Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zojec
1. aug 2011

@katka888 a preco tie stvorce zehlis?? ved to je strata casu.. skladanim stvorcov "zabije" tolko isto casu ako vlozenim vkladacky do kapsovky napr..

zojec
1. aug 2011

@usjak ja na stvorce nedam dopustit, mala kakala do 3 mesiaca min. 10x denne, cize prebalovala som stale.. kadzu pol hodku minimalne. ale tak isto by som prebalovala aj jednorazovky. nenecham dieta mocit sa vo vlastnom hovienku . cize z financneho hladiska sa ti tie stvorce naozaj oplatia 😉 no kazde dieta je ine..

katka888
1. aug 2011

@zojec
lebo su ad jedna strasne tvrde po vyprati ad dva ked susim vonku, vietor ich rozfuka, ze nemaju tvar a zle sa skladaju a ad tri, kedze maly ma len mesiac, nech aspon nieco ma prezehlene.... ale najma kvoli tomu, ze su strasne tvrde, veforemne a az raplave po vyprati a ususeni

jarkap
1. aug 2011

Ahojte. Potrebovala by som poradiť, chcela by som začať používať látkové plienky, ale ako sa v nich zorientovať?

katka888
1. aug 2011

@jarkap
ake velke babatko? alebo novorodenca?

jarkap
1. aug 2011

@katka888 Malá ma 4 mesiace.

jarkap
1. aug 2011

@katka888 má 4 mesiace, 6,5 kg.

hamptonka
1. aug 2011

cafte...
precitala som si tuto debatu lebo dumam nad klasikou ale ako citam tak citam tak neviem.....
potrebujeme gaturky vrchne ktore sa daju zvedsovat ok...do toho ide plienka bud bavlna frote ci bambuds rozna vyroba..ok a to sa tie vrchne gate menia tak ako plienka casto..alebo kedy ?zrejme sa neprecikaju vrchne gate tak tam dam dalsiu plienku ..ci ako?
tie separacne utierky co oddelia tuhu cat od plienky to je dalsi material co treba kupovat ako jednorazovky ci co je to..alebo aj to sa pere...??este tie plienky nevidela otvorene /.//hihi len deti v nich behat...

katka888
1. aug 2011

@jarkap
@hamptonka
nestiham pri detocjh vypisovat, dopisem nase skusen neskor, len foto vnutro plienok :

katka888
1. aug 2011

@jarkap
my sme zacali na 6 mes, ak ti nepiska velke davky, na doma ti staci : stvorcove bavlnene plienky, bud klasicke socikovske alebo napr znacka KIKKo ale odporucam kikko lux / kikko eko lux / alebo MaM happy square peluskovo.sk/latkove-plienky/kikko-bavlnene-70x70-nebielene-lux-eco-balene-po-10-ks
tie davas do vrchnych nohaviciek : kuk moj fotoblog: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/katka888/alb...
nase najoblubenejsie vrchne nohavick& su bud bum genius flip alebo weehuggers peluskovo.sk/moderne-plienky/vrchne-nohavicky
ak mi trebalo nieco savejsie, napr malu strazili babky, a neprebalovali tak casto, tak odporucam si zadovazit nejake save najlepsie bambusove vkladacie plienky / kus bambusovej latky / alebo napr zvyhodnene sady Bum genius maju celkom fajn vkladacie plienky stay dry alebo organic
na von, k doktorovi, na cesty sme pouzivali / pouzivame / kapsove plienky a plienky typu AIO , nase oblubene: bum genius 4.0., wonderoo V2, tots bots easyFit peluskovo.sk/moderne-plienky/kapsove ; peluskovo.sk/moderne-plienky/all-one
na noc sme pouziali bambudsove nohavickove plienky anavy a bamboozle strech peluskovo.sk/moderne-plienky/nohavickove a na ne nejake vrchne nohavicky, alebo vlniaciky.

@hamptonka vrchne nohavicky menis, ked sa zaspinia, niekedy sa zaspinia od kakania, niekedy po dlhsej dobe uz citis, ze ich treba vymenit. inac menis len tu vnutornu cast, kukni moj fotoblog https://www.modrykonik.sk/fotoblog/katka888/alb...

labutka
1. aug 2011

@hamptonka ak si z ba, pridi pozriet do kamennej predajne latkovky.sk na liscie nivy 8. Buduci utorok tam robim poradkynu, mozme pokecat, ochytat plienky...

tatya
1. aug 2011

@labutka Do tej predajne chodime, kupili sme manducu aj nejake plienocky a teraz riesim nieco velmi save na noc, ako citam asi bambusove... dobra rada by pomohla 😀 a hlavne moznost si tie plienky ohmatat je super 🙂 tak buduci utorok myslis 9.8.? A budes tam cely den?

tatya
1. aug 2011

@katka888 dakujem za odpoved, uz som si nieco precitala, takze skusim na noc pridavat nieco bambusove 😀 kym zozeniem ine, mam BL bambusove stvorce... moze byt?
A ked ich zlozim, alebo aj tie vkladacky - mam ich vlozit tak, ze budu priamo na zadocku, alebo pod original moje latkovky? Viem, ze blba otazka, ale ja som blondina 😀 😀 😀

kloranebb
1. aug 2011

@zfidorka mam jedny imse vimse organic fox pul a bg flip. Tie si striedam. Mam aj wee huggers ci ako sa to pise ale tie maju take tesne gumky ze mi pridu male a vobec ich nepouzivam.

kloranebb
1. aug 2011

@zfidorka a kaka mi dost casto, kazda druha plienka je aspon kakou oliznuta (sme na udrziavacej antibiotickej liecbe kvoli oblickam mozno aj z toho)

labutka
1. aug 2011

@tatya budem tam poobede, od jednej-pol druhej, az do siestej.
na noc odporucam tots bots stretch latkovky.sk/produkt-detail/bamboozle-stretch , ak bude treba dovypchat, potom babyidea bamboo hour vkladackami latkovky.sk/produkt-detail/babyidea-bamboo-hour

majka1981
1. aug 2011

@usjak ahoj, ja mam len jedno babo, ale moja sestra ma dvojicky a ona si to nevie predstavit, balit este aj do latkoviek... s 2 detmi naraz je toho vela... nechcem Ta odhovarat, ja by som povedala - skus to, nekup vela alebo kup z bazaru na skusku, ako vam to pojde , alebo kombinuj s jednorazovkami.

labutka
1. aug 2011

@usjak suhlasim s @majka1981 . kludne zacni latkovat len jedno dvojca cez den, postupne pridas bud noc alebo aj druhe.
ja som tiez najprv kombinovala s jednorzaovkami, a ked sa zabehnete, postupne dokupis plienky, kolko budete potrebovat.

petrinka
1. aug 2011

@usjak ahoj, ja nelatkujem dvojicky, ale starsieho syna a dceru. prat plienky musim kazdy den, ale teraz v lete to nie je az taky problem, horsie to bude v zime, ked to nebude tak schnut. no ak je velmi zle, tak vzdy sa to da skombinovat s jednorazovkami. ved vyskusaj a sama uvidis. prinajhorsom, ked ti to nebude vyhovovat, tak tie plienky posunies dalej... drzim palce!

zfidorka
1. aug 2011

@kloranebb moja kakala prve mesiace do kazdej plienky... ja by som skusila tie flisove anavy a ked si spokojna s flipkami, zobrala by som este tie (teda ak potrebujes este dalsie vrchne)...
vlniaky by som zatial nebrala, hlavne ak zvykne pretiect kaka na vrchne nohavicky, by sa ti viac susili ako by ich mal maly na sebe...

kloranebb
2. aug 2011

@zfidorka dakujem za radu. Vlniaky na teraz riesit teda nebudem. Od kedy by potom prichadzali do uvahy?

katka888
2. aug 2011

@kloranebb
ked ti bude uz pomenej kakat, to uvidis, lebo fakt sa vlniaky tazko od kaki cistia. my ich mame sice teraz od mesiaca, ale ostalo mu kakanie uz len rano a cez den tak 2-3x... uz nie nonstop pri papani. ale dcerka kakala nonstop cez den dlhsie, mala viac mesiacov ked sa jej to kakanie " zredukovalo" cize je to individualne 😉

blschka
2. aug 2011

baby a vlniacky sa po prebaleni maju nechat ako dlho vyvetrat? my uz sme vcera mali vlniackovu premieru, ale zatial iba cez den, este zopar uprav a vyskusame aj v noci🙂

zfidorka
2. aug 2011

@kloranebb uz ti napisala katka, ked sa kakanie ustali tak, ze nebudu pospinene vrchne... ak chces teraz, mozes davat napr. na noc na nohavickove plienky - tie zvyknu kaku dobre zachytit...

@blschka kym nie su suche 😉
ja nocne vetram cez den a cez den striedam 2...

hamptonka
3. aug 2011

katka888 vyzera to dobre...dik...
labutka ak sa zadari tak sa tam v utorok objavym..ty tam chodis ako plienkova poradkyna...>>tak to mi snat vide...trepat sa z dubravky..hm

janulkan
3. aug 2011

precitala som toho o latkovych plienkach uz veeeela a stale v tom mam hokej - vela zanciek, vela druhov z vela materialov :( Viete mi poradit s cim s akou znackou zacat u babatka - resp co si pripravit do vybavicky pre novorodeniatko, kolko plienok, bavlnene alebo bamusove alebo ...?

taanak
3. aug 2011

@hamptonka aj v Dubravke je obchod s plienkami 😉

martina05
3. aug 2011

@tatya mi dávame na noc Anavy bambusové

petrinka
3. aug 2011

@hamptonka obchod v dubravke odporucam 😉 pokukaj si web- www.latkoveplienky.sk a potom mozes ist pochytat nazivo. je tam mila predavajuca!