Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

vladkaz1
30. júl 2009

aj ja 😀

labutka
30. júl 2009

hasi, idem pridat tie blueberry do albumu 🙂 adam ked sa narodil tak mal 3 kila, teraz ma necelych 7.
a prave som zistila, ze bittky mi pretekali, lebo som ich mala moc zatiahnute. teraz zapinam trosku menej a pohodaaaaa. 😵

snikol
30. júl 2009

vladka tu septembrovu rebeccu si urcite kupim aj ja som na vas velmi zvedava. 🙂 🙂

dudri
30. júl 2009

dnes rano som prala latkove plienky so slizom a mio fresh bez octom.skuska . Boli tvrde plienky 😖
tak budeme vzdy davat 3PL ocot.

labutka
31. júl 2009

jeeej dudri, co by som ja dala za to, kebyze mi staci dat do prania len 3 PL octu... ja davam kludne aj 2 deci 😕

inak rozmyslam ci to nemoze byt tym, ze davam vela slizu, a s toho plienky tvrdnu?

hasisihanulka
31. júl 2009

Labutka, dakujem, su velmi pekne!! A o Adamkovi ani nehovorim, velikansky fesak okaty to je!
Tak mam teda tie blueberry v hlave, spolu s CT - aspon mam o com snivat. V pondelok na nas myslite, najma nech je mala zdrava, doktorom sa cosi nevidi :(

andrea12737
31. júl 2009

Krasny den prajem,
dnes som bola pozriet v novom babyshope, daju sa tam kupit veci z plienky.sk, a popoliny-este je to slabsie lebo to ta pani rozbieha, ale postupne sa budu rozsirovat, tak ak by nieco, dajte vediet🙂.

sulky
31. júl 2009

Ahoj andrea, prosim ta ake veci tam maju z plienka.sk? A v akej cenovej relacii? Drahsie ako na internete?

andrea12737
31. júl 2009

Sulky, no maju tam veci zo stranky www.plienky.sk, teda kiko veci asi aj oblecko, potom oblecko aj ´vrchne plienky´ z www.gaji.sk, vraj aj nieco z popoliny, s tym ze s tou pani zo stranky popoliny, chce rozbehnut normalne obchod...uz som si u nej objednala kiko stvorce, tak ze mam sa orientovat podla cien na internete, coz je uplne super si myslim-mam usetrene na postovnom, ale da sa s nou dohodnut, vyzerala byt dostatocne ustretova, dokonca satku sanami predava za nejakych 40e?coz je uuuuplne fantastickeeee!!!

zuzulik
31. júl 2009

maminky a skusala niektora z vas aj plienkove nohavicky kikko a ak ano, ako ste s nimi boli spokojne???

labutka
31. júl 2009

andrea, nezachytila som v jakom meste ten obchod je... ale vlastne ja uz nepotrebujem ziadne plienky.
len tu cushies tushies. dufam. 😉
inak tie CT na SR alebo v UK zatial nejsu?

andrea12737
31. júl 2009

je to v presove. CT co pozeram po strankach som nikde nepostrehla, takze s tym ti velmi nepomozem 😅 🙂 ako ti fajne labutka, ze nepotrebujes ziadne plienky 🙂 ja som uz 2mesiace v plnom nasadeni, den co den smirujem po webovych strankach, nakupujem plienky...pozeram, cakam 🙂 super hobby

labutka
31. júl 2009

andrea, ja zavidim ze ty potrebujes plienky. ja chcem byt tiez v plnom (alebo aspon polovicnom) nasadeni a smirovat po strankach a nakupovat... 🙂 😵

andrea12737
31. júl 2009

tak ma to svoje vyhody aj nevyhody 🙂 manzelovi ked som oznamila ze otvorili novy detsky shop, a ze tam mozno budu mat aj plienky, tak krutil s ocami ze no tak zeby som si zacal hladat aj druhu robotu, dostala som rozkaz nenakupovat co netreba 😀 ...aj som velmi dufala, aby nejake plienky maly, lebo tie detske obchody co tu su, su uuuplne o nicom a vsetko predrazene..a tento? fakt super, krasne perinky,klasicke stvorce lepsie ako tie teskovske, pekne oblecko, a ceny ozaj prijatelne..sama som bola prekvapena. 😵

dudri
31. júl 2009

labutka, myslim staci 1 poharik sliz na pranie...zalezi od vody...
vlani pracka displej zhorel, kupili sme novu pracku, tam bol test vody... mame velmi tvrdu vodu ☹ ☹ ☹

kupila som v lekarni lanolin-cera lanal. Bez problemov...pytala som 100g. Lekarnicka vravela 100g cera lanal+30g vody-vznika lanolin
myslim ulozit do chladnicky??? 😕

matja
31. júl 2009

musím sa pochváliť s mojím manželom, ako ho chytilo látkovanie.
Ideme na dva dni na chatu a jeho ani nenapadlo, aby sme zobrali hnusky 😉 Myslela som si, že mi to navrhne, ale nestalo sa tak 🙂

Takisto, keď šla Tamka do brány, som sa ho opýtala, či si môžem objednať dve plienky. On na to, že "zober rovno viac" 🙂 🙂

matja
31. júl 2009

dudri, neviem, či musí byť, ale ja mám lanolín uložený v chladničke

labutka
1. aug 2009

my zajtra vyrazame do chorvatska, samozrejme ze z latkou. ziadne hnusky neberem, len miofresh. drzte nam palce, dam vediet jak to dopadne. 🙂
ja mam lanolinovu kuru Ulrich, ta v chladnicke nemusi byt... lanolin netusim... 😕

vladkaz1
1. aug 2009

cafte niekto tu pisal raz ze musi .. byt lanolin v ladnicke ja tak drzim ..aj ked uz pojde niekomu inemu co snim darujem ho 🙂

dudri
1. aug 2009

labutka, sisa pisala lanolinova kura Ulrich-nedobre, casto pretieka a ja mam tiez 😖 . ze je dobre Disana

vladka skoda sem nechodis sem tu, ze rada tu vykecavas.
pamatas, ked si prisla do temy-tu-ze chces latkovat, pisala som , ze za chvilu Lucia odplienkuje....vidis, nevadi...ked budes mat dalsie miminko, mozes sem tu prispievat

standu, labutka, prajeme prijemnu dovolenku

vladkaz1
1. aug 2009

No ved aj ma to mrzi tak som sa do toho zapalila mame hraci serblik ide jej to nadherne doma sama bez toho aby sme vedeli ze cika kaka preto sme kupili hraci nech nam to hlasi hahaha ale niekedy to ide na nervy vonku mame sem tam nehodu zahra sa ale nevadi to dobojujeme uz ani v kociku necika tesim sa je mi inak za vimi smutno .. ☹ ale ked nemam ani co pisat ale ste tu super partia .. 😵 😵

brinzulka
2. aug 2009

dakujeme!!!! porodili sme nastastie-teraz to tak vnimam ...na vzdycharni do postele...makke prijemne...s nohami ako som chcela, bez nastrihu..roztrhnutia...nemali sancu zakrocit
nestihli, neverili, nedohodli sa..jeden, ze na stol, druhy, ze do postele na 15minut-esteze bol personal vedla a niekto uveril, ze maly ide von a neviem to ovladat

mliecko mame...sice mam pocit, ze pol dna sa len a len kojime..ale som rada

sme od dnes doma...preve sme okakali little lamby, okakavame tots bots...imse vimse separacky pekne chytili stolicu 😉

andrea12737
2. aug 2009

Brinzulka, aj ja ti chcem srdecne pogratulovat k uspesnemu porodu a zdravemu syncekovi 😉 mozem sa ta opytat. Uz latkujete..mam urobenu vybavu z 20tich nohavickovych plienok,nejake vrchne nohavicky, 33stvorcovych plienok-vv, cc, bambusove kiko... bude mi to stacit pre male? drzte sa.

brinzulka
2. aug 2009

andrea-latkujeme 4hodiny 😀
dakujeme za gratulaciu...
ja mam z kazdeho rozka trozka...ci kapsy, plienky+pulky, vv plienky, stvorce, AIO...uvidim...ze ako to pojde, co dokupime, co sa urdzi...POradit by Ti mohla nejaka skusena mamicka...ja postrehy este len budem hadzat 🙂

andrea12737
2. aug 2009

Takze prve uspesne 4hodiny latkovania 😀 super 🙂 , ak poradia, poradia, budem len rada, rovnako sa tesim na tvoje postrehy 😉 Tak zatial krasny den prajem.

vladkaz1
2. aug 2009

baby je tu nejako mrtvo kde ste vsetky na dovolenke? 😕 🙂

macocha
2. aug 2009

Brinzulka s u p e e e e e r, krásnučké bábo!!! všetko dobré maličkému aj mamičke aj celej rodinke 😵
A krásne ste si to doma prichystali.

Vladka a ste s tou limetkovou bambuskou zapózovali na fotenie? Alebo to mala náhodou na sebe?
My už nosíme väčšinnou len tréningové nohavičky, ale dnes na cestu zo Zlatých pieskov (t.j. hodina jazdy v električke) som dala IB. A mala som nervy, lebo asi 4-krát malá zahlásila "aa", ale to len vymýšľala, aby sa dostala z kočíka, lebo keď sme prišli domou, bola suchá plienka 🙂 a ani sa na nočník neponáhľala.

vladkaz1
3. aug 2009

nie mala na tom kratasky .. takze vidiet nebude len som to tam ukazovala celkom ich to zaujimalo bola som prekvapena dufam ze nespravia z nas nejake socky 🙂

matja
3. aug 2009

Joj baby, vytešujem sa, keď šla Tamka do brány, tak som ju poprosila, nech mi donesie MMT a CT a keď nebudú mať nejakú z tých vzorov, čo som chcela, tak nech donesie AIO Tots Bots. No nemali ani MMT, ani CT, kúpila mi iba TB, ale som rada, že ju mám. Manžel mi na tú moju radosť hovorí, že som mala kúpiť väčšie TB a ja nechápavo, že prečo a on, aby som ich mohla nosiť aj ja, keď som z nich taká hotová 😀 😀 Ináč už som ju nahodila aj do albumu 🙂

no a boli sme s látkami cez víkend na chate a kamošom som robila prednášku, ani sa tak nevytešovali z tých krásnych farieb ako ja ( 😠 😀 ), ale páčilo sa im, že sú ekologické 🙂 Ani som netušila, aký majú vzťah k životnému prostrediu, plienočky si kvôli tomuto veľmi pochvaľovali 😉

macocha
3. aug 2009

Matja super manžel, dopraje Ti 😉
A aj ja mám podobný zážitok - som sa ani nechcela veľmi svokre priznať, že látkujem. Aby nemala pocit, že malej nedoprajem a šetrím na nej alebo že nemám na jednorazovky. Až som na to raz zabudla a oni videli IB a tvárila sa spokojne, že ani to nespoznala, keby jej dcéra nepovedala že je to plienka, že aké sú teraz pekné tie nové plienky a "vraj sa to dá aj prať" 😀 . Ale mohlo mi to trknúť, lebo tá dcéra študuje enviromentalistiku a tak by ma v tom mala podporiť.