Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

standu
3. máj 2009

IB by som si ani na noc netrufla 😎

sisa.b
3. máj 2009

ja som hrozne zvedava na tu UD nocnu 🙂 zatial tu len na tu mega plienku pozeram a este som nenasla odvahu dat jej ju. ako to robite, ked vam deti po kupani a krmeni hned nezaspia? napr. ked ju okupem, nakrmim a jej este trva taku hodinu, kym zaspi a ja viem, ze este urcite za tu hodinu bude curat - to deti este prebalite alebo nechate uz zaspat? 😕

bihan
3. máj 2009

v takom prípade by som nočnú plienku nedávala.. len niečo "ľahké" a dočasné...

standu
3. máj 2009

aj moja prevazne spi na bruchu..alebo na boku, takze sa stalo, ze ny pretiekla plienka cez pyzamo, spacak az na postel a to bola plienka takmer sucha 😠 asi som jej to zle zapla, ale sa bojim, ze ju to bude okolo noziciek tlacit

telinka
3. máj 2009

tak to moje po kupani a krmeni najneskor do 20 min zaspi 🙂

standu
3. máj 2009

ja ju uz neprebalujem....cura pred kupanim alebo tesne po a do tristvrte hodiny najviac je tuha isto

standu
3. máj 2009

tristvrte hodina je tak raz do mesiaca, inak spi do 15min 😀

brinzulka
3. máj 2009

IB ma Mko..maly bude mat 5mesiacov

sisa.b
3. máj 2009

ale ja nikdy neviem, kedy zaspi ☹ a nechcem ju nechat zaspat s nejakou obycajnou stvorcovkou ☹ s hnuskami tento problem nemame

macocha
3. máj 2009

brinzulka - aj mne IB najprv pretekala, teda určite prvé 4 razy... potom som prebaľovala častejšie a zrovna včera som pridala froté štvorec (vystrihnutý z uteráku, poskladaný, čiže spolu 4 vrstvy) a bolo to v pohode. Teda na deň. Lebo od pásu vpredu trochu odstáva aj keď nožičky sú natesno... čiže tiež by som nedala na noc... pridávam sa k rozpačitým pocitom. A pri tom špekulujem nad ďalšou 😀 Lebo aspoň viem, čo môžem očakávať, kým iný typ AIO je znovu slepý pokus.

A ešte jedna otázka, či postreh. Keď mi malá v IB sedela v električke na kolenách, mala som pocit, že je mokrá (a aj moje nohavice tam, kde sedela 😝 ). Ale keď sme prišli domou, plienočka bola zvonku suchá, aj pančušky a sukňa. Teraz neviem, či stihla za tú pol hodinu preschnúť, alebo to mokro bol len môj pocit... možno spotenie...

brinzulka
4. máj 2009

baby...otravovala som pana Pilka z BL...nova plienocka bude mat cenu o tyzden-dva..Tak uvidime...
Objednavky ma nakopene...takze to bude trosku trvat...

dakujem za skusenosti s plienkou IB...posuniem infosku..uvidim, co postvara, ked ju budeme aj my pouzivat

lenka138
4. máj 2009

aj ja som sa na niečo pýtala p.Pilku a on mi odpísal, že zachvíľu budú v ponuke aj all in one, tak som zvedavá

zatiaľ mám doma classic 3v1, ale iba takých 9 ks, lebo som to chcela skúsiť, no ale na to mám nohavičky uni a to sa mi vôbec nepáči, lebo sú ako igelitka.
Tak som zvedavá na cenu AIO, lebo to by sa mi páčilo. Zatiaľ som teda stále na jednorázovkách a sem-tam keď sa ma osvieti tak mu dám látkovku
Nemáte nejaká tip ako by som najlepšie vyuťila tieto classic aby som z toho nemala nervy? Lebo preciká ju dosť

fibi
4. máj 2009

sisa, keď bola lujza taká malá ako rebeka, tak som ju nechávala - na noc - zaspať v aktuálnej štvorcovke a po prvom prebudení som ju dala vyčúrať a už zabalila do nočnej plienky... Ale v lete sme používali len stvorcové, bolo teplo, tak menej cikala aj bola menej oblečená, tak sa dala plienka ľahko vymeniť 🙂

Baby, začali mi strašne smrdieť BL clasic - dávam ich na noc, lebo lujza väčšinou už vydží necikať v noci, ale keď ju počúra, tak to je strašné 😝 Čo s tým?

lilly
4. máj 2009

ahojte,
mne sa pred chvilou mala poriadne pokadila a to mala na sebe len krasne fialove vlniaciky a v nich poskladanu vv samozrejme bez separacky 🙄 no vlniaky som aj tak chcela uz vyprat, tak bola vhodna prilezitost 😀
inac, co sa tyka trvanlivosti pul vrstvy, tak na jednych imse vimse pulkach, ktore uz sice nepouzivame, lebo su uz male, sa mi stalo, ze boli vlhke aj zvonka.. no a presne to mi zacina robit fuchsiova IB 🙄 a sa mi to potvrdilo, ze ta pul vrstva tam nebude asi uz ok, ked som ju prebalovala a lilly sa mi tam vycikala a mala pod sebou len tie ittibittkove gatky, normalne to presiaklo cez ne az na prebalovak 😠 joj je mi to luto, lebo tato farba sa mi pacila najviac.. ☹ pritom ked ju aj prepieram, tak sa snazim ju velmi nesuchat, takze neviem, cim to je.. tie IB su take krasne, ale asi nebudu mat velmi vysoku zivotnost ☹
a tiez mi ich niekedy precika pri stehienkach, teda, ked jej poza plienku zalezie body, tak je vlhke, ked ma na sebe take body, co je jej uz male a ma ho spojene extedorom, tak nic neprevlhne. No a mame velkost L, pri stehnach jej to vsak dobre tesni..
a tiez cura dopredu, ja jej aj velky BL stvorec skladam na chlapca, tak vydrzi celkom dost 🙂
na noc ju balim hned do nocnej plienky, lebo vacsinou zaspi rychlo 🙂 ked aj nie, nechavam ju tak, ma ju dost vypchatu 🙂

inac mam na predaj hamburgera, mala v nom nie je spokojna.. je to velkost L, vnutri s ruzovym flisom, na patentky, nemate niekto zaujem?

standu
4. máj 2009

lenka, ze IBA 9 ks.... 😀 ja mam z jedneho druhu max 3ks...ved kup ine vrchne gatky a supni jej tam vkladacku navyse

macocha, vsetky plienky som kupovala naslepo a len jedna mi do oka nepadla, tak som ju predala...co sa tyka AIO plienok velmi som spokojna so vsetkymi....MMT, BG, SWB....alebo kapsovky, ved do nich das hocico a byvaju kustik lacnejsie....

sisa.b
4. máj 2009

standu, ja mam tiez kazdu plienku inu, najviac mam IB 5ks, BL organic 3v1 mam 2ks, BL bamboo tiez 2ks a ostatne po jednom kuse 😀

standu
4. máj 2009

ze 5ks.....ja mam 3 MMT a 2 SWB aj to su ine....a vsetko po 1ks. ale sa chystam fakt na UD, nechces sa pridat? lebo beriem asi len jednu plus tu ich soy french terry vkladacku

sisa.b
4. máj 2009

standu, nepokusaj 😀 ja sa teraz chystam na olinku a zas z jednych vlnackov sa mi zacala nejak objednavka navysovat 😝 ja neviem, ako to robim 😕

sisa.b
4. máj 2009

lenze z tych 5ks budem musiet za chvilu dat 3 prec, kedze sa slecna rozhodla akosi rychlo rast ☹

standu
4. máj 2009

prave mi ujo postovy doniesol BLorganic color....nafotim. vyzera ako dobra nocna, lebo ma dve vkladacky 😀 , jedna je taka prirodna frote (asi bavlna) a druha je vo farbe plienky z jednej strany, ten velur je prijemny makkucky, takze zatial jednotka s hviezdickou 🙂
operieme vyskusame a hodime postreh

standu
4. máj 2009

no a co ti treba k tym vlnakom???? uz si jej dala na noc tu UD?

sisa.b
4. máj 2009

fibi, asi to tak urobim aj ja, aj tak sa vzdy zobudi, ked leziem do postele, niekedy aj skor. dost bolo vyhovoriek, preco nie, dnes operiem a nalanolinujem vlniacky a vyskusame 🙂

sisa.b
4. máj 2009

standu neskusala som ju este, lebo v noci zatial hnuskujeme 😝 a chyba mi este tolko veci 😀 pisala som, ze aj ja som si zajednala u olinky tu novu BLku, dokonca som aj farbu rovnaku trafila 😀 a tiez by som rada aj tu novu aio a par bambusovych stvorcov... 😝

crysmile
4. máj 2009

baby co mam robit, ked sa mi zbehli vlniaky? nepisala bihan raz ze prat v kondicioneri?

standu
4. máj 2009

ja som sa rozhodla ze novu BLaio nieee...radsej UD chlpatu.. prekrasnu.... 😅 jednu a DOST.

no, organic color sa uz perie...aj male stvorce takych farieb, ake este nemame

crysmile
4. máj 2009

standu a aku UD? hodis mi link a kde sa da kupit?

bihan
4. máj 2009

Crys, niekde som to čítala, že napatlať do studenej vody koncidionér na vlasy, šupnúť do toho vlniaky a pomaly naťahovať.
Tie moje sú asi nejaké divné.. aj na 60 som ich prala a nezbehli sa 😅

UD ma nejako neočarili 😝 http://teeheebaby.co.uk/product.asp?strParents=...

sirinka
4. máj 2009

baby a ake mate skusenosti s wonderoos plienkami?

crysmile
4. máj 2009

bihan, diky.. ja som ich prala rucne, ale ked si napisala ze ti vydrzali aj 60, tak som dala prat na 40 do pracky.. no a zbehli sa mi.. na moju smolu som dala prat obidvoje.. takze vyskusam kondicioner.. ako obidu plienku v pohode, ale na sto percent boli vacsie a ked mam viac vypchatu plienku, tak mi boky plienky vidno.. dufam ze ten kondicioner pomoze..
ja uz ani plienky velmi nepotrebujem, len chcem byt v obraze ze co sa tak teraz nosi.. takze tie UD velmi nie? inak som ti zabudla aj pochvalit foto v albume.. krasne.. 😉

crysmile
4. máj 2009

siri, ja mam jednu wonderoos.. akurat ju predavam, mam kapsoviek vela.. no taky priemer by som povedala, ale celkom sa dalo, nosili sme ju..