
30. aug 2013

na ktorej web stránke kúpim jednofarebné blueberry vrchné nohavičky?

susul
30. aug 2013

@ika84 ja som na trening doma vyuziala bundles of joy vlniaky, schli mi tak dva dni, to je ich nevyhoda, ze su narocne na udrzbu a dlhsie schnu, treningove som mala od imse vimse, tie boli ako gatuchy a schli dlho, tiez dva dni, najrychlejsie mi schli z trenigacov grovie, ale odporucam flipky trenigove, vkladacka sa tam da pouzit akakolvek a stahuju sa v pripade potreby rychlo.

zdraveplienky
1. sep 2013

Po prázdninách, dovolenkách, lete, oddychu opäť naplno fungujeme a aby sme Vám Vaše nákupy ešte viac spríjemnili, na každý týždeň v septembri máme pripravenú super akciu 🙂

Na objednávky od 1.9. - 8.9. 2013 Vám k nákupu nad 30 eur a platbe vopred na účet zdarma pribalíme vkladaciu plienku Bumkins v hodnote 4,90 eur ZDARMA 😉

oskvarka
1. sep 2013

baby davam malemu flisaciky anavi jednovelkostne ma 10 dni .. je take priemerne 3,5 kg babo ale ja neviem ci mu to zle neupinam vsetky tie gatuse ja mu to neviem zapnut uplne zmensene tak to mam len na ten stredny mod (zmensene len o jedno nie o dva) lebo inak mi to pride hrozne male -a takto sa tam aj plienka na obdlznik akurat vojde..
a inak predvecrom sa u nas synovec co ma necele dva roky pokadil tatinko nemal nahradnu plienku tak som malemu dala latkovku na obdlznik a bambi roxi vrchne gatuse a ako ze takmer som ich nezapla... som myslela ze to su vsetko gatuse do 3 rokov... tie flisaky som mu ani neskusala ... no ja neviem ci mame vseci v rodine velky zadok alebo co.....

oskvarka
1. sep 2013

ale inak mu tie flisaky nepretekaju ani nic takze pohoda len v nich ma zadok ako mravec.. ale to ma aj v daipa haipa S flisakoch...

oskvarka
1. sep 2013

ale inak ako som sa bala tych patentiek tak su celkom v pohode... nad tymi suchacmi vzdy spekulujem posuvam dohora dodola co sa mi zda ze to mam krivo alebo tak a patentky sa daju zapnut len par sposobmi a vzdy len 4 zapinam ked zakladam uz na zadok nieje to take zle ako som sa bala.. ale teda drobec je este malinky kludnucky uvidime co bude casom 😀

ivanka.7
1. sep 2013

@oskvarka ono sa casto pise, ze su tie veci jednovelkostne a ten vek sa tam dava od buka do buka, ale dolezita je stavba tela a proporcie. Ja mam doma spagetku s 9,5 kilami, takze to mam v pohode (ale tiez plno plienok zapinam uz nezmensenych, takze keby Elianka nabrala este tych avizovanych 5,5 kil, tak veru neviem ako by som jej to pozapinala), ale v aprilovkach mame aj deti, co v podstate cisto dojcene len s prvymi prikrmami mali v 8 mesiacoch 10-12 kil a na stehnach 4 pneumatiky 😀

peluskovo
2. sep 2013

@oskvarka nase deti sa odplienkovali do 2 rokov a ponosili dovtedy vsetky plienky , myslim ze jedine stare grovia boli do roka male.
Ono deticky ako zacnu chodit a hybat sa, uz tak nenaberaju a aj postavicka sa im moze zmenit. Samozrejme , je to individualne u kazdeho dietata. Ked uz budu plienocky male, tak sup gatky a ucime na nocnik :D Mesiac dieta bude curat kade tade, ale po mesiaci si budes nohy vykladat a radovat sa , ake mas sikovne dieta, ktore uz nepotrebuje plienky 🙂

oskvarka
2. sep 2013

@peluskovo hehe curat kade tade.. hned som si predstavila susedovie psa :D.. ja len ze on nema ani faldkiky a ja mu to neviem zapnut ked je to uplne zmensene... spravim vam foto ked bude prebalovat... 🙂

biancal
2. sep 2013

Baby uvazujem, zeby sme presli na latkove plienky, v tejto oblasti som lajk takze:
*poradte, co a kolko mi toho na zaciatok treba?
* viem, ze su rozne vkladacky, vrchne nohavicky ,ale neviem ktore sa ako pouziva, ktore na noc atd 😀
*dakujem vopred za vsetky rady
* co poviete na vecicky zo stranky www.peluskovo.sk ?
🙂

behulka
2. sep 2013

@biancal skús si prečítať články od Handričky:
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handricky/
No v skratke, na deň na doma si mnoho maminiek vystačí s klasickými štvorcovými plienkami a vrchnými nohavičkami. Na noc potom nejaké savejšie vkladačky a nohavičkovú plienku. Aio, Sio, kapsovky a spo nie sú vôbec potrebné. Každému však sedí niečo iné, urćite si časom nájdete aj vy svoj systém.
@oskvarka gratulujem k bábätku 😵 užívajte si krásne prvé chvíle 🙂
áno, môže sa stať, že ročné dieťa jednoveľkostné plienky nezapne a naopak, že 4ročné ich oblečie v pohode. No na to máte kopec času...

oskvarka
2. sep 2013

@behulka no ako ze moj to ma teraz okolo noziciek dost velke ale inak by sa mu tam ta plienka od zadu do predu nezmestila (na obdlznik) a zahynat je mu pride ze to by ho uz tlacilo...novosklad ani ine po bokoch sklady nedavam (len do puliek) lebo vela spinka na boku a on si to potom pretlaci tu vlhkost na boku cez ten flis..
nevyhoda.. ale teda tazko povedat ci by to pomohlo keby to mal tesnejsie na tych nohach je ze ked sa pokaka ma to aj v dupkach.. ale ono to bude asi aj tym ze kaka raz za 4 dni

oskvarka
2. sep 2013

pridavam foto... s tym ze posledna je ukazka aky v tom ma potom zadok veliky ale mne sa nezda nejako extra skorej keby to mal taku gulu len na zadku by mi to pripadalo ze to mu viac vadi..

majamat
2. sep 2013

@oskvarka jeeej, ratulujem k drobcekovi. vsak msom ani nevedela. tak uz latkujete. ja som to od narodenia neskusala, takze moc neporadim.

peluskovo
3. sep 2013

@oskvarka ani sa nenazdas, a tak podrastie, ze plienky tak objemne nebudu vyzerat 🙂 kazde babatko ma taky mravcekovsky zadocek, mas zabezpecene siroke balenie, prijemne teplucko a jemny material pri pokozke , babatku je dobre 🙂 s jednorazovkami a sirokym balenim a postolkami by na tom lepsie nebolo 🙂 ale nadherny drobcek, jeej kde su tie casi :D

peluskovo
3. sep 2013

@biancal ja som zacala Viki latkovat na cca 6 mes :
- na doma:
-klasicke stvorcove plienky, my sme mali kopec podedenych
- na ne cca 3-4 vrchne , mala som Flip, vhodne su aj blueberry, Thirsties, alebo bambo roxy

- na von:
- mala som na zaciatok cca 6 AIO/kapsovych, osvecili sa mi velmi BumGenius 4.0, POP IN Bamboo, easyfit od tots bots, b´bies, sweet monkey

- na noc:
- 4 ks nohavickovych, osvedcili sa mi tots bots bamboozle, bambi roxy a haipa daipa pastelky
- na to som davala vlniaciky disany a Bundles of joy, ale mozes davat na zaciatok aj klasicke vrchne PUL, vlniaciky sa mi pacili, kedze su priedusnejsie, maju termoregulacne schopnosti a na zimu na spanie najma disany krasne lemovali chrbatik

vkladacky treba chapat stale ako nejaky kus latky,ktory sa vklada, ci uz do vrchnych nohaviciek PUL - tie zabezpecuju ochranu oblecenia , alebo sa vkladaju k inej plienke, ku klasickemu stvorcu napriklad, jednoducho , je to kus latky , teda vacsinou par kusov latky zositych spolu, aby bola vkladacka hrubsia a savejsia, zvacsa sa siju z bambusu kvoli jeho vynikajucym savym vlastnostiam. tieto vkladacky mozes bud pridavak ku klasickym stvorcom na doma, tzn ze mas vrchne nohavicky PUL, do toho das klasicky stvorec a na neho este pridavnu bambusovu vkladacku, alebo mas vrchne PUL a do nich das nejaku hrubsiu, viacvrstvovu vkladacku - a mas pripravenu plienku , napr takto : https://www.modrykonik.sk/fotoblog/katka888/alb...

oskvarka
3. sep 2013

@majamat latkujeme ako sme dosli z nemocnice aj ked teda prve zalozenie dopadlo tak ze plienka aj gate ocurane a drobcovi som dala jednorazovku ale potom som sa ukludnila a od dalsieho prebalovania to uz slo... najskorej sme davali pulky prvy tyzden potom sme sa odvazili flisaciky ale premokali nam na bokoch potom sme dosli na to ze tam nemozem davat take skladanie ze ma na bokoch aj trochu plienocky lebo sa mu to tam vyvzlina a pretlaci kedze ho davam spinkat na boku... no a hlavne ked mu necham pisisvora dohora nabok ... ale uz som si zvykla ze si na to musim dat pozor a do flisakov davame plienku len na obdlznik... a do puliek nedavam novosklad ale iba obdlznik na tretiny na jedenj strane vytiahnuty na trojuholnik a prelozene.. niekto mi to tu poradil... ten novosklad sa mi rozpadal pri manipulacii..
ale teda ked sa pokaka nehrozi ze by som nieco zachranila aj dupacky aj ponozky ma niekedy okakane... ale ked kaka raz za 4 dni tak co uz... a hlavne cez den som mu prestala davat separacky a stey dry... nedavam mu ziadne nevadi mu to no len ten vcerajsi naklad som musela vymyvat s celej plienky koli tomu...