Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

bihan
3. dec 2008

Mamaja môže mať pre mňa za mňa pobočku aj na severnom póle, keď majú vyššie ceny ako u výrobcu (a pri tom majú určite veľkoobchodné zľavy) a poštovné na Slovensko stojí skoro 8€... to je fakt non-sens...

Inak už mi odpísali, tak niečo z odpovede:
The countries where we already have an agent have gone up as we would
like customers in those countries to use an Ella's House agent within or
covering their own country.

Toto ma fakt dostalo:
Is there a particular reason why you do not want to use a reseller of
Ella's House products within Slovakia? I am told through our
distributor in the Czech Republic that they are now supplying at least 5
resellers in Slovakia.
(no, až na to, že som si urobila kalkuláciu a či už z ČR alebo SR jedna plienka pri nákupe 3ks vychádza cca na 17€ a priamo od nich na 12 aj niečo)

Finally, just for info, the postal rate of a modest under 1kg parcel to
Slovakia comes to £6.11 without any additional insurance or the costs of
packaging, so we were subsidising a rather large percentage of the
smaller parcels going out under our free shipping offers.
No - 1 kilo predstavuje asi 4-5 plienok, čiže mi to vychádza poštovné zhruba 1,2 libru za plienku a nepochybuje, že priamo EH poskytuje svojim odberateľom nižšiu cenu ako 9 libier a keby aj nie.. aj s poštovným je to stále lacnejšie ako od retailerov - kočky, je mi jasné, že v shopoch s cenou nižšie ísť nemôžete, lebo ste to kupovali už z mamaja.

olinka6226
3. dec 2008

no ja to s mojou zlavou mam o 20sk lacnejsie ako normalna cena ellas... a tiez musim platit postovne

bambusko
3. dec 2008

cha, asi som ich svojim rozhorcenym mailom v casopise dieta nakopla 😀 od buduceho cisla idu uverejnit cosi o latkovkach v rubrike eko rodina. obchodnicky, to by ste si mali urobit nejaku reklamu, nie? 🙂

quika
3. dec 2008

tak ja ich chapem ze male zasielky sa im neoplatia, ale preco potom maju take vysoke postovne aj na vacsie zasielky? ved keby dali free povedzme nad 30-50 libier tak urcite zarobia dost aby sa im to oplatilo. okrem toho nechapem preco sa im to do rumunka oplati 😀 asi odtial objednavaju vsetci vo velkom 😝 no a mohli trochu zohladnit, ze mamaja si vybavili distribuciu pre SK aj napriek tomu ze to tu neposielaju za miestne postovne. ved jasne ze je to predrazene, ked musime platit zisk pre EH, mamaja, lokalnemu predajcovi, k tomu postu UK-CR, CR-SR a este v ramci SR 😠 no kaslem ich, hamburgery nemozme a konopky s iusijem sama z madarskeho konope 😀

bihan
3. dec 2008

Bambu, čo úžasné zase písali v Dieťati? K miestnej tlači nemám prístup 😀

Inak mi príde nechutné, že niekto v inej krajine má výhradné zastúpenie aj pre Slovensko.

taanak
3. dec 2008

bambu, nakopla som ich asi ja a clanok pripravuju do januaroveho cisla. 😎 Tak, a moje tajomstvo je prezradene. Co si im pisala ty?

taanak
3. dec 2008

bihan, tu by sa asi nikomu zatial neoplatilo mat zastupenie, este tu nie je taka kupna sila... A myslim, ze keby niekto zo SR o to zaujem mal, tak sa podla mna da s vyrobcom dohodnut na zmene... Lebo je pravda, ze oproti predajcom v CR sme znevyhodneni na postovnom a aj niektorych inych akciach 😒

bambusko
3. dec 2008

aaale, nasrdil ma ich clanocek o jednorazovkach, ako mas vyhodne nakupovat v akcii znacky 😲 a ked si spocitas vydavky na pranie, ze to vyjde narovnako. ale latkove plienky su vraj dobre ako podlozka alebo na utieranie ustociek 😕 takto pouzivam stvorce, tie hrozne skoro-gazove. tak som im napisala, ze vzhladom na ich odbornost, ten clanok bol dost jednostranny a ucelovy. jednoducho nech daju info aj medzi maminy, co nemaju net 🙂

taanak, ty si nejaka plna tajomstiev... chodis tu spionit a nic nepovies? 🤐

olinka6226
3. dec 2008

ale ved tana uz davnejsie pisala ze chysta prekvapko... no a teraz sa to prekvapko prezradilo...

bambusko
3. dec 2008

🙂 ja som sa o latkovkach vlastne tiez dozvedela z dietata, bola tam reklama popolini. tak som bola zvedava, co je to za somarina prat plienky v 21. storoci 😀

ked som cakala emu, kolegyna s cerstvym babom mi rozpravala, aka je stastna, ze uz su jednorazvky aj u nas, lebo pri starsej dcere /14r./ mala denne pouzitych 40-50 plienok 😕 😨 😖 to som si ani nevedela predstavit, kde by som take plienky v nasom byte bez balkona susila a este zehlit. brrr, to je pre mna trest 😒 dalsia kamoska s podobne velkymi detmi mi zase rozpravala o tom, ako im oplesnivel byt kvoli suseniu plienok v zime vo vnutri. a ked do mojej mamy kolega hucal, ze ved aspon prve 3 mesiace musim davat "normalne plienky", som mu odkazala, nech nie je mudry 😝

ale minuly rok, ked mi dr. v 20.tt oznamil, ze to bude chlapec, som zacala uvazovat o jeho reprodukcnom zdravi a o nasom dedinskom odvoze odpadu raz za 2 tyzdne a podla tej reklamy som sa vlastne dostala az sem 😉

bambusko
3. dec 2008

vy ste sa ako dopracovali k latkovaniu?

quika
3. dec 2008

bambusko, to si dobra 🙂 ja som zase "odvzdy" bola presvedcena ze hnusky, to je nieco este horsie ako vlozky ktore z duse neznasam, takze som myslela ze budem mat dieta v latkovkach. nevedela som ze existuju aj ine ako stvorce. potom mi segra hovorila o babylucy, najprv ze aka blbost, ved to musi byt plne bakterii ked sa to tolko susi a pod. 😀 ale potom som si z haluze este pred porodom kupila par BL jednovelkostnych, z druhej ruky, stali par korun a mam ich doteraz 😎 aj som si nadavala ze co som tak blba ze som si to kupila 😵 stvorce (tie obycajne sietkovane) ma skoro odradili, nestihali sat, vecne prekakane...tak som dala nohavickovu a uz to slo so mnou dolu vodou 😔

baby dnes som bola cely den mimo domu, mala som kapsy, ale tie pouzite nam nejako viac pachnu (iba ocikane). ako som ich nosila v ruksaku, tak som to stale citila. pomoze tomu pytlik na pouzite plienky? lebo uz to bolo take, ze medzi ludi by som tak nesla 😕

olinka6226
3. dec 2008

ja uz som to niekde pisala... prvych 6 tyzdnov sme pouzivali hnusky. medzicasom po porode som tu na MK narazila na bkm temu a kedze bkm sa na jednorazovkach robit neda, tak som si objednala nejake popolini a baby lucy... potom som chodila do temy latkove plienky na ceskom mk a uz sa to so mnou viezlo 😀 az tak, ze mam shop 😀 😀

inak ked sa maly narodil susedka na prvom (uz u nas v dome bohuzial nebyva zostali z nas super kamosky) susila popolinky na takom susiaku co visi von z okna a ja si ako dnes pamatam ako hovorim mame, ze aha mami, jedna taka plienka stoji 400sk a este to musis prat a sme si s mamou tukali na celo 😀 ze kto vyhodi tolko prachov za kopec roboty navyse. no a nakoniec som susedku este zlomila na bkm. inak ona je z tej vzacnej sorty co si kupila 24 popoliniek a okem hornych gati nedokupovala nic. neviem ci uz jej mala je bez plienok, alebo este nie.. nejaky cas sme sa nevideli (musim za nou zbehnut, mam u nej navstevovy dlh) ale mala ma tusim teraz 21 mesiacov.

olinka6226
3. dec 2008

quika ten pytlik myslim pomoze. my ho pouzivame, ale nejak som stupnicu smradu nestudovala 😀

bambusko
3. dec 2008

quika, a nekupila si tie bl odo mna??? 😕 😀

verulka
3. dec 2008

fuha, tak to je fakt sila..podla mna je to nefer, vak bezne si ludia isto nakupia aj inde ako od EH...preco by som nevyuzila lacnejsiu moznost...ja som si tak aj bundu kupila, aj vsetko...
ja som sa nad vela vecami voobec nezamyslala, som si myslela, ze to bude v pohodicke- plienky, kocik a ze sa len nevyspim...no ale je to cele inak 😉 no a uz aj viem, co spravim s mojimi latkovkami ,ked sa Ron odpleinkuje- moja kamoska sa ide vydavat, je tiez eko zamerana..ale latkoviek sa boji, tak jej ich ar posuniem a bude 😉
no ja som nezacinala od piky..ja som rovno cez ip vyspovedlaa par osobok a potom to uz slo...
len teraz mam fakt problme- posledne noci mi Ronko nekludne spi- trapia ho prdiky 😕 a v amburgery sa mu zle hybe..tak som mu dala alanu s tym ze prebalujem, ale toto sa mi nepaci..Skusala som bamboozole( ci ako sa to pise) ale ta bola do 2h mokra, tak isto aj BL a BI..jedina moja zachrana je SWD velurka, mozno v tej to bude ok

taanak
3. dec 2008

ja som sa k latkovkam dostala tiez neskor, najprv som automaticky brala to, co ponukaju vymyvaci mozgov. A tiez som zacala Popolinkami a neskor BL (ine na vyber ani nebolo). Najskor som ich pouzivala iba na doma, ... Teraz, pri sucasnej ponuke plienok by som sa uz bez jednorazoviek zaobisla.

quika
4. dec 2008

bambu, zeby? mozno, neviem, to bolo skoro pred rokom - som ich kupila asi v siestom mesiaci tehu uplne z haluze v nejakom pomateni mozgu, vobec som ich nechcela a neplanovala pouzit 😀 az potom neskor som dokupovala kadeco, mozno aj od teba 😀
verulka, neboli by mu lepsie nejake viacvrstvaky s poriadnou vkladackou, a na to len tenke vlnaky aby nemal okolo pasu tolko vrstiev? lebo zapinanie nohavickovej plienky a este vrchne, to dost blokuje pohyb noziciek. tak to vyskladat nejako aby mal balik v rozkroku a nie na pase 😕

miri.b
4. dec 2008

ja som este pocas tehotenstva tvrdila, ze budem latkovat/ a kazdy okrem mojej maminy a sestry si myslel, ze mi svitori... a to zostalo aj dodnes 😅 , zacala som klasickymi stvorcami a dalo sa to/ lenze to som bola s malym u nasich, potom sme sa konecne prestahovali do nasho bytu/novostavba, jedine, co sme mali boli matrace a kuchynska linka/tak som pouzivala hnusky asi dva mesiace a potom som objavila tuto temu a uz latkujeme uplne 🙂

miri.b
4. dec 2008

inak pouzivala som alany a mne smrdeli/ nejaky velky rozdiel okrem toho, ze su eko om nevidela

a este sestra, ked pocula, co som dala za plienky ..., ale teraz ked ich videla, tak ich chce zdedit, aj ked myslim, ze my ich znicime, kedze dufam, ye do 1,5 roka bude dalsie baby

a mam tehotnu aj svagrinu a uz ju lamem na latkovky, ale ona aj so svokrou su tazky pripad , aj ked minule sa ma uz pytala, ci to vydrzi tak ako hnuska aspon 3 hod

a minule ma nepriamo tu na sidlisku obvinili, ze nehadzem plienky do smeti 😠 , a ja na to ze ja mam latkovky 😀 , ale nechapem ako prisli na mna, ked je tu aspon 15 deti babatiek, co pouzivaju plienky a pritom od augusta som , kym sa dalo v kuse susila na balkone

bambusko
4. dec 2008

quika,tak pred rokom to nebolo odo mna, to som sa este len vytesovala teoreticky 😀

miri, a co im vadi, ze nehadzes plienky do smeti??? 😕 si myslia, ze ich splachujes do wc alebo spalujes v rure? 😒 a mne alany tiez smrdeli, som to riesila pred dovolenkou, nakoniec sme mali moltexy 2.tr. a tie boli ok az na to, ze niekolkokrat pretiekli 🙄

miri.b
4. dec 2008

nenapisala som to cele/sorry, niekto nechal pri smetiakoch tasku s pouzitymi plienkami 😠

bambusko
4. dec 2008

hm, no to by sa nam nemohlo stat, my si ich poctivo nosime domov 😀 ako to dopadlo s tvojou nepotvrdenou objednavkou?

bihan
4. dec 2008

Tak ja som to, myslím, nedávno spomínala, že ma to začalo všetko pomaly nahlodávať po 6-tonedelí, keď som nosila tie úžasnú tenké alwaysky a trvalo mi pár mesiacov, kým som sa rozhodla, že teda ideme na to... presedela som pri nete hodiny a hodiny, objednala som prvé plienuše a od toho momentu to išlo. Najprv som si myslela, že budeme mať doma len kapsy, ale potom som skúsila vlňáky, jednoveľkostné SWB a už som umelinku veľmi nechcela.

Ale na výlety látku nenosím, mi vadí to, že poriadne smrdia (tiež som ich minule skladovala v igelitke.. celkom humáč).

bambusko
4. dec 2008

bihan, hou hou, dobra fotka 😉 😀

verulka
4. dec 2008

bihan, hezke 😀
qiuka, no ja neviem, kocky poradte, ake konkrtne ..som zufala, cez den zvlada v pohode, ale v noci ho to evidentne "tlaci"

andrea100
4. dec 2008

Ja som objavila túto tému ešte keď som bola tehotná, chcela som s tým začať ale odradilo ma to že máme len jednoizbový byt a sušiak zaberie veľa miesta. Keď mal malý 4 mesiace tak som sa rozhodla že ich predca len vyskúšam. Na noc dávam ešte stále hnusky, zatial som si netrúfla dať látkovú lebo Kubko veľa čurá a ja som lenivá v noci prebalovať.

bezaz
4. dec 2008

bohan uz vladne vianocna nalada 😀
andrea ty nechavas maleho celu noc v jednej hnuske? 😲

bihan
4. dec 2008

Verul, neviem porovnať jednoveľkostnú SWB s burgerom, ale tie SWB sú pomerne tenké.. ja to malej ešte dopredu vypchávam niečím, lebo spí zásadne na brušku, ale u nás sú znehybňovačom vlňáky, nie samotná plienka.

Bez, ja som takmer nikdy v noci neprebaľovala ani s hnuskami, kým sa mi malá nepokakala. Veľmi rýchlo som dojčila len raz za noc, od 4m v noci vôbec, takže kvôli prebaľovaniu by som ju fakt nebudila a nerobím to ani teraz 😉

bezaz
4. dec 2008

bohan tak ja som divna, ja prebalujem v noci aj 3x 😲 lebo vzdy je minimalne pocurana a ked uz ide jest tak to mam jedno, hore je aj tak 😉