Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

quika
20. apr 2009

ja by som na novorodenca vlnaky nebrala, ale asi je to ovplyvnene mojou skusenostou - presral sa mi cez vsetko okrem nohavickovych a tych som mala malo. navyse vacsina plienok ma to hmotnostne urcenie pisane trochu mimo - daju sa pouzit skor nez tu hmotnost dosiahne, ale treba ich aj vyradit skor. "newborn" plienky sa vacsinou nedaju pouzit dlhsie ako 4-6 tyzdnov a to kvoli tomu ze su kratke, to ked ti raz dieta vyrastie tak si nijako nepomozes aj ked by sirka stacila este dlllho. a v sestonedeli vacsina deti kaka casto, takze nic moc na vlniaky. vlnaky su super, ale az ked je pravdepodobnost nehody mensia - po tych 6 tyzdnoch obvykle uz dieta nekaka v noci, tak sa to da aspon na noc, pripadne budes vediet v akych casoch kakava tak vtedy das PUL. a mozno budes mat babo co bude od zaciatku kakat raz za tyzden a mozes mat vlnaky hned...

standu
20. apr 2009

quika 🙂 moja mala kakala alebo raz za sedem dni, alebo 7x denne........keby sa to tak dalo vediet dopredu 😀

kazdopadne karolinka, vidim, ze sa ti neoplati kupovat malicke vlniaky......

olinka6226
20. apr 2009

ja tiez nedoporucujem kupovat vlniaky na uplne mikro mimi, hoci teda u nas sa uzivili a dokonca neboli ani okadene... ale to je tym ze samko kakal do nocnicka. cize ak planujes aspon ciastocne davat dieta cikat a kakat nad nocnik tak v tom pripade odporucam.

standu
20. apr 2009

jeej baby uz mi dosli nove plienocky.... 😀
sa tesiiim..zajtra dofotim a sandrickin plienkovy album bude hotovy 😵

sisa.b
20. apr 2009

standu 😵 😵 😵 inak tvoj album som pozerala ako prvy, ked sme prisli z dovolenky a stale nic 😝

nsoci
20. apr 2009

Holky ake separacne plienky by ste mi odporucali? Popolini, Disane, Imse Vimse ci ine? Nas Matko ma dva mesiace ale je na UM tak kaka len raz denne tvrde a zelene... je ih vobec treba? A ked zacneme prikrmovat asi to bude ine, nie?

quika
21. apr 2009

nsoci, na tvrde kako stacia aj tie obycajne (mimina, radka a pod.) zo zdravotnickych potrieb. ale tie preziju iba 1-2 prania. alebo flisove, tuhe kako z toho ide dobre dolu. a ked ti nechybaju, tak ich samozrejme vobec netreba - ak malemu nevadi mokra plienka a tebe sa s tym dobre manipuluje. tie co si vymenovala su celulozove, takze su mokrejsie, tie su dobre skor na zachytenie stolice, hlavne u plne kojenych deti.

aleela
21. apr 2009

Ahojte, zatial sa len snazim zorientovat medzi latkovymi plienkami, ale chcem sa vas opytat, ci ste niektora neskusali kupit plienky z ciny z ebay...nasla som niekolko firiem, ktore vyrabaju latkove plienky, su o hodne lacnejsie, ale bojim sa ci kvalita nebude uboha... pripajam jeden link, ale ak si date na ebay do vyhladavaca diapers, najde ich viac..

http://cgi.ebay.com/14-Babyland-One-Size-Cloth-...

labutka
21. apr 2009

zienky, hlasim 2 veci: - robila som novy sliz, dala som viac mydla a uz je aj viacej slizovaty, aj som v nom uz prala a vsetky flaky su prec. tak sa tesim. 🙂
ja by som tiez objednala nejake vlnaky, od kolkych mesiacov odporucate? Adam bude mat zachvilu dva, myslite ze uz mozme ist do nich?

a zajtra k nam pride kamoska, tehoska v 30tt, uz som ju zlomila na latkovky, tak ich dojde okukat. 🙂

brinzulka
21. apr 2009

http://www.latkovky.sk/?akcia=showkategoria&vyb...
babulky....objednavali ste niekto stadial?

labutka
21. apr 2009

brinz... sak to je olinkin shop... 🙂

brinzulka
21. apr 2009

ja som taka trubka...chcela som sem toto hodit..snad sa Olinka nenahneva...ze ci odtialto:
http://www.littlelamb.co.uk/

a k olinke uz chystame objednavku 🙂

standu
21. apr 2009

labutka, aspon niekto ma uspech na lamanie ludi......

kamoska, co caka druhe a VRAJ po dome pouzivala klasicke stvorce (povedala druha kamoska) ma takmer vysmiala..... ze jej sa to uz neoplati, hnusky su pohodlnejsi, smari do kosa a pokoj...hej, latkovky su pekne, obzerala ich na nete.... ALE.

normalne som sa citila ako Don Quijote ☹

sisa.b
21. apr 2009

standu, ja som tiez s kamoskou dohodnuta na prezentacii, ked mi pride posledna objednavka 😉
dnes mi dosli pampersky od svagra, ale nenormalne mi smrdia. su napustene akymsi sajrajtom, bleeeeeeeeeee 😝 🙄

standu
21. apr 2009

iddem pracovat na albume.................. 😀

bezaz
21. apr 2009

baby poznate niekora tieto plienky? http://medley.mimishop.cz/detail.php?zbozi=1065744

sisa.b
21. apr 2009

bez, tiez som na ne pozerala, ked sa o nich v ceskej teme dievcata bavili. maju super uvadzaciu cenu

standu - cakaaaaaaaaaam 😀

bihan
21. apr 2009

Kočky, ešte sa spýtam za kamošku.. ja mám tenké vlniaky len LVB jerseyky.. máte iný tip? Niečo priedušné na deň 😉

sisa.b
21. apr 2009

bihan, ja netusim 😕 momentalne sa akurat snazim nejake ustrikovat podla bambu

bihan
21. apr 2009

Karolínka, vezmi M, nad S-kami ani neuvažuj ;)

standu
21. apr 2009

sisa, UZ!

sisa.b
21. apr 2009

standu 😵 😵 😵

okrem onesize mas ake velkosti? M ci L? ale podla vas sa aj tak nemozeme riadit, nasa slecna uz ma skoro 8 kil 😝

standu
21. apr 2009

my mame vsetko Mka, dokonca tu flexitotku cislo1.....no podla nas sa isto neda riadit, moj slizik ma tiez hadam skoro 8 kil 😀

sisa.b
21. apr 2009

standu, vyzera taka drobucka 🙂 a plienocky mate kraaasne. ja sa tych nasich tiez neviem dockat, lebo tie, co mame, minieme a potom cakame dva dni, kym uschnu ☹

standu
21. apr 2009

vyzera....ale dlha je celkom dost, aj sadielka ma...genetika je divna vec. moj muz o 20cm vyssi odomna vazi o 4kila viac nez ja, jeho brat ma asi 60kil, a svokra 40..

zdrava je, jest jej chuti tak uz to neriesim. a to ju este v noci do rana zo trikrat kojim...

a co si objednala? kangasku, taku econnapi myslim ako ja a?

dudri
21. apr 2009

stangu kukla som fotky -luxusne nohavicky 😉
utratila som cca 300euro, zajtra pojdem domov a kukat baliky...uz nevydrzim...

sisa.b
21. apr 2009

econappi mas tu periwinkle? tu som objednala, kangasku, jednu nocnu upsy daisy a dve little lamb - bavlnu a microfibre, bambusove nemal a dve vkladacky. a este by mi mali prist konecne tie IB. uz to trva asi 6 tyzdnov ☹ nastastie mi vymenila uz za L-ka, aj ked nie su v tych farbach, co som chcela

dudri
21. apr 2009

pytam sa niekto pouziva stvorc.plienku na domacu a vrchne nohavicky PUL. aky sposob skladate...

labutka
21. apr 2009

a co ja...? poradte od kedy mozem zacat davat Adamovi vlnaky...

inak, co mate pratelne vlozky do podprdy, mozu sa prat v avivazi ci nie? lebo plienky perem na 60 stupnov, a flisove vlozky sa mi trochu zrazili, a teraz mam nove, a nechcem ich hned znicit... oprala by som ich z Adamovymi vecami, tie perem na 40 stupnov, ale davam uz aj avivaz.

standu
21. apr 2009

hej, periwinkle, nastastie nie je taka tmava ako na obrazku, paci sa mi. citrus circles to teda nie je, ale co uz..to su tie bittky od tej cesky z nappyparadise, co? nejak jej to trva 😖

dudri pouzivam, do puliek skladam klasicky na stvrtiny a napoly, do vlniakov skladam draka plus maly bamboo stvorec (inak ich precura)

labutka, ak mylis, ze ich neprekaka a nebudes ich musiet za kazdym puzitim prat a impregnovat, tak aj mozes...... 🙂