Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

jarus8
29. júl 2010

Jéj, vy si ich šijete???
Musím prečítať aspoň pár stránok!!!

sulky
29. júl 2010

@jarus8 , bavlnené sajú najmenej. Najsavejšie sú konopné a bambusové. Navyše majú prirodzene protibakteriálny a protiplesňový účinok a preventívne tak pôsobí proti vyrážkam a zapareninám

brisilda
29. júl 2010

@jarus8 nie my ich nesijeme to len mna trafila pepka na vkladacky chcela som to skusit lebo ja som blazon 😀 😀 😀 inak si kupujeme aj plienocky aj vkladacky 😉

ivanajelinek
29. júl 2010

Mam otazocku.Ked dam na noc klasicky stvorec plus zaväzovacie a na to vlnene disany v pohode obleciem este aj pyzamo malemu? Nebude to moc?

sulky
29. júl 2010

@ivanajelinek ,ja som davala klasicky pyzamovy overal,a boloto pohode.Teraz davam na noc plienkove nohavice mother free🙂

ivanajelinek
29. júl 2010

A este otazocka. Aky rozdiel je medzi BG flip a BG 3.0? 🤐

zfidorka
29. júl 2010

@ivanajelinek ja na vlniaky pyzamko uz neobliekam, na nozky jej dam ponozky a hore tricko alebo body...
bg 3.0 je kapsova plienka, cize vonkajsia pul a vnutorna polyesterova vrstva su zostite a vytvaraju kapsu, kam sa davaju vkladacky... bg flip su pul nohavicky so zaklapkami, ktore sluzia na prichytenie vnutornej plienky...

ivanajelinek
29. júl 2010

A ktora je lespia? vlastne z tych flipiek mozem pouzit aj Pul-ky samostatne a pri 3.0 nie? Chapem???

zfidorka
29. júl 2010

@ivanajelinek obe su dobre, tym ze je kazda ina, tak ich mozes rozne pouzit 🙂 tie flipky su v podstate pul-ky (vylepsene o tie zaklapky), ale aj 3.0 mozes pouzit ako pul-ky, ked das vkladacky na plienku, nie do kapsy, ale to je riesenie skor pre pripad nudze, lebo ak ti navlhne aj ta polyesterova vrstva (co by inak bola priamo na zadocku), tak ich musis prat cele...

ikula2
29. júl 2010

ahojte chcem sa spytat na plienku bum genius 3.0 ci je vhodna aj na noc a ako rychlo schne. Rozhodujem sa na nocne plienky a vybrala som si itti bitti sio alebo aio.

milvasik
29. júl 2010

Prosim vas aky je rozdiel v plienkach Bum Genius Flip medzi STY DRY a ORGANIC?

sulky
29. júl 2010

@ikula2 ,IB absolutne nevhodna volba na nocnu plienku 🙂

sulky
29. júl 2010

@milvasik , rozdiel je vo vkladacej plienke. Organic je ušitá z jemného úpletu z biobavlny,teda prírodný materiál. Tá druhá ma jemnú semišovú sty dry vrstvu pre pocit sucha. Je to vlastne umelinka.

sulky
29. júl 2010

@ikula2 , bum genius v 3.0 je lepsia volba na noc ako IB. IB su velmi uzke a lahko pretekaju aj cez den. Myslim ze este nikto z fora ich nepouzival na noc 🙂
Skus nejake dobre save nohavickove, alebo ak chces AIO, tak Bum Genius alebo Baby Beehinds magic.

ivanajelinek
29. júl 2010

Tak konecne plienocky objednane dneska...Sa tesim ked pridu, a ked mi ich svokrovci dovezu...

ivanajelinek
29. júl 2010

Potom uvidim ze ktore budu najviac pasovat a na december by som objednala dalsie..vtedy by sme chceli prist na slovensko...mozno budu aj nejake nove...Som rada ze som tu nasla tuto temu, lebo inak by som sa asi na to nedala...dakujem vsetkym kockam za rady... 😉

milvasik
29. júl 2010

@sulky A ktora je podla vas lepsia?🙂))

sulky
29. júl 2010

@milvasik , to sa nedá povedať, pretože sa nedajú porovnať. Každá je iná. Záleží od toho či chceš aby bolo bábätko v suchu ale v umelinke, alebo mať na zadočku prírodu ale zasa mokro. Každému bábätku vyhovuje niečo iné. Niektorému vadí mokro, inému nie. Nám napríklad mokro vôbec nevadí, a v sty dry sa potíme. Preferujem skôr prírodný materiál. Ale sú tu kočky, ktoré sty dry zasa milujú 😀

mneme
29. júl 2010

@milvasik mne sa pri flipke paci viacej organic. saje slusne a to, ze je v nej citit mokro uz vo veku mojej dcery vitam 😉

brisilda
29. júl 2010

kocky mne vyhovuju aj sty dry aj organic vazne sa to neda porovnavat jedne super saju druhe zabezpecuju babatku pocit sucha 😉 ale asi organic su vyhodnejsie a lepsie 🙂

emjee
29. júl 2010

@ikula2 itti bitti na noc nieee 😝 to by ste si nepospali 😝
na noc - bum hugger od ellas house alebo bamboo extra od babyidea alebo baby beehinds bambusove - na vsetky treba vrchnaky, najlepsie nejake vlniaky (disana natahovacie, popoliny natahovacie, baby beehinds suchacove)
ak chces na noc aio (inak je to skoda davat na noc aio), tak baby beehinds magic alebo blueberry minky onesize

brisilda
29. júl 2010

kocky ja davam na noc bum genius organic a dam aj sty dry vkladacku 😀

sulky
30. júl 2010

@brisilda ,celkom dobre si si to vymyslela 🙂

ikula2
30. júl 2010

dakujem za rady 😉 , ja som myslela ze odporucate tie itti bitti tusim ze aj nase baby z fora ich pouzivaju no asi som sa zmylila

alusha
30. júl 2010

@ikula2 ako baby pisu my davame na noc baby beehinds bambusovu a babyidea bamboo extra a na to natahovacie vlniaky... skoda davat AIO, tie si setrime na cesty 🙂

ikula2
30. júl 2010

@alusha dakujem 😉 idem pozriet tie babyidea

sulky
30. júl 2010

@ikula2 , je pravda ze si IB SIO a AIO chvalia, ale na den.

dahlia23
30. júl 2010

sty dry vkladačka z flipky je super na noc do hocijakej plienky 🙂 keď boli také horká, dávala som len plienku bez vrchniakov a do toho prípadne sty dry 🙂 tie sa im fakt podarili 🙂

@ikula2 SIO sú fakt super, cesty, deň a tak, možno pre prípad núdze aj na noc. ale na noc je lepšia nejaká nohavičková plienka a na to vlniaky, lepšie to dýcha 😉

dahlia23
30. júl 2010

baby, my v nedeľu odchádzame na tú dovolenku, a keď tak pozerám z okna, tak neviem, neviem, ako to s tými látkovkami zvládneme 😅 ale na druhej strane, chcem ukázať, že sa to dá. lebo pre mnoho mamín sa nedá látkovať ani doma 😒

brisilda
30. júl 2010

@dahlia23 no je to preto, ze vela maminiek si mysli ze je to ako kedysi vies prat vyvarat zehlit skladat 😀 nepoznaju nove speci plienocky ktore treba iba vyprat tak ako vsetko oblecenia ravno zo susiaka mozes davat babtku 😀 😀 😀 ja som maximalne spokojna este cakam na dalsie nove plienocky az mozme skusat aj ine znacky 😉 skoda, ze flipky maju iba v 3 farbach 😠