Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

monulienkamt
8. feb 2013

@ivanka.7 to bude asi najlepsie, rozmyslala som napisat priamo do eshopu, nech mi ich porovnaju s tymi blueberry

gelifil
8. feb 2013

@monulienkamt kludne napis, pani gajdosova je velmi mila...ale mozem aj ja..mam doma 2 ks

alena0305
8. feb 2013

@monulienkamt Napíš priamo do eshopu - nech ti porovnajú blueberry a littlelamb veľkosť 3. Oni ti to pomerajú príp. poradia strihovo podobné a veľké.

alena0305
8. feb 2013

@monulienkamt Ale ak plánuješ ešte druhé bábo skôr by som kupovala jednoveľkostné - tie sú od narodenia a veľkosť sa upravuje patentkami a nemusíš dokupovať väčšie.

monulienkamt
8. feb 2013

@alena0305 budem tam pisat, ale mudrejsia budem aj buduci tyzden, kamoska mi donesie ukazat kapsovky co ma doma...no druhe babo planujeme, teda ja urcite 😀, ale tym, ze maly je vacsi, a nepatri medzi chuducke deticky, tak ma odradzaju plienky do 15kg. tazko povedat kolko este priberie kym sa odnauci od plienok. Ja by som chcela aby uz v lete bol bez nocnika, ale ci s tym bude aj on suhlasit je otazne 🙂

gelifil
8. feb 2013

@handricky
@alena0305
@zfidorka Chcem vam ,dievcata, takto verejne podakovat za vase trpezlive odpovede na mojich milion (mozno aj nezmyselnych) otazok.Bola som uplny laik a iba vdaka vam uspesne latkujeme.Dakujem aj ostatnym, ktore mi poradili 🙂 🙂 🙂

gelifil
8. feb 2013

Nema niekto skusenosti so sumavskou vlnou, ci nehryzie? 😀

handricky
8. feb 2013

@monulienkamt blueberry maju sed 51 cm, sirku 18 + kridielka. bambi roxy bez kridieliek maju sed 51 cm a sirku medzi nohami 20 cm. ale teraz uz robia aj kridielkami. na tie hmotnosti 15-18 kg, by som sa nespoliehala. little lamb c. 2 su take sirsie na zadku, cize ak by si ich chcela pouzivat na nohavickovu, tak fajn, ale na prefold su dost siroke okolo zadku, vkaldacku sa bude trocha posuvat. a c. 3 bude asi este vacsie, strihovo asi rovnake.
a este tusim raz behulka pisala, ze take velke gate su aj bummis ( tie maju ale viacej velkosti), cize trocha neekonomicke.
velke su aj tots bots 2, ale zase lepsie sadnu na nohavickovu plienku, inak su siroke na zadku.
sla by som do blueberry a bambi roxy.

ianitka
8. feb 2013

@monulienkamt
skusila by som na Tvojom mieste pozriet aj Bambino Mio v Tescu - ja ich mam ako zalozne, kupila som za polovicnu cenu ..

monulienkamt
8. feb 2013

@handricky dakujem krasne za tie rozmery, velmi mi to pomoze 🙂...ja som pozerala aj vase plienocky, len mam obavy, ze pre toho mojho drobca by boli za chvilku male, uvidim ked mi pride kamoska s kapsovkami, pomeriame, vyskusame a porovname 🙂, lebo tie snap in one s bicyklami sa mi pacia 🙂

monulienkamt
8. feb 2013

@ianitka ja ani neviem, ze v nasom tescu nieco take maju, dakujem za tip, pozriem 🙂

vojann
8. feb 2013

Teraz na našom webe bionos.eu najdete látkové plienky a kvalitné biooblečenie za skvelé ceny.

handricky
8. feb 2013

@monulienkamt no ja nemam az take mega, skor taky priemer

monulienkamt
8. feb 2013

@handricky no nas maly zase nie je az taky velky, ale v 18tich mesiacoch ma skoro 13kg, vysku okolo 85 cm

brca
8. feb 2013

@diapozitiv01 omrkla som to, tak asi si tiez potom objednam. Myslela som ze keby si to dame poslat spolu tak by bolo lepsie postovne ale maju to tam odstupnovane tak to je jedno 🙂 budem to aj ja priebezne sledovat ci nie je zlavicka, ked tak dam vediet 🙂

oliverka
8. feb 2013

Prosím o radu. Hľadám nejaké vlniaky, ale neviem aké 🙂 Syn má 7 mesiacov a čosi cez 6 kíl, počas dňa sme najmä na štvorcoch a pulkách. Tie mi už ale začína rozopínať, metá sa na všetky strany a z prebaľovania sa stáva boj 😉 Ešte doplním, že v noci má nohavičkové plienky. Aké vlniaky by ste odporúčali? 🙂

ivanka.7
8. feb 2013

@oliverka pulky ti rozopina suchozipsove ci patentkove, ci aj aj? Ak len jeden druh, tak vlniaky na to druhe zapinanie :D ak oba druhy, tak natahovacie. Ja som najspokojnejsia so znackou loveybums, baby si tu chvalia aj baby idea shorties/longies - tie su natahovacie.

oliverka
8. feb 2013

@ivanka.7 Pulky sucháče 🙂
Premýšľam nad naťahovacími, zdá sa mi to jednoduchšie - také šup-šup 😀

gelifil
9. feb 2013

@monulienkamt ked som pomerala tie bambi roxy, tak s kridelkami maju 23.5cm..teraz maju este na ne akciu.ja ich pouzivam dva tzydne a som velmi spokojna.Maly mal aj hnacku a nic nevytieklo 🙂

si_si
9. feb 2013

Ahojte, prosim vas, mate niekto skusenosti s plienkami Bamboolik? http://www.bamboolik.cz/ Dakujem 🙂

brca
9. feb 2013

Este mam otazku k tym vlniacikom loveybums. Lepsie su patentky, ci suchac?

naturalnarodinka
9. feb 2013

@oliverka tak ako napisala @ivanka.7, aj ja odporucam babyideas shorties / longies. Su vyrobene z prijemneho materialu, daju sa nosit aj samostatne (napr v lete alebo na spanie) len s ponozkami a trickom

gelifil
9. feb 2013

zostali mi flaky na bambuse, pomoooooc!!!co robit s tym?

oliverka
9. feb 2013

@naturalnarodinka Pozerala som na nete, že cenový rozdiel medzi Disanami a Baby Idea je cca 10 €. Myslíte, že sú o toľko lepšie? Resp. Disany sú o toľko horšie 😀 ?

anelisa
9. feb 2013

ahojte 🙂
ja som uz nestastna z tych vrchnych flipiek 😖 Mam 3 ks, na dvoch sa mi zacala parat latka pri cvokoch a cvoky nakoniec aj vypadli.......reklamovala som, dali mi tam cvoky naspat (aj ked inej farby, comu nerozumiem, kedze tie original som poslal s tym, ale nevadi). A teraz mam dalsi problem - flipky prevlhaju 😠 Z vonkajsej strany priblizne v strede (cize nemohlo navlhnut od gumiciek) boli zvonku mokre.Pritom malu dost casto prebalujem, casto cika aj do nocnika, v tom konkretnom pripade mala mokru plienku max. 10 minut. Nestalo sa to aj niekomu z vas? Asi budem musiet nakupit nove vrchne nohavicky ........ a to som myslela, ze mi vydrzia aj pre druhe dieta, preto som kupovala neutralne farby 😝

vojann
9. feb 2013

@oliverka disany sú klasické pletené vlnené nohavičky - ako sveter, teda sú hrubšie a na leto nie sú veľmi vhodné. Baby idea sú vyrobené z merino úpletu - ako tričko napr. teda sú tenšie a vhodnejšie na teplé počasie.

ivanka.7
9. feb 2013

@gelifil zlcove mydlo 🙂 namocit, potriet mydlom, preprat v ruke, preplachnut vodou, znovu potriet a hodit k ostatnym plienkam 🙂 ak nahodou po prani este ostanu, tak to urob este raz a malo by to zist 🙂
@anelisa no pekne :/ mne zatial teda oboje flipky drzia nastastie, ale je fakt, ze ratam s tym, ze pre druhe asi vrchne nohavicky dokupim, nemyslim si, ze to gumicky preziju.

naturalnarodinka
9. feb 2013

@oliverka ja som videla disany len raz - pred cca 2 rokmi ked som bola kupovat vlniaky. Ja osobne by som si disany neobliekla, prisli mi ako hruby a pichlavy sveter, ale mozno baby co ich maju budu mat iny nazor. Shorties boli na dotyk omnoho prijemnejsie, ale to je len moj nazor

behulka
9. feb 2013

Ďakujeme za blahoželania 🙂
@gelifil zo Šumavskej vlny mám čapicu a je to ok, neškrabe. No na vlniaky mi príde trochu hrubá. Ja som plietla z tejto:
http://vlnap.cz/DetailZbozi.aspx?pID=67
@anelisa mne jediné pulky, čo vydržali i druhé bábo boli BabyLucy, tam je ten pul taký nejaký tvrdší. Vyzerajú nezničiteľne. Ostatné začali časom prevlhávať a tiež som kupovala s tým, že i pre ďalšie. No vyzerá to tak, že vrchné nohavky vydržia spoľahlivo len jedno dieťa.

gelifil
9. feb 2013

@ivanka.7 a co je zlcove mydlo, kde kupim?aj v kamennom obchode nejakom?a este jeden problem...uplne latkujeme len tyzden..a maly ma cerveny zadocek, v jednorazovkach taky problem nebol