Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

verulka
11. jan 2009

sjuzi, presne tak to bolo u nas..teraz nasastie nie je nejako extra zapareny, ale uz sa tesim ,ked zmaknem uplne latkovanie...okrem toho, mi precika aj alanu, inu mu dat nemozem..a lyzovacku brutal zavidim 😅

olinka6226
11. jan 2009

bihan ako si spokojna s happy heinys s tou kravickovou jednovelkostnou plienkou? kravickova rozumej vzor krava 😀 rozmyslam ze idem objednat, tak nech ich neberiem ak su nanic.

verul ty si tusim chcela objednavat tie jadra do IB tak ak ich chces tak ich mozme objednat spolu. sjuzi odkial si objednavala ty tie jadra?

bihan
11. jan 2009

Oli, opýtaj sa Crysmile 😅 😀 ja som všetky fleesové plienky predala, keď sa mi v nich mladá začala zaparovať a teraz mám všetky s tým matrošom ako na IB a BG.
Ale podľa mňa sú celkom fajn... menej dobré ako BG ale oveľa lepšie ako MMT.. a navyše sú úúúplne od novorodenca až po cca 15kg, len ich treba dobre vypchať, tá základná vložka nestačí, lebo je ešte tenšia ako tá od BG.

bihan
11. jan 2009

Ešte mi k tým BG napadlo, že tak, ako som sa bála, že budú vyzerať hrozne po dlhšom nosení, tak síce vyzerajú jazdene, ale teraz som porovnala organic, ktorú mám asi 3m a klasické 3.0 kapsy a nie je medzi nimi rozdiel.. keď sa raz sperú, tak už tak ostanú 😅 a prekvapivo aj sucháče suchajú. (Tie sucháče na HH mi prídu oveľa lepšie držiaky, čo sa týka sucháčov.)
Tak som zvedavá, ako to bude s jednoveľkostnými BG po roku používania, ale tak, ako som si myslela, že na druhé určite nebudú, tak pomaly začínam meniť názor 😀

crysmile
11. jan 2009

oli, som spokojna, len naozaj treba ju este viac vypchat, ja davam vv.. inak malej sedi dobre na ritke.. suche zipsy su kvalitne, som spokojna 😉 mam aj MMT, tak ked porovnam, som rovnako spokojna s obidvomi.. rovnaky matroš..

bammbi
11. jan 2009

Bihan, vdaka za typ na stranku www.babykind.co.uk - najma zlavnene Swaddlebees - fakt paradne ceny ! 😉 ( plienka SWB 2v1(AIO) na suchace - 10 libier (340 SK) )
uz mi dosli plienocky - za 4 dni (na Slovensko) a kedze som brala nad 150 libier - postovne zdarma.. Odporucam tuto stranku - super ceny, rychlo a bez problemov....

Takze som mala druhe Vianoce 😉 drahy nechapal, ako mi plienky mozu sposobit tolko radosti 😎
objednala som samotne plienky, vrchne nohavky, dvoje vlniaciky SWB ( na patentky aj na suchy zips ), plienky 2v1- rozne farby + nejake mikroflisove vkladacky..
vlniaciky este len cakaju na prve pouzitie, akurat ich idem prvy krat nalanolinovat..

a vidim, ze tu chvalite itti bitti - uvidim ako dlho budem odolavat, kym ich objednam 😨 😵

bammbi
11. jan 2009

este som sa chcela opytat - mam nejake BG - prate asi 6 krat, a sa mi zda, ze ten flis vo vnutri dost zhrckavel - mate niekto podobnu skusenost??
a tiez - kremujete ritku, ked pouzivate papierove separacky?

bammbi
11. jan 2009

No a zabudla som napisat to najdolezitejsie:
mozno si spominate, ako som sa tu v decembri stazovala, ze moja malinka mala na zadocku hrozny, miestami krvavy ekzem s pluzgierikmi (alergia na pampers)... latkujeme asi 3-4 tyzdne a nas zadocek je ukazkovy - pokozka na ritke je rovnaka ako na celom telicku... 🙂 🙂 tesim tesim

luciabah
11. jan 2009

bammbi... to je super, ze ekzem sa vyliecil
my mame BG a periem kazdy druhy den, lebo mame zatial maly pocet, chceli sme najprv vyskusat a som uplne spokojna, rychlo schnu, dobra absorbcia a zmolky nemame, stale vyzeraju ako nove
inak moja sestra sa velmi divila, ze nasa gretka neznasa pampersky a teraz ma maleho 2 tyzdnoveho chlapceka a ekzem na celej ritke z pampersky, tak ako nasa gretka... ale na latkovky sa prehovorit este nedala

bambusko
11. jan 2009

bammbi, super 🙂 tiez sa tesim, tak vidis, ze nekecame a je to ozaj zdravsie.

bihan
11. jan 2009

Bambi, you´re welcome! 😀

Jú, mňa to tak teší, že sa rozrastáme 😵 a fakt to nie je o eko kecoch ale o zdraví našich detí.

Lucia, mne na BG rýchlo ošedli sucháče (ale to asi na všetkých plienkach kvôli ekoprášku) ale inak hovorím. ako sa sprali po cca mesiaci, také sú stále.

bezaz
12. jan 2009

bammi jeej parada, ze sa malemu tak super zlepsil ekzem
baby ma "dojala" reakcia, pisala som do temy dakujeme annag koli kojeniu a okrem ineho som napisala, ze casto prebalujeme, lebo latkujeme.. a jej reakcia, ze "nemám nič proti látkovým plienočkám, no niektoré bábetká majú extrémne citlivú pokožku, okrem toho deti cikajú každú chvíľku, iba niektoré majú o čosi dlhšie intervaly.Možno by stálo za to na nejaký čas prejsť na jednorazové a keď si ustáli režim, ritka si zvykne, tak prejsť naspäť na látkové - nenútim Ťa, len si zváž, čo je pre Tvoju teraz malú najlepšie" tak som vyvalena 😝

sjuzocka
12. jan 2009

veru, ja som si zo stranky babykind objednala babylegs 🙂 a jednu pocket swd.

olinka, tie jadra maju na stranke kittykins.co.uk - http://www.kittykins.co.uk/accessories/type/10/ ale ako tu uz bolo pisane, postovne s odvija od vahy... vsimla som si ze tie jadra maju aj na stranke branakdetem.cz ...

teda bezaz, toto prekvapilo aj mna... aj som jej tam odpisala... nenechaj sa znechutit ;) praveze je to super ked dieta hlasi ze narobilo bordel do plienky... kto z nas by nehlasil? 🙂 deti sa branit nevedia, tak len daju najavo a dufaju ze ich vypocujeme... sami sa neprebalia 🙂

sjuzocka
12. jan 2009

pridala som foto maleho v itti bitti 🙂 mozete sa navnadit 🙂 plienky uz urcite coskoro dorazia.

weronique1
12. jan 2009

ahoj dámy,

výborná téma na už mnoho strán. ako marcová mamina som práve vo fáze rozhodovania sa, aké plienky budeme používať. ja som za látkové a to nielen kvôli ekológii, manžel za jednorázovky a to hlavne z pohodlnosti. dúfam, že nad pohodlnosťou zvíťazím 🙂

moja otázka je: sú aj naše látkové plienky OK? máte s nimi niektorá skúsenosti? akú by mala mať látková plienka gramáž, resp aký rozmer je pre novorodenca ideálny? české som našla na stránke http://www.plienky.sk/bavl-detske-plienky/-/-/1... popolini sa mi zdajú strašne drahé.

čítam, že neodporúčate sady. viete mi poradiť, koľko a akých plienok by sme potrebovali na štart, to isté sa týka aj vrchných gaťuší (viem, že cez net sú lacnejšie, ale vzhľadom na to, že by sme ich chceli iba otestovať, sa nám asi pár kusov objednávať neoplatí)

ďakujem za váše odporúčania

petusaaa
12. jan 2009

weronika. ja mam sadu a som s nou spokojna. akurat sa bojim, ze cim viac to tu budem citat, tak tym viac ma tu budu baby pokusat 😠 😀

ja mam babylucy plienocky bambusky a organic. su na stranke www.plienka.sk. ceny su velmi dobre 😉

bambusko
12. jan 2009

weronique, ak chces latkovat z plienkami a nohavickami zo sortimentu detskych obchodov, to asi nebude ziadna vyhra. tie gazove stvorce su nic moc. ak chces len par kusov na vyskusanie, mozes si objednat slovenske babylucy, odporucam bambusove nohavickove aj stvorce, tiez vrchne nohavicky fix od nich su ok. pripadne par kusov kvalitnych stvorcov. ak si este necitala januarove dieta, pozri tam, je to zhrnute a dobre pre prvotne rozkukanie 😉

www.plienka.sk
www.latkovky.sk
www.latkoveplienky.sk

fibi
12. jan 2009

ahojte kto má tie itti bitti? Aké sú? Oplatí sa mi ich kupovať? Švagriná sa vracia z austrálie natrvalo v apríli a chcela by som si nejaké objednať keď budem mať prakticky poštovné zadara (dúfam) tak rozmýšľam aké a koľko a akú veľkosť, či aj náhr. vkladačky a tak... Niekde som čítala, že tie S sú úplne malinké, tak rozmýšľam rovno nad S-kom

sjuzocka
12. jan 2009

Fibi, ja by som z itti bitti brala aj celu vybavu,akurat na noc daco ine. Kup kludne L my mame necele 4 mesiace a su nam ok. M bo podla mna obliekol aj novorodenec. Kuk moj album,mam tam foto maleho v itti bitti

fibi
12. jan 2009

no jasné chcela som napísať že kúpiť rovno veľkosť M a L. Len neviem aké bude druhé baby, lujza mala v roku 7,5 kg ale druhé môže byť väčší žrút..
Fotky som videla, tie plienky sú krásne a na austrálskej stránke majú aj takéto chuťovky http://ittibitti.com.au/index.php?main_page=pro...

quika
12. jan 2009

weronique, slovenske stvorce (Detex) boli este pred 2 rokmi s vyssou gramazou (90g/kus), ak to nezmenili, tak sa to celkom oplati, ale neviem ci aj tie uz nerobia take "sitkove". Kikko, Hybler a ine bezne predavane su plienky s gramazou okolo 120g/m2, co na jednu plienku vychadza 55-70g, to je o nicom, musela by si prebalovat po kazdom cvrknuti. vyssia gramaz ti vydrzi trochu dlhsie, ale nie je to nejaky zazrak. trochu lepsie su na tom viacvrstvove, robi ich uz aj Kikko, alebo vv Popo su celkom lacne. stale mas vsak problem, ze nech skladas ako chces, dieta sa prekaka bokom. preto je lepsie mat aj nohavickove. take jednorazovky pretekaju bokom pravidelne, takze manzel co si chce usetrit pracu bude mozno prekvapeny ze to pracu vobec nesetri 😀 ked ide o cenu, asi najlepsi pomer cena/vykon maju BL organic 3v1, alebo ked chces fakt najprv testovat tak kup pouzite, ak by ta to nechytilo tak aspon tolko neminies 😉 no a este sa daju pouzit zavazovacky (disana) a do nich stvorce ci viacvrstvaky, tak ti kakoska nepreteka bokom...lenze ked si spocitas kolko vyjde viazacka+vypln, tak to mas rovnaku cenu ako BL flanelky, ktore su rovnako save, ale lepsie sa s nimi manipuluje a na pretekanie su rovnako spolahlive.

sjuzi, maly je krasny a IB tiez 😵
bambi skvele ze ekzem je fuc!
fakt sa pekne rozrastame, akurat ja neviem ci sem este budem moct chodit, lebo po stahovani mi nezostane comp 😠 netusim ako prezijem tie abstaky, ved som zavisla na nete 😀

bambusko
12. jan 2009

bl flanelky budem predavat, asi 5 ks, len cakam, ked mi dojdu nahrady za ne 🙂

weronique1
12. jan 2009

ďakujem za všetky odpovede 🙂

no a keďže som plienkový začiatočník, tak by ma zaujímalo, či do tých babylucy bamboo plienok, treba aj nejaké ďalšie plienky?...to sú tie"štvorce"? na tie farebné bamboo plienky idú ešte niektoré vrchné gaťky, napr.Fix?
koľko kusov potom cca treba na jeden deň z bamboo plienok a všetkého plienkového príslušenstva?

petusaaa: no ja som sa tu tiež úplne namotala 😀
quika: tie 3v1 sa mi naozaj pozdávajú. na nete som pozerala aj Detex a 23Sk/ks ak zostala gramáž ako píšeš, je aj dobrá cena. aspoň ako plienočky-grcošky.
bambusko: ktoré sú to tie flanelky? na stránke plienky.sk som našla všetko iba froté. asi by som mala aj vážny záujem (na vyskúšanie, či zvládneme 🙂 )

olinka6226
12. jan 2009

fibi, ja mam veeeela IB a milujem ich. uuuuplne strasne a moc 😵

fibi
12. jan 2009

oli ešte ich niekedy u teba okukám jo? 🙂

bambusko
12. jan 2009

weronique, nohavickove babylucy su s vlozkou, treba na ne vrchne nohavicky. stvorcove plienky sa puzivaju bud ako vkladacie sacie vrstvy - tie mensie rozmery, alebo velke sa skladaju a na to nohavicky.

http://www.vbavlnce.cz/index.php?kat=2&cln=6&gs...

tie, co mam su classic 3v1, cize aj na male mimi sa daju, velkost sa reguluje prepnutim drukov. ja som zacinala s 20ks nohavickovych plienok a 2ks vrchnych nohaviciek, tie nohavicky stacia, ked sa operu, rychlo vyschnu. teraz mam 27ks nohavickovych plienok, 15 ks stvorcov a viacvrstvovych, uplne staci 🙂

quika
13. jan 2009

kolko vrchnych nohaviciek, to zalezi ake mas plienky. ked iba stvorce tak trochu viac (mne na novorodenca ku stvorcovkam nestacilo 6ks 😅 ale vacsinou sa odporuca mat 3-4ks), ak mas nohavickove plienky tak sa vrchne zaspinia malokedy, takze ich staci dvojo.

ja mam teraz 12 viacvrstvovych, 12 nohavickovych a 4 kapsy. a obcas pouzijem stvorcovku, ked viem ze o 10-20 minut budem prebalovat znovu (tak 1-2 za den). teda mam ich podstatne viac, ale aktivne vyuzivam len tieto, ostatne casom snad predam, len teraz sa mi nechce s tym babrat 😵 a vrchnych mam 9 😲 totiz zatial mi ziadne nevyrastol, ale som si este usila dvoje vlnaky a jedny flisove 😀 a periem raz za 3 dni.

bambusko
13. jan 2009

no hej, este mam vlnikay okrem toho, ale to na zaciatok netreba. stvorcove a viacvrstvove plienky nepouzivam solo, len ako vkladacky do bl classic, zavezovaciek a kapsovych.

quika, my sme uz vyrastli z nohaviciek velkosti s aj m bl fix, to s-ko stacilo len necele 3 mesiace, donedavna sme mali m-ko

quika
13. jan 2009

my mame BL fix stale Sko, to uz ma 8,5m. ale velmi zalezi aka plienka sa dava dnu. segre na stvorce stacilo Sko az do odplienkovania malej v 2,5 roku, a napr. na popolinky som to Sko ledva narvala uz v 3-4 mesiacoch. a s vlniakmi suhlasim, zozaciatku je to prilis riskantne 😅

olinka6226
13. jan 2009

jooj tak ja mam vsetkeho privela 😀 musim zas nieco predat nech sa mi to zas zmesti do 3 suflikov 😀 teda tie samkove myslim no u nas bolo sko tak tak do pol roka, potom uz M a od roka cca L ale ked teraz porovnam stare BL M a teraz L tak tie nove su neporovnatelne tvrdsie. co si myslim ze je trosku na skodu.