Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zuzz
5. máj 2009

a neviete mi poradit nejaky link, kde je ukazane, ako skladat plienky na novosklad?

angelik
5. máj 2009

zuzz, je o tom cela tema 😉

aj my pouzivame, bez problemov, nesmrdi, pradlo po vysuseni vonia cerstvym vzduchom (kto chce mat vone avivaze a prasku, tak mu to stacit nebude)
a periem v tom vsetko
len ked mi dojde a nestihla som spravit novy, mam v zasobe prasok 😉

zuzz
5. máj 2009

angelik, a ako sa ta tema vola a v ktorej je kategorii, prosim ta? neviem to najst.

sisa.b
5. máj 2009

tak ja pridavam avivaz, aj ked periem v slize, snad som tym nic nepokazila 😕 akurat k plienkam davam len ocot namiesto avivaze

zuzz
5. máj 2009

vdaka za link.

petusaaa
5. máj 2009
lilly
5. máj 2009

no ja so slizom az taka spokojna nie som, teda na plienky.. kym su len pocikane, tak je super, ale zlte skvrny od kaky nevyperie, aj ked su predprate v rukach a pomazane zlcovym mydlom.. 😖 sice ani iny prasok mi ich uplne nevypral, no vypral ich lepsie.. no na ine pradlo, nase farebne, nie biele je ok, len tam davam avivaz, lebo ja mam rada vonave pradlo. No a samotny sliz mi smrdi 😝
Vcera som zarabala novy sliz a trochen som experimentovala.. dala som tam sodu, jadrove mydlo, kus zlcoveho mydla a este jeden sacok pripravku na skvrny JASO, no aj ked som tak dufala, ze to vyperie do ziarivej cistoty, tak nevypralo ☹

standu
5. máj 2009

mne sa z neho chlpatila zmolkala IB aj popolinka. take divne bolo pradlo z neho....davala som zo dva deci tak aasi to nebolo tym, ze by som ho davala privela.
este ho mozno opat vytiahnem...uvidim.

vrn
5. máj 2009

ahojte ja sice striedam latkovky s jednorazovkami ale na skvrny od kaky na latkovkach mi najviac zabera hned ich preprat v rukach so zlcovym mydlom, nezostanu ziadne skvrny 😉 Periem ich potom normalne s detskym pradlom na 60 stupnov.

sisa.b
5. máj 2009

standu, jak vytiahnes, ved si mi ho mala poslat postou 😕 😀

standu
5. máj 2009

jaaaaaaj sisa, raz chces, raz nie....kto sa ma vyznat v tebe 😀

lilly
5. máj 2009

vrn, ved ja kaky prepieram hned rucne zlcovym mydlom, aj ich potom este raz natriem tym mydlom a tak davam do
vedra, no rucne sa ta zltacka vyprat uplne neda /aspon si nechcem zodrat plienky, ani ruky ani pul vrstvu z puliek/, no a ten zvysok mi aj tak sliz ani iny prasok uplne nevyperie.. teda prasok niekedy aj ano, alebo ostane len taky zlty tien na nich..

sisa.b
5. máj 2009

lilly, ja to robim tiez tak ako ty, ale ci to periem v prasku alebo v slize, tak mam rovnaky vysledok. poslednu pokakanu plienku mam flakatu aj po troch vypraniach v persile, ale to som tu uz pisala 😝 neviem, co to ma za kaku 😝
akurat ja vacsinou k slizu davam puer, teda do bieleho pradla vzdy

sisa.b
5. máj 2009

standu, no ved uz som si zarobila 😀

lilly
5. máj 2009

a dost zalezi aj aky matros ta zlta kakanica zasiahne.. uplne najhorsie sa mi vypiera z vkladaciek do IB, tie umelinky na nej idu zase celkom lahko, stvorce obycajne aj bambusove a VV tiez idu celkom dobre vyprat a take tie velury a bavlnene frote ide tak stredne tazko..
puer nemam, neskusala som.. no ja len uplne cisto biele neperiem takmer nikdy, plienky tam mam aj biele aj farebne

standu
5. máj 2009

mne kaky idu z vsetkeho dole dobre...odlupnem do zachody, preplachnem cistou vodou a je to..... 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ale uz sa velmi tesim na prazenice druheho potomka 😖

sisa.b
5. máj 2009

lilly, ja ho davam ku vsetkym plienkam, ak su pokakane 😉 puer je na biele a stalofarebne pradlo

sisa.b
5. máj 2009

standu, kedy? 🙂

standu
5. máj 2009

tak skoro nie....nemam zaujem zblaznit sa......predstava 5 rokov doma s deckami mastne vlasy hysteria teplaky ma nelaka...ale nie, za rok by sa mi malo uvolnit miesto tak musim nastupit. nechcela by som velky vekovy rozdiel medzi detmi..ale bude ako bude

emmka3
5. máj 2009

standu, dnes na noc skusas novu BL?

brinzulka
5. máj 2009

standu a kde mas foto? ja ju sem chodim stale obkukavat 😀 a niet jej

sisa.b
5. máj 2009

standu, ty uz si ma videla? 😨 😀 hodila si taky podrobny popis mojho vyzoru... 😝

standu
5. máj 2009

ano.... 😅 zadok ma s vlnakami jak ferdo mravec 😀 kustik objemnejsie to je s tymi dvoma origos vkladackami ako BLbamboo a dve vkladacky..
ja to vsak fundovane a erudovane nebudem moct rano porovnat, lebo moja malo cura

standu
5. máj 2009

kurnik do kelu neama, foto lebo muzicek pozical fotak a otravujem ho kazdy den, ze ja MUSIM fotit plienku...a on ze hej, hej, donesiem..... 😠 😠 😠 😠 😠 😠

ale sisa, no taaak...

emmka3
5. máj 2009

standu, to si dala spolu az 4 vkladacky? 😅 neva, ze nebude fundovane, ale bude prve a sa neviem dockat na to hodnotenie 😉 a foto by tiez potesila, tak posur muza, ze je vela zaujemkyn 🙂

sisa.b
5. máj 2009

baby, mate niektora skusenost s lanolinovou kurou IV? alebo co je najlepsie na vlnaky?
a mate niektora separacky disany? ako ich skladate do plienok, mne sa zdaju dost siroke a dlhe 😕

zitaje
5. máj 2009

Caute latkarky,
ja vas tu obcas citam, ale nemam moc cim prispiet, lebo nemam ani ziadne zaujimave peluse ani ziadne zaujimave informacie. 😖 🙂 Aby ste si nemysleli, ze si tu pisete len pre seba, su tu aj spioni. 😀 Cize idem zase po rozumy.
Minuly vikend som bola u latkovej kamosky v Brne a uplne ma sokovala makkost jej plienok. Ja mam flanelky po vyprati take tvrde, ze by som ich mohla skladovat oprete o stenu, a to myslim uplne vazne, neprehanam (o savosti pomlcim). Kamoska perie v nastruhanom mydle plus soda (nema urobeny sliz, len to takto davkuje). Ja davam trosinku lovely a ocot az po maximum, teda kolko avivaze sa max. moze dat. Myslite ze to je vodou, teplotou prania (periem na 60) alebo cim? Ten sliz velmi pomaha? Este aj BL bambusky mam neprijemne smirglove. Ja mam taky system, ze ked plienky vyschnu, tak kazdu presucham v rukach, tym suchanim zmaknu, ale jednak je to pracne, jednak ma uz ruky bolia z toho. Co s tym? Vdaka
z

standu
5. máj 2009

ale nie, dve. k tej plienke su dve, k bamboo jedna, ale na noc k bamboo pridavam este jednu frote/flis

uz som pisala, na prvy pohlad sa mi pacila. zvonka jemnucky velur, vrchna strana prvej vkladacky tiez, druha vkladacka je frote, pisu ze mikrofrote 100%PES, ale nezda sa to nejak umelinovo. vcelku objemnejsia. uvidime rano, ci nepretecie...ako mi zvykne kazda nova plienka.