Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

vojann
8. nov 2012

@zuzigirl
Ako dievčatá poradili, pre novorodenca sú najvhodnejšie obyčajné štvorce.
Na tejto stránke je pekný prehľad všetkých možností:
http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...
Môžeš si pozrieť aj tento článok
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/vojann/...

dadenka1
8. nov 2012

@tortelinka a ako sa volá ten zázračný biely kýblik na fľaky? 😉 aby som aspoň bodynká a tričká zachránila..

tortelinka
8. nov 2012

@dadenka1 je to značka dent mit. take 750 g vedierko, biele je na biele prádlo a zelené na farebné..obidva sú super

dadenka1
8. nov 2012

@tortelinka veľmi pekne ďakujem.. zajtra idem na nákup.. a v sobotu doma nebude ani jeden fľak 😉

biba321
8. nov 2012

baby prosim vas,na ktorej stranke sa predava to oblecenie pre babetka s latkovymi plienkami?
nemate s nim niektora skusenost?
dakujem

alena0305
8. nov 2012

Ahoj dievčatá. Používate niektorá nohavičky na plienky z aitu.sk - také naťahovacie flisové alebo velúrové a zvnútra majú pul záter. Páčia sa mi - len si to neviem predstaviť, ako držia štvorce poskladané na odĺžnik alebo neprevlhnú okolo nožičiek v prípade nohavičkových plienok?

ivanka.7
9. nov 2012

@biba321 neviem co konkretne myslis, ale napr tu: https://www.modrykonik.sk/shopy/predajca/vojann/
Ja mam od nich bambus body s kratkym rukavom, biobavlnene body s dlhym rukavom a tricko a so vsetkym spokojnost. Na stranke maju potom aj kolekciu Frugi, tiez speci na latkovky.

zuzanamolnarova
9. nov 2012

@biba321 áno, súhlasím s ivnaka7 - asi myslíš na stránku www.bionos.eu. Aj ja mám od nich bodynká, leginky, tuničku a vlniaky. Som s ními MAXImálne spokojná - len odporúčať viem 🙂

biba321
9. nov 2012

@ivanka.7
@zuzanamolnarova
dik baby,ano to som presne myslela 😉 bodynka s extendorom dam hocijake,horsie to je uz s teplačikmi,overalik a rifle ani nedufam 😎

ivanka.7
9. nov 2012

@biba321 daju sa najst, ja mam aj dvoje rifle pre malu, ale oboje su take teplakovejsie rifle... treba len hladat :D a teplaciky sa tiez daju, george robi vela teplakov s takym sirsim strihom, len sa to neda kupit normalne v obchode, treba si najst nejaku maminu, cez ktoru sa to objedna - mne ich doniesla moja mamina z Anglicka ked tam bola, preto to viem :D a nemusela som ziadne nohavice vyradit kvoli plienkam, vsetky malej sadli podla jej velkosti (6-9m)
Ale ja som teda s bionos tovarom tiez spokojna, ked @susul drobec vyrastol z ich bodynka, hned som po nom chmatla :D

ivanka.7
9. nov 2012

@alena0305 myslim ze @lyongirl a @myska2233 ich maju

myska2233
9. nov 2012

@alena0305 ja ich mam ale pouzivam ich len na nohavickove plienky a na noc....max spokojnost

biba321
9. nov 2012

@ivanka.7 prosim ta a tie teplaky george,oni su cez ritulku sirsie? no moj ma aj pupcek,ja mu normalne teplaky do pasa nedavam,iba velke čisla,najradsej teplaciky na traky,tam ma istotku ze nebudu tlacit cez bruško 🙂

lyongirl
9. nov 2012

@alena0305 áno, mám aj ja Aitu, ale na štvorec eee, do toho by som nešla, myslím, že by to nedržalo dobre, používam ich len na nohavičkové plienky a čo sa týka prevlhnutia stalo sa mi, ale len keď malý hrozne veľa cikal, to znamená, ak je plienka mokrá na žmýchanie, tak môže prevlhnúť, ináč som spokojná veľmi 🙂

brca
9. nov 2012

Baby ake plienky pouzivate na noc? Mala som v plane pouzivat little lamb, ale pri dennom noseni mi vydrzi 2 hodky a je dost mokra, tak neviem co by to spravilo po nejakych 6 hodinach... Potom som chcela pouzivat nohavickove bambiroxy + bambusova vkladacka, ale tie to cez den dost rychlo naplni, tak sa obavam. Takze som sa zacala zaoberat tym, ze kolko vrstiev by bolo treba. Ked poskladam kiko bambus stvorec ma 12 vrstiev a to vydrzi ako kedy ale 2-3 hodky ale mam pocit ze lepsie ako nohavickove. No a tak zvazujem popolini viacvrstvove ktore by mali mat az 24 vrstiev, co by uz mohlo nieco vydrzat. Pouzivate ich niektora na noc? Ake mate s nimi skusenosti? Dakujem 🙂

zuzanamolnarova
9. nov 2012

@brca my používame na noc Tot bots babozzle strech, bambi roxy, nohavičkové od katky. k ním pridané vkladačky nevydržia moc musím ich dovypchať. Do bambi roxy používam tvarované vkladačky pocky od @handricky, bambozzle som zatial dovypchala trojvrstvovou vkladačkou z českého bambusu (ale už mám tiež na ceste suprové 3 vrstvové bambusové longies vkladačky s obojstrannými patentkami ktoré budú suprvoé do nich - zapnem ich na patentky bambozle (k nohavičkám) a ne ne ešte zapnem origoš vkladačku z bambozzle) do nohavičkových od katky používam jej vkladačky ktoré sú v rozmeroch (asi) 12*60 cm + ešte jednu mini 3 vrstvovú bmb vkladačku.
Myslím si že napriek tomu že Kikko prehnuté na 3ny s 12 vrstvami samotne nenasajú veľa, nakoľko sú len 90 gramové. všetky bambusové vkladačky od handicky a tiež aj BI prefoldy sú minimálne 200 gramové (niektoré aj 250 gramové). asi tu bude pes zakopaný 🙂

zuzanamolnarova
9. nov 2012

@brca toto je super opis vkladačiek, kukni naň https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...

alena0305
9. nov 2012

@brca ja používam doma šité bambusové prefoldy 50 x 40 dvojvrstvové (flís 340g/m) a po poskladaní 12,5 x 40 čo je 8 vrstiev + pulky BG flip a to 6 hodín vydrží - raz v noci prebaľujem - lebo aj tak sa 2krát kojíme.

barbyes
9. nov 2012

@brca odporúčam Baby Lucy...mám aj Little Lamb, sú super, držia lepší pocit sucha, ale vydržia kratšie 😒 a ja som napr. prebaľovala aj v noci, resp. vždy nad ránom...lebo pretiecť síce nepretečú, ale pocit mokra už po tak dlhej dobe je a potom mi už zle spali obe...ak som prebalila potiahli dlhšie 🙂 len môj názor

rolla20
9. nov 2012

@brca ja davam kikko bambus stvorec, bambus prefold (napr.babyidea) a flisovku, sice je riadne ocikana plienka. ale nestazujem sa 😉

brca
9. nov 2012

Ja tiez prebalujem v noci, tych 6 hodin som myslela od 21 do 3:00, potom uz spi len 3 hodky tak to vydrzia aj menej vrstvove. Ja som taka trubka, ja som si hned navzaciatku kupila BL prefold a uplne som nan zabudla. Tak skusim ten, ved na to som ho kupovala...Bamboozle mam aj ja, ale tie sice super sedia, ale aj ked dam este vkladacku naviac tak vy to nevydrzalo. Skusim ten prefold, esteze ste to tu spomenuli, uz som asi osprostena 🙂

brca
9. nov 2012

@rolla20 skusim tvoj "recept", zda sa mi ze by to mohlo vydrzat. A este otazka, prefoldy treba tiez viackrat vyprat ako bambusy alebo to netreba?

rolla20
9. nov 2012

@brca kazdy bambus treba minimalne 5krat oprat, ideal je asi az 10oprani, ja mam tiez 2nove kusky (prefoldy) tak ich zatial budem davat cez den na spanie a az neskor na noc

brca
9. nov 2012

@rolla20 ok, tak budem musiet zabiehat aj ja 🙂 dik

ivanka.7
9. nov 2012

@brca
@zuzanamolnarova
@barbyes
Tak ja neviem, moja asi malo cika, ale mne dovypchata bambi roxy, bamboozle resp. anavy vydrzi v pohode celu noc. Davam stay dry a neprebalujem, cize cca 9 hodin je v jednej plienke a vlniakoch a nikdy mi nepretiekli. Rano plienka byva sice poriadne nacucana, ale staci to. A to sa teda koji celu noc, je hore aj 5-7x. Ale uz sa mi stalo aj ze mala takmer alebo uplne suchu plienku a vsetko pustila az rano do umyvadla.

barbyes
9. nov 2012

@ivanka.7 mne ju tiež nepreciká len ako píšeš je poriadne mokrá 😝 a to jej je podľa mňa nepríjemné...ak ju prebalím nad ránom pospí mi potom dlhšie...mne by tiež nebolo príjemné spať v mokrom 😒

strociatka
9. nov 2012

ahojte,dlho som nebola, ale v latkovani je nasa buchta hotovy prebornik, uz sa naucila odopnut vsetky suche zipy, som hotova, komplet musim vymenit vsetky plienky, poraza ma... Prosim Vas, milujem vrchne nohavicky od Thirsties duowrap obrázkové a neviete mi povedat, ci robia aj s patentkami? Su to moje najoblubenejsie vrchne, ale neviem nikde zohnat s patentikmi. Zial nasa buchta otvori vsetko a potom s vyskanim a rehotom s holou ritulkou upaluje prec 😠

handricky
9. nov 2012

@strociatka no pride cas, ked ti otvori aj vsetky patentkove a potom ti to uz bude jedno 😀

strociatka
9. nov 2012

@handricky zatial tym patentkam verim, ja sama ma obcas problem to otvorit 😀