Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

izabelkak
18. júl 2010

@janka2110 SIO sú fajn, ale sú v podstate len 3 značky, ak tam rátam aj flipku (čo je vlastné rovná plienka do vrchnákov tak neviem či tam vlastne patrí🙂)) takže ak budeš chcieť ďalšie AIO tak sú aj iné fajn plienky tohto typu, ja mám rada bum genius organic - fajn na teraz ked je teplo vovnútri prírodný matroš, zase ked je chladnejšie na dlhé vychádzky používam rada baby beehinds magic, kočky chvália aj bum genius kapsovku 3,0, na tú sa dajako stále chystám....

na SIO vrchnáky nejdu je to vlastne typ AIo...

@brisilda po okakaní plienky vyklepem pevné časti, ak sú 😀 ostatok prúdom vody osprchujem ak j niečo nalepené - nastavím hadicu silnejší prúd aby som minula menej vody, robím to studenou, potom pretriem žlčovým mydlom mierne zaperiem, to je všetko na 60 stupnoch sa tie škrvny vyperú a je to aj dostatočne dezinfikované, ja osobne periem v mydlových orechoch, pridávam prekarbonát sodný - predávany v eko predajniach od výrobcov/pod názvom puer, ecover, ulrich, sonett ............. ešte sa može dať trochu octu ten vyplavuje zvyšky pracieho prostriedku a dezinfikuje, zjemnuje a nejaký éterický olej na voňu levandula či tea tree aj na dezinfekciu, ale ja to dávam len čas od času ked si spomeniem nie jeto nutné ani ten ocot, lebo zjemnenie som velmi nezaznamenala ..... ale žlčové mydlo vyperie fakt všetko kúpiš ho v DM za 1 eur v tuhej podobe majú aj tekutý ten mi príde taký trochu chemickú neviem prečo, tekuté sa dá aj kúpiť eko od sonettu...

izabelkak
18. júl 2010

@zfidorka aj mne tie fotoblogy pomohli a nechcem ich nijako haniť, skor noapak, len nové kočky upozorňujem na fakt že za rok je tolko nových plienok že nám ide hlava dokola🙂)) tak radšej hoďte zoznam sem my okomentujeme a na základe roznych komentov si urobíte aký taký obraz...

čo sa recenzii na bráne týka ja ju mám tiež rada a dosť ju využívam....

luciferova
18. júl 2010

No ja som to sem uz supla, tak mozte komentovat 😉

Mne sa tiez snivalo dnes 😀

Ale nejako mi unika podstata latkoviek, ked nie je babo v suchu, o co vlastne ide? O ekologiu? Zmyslam celkom dost ekologicky, separujem, kupujem bio, pijem vodu z vodovodu (nie z plastu) a pod.,ale ak by malo mat moje dieta mokru prdel, tak priroda sorry, ale radsej pampersky (a som presvedcena, ze este stale bude na mna pripadat menej prehreskov voci prirode ako u inych ludi...)
A za dalsie - ked je tam nepriepustna vrstva ten zadok normalne dycha? Nejak mi to rozum nechce pochopit...

luciferova
18. júl 2010

Jo a ja som hladala emmku a to je emmka3 😉 pekne napisane, aj bihan 🙂

zfidorka
18. júl 2010

@luciferova je to nepremokave, ale priedusne, ako ked mas napr. vetrovky s membranou...

brisilda
18. júl 2010

@janka2110 ty kokso 5 ks za 100 € je dost no pokial si s nimi spokojna tak to je super 😉 no ono sa to nezda ale ked jedna plienka stoji cca 20 € tak mat doma zbierku aspon tak ako mate vy tak musim riadne hlboko siahnut do vrecka 😀

brisilda
18. júl 2010

kocky a moj link ste neokomentovali co som sem hodila plienocky co jedna mamina predava s tym ze vkladacky si kupim uplne noeve len mi ide o to ze plienocky /nohavicky skesim kupit z druhej ruky 😀 na skusku a ked budem spokojna tak investuje do drahsich 😉

zfidorka
18. júl 2010

@luciferova to ake sucho plienka robi zalezi od konkretneho typu, napr. kapsovky maju vnutro z flisu, ktory vlkost odvedie a nepusti spat, tak zadocek je v suchu 🙂 takisto mozes pouzit stay dry vkladacky, ktore ti tiez urobia uplne sucho zadocku...
tu su priklady plienok ktore to sucho robia:
http://www.branakdetem.cz/plena-magic-baby-beeh...
http://www.branakdetem.cz/bum-genius-kapsovka-o...
a taktiez moderne materialy - napr. bambus by mali tiez robit pocit sucha, toto nemam odskusane...

luciferova
18. júl 2010

@zfidorka zatial som tie linky nekukla (hned to napravim) len moja otazka - existuju taketo save aj SIO plienocky?

luciferova
18. júl 2010

uz som kukla, keby exist tie sio bolo by to vyriesene... alebo nieco na tom principe, len vkladanie do SIO, dake vkladacky/vlozky neviem ako sa to vola na tomto principe 🙂

brisilda
18. júl 2010

kocky a co hovorite na toto ako zaciatok? http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/0/3/5/7... prosim okomentujte to co si myslite

zfidorka
18. júl 2010

@luciferova SIO - ako ti pisala izabelkak - to su gro baby a itti bitti - gro baby mam len kratko, takze to neviem posudit a itti bitti nemam, takze to sa ti musia vyjadrit sluzobne starsie latkarky...
este bum genius flip nie je klasicka sio- lebo sa vnutro len vklada, nie pripina ale ta ma stay dry vlozku:
http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/bum...

zfidorka
18. júl 2010

@luciferova no aj kapsove mas prebalovanie jednoduche ako aio/sio, supnes vkladacku do kapsy, vznikne ti kompletna plienka, ktoru das na zadocek... len ju musis stale vyprat celu... ale tym ze vnutro pri suseni vyberies ti rychlo schne...

janka2110
18. júl 2010

a este ked je pisane,ze prat na 60° ja dam ju prat na 40°stane sa nieco?

emjee
18. júl 2010

@janka2110 to je max. teplota, takze nie, nic sa nestane ak ju operies na 40

emjee
18. júl 2010

@brisilda BG econobum nemam vyskusane, ale je to lacnejsia varianta od BG flip, ktore su perfektne

emjee
18. júl 2010

@luciferova
@janka2110
@brisilda spravte si pribliznu zostavu - tzn. kolko ks z ktorej
treba ratat, ze cez den sa prebaluje bud podla ciknutia 😀 (niektore deticky hlasia) alebo priblizne kazde 2 hodiny (napr. ja, kedze maly nehlasi) - podla toho ako casto chcete prat (odporuca sa najneskor kazdy 3. den vyprat) si vypocitajte, kolko ks budete potrebovat (plus plienky ako stvorce, viacvrstvove, nohavickove potrebuju nieco navrch, aby nepretiekli, bud pulky, flisove gatky alebo vlniaky) - netreba zabudnut ani na zopar plienok aj do zasoby, kym ostatne budu schnut po oprani
na noc treba savejsie plienky a k nim najlepsie vlniaky - ja v noci neprebalujem, staci mi bum hugger od ellas house http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/ell... vypchany vkladackou twofold od Babyidea http://www.ekoplienky.sk/product/bamboo-twofold... a navrhc davam vlniaky disana http://www.branakdetem.cz/vlnacky-natahovaci-di...

kuk aj moj clanok tu https://www.modrykonik.sk/fotoblog/emjee/clanok... su tam ku kazdej plienke podrobnosti aj fotky

luciferova
18. júl 2010

@emjee na zaciatku urcite budem striedat aj s pamperskami (musim predsa dominat zasoby 😀) a na druhej strane - nemozem jednorazovo tolko investovat. navyse ak sa mi nahodou neosvedcia, tak co s tym potom 😅 vsakze. aj tak som z toho strasny jelen....

avila
18. júl 2010

@ivanajelinek uz mam, ale uz teraz sa mi niektore plienocky nepacia 😒 Zo zaciatku chcem tiez pouzivat stvorce, tak uvidime 😉

mneme
18. júl 2010

@izabelkak je pravda, ze za rok pridu na trh vselijake nove typy plienok, ale zase az takym kozmickym tempom ten vyvoj nejde. a o tych novych sa aj tak vacsinou bavime tuto na fore. okrem toho viacere baby kupuju aj plienocky z bazariku. hodnotenia na brane su fajn, ale oproti fotoblogom je tam ta nevyhoda, ze plienocky tam nie su nafotene v reali, co vacsina fotoblogujucich latkarok ma. okrem toho tie lepsie latkarske albumy su zoradene podla kategorii, takze uplna zaciatocnicka sa lepsie zorientuje, co je aio, co je kapsa, co nohavickova plienka a tak 😵

jaj baby a neviem kto tu riesil, ze si kupi plienky z bazara ale vkladacky nove - to mi pride zbytocne ak to ma byt z hygienickych dovodov. bud by som kupila cele funglace alebo cele z bazara

mamutka
18. júl 2010

baby, ja uz sem moc nechodim, pozeram ze radite zaciatocnickam, ja som teraz uz tiez z toho mudrejsia ako ked zom zacinala ja ja by som poradila, ze sa da naozaj pekne na dtom usetrit, ak sa niekomu nepozdava, ze by mal za vsetko vyhadzovat nehorazne prachy. lebo niekoho fakt vyzmyka ak kupi par krasnych AIO plienociek napr na cestu k dr. a potom uz vela neostane na normalnu vybavu na doma 😒
mam nakupene vsetko mozne, ale napr.uz povazujem za v podstate zbytocne kupovat BL stvorce, ktore sa daju nahradit starou dobre savou osuskou, takisto akekolvek ine vkladacky podobne tym od BL.
v podstate u novorodenca sa da fungovat na zavazovackach - napr disany - velmi rychlo schnuce, v ktorych sa len vymienaju postrihane kvalitne save osusky ci pod.. a na to vrchne gatusky.
kazdemu samozrejme vyhovuje daco ine, ja som tymi zavazovackami bola nadsena, lebo mi rychlo poschli, ale len co sa maly zacal hybat, uz sa to nedalo, tak mame nohavickove plienocky, dovypchavam kadecim, aj muzova osuska padne za obet, svokra mu da kazde vianoce osusku, tak co s tym?...... prip.len vlnene vrchaky a stvorce.
vkladacky so super suchou vnutornou vrstvou co odvadza vlhkost su sice nenahraditelne nejakymi home made postrihancami, ale aj tak, chcem tym len povedat, ze ist do toho odznovu, tak nevyhadzujem prachy za kusky postrihaneho frote.
mozno tu uz niekto daco podobne aj pisal, lebo som tu uz citale rozne typy, uteraky z Ikei a tak 😉
no a co clovek usetri na zakladnych veciach vhodnych na doma, to moze preinvestovat na tych krasnych repre plenuchach na von 😀
tak len tolko, hadam som nejakych predajcov plienok moc nevytocila takymi radami 🙂

vladkaz1
18. júl 2010

@mamutka ja suhlasim 🙂 ja som ficala s malu na tesco uterakoch 30x30 😀 😉

miruss
18. júl 2010

Ahojte.
Už sme doma z dovolenky, tak sa pomaly aklimatizujeme.

Gratulujem Dugyne a ďalším mamičkám k bábätkám.

@luciferova @janka2110 @brisilda pošlite mi cez IP Mailovú adresu ak chcete a pošlem Vám rady k výbave, údržbe plienok, ktoré rozdávam na prezentáciách.

brisilda
18. júl 2010

@miruss no to by bolo super kazda rada ma cenu zlata 😉 dakujem

mamutka
18. júl 2010

@vladkaz1 hehe, a jak dobre posluzili, ze jo 😀

avila
18. júl 2010

@miruss a ake plienocky ste vyuzivali na dovce? Dalo sa frcat na latkovkach?

luciferova
18. júl 2010

baby asi to vzdavam... som z toho jelen...

mamutka
18. júl 2010

@luciferova a co tolko beznadeje? 😀
sak vyskusaj na doma, postrihaj osusku, kup vrchne gate a ficis. uvidis ci sa ti to zapaci a trochu sa z toho vysomaris a potom rozhodnes... 😉
napr.tieto mi dobre drzia vsakovake stvorcove kusky a je to super vlna, nepremokne, na doma gate a stvorec stacia....
http://www.branakdetem.cz/vlnene-kalhotky-swadd...

utaninka
18. júl 2010

@mamutka ja inak velmi lubim disany, ale mala je uz divoch, tak som zo starych triciek manzelovych, a zo svojej nocnej kosele usila nohavickove plienky bez jadra, bez vkladacky , schnu este rychlejsie ako disany a bohovsky sedia na ritke. A este su aj pekne. no a do nich davam bl stvorce, alebo vkladacky usite z klasickych stvorcovych plienok. aaaa uz mam aj ja nazbierane plienkove osusky a budu z nich vkladacky, hehe. 😝 Az lutujem, ze som ich neusila uz na novoska...som robila novosklad a disanky motala. 🙂

mamutka
18. júl 2010

@luciferova je to easy, sak len potrebujes daco co saje a daco co neprepusti vlhko na oblecenie.....ja viem, zo vsetkeho je asi sto verzii, no najlepsie dychaju vlnene gate, to eliminuje moznosti = jednoduchsie rozhodovanie. save jadro nakombinujes, nakupis kadeco, ci postrihas uteraky, ruham sa proti predajcom, ale robim to jednoduchsim nie? 😀
SIO - to musis ak sa nemylim do original nepremokavych gatusiek stale vkladat original nakupene vkladacky ktore pasuju len spolu, tak viac investujes a nemozes schmatnut hocico, len pekne dokupovat stale origos. takych staci par kusov na von, doma sa zaobides, s tym ako som pisala vyssie, oskusaj a uvidis.
na pocit sucha su super tenucke mikroflisove vkladacky, ak chces, zo dve ti poslem v obalke, to nic nevazi 😀