Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

petusaaa
7. jan 2009

oli, tak to nie 😀 tak potom nam uz fakt zostava iba to druhe dievcatko 😉

bambusko
7. jan 2009

bezaz, ozaj trapna otazka 😀 asi myslis dlhe? lebo na kratke obliekam normalne ako na pulky

oli, ved to, chlapi jedni 😖 tazko som sa lucila so vsetkymi tymi satickami, ked som triedila veci po babach.

a farbu ruzu som vyberala uz zoparkart 😀 lak na nechty, viem, ze existuje 😅

wild.horses
7. jan 2009

ahojte,

zijeme v uk, babatko cakame koncom marca a chceme pouzivat latkove plienky. Samozrejme, ze na prve dni a na speci zaneprazdnene dni budeme zrejme pouzivat ''vlozkove''-jednorazovky. Pomaly vyberam a porovnavam. Tu je strasne vela znaciek a to mi sposobuje mensi chaos v hlavicke. Zatial som kupila imse vimse one size organic nappy a 2 fleece humburger Ella (tie hlavne kvoli vzoru 🙂 ) a teraz chcem este sadu 24 plienok, 5 nohaviciek a 200 liners znacky Mio.
Mate este nejaku inu vyskusanu znacku? Rozmyslam nad 3v1 bum genius a to bude vsetko na zaciatok. Potom uvidime, ci budeme pokracovat aj v dalsej velkosti.
Viem, ze kazdemu babatku vyhovuje nieco ine... Kazdy nazor vitany. Vdaka.

bambusko
7. jan 2009

wild, ja sa prihovaram za menej kusov z roznych znaciek namiesto sady. som tak na zaciatku kupila a dokupujem a rozpredavam. este zarad do zoznamu swaddlebees 😉

miracle
7. jan 2009

Wild, tiez odporucam rozne znacky a rozne typy. Sama uvidis, co a kedy sa ti hodi. Aj ked to potom dlhsie trva, kym napr. manzelovi a babkam vysvetlis, ako sa to vlastne ma prebalovat. 😉

bihan
8. jan 2009

Tie za pridávam - rozhodne nekupuj komplet sadu, v UK je taký úžasný výber, že až ;)

Kúp si nejaké prefoldy (pár ks) - viacvrstvové plienky, klasické štvorce, 2-3 pul nohavičky, nejaké nohavičkové plienky (napr. SWB velúrky alebo niečo bambusové), pár ks BumGenius (keď si ich už spomenula, ja ich zbožňujem, ale mám radšej organic) a nejaké Itti Bitti 😀
To ti na začiatok bude bohato stačiť a potom dokúpiš, čo ti bude viac vyhovovať.

lilly
8. jan 2009

ahojte, tiez sa uztesim na leto, ked bude vidno malej uz aj krasnu plienocku 😵 ja ked prebalujem, tak sa chvilu kocham /hlavne teraz v novych SWB velurkach 😵 / a potom s lutostou obliekam vrchne nohavicky a zvysok oblecenia. U nas sa obcas snazi prebalit aj mangel, no musim byt pri tom, lebo stale chyti paniku, ze co za novinku som pre neho pripravila, kedze nasa vybavicka je velmi roznoroda a stale nadabi na nieco nove 😀 hlavne taka hemp hour strap zavazovacka ho totalne vyviedla z miery 😀 😀
wild, tiez sa priklanam k roznorodej vybavicke, podobne ako bihan ti odporucam stvorcove plienky, napr. MaM, viacvrstvovky, nohavickove - SWB velurky, nejake bambusky, ale mne napr. Tots bots nevyhovuju, baby lucy su lepsie, ale tie asi v UK nemaju, zavazovacky Hemp Hour strap mam tiez celkom rada, ale Disany az tak nie.
Teraz cakam este zasielku s Kissaluvs, hamburgerom, a itti bitti. Som zvedava ake budu 🙂 😵
Este si kup 2-3 pul nohavickove plienky, napr. imse vimse su super, ja mam tie s obrazkami, a aj nejake vlnene nohavicky, napr disana natahovacie, SWB na patentky, Loveybums 😉

olinka6226
8. jan 2009

ja sa tiez pridavam!! sadu nieeee. suhlasim s bihan v znackach.

lilly: preto ja milujem itti bitti a blueberry - na ne sa uz nic nedava a su naaaaaaaaaadherneeeeeeeeeeee

bambusko
8. jan 2009

konecne som sa dopracovala k casopisu dieta - no, viete, dedina ma aj svoje nevyhody 😒 som dost zvedava na ohlasy. verim, ze sa nabuduce nedocitam, ze sa vdaka latkovkam menim z emancipovanej zeny na matku-otroka 😀 obchodnicky, potom poreferujte, ci to malo dajaky dosah aj na vase ksefty 😉 snad sa uz zobudia aj detske obchody, vsak aspon vrchne nohavicky - ine nez tie gumene a nejake babylucy bambusky by mohli zaradit do sortimentu, no nie?

olinka6226
8. jan 2009

joj vidite vcera som mala taky zhon ze som zabudla pochvalit tani krasny clanok 😵

bambu babylucy ma dost dlhe dodacie doby aj pre nas co je nas zatial malo. mne to pan vysvetlil, ze bl je len pridruzena vyroba k plienkam, ktore vyvazaju von. ale zas musim povedat ze v poslednom case to uz take pomale nie je. len tym teda vlastne chcem povedat ze asi by nestihali utiahnut aj obchody s detskym tovarom.

olinka6226
8. jan 2009

a mozno sa mylim... ale fakt zostava, ze keby latkovky predavali aj napr v tescu tak by boli ovela viac rozsirene...

bihan
8. jan 2009

Keď som ja objednávala z BL, tak mali celkom fajn dodacie doby.. teda žiadne dlhé čakanie som nezaznamenala.

Bambu, ja som v jednom detskom obchode videla jedine Kikko Lux a niekde v dráčiku vraj mali testovacie sady bud Bambino Mio alebo čoho a vraj sa im to vôbec nepredávalo.

Jasné, Oli, by som zabudla na Blueberry, tú by som na novoška určite vzala, lebo je jednoveľkostná (teda nie len jednu 😀).

Vlňáky na drobca pod 6m by som osobne nebrala. Síce sú úplne úžasné, ale prať a lanolínovať po každom pokakaní, fuj, to si nechcem ani predstaviť. Radšej potom fleesáky, tie stačí hodiť do práčky a vyzelú z nej skoro suché.

Hamburgera by som tiež brala až od veľkosti L, aj keď... tým že je fleesový, tak možno netreba prebaľovať ani pri nočnom dojčení, ale mne by to asi nedalo 😀

bambusko
8. jan 2009

bihan, viem, ze mali v draciku testovacie sady bambino mio, ale kto by to hladal tam??? 😕 kili dala tip, moj manzel tam aj bol a predavacky same o tom nevedeli, ze ich predavaju. takze nekupil a potom ich asi stiahli z predaja.
tesco, no neviem, k tomu treba osobny pristup. som myslela, ze by mali zopar farebnych stvorcoviek, ved to by sa predavalo mozno aj ako uteraciky a nejake nohavickove. len ja sa s detskymi obchodmi nekamaratim, lebo su nehorazne predrazene, takze im osvetu robit nepojdem. jedine zeby predajna anthony, tam je taka zlata pani 🙂 asi ked budem v meste, tak skusim

bihan
8. jan 2009

Bambu, ja sa s kamennými obchodmi nekamarátim všeobecne 😀 Sestra sa ma minule opýtala, či ešte niečo vôbec nakupujem v normálnom obchode.. a keby tu robili takú službu, ako Auchan vo FR, že si nakúpiš vo virtuálnom supermarkete a oni ti to dodajú rovno domov, tak aj jedlo nakupujem cez net 😅

bambusko
8. jan 2009

bihan, ja len potraviny a postu navstevujem 😎 ostatne, len ked fakt musim - ako vcera, kupit prezuvky 🙄 moja mama je zo mna nestastna, ze si nejdeme pochodit po obchodoch, pre mna je to zabity cas. a raz za cas ma kamoska vytiahne do sekaca, ona je maniak, takze v podstate len kyvam hlavou a nakoniec zaplatim 😀 😝

kili
8. jan 2009

bambu 😀
no ja v poslednej dobe tiež moc nemôžem nakupovať, malí sa nerváčia v kočíku, takže pozeranie nejakých vecí fakt nehrozí a nemajú solidárnosť ani z príchodom € 😀

quika
8. jan 2009

stastny novy rok! 🙂

sme boli na lyzovacke, vidim ze som zmeskala super mega objednavku itti bitti 😨 ale nevadi, aspon som usetrila, lebo len na tu stranku pozeram, uz viem ako tam otrieskat 100 libier 😀 😠
vyzera to ze sa budeme stahovat do Zenevy, muza tam posielaju z firmy... mne sa moc nechce 🙄 tak aby ma presvedcil povedal ze latkovky pojdu s nami 😀 tam sa plati za kazdu igelitku odpadu takze o tom nepochybujem 😀

tani, citala som clanok v dietati, je super! konecne prvy rozumny clanok o latkovkach co som stretla, vsetky doteraz boli o povinnom vyvarani a zehleni 🙄

bambusko, tu maju BM vrchne vo viacerych detskych obchodoch. aj ich plienky som niekde videla. aj v draciku mali BM, co som dost zirala, ale videla som to az ked bol vypredaj, tak som stihla miofresh za nejaku tretinovu cenu alebo tak dako 😀 a v mothercare maju cely vlastny plienkovy system, ale divny a predrazeny 😠 a mali tam dobru vec - 100% rozlozitelne jednorazove vlozky do plienok, podla mna idealne pre tych co musia kvoli prilisnemu curaniu davat na noc hnusky. lenze vyslo to podstatne drahsie ako ekohnusky 😠 tak kaslat na nich 😝

crysmile
8. jan 2009

ahojte, no teda, fakt sa to tu roztrhlo s IB, ale aj my mame jednu, no je super, krasne sedi na ritke, takze sa vam ani necudujem.. no je to najkrajsia plienocka aku mame a to mame aj ekoplienku swb.. ale toto je nieco ine, taka chlpata sranda.. pripada mi to ako z tej rozpravky Princezna so zlatou hviezdou, akoby to vyrabali z myšich kožuskov..

neviem ci ste si vsimli, verulka sa tu dlho neukazala.. som nevedela co je s nou, tak som pokukala na Majovcatka a veru, ma problemy, tak na nu myslite.. daco ma s rukou a pravdepodobne preto sa Ron odstavil..

quika, uff.. nezavidim, ja som taky domased, ja by som nemohla len tak do druheho statu.. mas moj obdiv..

olinka6226
8. jan 2009

crysmile, ona pisala zlatko ze ma zahnisany laket. drzime palce nech je cim skor fit.

verulka
8. jan 2009

babulky, ste zlate 🙂 ja si lietam sem tam po nete...ruka mi uz odpucha, mam uz 2.atb a zdvojene davky, alevsetko je dobrej ceste 😵 ja som vecny optimista....no a kedze my teraz latkujeme menej, lebo sa mi tazko prebauje, tak sem momentalne nepatrim 😅 ako ajka zvladne len tie najjednoduchsie plienky aked som smaa, tak prebalit toho mojho nezbednka da zabrat aj s 2 rukami..takez teraz sme latka/ alany 😉
no neviem sa dockat na foto latkarky s MK a IB 😀

lilly
9. jan 2009

ahojte, mensia latkarska prihoda.. : bola som dnes u gyndosa na kontrole po 600nedeli, o malu sa zatial staral mangel, a celkom to zvladol, akurat prebalenie sa mu teda super podarilo.. 😀 som mu pripravila komplet celu plienku, s plienkovou vlozkou a separackou, ze to len supne pod malu a zapne a ze na to da bud vlnene nohavicky, ktore mala aj predtym na sebe, ak nebudu nejake vlhke, alebo take ine nohavicky a tiez som mu ich pripravila. A on z tej plienky vzal len tu vlozku a separacku a dal to do vlnenych nohaviciek.. bez hlavnej plienky 😀 😀 potom pozeram na postel, ze ta plienka je tam a jaro vravi, ze mala je prebalena, tak som to rychlo sla pozriet, ci mozem rovno prat a lanolinovat pokadene vlniaky, no nastastie to ta vlozka zachytila, teda kaky a precikana bola este aj perinka, nielen vlniaky, no to je v poho, tie sa vyvetraju.. 😀 ach ti chlapi 😀

mouse
9. jan 2009

Liily 😵 , pekne. U nas, ked som sa vratila z podobnej prehliadky ako Ty, nasla som doma dieta s holou prdelkou, vysmiate ako leco. Manzel proste robil pre istotu bezplienkovu metodu, aby nemusel davat plienku a bol rad, ako sa mu darilo a ze nech sa malemu vyvetra prdel. Teraz uz vie prebalit perfektne, asi to bude aj tym, ze mame len nohavickove BL plienky, tak tam nie je co riesit, vsetky sa obliekaju rovnako 😵 .

quika
9. jan 2009

crysmile, ja som tiez strasny domased, navyse tam sa rozprava nemecky a francuzsky a ja neviem ani jedno z toho 😖 mam z toho dost hrozu, sedet sama doma v cudzej krajine, ked sa daco stane nebudem ani vediet povedat co...
verulka, uf, dvoje atb po sebe, nic moc. tak nech si rychlo fit! chudatko, to prebalovanie s pokazenym laktom musi byt hroza, ja tiez mam co robit, stale mi zdrha z plienky 😀 alebo si zacne chytat pipika ked sa pokaka, skor nez ho stihnem umyt 😠 no s odpisanou jednou rukou si fakt neviem predstavit ako sa to vobec da 🙄
Lilly, pekne 😀

bambusko
9. jan 2009

sjuzocka sa tu dajako dlho neukazala. uz pocita € co ste jej poposielali 😀 😀 😀 quika, nebudes sama v tom svajci 😵

verulka
9. jan 2009

quika, neboj, mna nejaky laket len tak neskoli 😀 uz je to ovela lepsie 😉
nahodou, ak sa stahovat, tak do svajcu v pohode 😀 no ja by som teda sla, krpec je este maly, naucite sa jazyk, muz snad aj zarobi 😉 no a tie vylety 😀 a cokolada...a...a... proste zuzo 😵

petusaaa
9. jan 2009

ja chcem takuto plienockuuuuuuuuuuuu http://www.darlingsdownunder.com.au/images/gall...

petusaaa
9. jan 2009

bozeeeeeeeeeeee, kde mam na to brat 😠
http://www.darlingsdownunder.com.au/main.php?mo...

bihan
10. jan 2009

Strarbunz ma nikdy extra nezaujali - sú príšerne drahé, dajú sa nosiť len v lete pod šaty alebo bez gatí a vraj sú pomerne malé (L-ko do 11kg). To potom radšej Berry Plush od Jam Tots 😉

sjuzocka
10. jan 2009

Bambu, hej, ja uz si uzivam na havaji aj s plienkami 🙂) ale nie, sme na lyzovacke v zuberci. Teda ja akurat tak kojim na izbe. Platia manzelovi sefovci, ti su tu tiez s rodinami. Pouzivam tu jednorazovky a fakt to nechapem, lebo maleho natieram na zadocku, a aj tak je zapareny ☹ a to behom 2 dni stihol... Tesim domov na latku.

miri.b
11. jan 2009

ahojte, strasne mi zacali smrdiet plienky po amoniaku, zacalo to asi pred dvoma tyzdnami, ked sme zacali pridavat masko, ked sa vyperu tak nesmrdia/ len ked ich maly opisa a cakaju vo vedre(skladujem na sucho) na opratie, potom ked nakladam do pracky 😝