Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

standu
2. máj 2009

no sisa co si si zase objednala??? 😵

brinzulka
2. máj 2009

http://www.plienka.sk/product_info.php?cPath=13...
som zvedava na cenu...a uvidime...ze co z toho bude 😉

mink
3. máj 2009

Ahojte skusene a hlavne spokojne uzivatelky latkovych plienok 🙂
Chcem vas poprosit o radu. Moj chlapcek ma rok a skoro 13 kg. Kupili sme na skusku itti bitti velkost L ktore su podla dostupnych info do 16.5 Kg ale mne sa zdaju male. Maly papa vela zeleniny, ovocia a preto ma dost objemne stolice takze ked sa pokaka, hned mu to po stranach vylezie. Vie mi niektora mamicka poradit iny, lepsi strih vrchnych nohaviciek,ktore su v zadnej casti trosku hlbsie a sirsie? Dakujem 😵

bihan
3. máj 2009

Mink, IB majú dosť štíhly strih, tak ak si nevyberieš ešte Swaddlebees, tie majú podobný štíhly strih, tak ktorákoľvek iná plienka by vám mala vyhovovať 😉 alebo potom radšej skús nohavičkovú plienku a na to vrchné nohavičky, nie AIO.

Ľudia, tie AIO Baby Lucy vyzerajú ako Bum Geniusky! Ja z nich odpadnem 😝

mink
3. máj 2009

Dakujem Bihan.Ak ta mozem poprosit, ked sa pozries na tuto stranku http://www.babyblossom.com.au , ktoru by si mi ty skusena odporucila? Tolko roznych znaciek.... tolko variacii v zlozeni.... mam z toho hlavu v smutku ☹ Chcem len dobre savu nohavickovu plienku, v sirsom strihu a k tomu pohodlne vrchne nohavicky. Dakujem 😵

standu
3. máj 2009

aj ja som zvedava na tu BL, hned ju skusim, ked bude 😀 nevyzera zle....AIO onesize, nieco pre mna 😵

bezaz
3. máj 2009

standu, akurat ju pozeram, no to som zvedava, kolko bude stat, skoda, ze ju nedali este teraz, kym je tych 10percent zlava 😉

standu
3. máj 2009

Mink, ja ako tak pozeram na tu stranku,co si hodila, ak chces nohavickove plienky dobre save tak bambus je ok, z fitted nappies sa mi tam pre teba pozdavaju:
mother ease, tie vyzeraju uplne ako ako popoliny a tie su asi najsirsie, co som videla, nie vsak objemne, aj ked to nie je bambus
porovnej s popolini:
http://www.ecobrats.ie/products/popolini-one-si...

swadlebees velurky nepoznam, mali by mat strih ako kapsovka swb a tie su dost sirsie ako IB, nie vsak take siroke ako popo
sugar peas vyzeraju velmi stihlo
tots bots flexitot je uzucka medzi nohami, nam vyhovuje 😀
bubba j vyzeraju celkom fajn
cute tooshies vyzeraju tiez ok, len ci nebudu objemne

vrchne nohavicky celkovo zvyknu byt dost siroke medzi nozickami, uz ktore sa ti pacia...ja mam tots bots flexiwrap a su siiirokee

standu
3. máj 2009

ved to bezaz, asi im napisem, nech mi este neposielaju to, co som objednala predtym a pockam na tu AIO...cena by mala viac nez priazniva 😉

mink
3. máj 2009

Standu, dakujem za nastudovanie a usmernenie🙂

standu
3. máj 2009

ak som ti trosku pomohla, tak som rada 😵

sisa.b
3. máj 2009

standu, si predstav, ze som odolala a objednala som len pre matju 😝

sisa.b
3. máj 2009

ale olinku skusam otravovat s tou novou bl aio, nech to mam v jednom baliku, ked budem objednavat 😀

standu
3. máj 2009

tu Blku chcem aj ja, tak som isla, ze im na plienku napisem, nech pockaju s tou color co som objednala, ale uz tam mam ze ODOSLANE 😢 😢 😢

keby ju oli mala tak na mna mysli 🙂 zltu si prosim 😀 😀

standu
3. máj 2009

hej aj ja som odolala a objednala len pre radku, v dosledku suchot na ucte 😵

zuzz
3. máj 2009

tak ste ma navnadili na toto latkovanie, ze o tom vazne uvazujem. akurat dominavame plienky, ktore som natalke davala na noc - uz z nich vyrasta a zacinaju pretekat. co davate na noc take, aby to nepretieklo, ale babo tiez bolo v pohodli? rozmyslam, ci zas kupit balik huggies premium, alebo investovat do nocnej neviem coho. napiste mi, co sa vam osvedcilo, prosim.

a tiez som nenasla vela vasich reakcii na otazku, ako dlho vydrzi PUL zater na vrchnych nohavickach. nepouzivate take?

sisa.b
3. máj 2009

zuzz, to ti poradia asi skusenejsie latkarky, tie nase mam kratko, tak zatial pul nater drzi 😉 a my v noci zatial hnuskujeme - potrebujem dominat tych 96 hnusnych pampersiek 😝

brinzulka
3. máj 2009

babulky mam sa Vas opytat...sestranka ma IB zltu a maly jej ju 2krat precikal- 2krat ju mal na sebe...je to decembrove babatko..Je z nej nestastna..Keby dala miesto tych "nacvakavaciek" nieco viac sajuce, nepomoze to?

a babulky nemate nejaku tajnu info, kolko by mohla ta nova plienocka AIO od BL stat?

sisa.b
3. máj 2009

standu, ale aspon sa mozes tesit na novu plienocku 😉 aku farbu si vzala?

standu
3. máj 2009

vzala som tu taku oranzovozltu... jasne, ze sa tesim 😀 este si chcem zobrat tu UD priamo od nich

brinzulka, maju spravnu velkost???? nemusi dobre tesnit okolo noziciek...my mame Mko a manzel ju minule malej nedal, lebo je "mala" podla neho a este nam nepretiekla. ved nech tam skusi dat nieco ine do nej..
a kolko by mala stat BLaio??? kto vie, nech povie 😅

zuzz, ja na noc davam uuplne hocico ale plus bamboo vkladacku

zuzz
3. máj 2009

standu, a ta bamboo vkladacka myslis ze postaci aj polrocnej slecne? zda sa mi, ze hodne cika, lebo v noci takmer kazdu hodinu pije.

telinka
3. máj 2009

brinzul , aj mne peta IB precikala s origos vlozkou , takze ja namiesto nej pouzivam bambusove stvorce...je to lepsie , IB su krasne , ale mn teda az tak pri pouzivani neocarili 😖

standu
3. máj 2009

ja mam rocnu slecnu, ktoru v noci zo trikrat kojim....a staci. je pravda, ze niekedy je to naskrz mokre, ale niekedy len ciknute...moja menej cika vseobecne, ale hnusky sme mali rano "polkilove"

bihan
3. máj 2009

Zuz na noc hamburgera (bum hugger od ellas house) s vkladačkou a na to vlňáčiky.. to je ideál.. ale výhradne na nočné látkovanie trošku drahá záležitosť 😅 a na nočné látkovanie odporúčma vlňáky aj na stehná.. začali mi pretekať Crepe Lovíky a som z toho na nervy 🙄
Alebo akákoľvek dobré savá plienka, napr. baby lucy bambus dobre vypchaná a na to vlňáky.

Pulky mám asi najdlhšie Bum Genius AIO - v každodennej praxi sú už rok a stále držia 😉

Brizulka, tiež si myslím, že je to blbá veľkosť - pri týchto ultra štíhlych plienkach (IB, SWB) je veľmi dôležitá správna veľkosť, lebo inak pretekajú.

telinka
3. máj 2009

no je pravda ze moja slecna pije "jak duha" 😀

bocmanka
3. máj 2009

🙂 heeeeeeeeeeeeeeeeeeeej ? teli, si sa nepochválila...

bihan
3. máj 2009

No a do IB sa dá dať všetko možné okrem origoš vkladačky - u nás BL bambus štvorce alebo Kikko color bambus.. všetko super.. aj origiš vkaldačka, ale skladám to naopak.. vrchnú vrstvu na pol dopredu a "prefold" navrch.

sisa.b
3. máj 2009

tak mne este IB nepretiekla, ale davam ju len cez den a casto prebalujem (kvoli bkm ju casto rozbalujem), takze nam nestihne pretiect ziadna 😝 niekedy mi je aj luto hadzat do prania plienku, ktora je len trochu cvrknuta. hlavne ked tu pisete, ze vam vydrzia v pohode 2-3 hodiny - ja vymienam vsetky plienky po pol hodine alebo aj castejsie, nakolko ju rozbalim a uz jej ju naspat nedam

standu
3. máj 2009

nam vcera na noc stacila BLbamboo bez vkladacky navyse s vlniacikmi.. 😝 medzi nohami bola takmer sucha, zato bola kompletne mokra na brusku- nechapem, kade jej to tecie..

bihan
3. máj 2009

Sára tiež čúra ako chalan.. dopredu.. a v noci spí len na bruchu, takže keby som jej tam naskladala všetko dopredu, tak aj tak málo 😝