Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sanya
21. apr 2008

sue - daju sa objednat cez www.nosime.sk, hladala som IV stvorcovky a nohavicky a povedali mi, ze to bez problemov objednaju. Tak mozes skusit tam.

fifla
23. apr 2008

dievcata, prave mi prisli babylucy bamboo plienocky a su uuuuuplne perfektne. zamilovala somsa do nich, skoda ze ich nemali u v sept. ked som kupovala vybavicku. su uplne tenunke a uplne makucke, no skvele

taanak
23. apr 2008

Daj vediet aj ako budes s nimi spokojna v praxi, aj ja som na ne pozerala, mozno objednam a vyskusam 😉
My latkujeme uz skoro rok a dnes sa nam prvykrat stalo, ze sa mi mala zaparila - asi z kakanicky, zistila som az pri prebalovani ze je po...., ani neviem, kedy kakala. Vacsinou sa nam to dari do nocnicka, ale obcas sa pritrafi...

fifla
28. apr 2008

tie bamboo su uplne skvele. su podstatne tensie ako organic a vyborne saju. co je ale hlavne, ostavju makulinke aj v tvrdej vode. malinkemu ich davam zatial na von a skusila som na noc a som velmi spokojna

eriqe
28. apr 2008

ja nad nimi stale spekulujem, ale ked ich tak chvalis, tak ich asi vyskusame

kili
28. apr 2008

fifla, ty máš tie bamboo od babylucy? a ako dlho ich máš? lebo tie od BI sú už strašne tvrdé a keďže malí majú stiahnutú predkošku a keď spia, tak sa im úplne postavý, tak im tie tvrdé vadia. Tak im tú vložku dávam preč a na miesto nej vlkádačku od Popolini.

eriqe
28. apr 2008

ja mam bambusku od popo a za tie 4 mes uz dost stvrdla 😒

kili
28. apr 2008

ani by mi tá tvrdosť nevadila, len kôli tým pipíkom je to také blbé

taanak
28. apr 2008

Ti chlapi, vzdy musia byt extra 😎
Ja som si na noc kupila na vyskusanie 1 bum huggra a celkom fajn. Sice zo zaciatku trocha pretiekol (pouzila som hned po prvom prani 😀 ) ale teraz je uz fajn, zvnutra je prijemne makkucky a zadocek je relativne v suchu.

taanak
28. apr 2008

Bambusku mam od Tots Bots - krasnu zltu, zatial je fajn ale pouzivam ju len kratko, tak uvidime...

fifla
28. apr 2008

kili ja mam tie babylucy a su fajneeeeeeee... otazocka....tie zinky co si objednavala vtedy cez nas tak stvrdli? lebo osuska vobec a pisu to tak aj v popisoch

indy
29. apr 2008

Ahojky chcem sa opytat ci niektora objednavala plienky zo stranky www.plienkacik.sk a ako bola spokojna, maju tam celkom dobry vyber Aj imse vimse tie som na ziadnej slovenskej stranke nevidela. A odkial este objednavate a asi ako dlho to trva? Dakujem

fifla
29. apr 2008

indy tak ja teda neviem, ale ako reklama toto nebolo zle

kadea
29. apr 2008

Ahoj, ja objednavam len cez nosime.sk a ked je plienka na sklade, tak na druhy den osielaju a na dalsi ju mam doma.
Mne sa velmi paci, ze ked im vlozim peniaze na ucet, tak neplatim ziadne postovne, balne a podobne somariny. Plienky imse vimse sice nemaju v ponuke, ale pani je strasne ochotna a ked jej povies tak ti ich objedna, mne tak objednala a do tyzdna boli doma. Ak ta este nieco zaujima kludne sa opytaj.

Tie baby lucy bambusky su fajn, ale strasne dlho schnu. A trosicku zhrubli, ale podstatne menej ako organicy, ktore by som najradsej vysmarila von oknom. 😠

bihan
29. apr 2008

Indy - skús latkovky.sk, nosime.sk, prípadne plienka.sk - to je priamo stránka BabyLucy.
Praktické skúsenosti nemám, ale mne príde všeobecne výber v sk obchodoch dosť malý 😅

indy
29. apr 2008

nemyslela som to ako reklamu a hlavne s tou strankou nemam nic spolocne len som chcela vediet ci cez nu niekto objednaval Aj sanya vo svojom prispevku ma odkaz na link

bihan
29. apr 2008

hlavne mám pocit, že pliankacik.sk je ešte len "v zábehu", takže sa objednávať nedá 😉

indy
29. apr 2008

Dakujem Kadea Bihan Zaujimalo by ma Kadea, ktore imse vimse si si objednala ci tie 100g alebo tie 67g a tiez aka je cena. Tie viac gramove su vraj dost velke pre novorodeniatka tak rozmyslam aj o tych 67g

indy
29. apr 2008

no aj mne to tak pripada Preto som chcela vediet ci uz niekto objednaval

eriqe
29. apr 2008

veru plienkacik je este iba v testovani a u nas je to celkovo s tymi plienkami bieda uz len ked porovnavam s Cechami ☹
Bihan a ako ste so Sarah spokojne s latkovkami 😉 vy mate tie "vsetko v jednom"?

kadea
29. apr 2008

Ja mam tie 100g a neviem si ch vynachvalit. Maly ma teraz 9 mesiacov a stale nam jedna vydrzi aj dve hodiny. Su moje oblubene, hlavne na doma. Ja mam len 100g takze to neviem porovnat. Mozno by som par zobrala aj mensich. Ale zase ked poskladas novorodenecky sklad tak by to nemusel byt problem, zalezi ake velke dietatko sa narodi.
Ja mam od nich aj vrchne nohavicky softy, organicy aj foxi a najlepsie sa mi zdaju softky.
Pisem ti ip.

kadea
29. apr 2008

Je to bieda, ale zas aku plienku som chcela a aj ked nemali na nosime.sk v ponuke, tak pokial bola moznost z Ciech tak mi ju stale objednali. Len treba napisat mail alebo tam zavolat a uvidite co vseto sa da objednat. 🙂

indy
29. apr 2008

Dakujem Na tie softky som citala najviac odporucani pre novorodencov

bihan
29. apr 2008

Erique, ja mám všetko kapsovky, takže s vrchnou fleesovou vrstvou a Sáre sa určite veľmi páčia, lebo ani nezaregistrovala rozdiel 😀 Ja som bola trošku menej spokojná, keď mi začal kôš zapáchať v kúpeľni, ale to sme už tiež vyriešili, takže teraz je to už len radosť 😵
Na noc zatiaľ používame jednorázovky, lebo "nočné" plienky ešte nedorazili, ale práve som pozerala, že na nosime.sk majú už nové bambusky extra od Babyidei... tak asi objednám na skúšku 😀

eriqe
29. apr 2008

tak super a babyidea si velmi chvalia baby na ceskych diskusiach. Ja teraz spekulujem nad rozsirenim nasej plienkovej vybavy, lebo mam len popoliny flanel a bioflanel a dost mi tvrdnu 😖

fifla
29. apr 2008

indy, skusila som, lebo uz som sa parkrat zmylila 😉

ono kazdej mamicke vyhovuje iny system plienkovania. ja si ale myslim, ze aj na slovenskych strankach to bude lepsie, ked bude vacsi dopyt. v cz su ako sialeni za latkovkami tak je tam aj lepsi vyber. ale oproti obdobia spred roka je to podstatne lepsie. ked som kupovala jakubenovi vybavu, tahala som vsetko z ciech. teraz sa uz celkom da.

kadea
29. apr 2008

Plienky bamboo od BI mam a musim povedat, ze na noc su naozaj super.

Ono je to pravda, ze v dievcatam z Ciech mozme len tich zavidiet, a nielen obchody, ale hlavne, ze si uz dokazu vybavicky pokupit aj z druhej ruky. O tom, mozeme mi iba snivat. Ale snad sa to zlepsi.
A to iste je az so satkami na nosenie deti.

bihan
29. apr 2008

Ja už špekuluejem všetko možné 😀 A dokonca budú mať aj bamboo prefold, ktoré sa dajú použiť ako vkladačky do kapsoviek. Zatiaľ mám všetky vkladačky z mikrovlákna, takže mi nemá čo tvrdnúť (teda, toto keby povedal chlap 😀), ale objednala som si Swaddlebeesky one size - tie sú miešanina konope a organickej bavlny, tak som celá žhavá, čo z toho bude...
Ale vraj pri tvrdnutí stačí šupnúť plienky do sušičky (raz začas) a zase zmäknú, len sušičky na jedno použitie asi nepožičiavajú 😅

fifla
29. apr 2008

mne sa tiez bambusky osvedcili hlavne na noc a ked ideme von tak ma mensiu ritulku bobes

eriqe
29. apr 2008

presne Kadea ale postupne sa to lepsi, lebo predtym bola latkovou plienkou na sk povazovana len popolinka a klasicky stvorec 😅