Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

petah82
9. dec 2011

@luciavan my sme mali popoliny celuloz. spokojnost.

kloranebb
9. dec 2011

@zfidorka cize samotna kapsovka bez vkladacky nenasaje nic? Moc sa absorbuje len do vkladacky? A teda kapsovka je nepremokava? Ma pul vrstvu?

Este tieto odpovede a mam v tom jasno lebo ste mi to dost dobre vysvetlili. 😉

crysmile
9. dec 2011

@kloranebb no nasaje najma vkladacka.. a potom podla toho z coho mas kapsu - ak z flisu, suedeclothu, tak ten odvadza mokro do tej vkladacky.. ak je kapsa napr. z bambus. aksamitu ako sije katka, alebo napr. swadlebles econappi ma bavlneny velur, tak nasaje aj ten nieco.. ale dolezita je vkladacka hlavne..
vacsina kapsoviek ma na vrchu pul, ale su aj plienky, ktore su kapsove, napr. bum hugger a ten potrebuje navrch vrchne gate.. vsade je to uvedene, kde to kupujes..
kazda kapsovka ak ma aj pul je premokava lebo pul nie je igelit, ak sa precika, je to vacsinou preto, ze tam nebola sava vkladacka, alebo bola plienka dlho alebo bola zle vlozena vkladacka.. ale v kazdom pripade, asi sa pytas, ci premokne.. no nemala by, lebo tam je ten pul..

sima.p
9. dec 2011

@sladkasue ja nie, ale vyzerajú fajn, inak na babybazari ich priamo z tejto firmy predávajú ešte lacnejšie ako na vlastnej stránke ak by si náhodou chcela skúsiť. Ty si mi tuším písala, že používaš LL veľkosť 3? Kupovala si ich nové v eshope, či podarilo sa Ti z druhej ruky? Ak v eshope, tak v ktorom? Lebo som ich videla len na ekoplienkach. A čo dávaš na ne? Vlniaky? A ak PULky, tak ktoré? Ďakujem

katka888
9. dec 2011

@kloranebb
kapsovka su zosite dve latky aby vznikla kapsa... jedna cast / z vonku / je s PUL, a druha je pri styku s pokozkou, zvacsa je flis, pre pocit sucha . a do vvnutra davas vkladacku, zvacsa sucast plienky, ale mozes dat akykolvek kus latky.
samotna kapsovka nenasaje , cielom je, aby bola pouzitelna kao jednorazovka / preto s PUL , ze nedavas vrchne nohavicky /, ale aby bola prisposobiejsia / kapsu dovypchas ako ti treba / a rychlo schnucejsia / rozdelis na dve casti, ktore schnu samostatne - vkladacka a obal /
co pise
@crysmile o bum hugger .. bum hugger je nohavickove plienka, na nu treba vrchne, ma len to plus, ze ma aj kapsu ak chces, dovypchas... to iste ma aj napriklad nohavickova flexitots, a aj plienka typu vsetko v jednom easyfit od totsbots... tiez ma sice kapsu, ale je to AIO plienka, kedze sa da pouzivat bez dovypchania do kapsy. .
cize AIO - plienka co das na zadocek a das zo zadocka.. netreba dovypchavat, pripinat, ani vrchne
kapsova - musis dat nieco do kapsy aby sala, ma PUL
nohavickova - plienka z kusu latky v tvare " nohaiciek ", musia ist na nu vrchne, je bez PUL

tinika
9. dec 2011

@majka1981 ale nosi plienku ze?

sladkasue
10. dec 2011

@sima.p bohuzial LL 3 nevlastnime 🙂 ale na nohavickove - ja ich moc nemusim - iba na noc ich pouzivame, davam merino vlniaky alebo vlastne strikovane vlniaky(tie su zatial moja 1)a ak nahodou nemam, tak PULky od Katky - jedny(dalmatin) mam s takym pevnejsim pulom - krasne obciahnu celu nohavickovu plienku, neotlacaju 🙂
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/sladkasue/al...
inak dik za info o babybazare-tiez som ich tam nasla skoro az o 2€ lacnejsie... vyskusame...

majka1981
10. dec 2011

@tinika ano, nosi plienku kedze je zima a vela sedi na dlazdiciach a parketach (ked je zima od spodu, tak vtedy dieta castejsie cika a castejsie su nehody). Aby nenachladol, ma este stvorce+vlniaciky 🙂 : Cez leto bol bez 🙂

juliam
10. dec 2011

musíme sa pochváliť, včera sa nám podarilo zachrániť plienku 🙂 malý sa po papaní mrvil, tak som ho dala nad nočník a krásne sa vykakal, jupíííí 😀 tak snáď nám to pôjde a aspoň kaki budeme zachytávať. tiež sme včera prvýkrát vyskúšali kúpacie vedierko a malý bol nadšený.
a čo sa týka látkoviek, tak sestrička u ortopéda sa nás pýta: a vy nemáte pampersku? a ja hrdo, že nie, my máme moderné látkové plienky. tak bola nadšená, že aké sú krásne. ja tak rada všade hovorím, že používame látkovky. chystám sa ich všetky nafotiť aj na modelovi a vytvoriť album trebárs aj na fb, nech robím takto osvetu 😉

majka1981
10. dec 2011

@juliam gratulujem 🙂
ja tak rada nehovorim, ze latkujeme a ani nie ze bezplienkujeme, lebo ludia sa na mna kukaju ako ked by som bola z ineho sveta 😠 . Tak radsej to vysvetlujem len ludom, ktory si to zasluzia 🙂

juliam
10. dec 2011

@majka1981 Maji, veď nech kukajú, vieme svoje 😉

maximma
10. dec 2011

Ahojte, aj my od zaciatku latkujeme, umele som ndavala vobec, vsade som sa vzdy hrdo pochvalila, ze latkujeme, aj ked sa stalo, ze na mna kukali, ako na mimozemstana 🙂 ale ved co ked. A uz dlho sa snazime aj mimo plienku, no, raz je dobre obdobie, ptom slabsie, ale ide to malemu dobre.

katka888
10. dec 2011

@majka1981
na temu latkovanie, mna sa pytaju ze akoze preco? ci som toto.. a ja im v jednej vete zhrniem par info a zvacsa ich to zaujme a pytaju sa viac so slovami, ze to vobec nevedeli a nevedeli ze take plienky / kapsove, aio / existuju. a na 99% su ti ludia nadseni

crysmile
10. dec 2011

taaak baby a mam pokazenu pracku, teraz radte, co mam robit.. servisak pride, ale tak v stredu a ja mam plny kontajner plienok.. takze to vidim na rucne pranie.. jednorazovky odmietam..
u nas ked bola jedna navsteva, tak ta mamicka sa ma pyta, ze Ty pouzivas latkove plienky??? a ja ze ano.. aj pri malej som pouzivala.. a ona A to sa ti chce? a ja ze ano, chce, ved s tym nie je vela roboty, vyperie pracka, vysusi susicka a ja len poskladam..
co by som teraz dala za taku tatramatku alebo nieco cim by som ich asponvyzmykala.. 🙄

luba41
10. dec 2011

@crysmile poprosiť susedu alebo kamošku, že potrebuješ si u nich vyprať prádlo 🙂 . A čo máte za chybu na práčke?

majka1981
10. dec 2011

🙂 @crysmile tak bud musite bezplienkovat a byt uspesni alebo poporosit kamosku, aby si u nej mohla oprat 2 pracky
@katka888 @maximma @juliam ved oni kukaju a ja som aj hrda, ale ma to uz nebavi vysvetlovat 🙂 , zatial som v realnom zivote nikoho na to nenahovorila, vsetky maminky su pohodlne 😝

crysmile
10. dec 2011

@luba41 hm, tu az take vztahy nemame, ze by som prisla poprosit.. a neviem co je to za chyba, vypisuje E20, ked som pozerala manual, tak to znamenalo skontrolovat odtok, privod vody, precistit fliter.. no vsetko toto sme spravili a aj tak to vypisuje.. aj vsetko sme skontrolovali, ono vlastne zapnem program, ten normalne ide, ale zrazu vypise v polovici chybu a mam tam spinave veci a pracku plnu vody.. ale ked dam program zmykat, tak mi to vyzmyka, ale vlastne tie veci nie su vyprate.. tak rozmyslam teda, ze oprat v rukach, prehodit do pracky na zmykanie a vyzmykat v tom.. aj ked raz mi to zas nevyzmykalo, len krutilo naprazdno ten bubon a zrazu ked malo zmykat, tak miesto toho napustalo vodu.. no som somar z toho.. akoby sa dokaslala elektronika v tej pracke...

crysmile
10. dec 2011

@majka1981 to som tiez uvazovala, ze uplne bezplienkovat.. problem nemam ale len s plienkami, ale aj s ostatnymi vecami, lebo mi starsia dnes vracala... no ked sa dari tak sa dari.. ach..
co sa tyka latkoviek, ja som nahovorila dost ludi na latkovky, ale boli to ludia otvoreni plavaniu proti prudu a ludia, ktorym nevadilo trosku prace naviac, ked vedeli ze to robia pre svoje dieta a jeho zdravie.. co sa tyka osvety, tu robim stale, aj v mojej druhej terminovej teme, kde som vsak bola pod palbou jednorazkovych mamiciek.. zle to padlo, tak som sa poucila, aj ked mi vtedy prislo vela ip od tych, ktore sa bali ozvat a napisali mi, ze by potrebovali poradit, ze sa im latkovanie paci.. som rada ze to malo nieco do seba, ale doteraz ma to nesmierne mrzi, lebo ja latkovanie nepotrebujem obhajovat, len neznasam ked niekto obhajuje jednorazovky a castokrat to vnimam tak, akoby si niektore veci sami v sebe potrebovali ospravedlnit..

blovitc120
10. dec 2011

Dievčatá, mám takú trochu out of topic otázku, ale sem sa mi hodí, aký šijací stroj by ste mi odporučili? Chcem od Ježiška, na príležitostné šitie, nie vo veľkom, ako prešiť zips, vyrobiť si vkladačky, skrátiť nohavice a takéto veci, spratný (takže v kufríku najlepšie), nie nejaký šmejd, vôbec nemusí byť najlacnejší, len hlavne nech je kvalitný. Asi najskôr na @zojec a neviem, kto tu ešte šije?

luba41
10. dec 2011

@crysmile no škoda, dobré susedské vzťahy sú niekedy na nezaplatenie. My máme asi 7 ročnú pračku, bez displeja. Skús ju nechať "oddýchnuť", prebehnite ešte raz všetko, čo dokážete skontrolovať a prečistiť sami. Niekedy to môže byť úplne nejaká prkotina. A potom vyskúšaj. a prať asi jedine v rukách a to najpotrebnejšie 😒

ninan2
10. dec 2011

@crysmile urcite ta osveta nebola zbytocna, k tomu ze pouzivam latkovky si istou mierou prispela aj ty 🙂
Inak som uz par krat prala v Bupi mydlovych vlockach (ked sa mi minula Lovela) a normalne sa mi zda, ze je to vyprane ovela lepsie ako v tej Lovele...
A na noc uz pouzivame bambusky a pohoda 🙂 Akurat v tom Sofi vazi hadam o pol kila viac, aj s vkladackami 😀
Dufam, ze ta pracka sa vam podari opravit nejak, nasa tiez par krat strajkovala, problemom bola mierne upchata odtokova hadica. Teraz to uz vyzera OK nastastie.

luba41
10. dec 2011

@ninan2 kde sa dajú prosím ťa kúpiť tie vločky. Nikde som ich zatial nenašla.

janulkan
10. dec 2011

@crysmile dobehni si oprat 😀 sice neviem ako daleko to mas, ale pracku mam zatial funkcnu 😎
@blovitc120 kuk temu: https://www.modrykonik.sk/forum/zakladna-vybavicka/sijeme-latkove-plienky-vlozky-vlniaky-bio-oblecko-ako-sa-vam-dari/ pripadne sa ich spytaj, viem ze tam stroje rozoberali urcite 🙂

blovitc120
10. dec 2011

@luba41 u nás ich majú v každej drogérii, naposledy som videla v 101 drogerie

blovitc120
10. dec 2011

@janulkan vďaka, nevedela som o tej téme

luba41
10. dec 2011

@blovitc120 tak musím pozrieť lepšie. Už som hladala v Tescu, Kauflande aj v DM.

blovitc120
10. dec 2011

@luba41 hľadaj modrú krabicu so žabou vegetiacou vo vode 😀

ninan2
10. dec 2011

@luba41 no ja ich mam z DMky, tam maju snad vsetko z tejto znacky, urcite to tam najdes... 🙂

juliam
10. dec 2011

@katka888 @majka1981 @crysmile už to tu niekto písal, že všetci si pod látkovaním predstavia staré socík štvorce + poštolky, cez ktoré všetko pretieklo a vyváranie a žehlenie a neviem čo ešte... takže pekne vysvetlím a ukazujem, ako dnešné plienočky vyzerajú a ako sa o ne starať.

majka1981
10. dec 2011

@crysmile veru treba to ludi ktory neplavaju so vsetkymi a su otvoreni. Ja periem rada a periem kazdy den, takze mne oprat plienky vobec nevadi...