Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

katka888
29. mar 2011

@wvwvw
gro via ma skvele vaky, ja sobne pouzivam ten mensi na von a som velmi spokojna.

wvwvw
29. mar 2011

@katka888 kolko sa donho vmesti spinavych plienociek max.?

katka888
29. mar 2011

@wvwvw
pockaj, pomeram ti ho a napisem kolko sa tam asi mne vtrepe plienok

katka888
29. mar 2011

@wvwvw
dole sirka 20 cm, hore sirka 30 cm, vyska 30 cm a spodok hlbka 10 cm...
mne sa tam zmesti presne nepoviem, lebo nepamatam, ale nejake kapsovky s vkladackami co ja viem odhadom 3-4, jednoducho, ked sme od doobeda do vecera niekde vonku, tak sa mi tam pomestia plienky.

wvwvw
29. mar 2011

@katka888 si zlata, dakujem... myslis, ze ked ho budem potrebovat tak na vikend, asi to bude male, vsak ?
Ja budem zatial len vkladacky menit, bez gatusiek a na noc jednorazovky. Alebo je lepsie sa poobzerat po niecom vacsom?

katka888
29. mar 2011

@wvwvw
na vikend mam väcsi vak... to ti bude malo.... a gatusky tiez nevies ci sa ti nahodou nezaspinia.... kvoli comu chces na noc jednorazovky ak sa mozem opytat?

emjee
29. mar 2011

@miskatn akokedy, s praskom na 40-60, s gulami na 40

@juliakocka mozno ti to uz medzicasom niekto napisal, ale 2x oprate plienocky urcite nedosiahli svoju maximalnu nasiakavost - musia byt oprate aspon 10x aby nieco vydrzali

zfidorka
29. mar 2011

@emjee do miofreshu na dlhsi cas namacas aj plienky s PUL-om? ja kapsovky namacam radsej len do prasku na pranie...

blovitc120
29. mar 2011

@emjee tak ked mi teraz pridu tie plienky, ktore chcem pouzivat na noc, mam ich nechat este 10x prat, aby mi ich neprecurala raz-dva?

zfidorka
29. mar 2011

@blovitc120 nemusis, len musis ratat s tym ze na zaciatku nebudu take save, oni save budu, ale nebudu mat max. savost... 🙂

wvwvw
29. mar 2011

@katka888 zo zaciatku som tak chcela vyskusat, davat iba cez den a postupne prejst aj na noc...chcem najskor zistit ci budu miminku vyhovovat.zatial som si ani plienociek tolko nekupila...len z tohto dovodu.

katka888
29. mar 2011

@wvwvw
rozumiem... myslim si, ze po 2-3 dnoch Ti bude jasne co a ako aj na noc...... mne to po tych prvych dnoch plienkovania hned nejak docvaklo, cela ta teoria latkovania 🙂 a aj po tych 2-3 dnoch ti bude hned jasne, ake plienocky ti popripade bude treba 🙂 je to take jednoduche ked to skusis v praxi.... / ved co komplikovane aj moze byt na tom dat babatku kusok latky na zadok a potom ju vyprat 😀 /

wvwvw
29. mar 2011

@katka888 ved urcite to nie je nic zlozite 🙂 mam trosku obavu aby ma to prilis vela nevyslo dokupovanie dalsich gatusiek a vkladaciek, ked budem chciet prat tak kazdy 2-3. den... tie vkladacky nie su uplne najlacnejsie a hoc ake kuoovat nechcem.
Myslis ze mi bude postacovat vyplnovat naviac aj klasickymi stvorcami?

majka1981
29. mar 2011

Ahojte
ja zatial davam 1x denne tu Tots Bots AIO, zatial mi len 2x pretiekla, ale este stale nie je oprata 10 krat, takze dufam, ze bude to potom lepsie. Dalsie plienky som objednala na vyskusanie a ak sa mi budu pacit, tak objednam viac. Takze v buducich dnoch mi pridu tieto:
Flip
Bamboozles Stretch Natur
Flexi Tots Inner Pocket
TotsBots Flexi Wrap
Bumgenius V4 Klett

A uz sa mi aj podarilo dat mojho syna po obednajsom spanku sa vycikat na wecko, len s kakou zatial nie - to uz asi prestal davat signal a zase 20-30 minut "cakat" to nechcem.

sulky
29. mar 2011

@zfidorka , preco myslis ze nemozes namacat aj PUL?

katka888
29. mar 2011

@wvwvw
myslis tie kaspovky vyplnovat stvorcami? ja som tak vyplnovala BG 3.0 ked sme niekam cestovali. ozaj to zavisi od babatka, ako bude piskat.... ci casto a malo a tam ti kapsovky netreba dovyplnovat, alebo obcas ale naraz riadne a tam uz podla kasovky uvidis... ono sa to piskanie , teda intenzita moze menit aj vekom...
cenovo ta plienocky nemozu vyjst drahsie ako jednorazovky, pokial sa fakt na to nevrhnes ako na nakupovanie modnych kolekcii 😀 😀 , aj keby si mala vybavu 40 plienok len z kapsoviek alebo AIO, tak ta to vyjde ako jednorazovky.... takze priestor na investiciu budes mat 😉 ale ako spravne pises, nekupit hocijake, lebo je to ako s lacnymi vecami - viac na ostaru ako na uzitok 😉
a kvalitne vkladacky ma teraz napadlo, skor asi by si vyuzivala len na dovypchanie von alebo na noc, cez den doma ked mas cas rpebalovat castejsie, tak ti hadam nebude ani treba, cize zase ich nemusis mat po 20 kusov, no nie?

katka888
29. mar 2011

@majka1981
sikulka 🙂 urcite Vam pojde casom aj kaki 😉

zfidorka
29. mar 2011

@sulky no ja neviem, nejako sa bojim ze by to perkabonat znicil... moze sa?

wvwvw
29. mar 2011

@katka888 ja myslim ze vela bude zavisiet od tych prvych dni, ked zacneme plienocky pouzivat..
Coskoro by mi mala prist aj prva plienocka - grovia shell set. Uvidim ako bude vyzerat a popripade k nej doobjednam nejake vkladacky. Tak som zvedava...
A dufam ze aj tie flipky stay dry budu pre zaciatok dobra volba...ze sa bude miminko citit dobre.
Kati dakujem zatial za vsetky rady a ak sa nenahnevas a budem mat este nejaku otazku, popytala by som sa ta...

mirkadena
29. mar 2011

@wvwvw ahoj,mám 2 malé vaky a som s nimi spokojná ! 🙂 odporúčam!

majka1981
29. mar 2011

@katka888 dakujem 🙂
@wvwvw a kedy by malo prist miminko?

wvwvw
29. mar 2011

@majka1981 coskoro dufam...oficialne este 4 tyzdne,tak uvidime kedy sa rozhodne 🙂

katka888
29. mar 2011

@wvwvw
samozrejme, a kludne tu otazku ak ta nieco napadne hod sem, urcite aj dalsie baby ti dobre poradia 🙂

sulky
29. mar 2011

@zfidorka , neviem ako mio fresh, ale v nappy fresh ich mozes namacat. 😎

zfidorka
29. mar 2011

@sulky oki, uz som ich v nappy fresh medzicasom namocila 🙂

sulky
29. mar 2011

@zfidorka , aj ja ich prave namacam cez noc v pracke 😀

katka888
29. mar 2011

@sulky
až teraz som si všimla, že čakáte bábo ... 🙂 🙂 tak nech Vám to dobre dopadne .. a ž vieš či bude braček, alebo sestrička?

sima.p
29. mar 2011

@sulky @katka888 vidím, že čakáte takmer naraz...

zfidorka
29. mar 2011

@sulky a ako namacas? das lyzicku nappy freshu a zapnes na chvilu program?

juliakocka
30. mar 2011

Dakujem baby, za rady, ste milé...🙂 ale už som sa rozhodla, že to predávam, mrzí ma, že som nakúpila a asi len same hovadiny, ktore moje rocne dieta precika, tak nič, budeme znecistovat planetu ☹