Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

dudri
17. jún 2009

co je to onesize?

sissik
17. jún 2009

dudri ze je to iba jedna velkost - neda sa zmensovat. ked babo vyrasie, musis da vacsiu velkost

atemi
17. jún 2009

no, ja to chcem hlavne na den. Uzke medzi nozickami mi nevadi, prave naopak 🙂 Ani teraz k jednorazovkam uz nebalime na siroko, ortoped povedal, ze netreba, ze klbiky su ok.
Bihan, Kubco je take male-velke mimi 🙂 Necele 3 mesiace a 7kg 😅
No dakujem vam, velmi ste pomohli.
Zuzz, kraaaaaaaasa, no a potom to nekupuj 😀

bihan
17. jún 2009

Atemi, to nie kvôli širokému baleniu, ale kvôli tomu, že by tie plienky s užším strihom mohli rýchlejšie pretiecť.
Inak Sára bola tiež taký macko 😉 čo mesiac, to kilo navyše.

sissik
17. jún 2009

vladka vsak dobehni niekedy ku nam, spravim ti prezentaciu 😀
nejak sa snazim minat ich. a vcelku sa mi dari. vsak o chvilu vyradim IB velkost M a tie musim predsa niecim nahradit

bihan
17. jún 2009

Sissi, to si povedala presne naopak 😉 One Size je jednoveľkostná plienka... jedna veľkosť od narodenia po nočník, takže sa zmenšuje a zväčšuje systémom zapínania.

dudri
17. jún 2009

dakujem za radu, nevyznam anglictinu...

atemi
17. jún 2009

Bihan - jaaaaaj, to mi nedoslo 😅
A kde sa daju kupit UD?

vladkaz1
17. jún 2009

tak ja som taka blba plienky mam 3 biele a 1 x vlniaciky ale na suchac co som uz nechcela ale neva ☹ 😢 az mi je do placu ☹

zuzz
17. jún 2009

dakujem za pochvaly 😅

atemi, ano, IB je na den fajn. a ked je maly taky macko, rovno mu asi kup velkost L. natalka este nema 9kg a uz som jej rovno tu velkost kupila.

a povedzte mi, tie CT chcete len preto, ze chcete vsetky vyskusat 🙂 alebo su lepsie ako IB?

sisa.b
17. jún 2009

zuzz, mne sa pacia aj IB aj CT, ale favoritom jednoznacne ostavaju IB, lebo schnu rychlejsie a ten vnutorny matros sa mi viac paci. uz som si zvykla, ze je ten flis zmolkovy, ale nepaci sa mi, ked je taky povoleny ☹ no malej to nevadi a zvonku su nadherne. aj doktor na gynde nam ich pochvalil 😀

zuzz
17. jún 2009

sisa, dik.

potrebujem dokupit este 1-2 plienky na noc, na striedanie s tymi 2ks LL bamboo. vychvalujete ten BG 3.0, len sa mi to vidi dost drahe. ale zas, su aj drahsie plienky... nepari sa v tom zadok v horucavach?

a este by som chcela nejaku kapsu na den, ktora je dobra pre taku baculku, ako je moja krpana? ma dost buclate stehna, ale zas brusko nema nejake velke.

sisa.b
17. jún 2009

zuzz, tak IB by som na noc urcite nedavala, su aj lepsie sajuce plienky. na noc som kupila hambace, este sa nam susia 😠 ale baby si chvalia. ja davam na noc nohavickove plienky + vlniaciky, aby sa prdka neparila.

nam MMT patentky tiez nejak moc nesedia a suchace akosi prestavam mat v laske 😒

inak tie posledne vlniaky su nam male ☹ narvem ich akurat na nejaku mensiu plienku, ktorych teda moc nemame. takze ich asi poslem dalej za nejaku symbolicku cenu 😢 a tiez mam disany separacky, pouzili sme len dve a nejak nam nerobia dobre, takze by som ich tiez poslala dalej

zuzz
17. jún 2009

sisa, ja IB nemam na noc, to na den. ale dokupit chcem na noc.

bru noc, mala vola.

vladkaz1
18. jún 2009

tak v noci som sparvila objednavku do UK zobra la som2X One LB a vlniaciky ale na suchac merono asom chcela 3X one ale nebudem mat doma 3 plienky biele... ale uz mam pokoj no skoda ze sme sa pred tym zle dohodli a ked nabehnu aj farbene ma porazi 🙂

lilly
18. jún 2009

ahojte,
vladi, no super, ved aj biele budu krasne 😵 a objednala si to na kamosku, ci na seba?
ja som pretestovala LB vlniaky v noci, no asi budem musiet este raz lanolinovat, bo pyzamko bolo jemne vlhke na ritke.. a pritom su uz skoro az lepkave od lanolinu.. no inac prdka krasna, nikde neotlacena, no dnes bola LB one viac mokra ako vcera, ale som dlhsie vylihovala pri malej, bo vstala uz pred pol piatou a nechcelo sa mi vyliezt, tak tam viac nacikala zrejme zrana..

snikol
18. jún 2009

Maminky moje pomôžte mi niektorá, z ktorej stránky sa dajú najvýhodnejšie objednávať plienočky????????? A ešte mi pomôžte s tými skratkami som začiatočník!! CT SWB MMT UD one size IB SIO

vladkaz1
18. jún 2009

No Lilli ,ja sa tesim aj na biele ale ja som chcela 5 far. .. ale 5 b. nechcem vcera som sarozhodovala ci 3 alebo 2 ale zobrala som 2 ,le inak mali v 2 velkosti zelenu a oranzovu..a tie meroni no skoda ze na suchac chcela som mat natahovacie.. ale lepsie nez nic ja nebudem nikdy spokojna..
Spravila som si objednavku poslala do maila kamoske a hned to aj zaplatila 27 jula ich mam doma lebo je rozdiel jej pride postone za 2L tak to je super a zadara sem mi to donesie...skoda ze som nezobrala z plienky aj organic no keby som to vedela ,ale tusaka som mala co??

matja
18. jún 2009

vladka, vsak ak moc chces, tak napis maila do plienky, ja som tiez doobjednavala, a to dokonca az po tyzdni a nebol s tym problem.

vladkaz1
18. jún 2009

este uvidim.. no mam objednavky spolu za 68 eur, tak neviem nevim moj ma dorazi.. vcera som kupila za 100 euro kocik britax sa mi zadarilo...

bihan
18. jún 2009

Tak ja som použila tretíkrát CT na noc a u nás fungujú super. Bež ďalších vkladačiek.

Hambáč som musela dovypchať a po roku používania mi povolili LVB vlňáky, úplne sa natiahli medzi nohami a boli tenšie, než plienka, takže som ich naťahovala (celkom úspešne), ale na noc už zapínacie vlňáky nechcem. Nabudúce kúpim naťahovačky. 😉

vladkaz1
18. jún 2009

no Bihan vet to ,na noc som chcela aj ja tie merino natahovacky

lilly
18. jún 2009

vladka, podla mna dobre, ze si vzala len 2 tie LB one, aspon vyskusas, ci vam sedia.. lebo keby nie a mas ich 5 ks, tak by si ich asi musela predat.. oni idu dost tak nizko pod pupok a ty si vravela, ze vam lepsie sedia take vyssie plienky..
aj mne sa tie natahovacie na noc velmi lubia, este tam je rezerva aj na stehienkach aj v pase su volne, tak sa nikde malej neotlacaju, este zrejme ich raz nalanolinujem, alebo viac dovypcham nocnu plienku, ze by nebola zvonka mokra, ze by neprevlhli..

standu
18. jún 2009

snikol
SWB- znacka swaddlaebess
CT- cushie tushies
UD- upsy daisy nappies
IB sio- itti bitti snap in one
MMT-mommys touch

a co sa tyka vyhodnosti nakupov plienok....UK. ale je to velmi variabilne a v podstate ked je nieco lacnejsie na tejto stranke, zasa nieco ine je drahsie....to ako keby si a pytala, ci je vyhodnejsie ist na nakup do jednoty, ci do tesca ci do kauflandu... 😀

no baby ide ma porazit zasa 😀 na nappyparadise nahodili kravicku d´lish no ale vsetky limitky stoja 10.99 a tato 14.99!!!!!!!!!!!!!!!!!!! no tedy by som ju kupovala 😠

matja
18. jún 2009

ja som asi jediná, čo sa nekamaráti s kapsami. Mne tieto plienky často pretekajú. Najskôr som si myslela, že je to preto, lebo sme ešte do SWB nedorástli, ale teraz sú nám dobré a stále ich neviem nejako dobre vypchať. A to isté platí aj o Bumgenius. Tie sa mi veľmi páčia, ale už posledné tri razy mal malý dosť mokré oblečko aj po nich. A to som naposledy vypchala poriadne aj všetky rohy vpredu aj vzadu, mal z toho riadny batoh a po hodine aj čosi bol mokrý... Všetky nám pretekajú hlavne po bokoch. A to nehovorím o IB, tieto plienky dávam až keď nemám žiadne iné... Už som to robila aj tak, že som dala kapsovku alebo IB a na to flisové nohavičky, aby to vydržalo.

vladkaz1
18. jún 2009

No ved v podstate mi to je jedno ze su pod pupik , lebo idu na ne pulky...
keby mami byt uz s s pus vrstvou tak vtedy by mi to prekazalo 🙂
Aj ja si myslim ze som sa rozhodla spravne...
Standu no to je tak mne tak isto ufucal kocik vcera za super cenu ,,, ale nasla som druhy nahodicka,...
Ale je to tak jeden den kupis nieco a na druhy den to stoji menej to by si musela stale cakat na akcie nie??
Uz ti prisli vlniaky?

standu
18. jún 2009

fiha to je zaujimave...mne BG pretiekla raz. na noc 😀 mne kazda nova plienka najprv blbne a potom je ok 😀 len este sa ucim vypchavat UD 😠

snikol
18. jún 2009

standu vdaka za info. 🙂

vladkaz1
18. jún 2009

Matja aj mne vsetko preteka dnes na noc mala hambac a zobudila sa uplne mokra aj tricko az po prsia ... hmm ja neviem co robim zle ... inokedy sa neprecika .. ale SWB velurka mi preteka hned z boku pri susurke a tesni dobre tak ja neviem...preto nemam ani odvahu dat jej ich von

vladkaz1
18. jún 2009

Standu tie separacky su dobre mala teraz mala hnacku a to jahorsie uchytili takze bola len trosicka plienka od kak. to co prepustilo