Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

quika
26. nov 2008

bezaz, postolky na to netreba 😉

indy, BL bambuska s vlozkou nenasaje viac ako IV 100g? 😲 mne vychadza ze bambuska nasaje asi 2x tolko ako IV. mne tie 100g stvorce precural hned, ja ich davam vecer ked uz len malicko cika. a bambusku dam v pohode na noc 😅

indy
26. nov 2008

mozno nacura do bambusky nahodou vzdy viac ako do IV 😀 . Tiez sa mi to zda divne, ale extra velky rozdiel tam fakt nevidim a ked dam bambus vkladacku do IV tak to mi pride uplne rovnaky efekt. Viac ako bambus sa mi viac pozdavaju organic BL

quika
26. nov 2008

mne sa tiez zda ze bambuska a organic nasaju priblizne rovnako. bambus mam radsej lebo je antibakterialny a jemnejsi. a zo stvorcov su socikove neprekonatelne 😀 inac dost rozdiel je aj v tom ako sa vlhkost v plienke rozvedie, a to zase zavisi od typu tkaniny ale aj od vrchnych nohaviciek, preto mozu byt tie skusenosti dost rozdielne.

ja som hroznaaaa, mam plienok ze by stacili aj pre trojcata, ale kazdu chvilu som uplne presvedcena ze potrebujem este nejaku. a pomaly kazdy tyzden mam oblubene ine 😀

nsoci
26. nov 2008

ahojte holky...

rozmyslame nad latkovkami, na zaciatok v kombinacii s papierovymi a potom sa ukaze... nechcem nakupit vela teda...

pacia sa mi Babylucy Organic alebo Bamboo, najlepsie tie 3v1 (len neviem ci aj bamboo ma....)... alebo este som mala v ruke Popolini Panda... tie sa mi zdali mensie.... ale neviem

co by ste poradili novorodencovi na skusku, ak nie stvorcove klasicke? aby zas nemal velikansku ritku a nespal z kopca? ci radsej pockat kym bude vacsi?

este podotknem, ze cakame asi vacsieho krpceka, ja som mala vyse 5 kilo a 60cm, manzel 4 kila a 55 cm pri narodeni, takze uplny drobcek nase asi nebude... aj ked jasne, clovek nikdy nevie...

pozeram na nete, ale neviem... na kazdu plienku som si nasla aj pozitiva aj negativa...
dak za kazdu radu.

bambusko
26. nov 2008

nsoci, mozno by ti vyhovovali zavezovacky a do toho bud stvorcove alebo viacvrstvove plienky, tie si naskladas ako potrebujes, aby babo nebolo z kopca. nie su ani velm idrahe a dobre sato da prisposobit. z babylucy myslim ze bambusove nie su take objemne, kedze dobre saju, ale su viacvelkostne. celkovo zrejme vsetky jednovelkostne nohavickove plienky budu robit velky zadocek kvoli tomu, ze ich treba prisposobit na novorodenca a sedia aj 10kg a vecsiemu dietatu

taanak
26. nov 2008

nsoci, aj ja mozem doporucit zavazovacky (disana alebo popolini) - su tenke, jemnucke a krasne sa dietatku prisposobia, savost si urcis sama podla pouzitych vkladaciek (stvorce, viacvrstvovky alebo vkladacky z nohavickovych plienok). Dobre su aj zavazovacky Hemp Hour Strap - tie si mozes vybrat z roznych farieb a mne sa osvedcili aj plienky od Imse Vimse - su super stihlucke. 😉

indy
26. nov 2008

mne sa najviac na novorodenca pacili viacvrstvove a na to IV nohavicky organic tie su super, nosil ich od narodenia a este stale su mu dobre, ale davam ich len obcas cez den na chvilku, ked sme doma a popritom robime bkm a vlnaky sa zrovna vetraju. Az na tie suche zipsy tie uz drzia len silou vole, ale zase nie je take zlozite ich presit. Mne to celkom vyhovuje, ze uz su take vyjazdene lebo nemam rada zvuk sucheho zipsu mam z toho zimomriavky 😖

bihan
27. nov 2008

Jéj, Nsoci, rada ťa tu vidím 😉

Ja sa pridám ku kočkám, že by som kúpila pár viacvstvových (ten farebný balík colorfolds), na to nejaké vrchné gaťky - asi Imse Vimse Organic (ak budete mať väčšie dieťa, tak možno rovno M) sú naj na novoška, bambusky od Baby Lucy sú super (ja mám štvorce, ale spokojnosť). A netreba sa báť potom experimentovať, látkovky sa našťastie dobre predávajú a tak isto ak nechceš veľa investovať, stačí preliezť MMB.
A ako píše Bambu, ak sa chceš vyhnúť mravčer riťke, tak nekupuje 3v1.. ak jednoveľkostné, tak kapsovky alebo rovno All-in-one od Swaddlebees (eco nappy) alebo od Bum Genius (organic alebo umelohmotné kaps). Tie majú skvelý zmenšovací systém a nerobia veľkú riťulu ani na malý ani na väčších deťoch... Teda hlavne by som teraz asi brala SWB na druhy.. sucháče sú fajn na malé miminko, ale Sára ich pravidelne rozopína, potvorka 😠

nsoci
27. nov 2008

Dak moc.

Hm... takze na maleho krpca viacvrstvove ... ale aka znacka?
Na to zavazovacky alkebo Imse Vimse gatky? Ja som si myslela, ze na zavazovacky este idu vrchne gatky... 😅

A co su to tie kapsovky? Kukala som na nete, ale nevidim podla obrazku rozdiel s inymi ☹

nsoci
27. nov 2008

Ja mam nejak strach z tych klasickych stvorcovych, ako poskladat si este viem predstavit, na to teda tie vrchne gatky, do vnutra separacku... ale saju tie plienocky dost? Sa mi zda, ze tie gatkove plienky nasaju viac...

indy
27. nov 2008

Nsoci tych stvorcov sa nemusis bat novorodenci aj tak kakaju a curaju nonstop takze budes prebalovat casto, takze zo zaciatku vacsina pouziva plienky co rychlo schnu a ktorych ma najviac. Prve tyzdne Mojmir kakal aj 10x za den takze tolko gatkovych plienok v malej velkosti by bola poriadna investicia. Mojmir bol letne babo, takze som mohla prebalovat kedykolvej a kdekolvek. Ale sa divam, ze tvoje babo bude marcove takze na prechadzky by sa ti nejake viac save gatkove zisli. Trebars tie BL bamboo alebo organic
Viacvrstvove su bud popoliny, alebo totsbots a mne prave prisli zo znacky swadlebees, tie su nebielene takej smotanovej farby. Popoliny su cisto biele, tych som mala 24 skladala som ich na sklad pre chlapcov a zopinala snappi sponkou a na to tie vrchne gatky IV soft alebo organic tie dobre zachytia vlhkost a sedia na vsetky typy plienok.
Na zavazovacky idu este vrchne gatky to si si spravne myslela 😉

bezaz
27. nov 2008

baby blba otazka, na tie BL 3v1 idu este vrchne gatky? 😅

nsoci
27. nov 2008

Bezaz ja myslim, ze ano...

bihan
27. nov 2008

Ja mám rada farbičky, tak by som brala Colorfolds od Tots Bots, alebo ako hovorí Indy tie nebielené SWB.
Bez, aj na tie 😉 BL ich volajú 3v1 len kvôli tomu, že sú to 3 veľkosti, ale je to "len" nohavičková plienka.

Ja mám zase radšej štvorce než nohavičkové.. práve kvôli tomu pocitu, že to viac nasaje (možno to nie je objektívne 😉) a variabilite a príde mi to tenšie, keď dáš gaťky len na štvorec ako keď je na mimču nohavičková plienka a ešte na to gaťky.
Ale na noc by som zase štvorec nedala, to mám radšej nohavičky 😀

Čo sa týka kapsoviek, tak sú to vlastné nohavičky na ktorých je prišitá vrchná vrstva fleesu alebo nejaká iná odvádzacia vrstva a dovnútra (to kapsy, čo tam vznikne) vložíš nejaký rezanec - buď viacvrstvovú, štvorec alebo origoš vkladačky.. resp. čo prvé chytíš do ruky 😀

bambusko
27. nov 2008

dnes sa nam podarilo u dr. zafrajerit 🙂 s plienkou aj s cikanim od nocnika 😅

popolini viacvrstvove mi zozltli, myslite, ze je to zo zlcoveho mydla? ale nevadi, ostatne mame natur, keby som vedela predtym o natur viacvrstvovych, kupila by som radsej tie

indy
27. nov 2008

tie swd vv su zatial jemnucke, skoda ze neboli ked som kupovala vybavu. Ale teraz som dokupila 12 tej M velkosti a nasaju vyborne. No tie popoliny mam ja zase tvrde ako plech tie by som nekupovala lepsie su tie colorfolds

bambusko
27. nov 2008

indy, s tym plechom ma napadlo toto 😀

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

taanak
27. nov 2008

Colorfolds/Naturfolds kupujte, kym su... 😉

nsoci
27. nov 2008

No prave u mna bola kamoska, tak som sa jej len tak spytala co pouzivala ona a vraj mali popolini one size uplne od zaciatku, 18ks a v pohode. Hm.... tak teraz neviem co si mam mysliet.

bambusko
27. nov 2008

nsoci ja som mal od zaciatku bl classic 3v1 20ks, tiez uplne v pohode, az kym nestihali schnut a prisla som po radu sem 😀

bihan
27. nov 2008

Nsoci, občas sú maminy (ale tie sem asi nechodia 😀), ktoré nakúpia jednu sadu od narodenia po nočník (alebo tieto jednoveľkostné) a naozaj to majú od narodenia po nočníka a nič iné neskúšajú, ale podľa mňa je to táááááááká škoda, lebo látkovanie je veľká zábava 😵

bambusko
27. nov 2008

veru, ked vyskusas nieco ine a vidis, ze je to super, neda sa 😉 ja som bola fakt nadsena a spokojna, len som nejako mala tych plienok stale malo, lebo ich maly uz rychlo precikal a prestali sme kurit, uz to neschlo tak ako v zime. a ked som mi dosli nove plienky, to som zirala. a to som si myslela, ze mam vystarano s komplet sadou za 4500 😀 nsoci, radsej kup viac druhov ako vsetky rovnake

nsoci
27. nov 2008

no mne sa len zatmieva pred ocami z tych cien - hlavne ked neviem co a ako nakupit vela... jedine babylucy viem predychat... 😉

teraz pozeram popolini panda... su take mensie nez klasicke popolini, ale zasa neviem ci nesaju menej preto, nepoznate ich niekto?

pravdupovediac, rada by som to vybavila jednym vrzom, ako kupila nieco, co je osvedcene... neviem ci ma bude bavit sa s tym hrat... uz teraz som hotova po tyzdni hladania na internete 😉

bihan
27. nov 2008

veď len počkaj, keď sa rozkukáš a keď odskúšaš... vtedy sa len začína mánia, keď niečo kúpiš, čo nesedí, tak predáš, kúpiš nové atď 😉 Neboj, ešte máš čas.

olinka6226
27. nov 2008

nsoci pandu neber... suche zipsy sa zapinaju nie o druh cast suchaca ale priamo o latku a su dost tenke. to radsej BL bamboo

verulka
27. nov 2008

nsosi, ja som zacala az neskor, ale mna by na stvorce neukecal nikto 😅 ja som tak bola pri dcerke, i ked nie take premakane a nikdy viac...ale neviem poradit, kedze som zacala az ked mal ron 4mes..
a z tych cien sa ti zatoci hlava najprva potom si to staci preratat, ostane aj pre druhe..takze ta investicia sa rychlo vrati..ja som tiez kupila BL- inak ak ich chces vidiet nazivo, tak sa skus dohosdnut s niekym tu z BA - vsak kocky tu maju aj shopy, alebo v zivici maju BL a popolini( ale za brutal ceny)
a ako pise bihan- kopu veci zistis pocas pouzivania, ze co ano a co nie 😉
bamusko, mam doma kapsivky, dnes uz ficali- su uzasne...a opat nepretiekli 😉 taka som happy
oli, ako plienky z UK?

bihan
27. nov 2008

Verul, ty nemáš ani jeden štvorec? 😅 To fakt? 😀
Kto všetko ste sa nechali namotať na chlpaté Bitky? 😀

quika
27. nov 2008

ja som zacala so stvorcami, mala som este 5ks BL 3v1, no so stvorcami som bola po 3 prebaleniach rozhodnuta sa vzdat 😀 okamzite precurane, prekakane... potom som si nasla niekde ze novosklad, no hahaha, to dopadlo rovnako... nebyt tych BL tak to vzdam. dala som nohavickovu a laska na prvy pohlad 😎 tak som si objednala zopar dalsich a potom dalsie a dalsie atd. 😀
najvacsi problem je ze jednovelkostne su na novorodencovi fakt mega, a zase viacvelkostne su prilis drahe (a rychlo ich vyrastie). ale my napr. este stale pouzivame velkost XS-S od BL, je to oficialne do 7kg, a maly ma 6,8kg a 7mes. vlozku tam nenarvem, ale bez nej to ide. uz som ich 2x "definitivne" odlozila, ale ja ich milujem, hlavne tu malu ritku 😅 tak som ich nakoniec vzdy zase vytiahla 😕 😀 no vacsiemu dietatu by boli tesne uz po mesiaci 😖

mon25
27. nov 2008

Bihan, ja sa priznavam........ aj so segrou, ale aj na ine nielen na IB, tak som zvedava, vraj uz dorazili 😵

bihan
27. nov 2008

Mon, už sa nad nimi rozplývala aj moja mamča, tak to už je čo povedať 😀

Quika, ja pre tú malú riťulu zbožňujem BG organic a toľko spomínané kapsy od SWB... to sú asi najtenšie plienky, čo mám.