Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

pipera
31. júl 2010

@petrinka ja ho este iba testujem. dala som ho k prasku, plienky su prave v susicke,tak uvidim. inac radsehj perem na 60 kloly dezinfekcii.

pipera
31. júl 2010

@izabelkak ja som vzala co najviac plienok,nech sa tomu praniu vyhnem 🙂 ale doma periem tak kazde dva dni, na dovolenke som nechcela,tak som si zbalila aj moje neoblubene plienky 🙂
INac ja tym baby baby lucy plienkam vobec neviem prist na chut 🙄 ale na dovce posluzili 😀

ivanajelinek
31. júl 2010

Joj kocky akurat som dovolala s kamoskou a tak ma zvozila ze ci mi sibe pouzivat latkove plienky...ze ona este nikde nikdy nepocula ze je to lepsie, zdravsie pre babo aj setrnejsie...(ona ma 2,5 rocneho syna)...Ze ci budem mat cas ich stale vyvarat, prat, zehlit a pod...Stretli ste sa aj vy niektora s takymito reakciami?

prsky
31. júl 2010

@ivanajelinek a keby len kamosky mavali taky nazor - aj niektori lekari reaguju divne. na to si zvyknes 😉

ivanajelinek
31. júl 2010

Ale ja to nechapem.Ved my sme tiez vyrastali na latkovych plienkach a zijeme-sme tu...A to o tychto novych nohavickovych plienkach nemaju mnohi ani sajnu...Juj ako ma nastvala...

kaktusik007
31. júl 2010

@ivanajelinek 😀 klasicka reakcia od ludi, co o nohavickovych plienkach nemaju ani tusaka..... a ako pise @prsky na to si zvyknes 😉

jednym uchom dnu a druhym to ber von... a obrn sa voci tomu... a takymto ludom je zbytocne cokolvek vysvetlovat.... az potom neskor 😉 a rychlo sa odstvi, si pod zakonom 😉

ivanajelinek
31. júl 2010

@kaktusik007 Dakujem 😉 presne tak, je to kazdeho vec...

prsky
31. júl 2010

@ivanajelinek @kaktusik007 no ja pouzivam hlavne stvorce, takze u nas ten rozdiel medzi kedysi a dnes nie je nejak vidiet 😉

milvasik
31. júl 2010

Prosim vas, ked budem pouzivat klasicke stvorce, staci ich prat na 60 a obcas na 90 akoze namiesto vyvarky? Alebo ako ich periete vy? A nohavickove, kapsove a AIO mozem prat na 60?
A este jedna otazka, mam 1apol rocneho syna, odchovaneho na jednorazovkach (v novembri cakame babo a som rozhodnuta pre latkovkay), myslite si, ze by som este aj jemu mohla skusit dat latkovku? Nie je uz neskoro?

petrinka
31. júl 2010

@pipera ale to testujes ten nappy fresh? potom daj vediet ako si spokojna.

petrinka
31. júl 2010

aj my planujeme ist na dovolenku a tiez rozmyslam ako s plienkami. to je asi dost komplikovane ich kazdy vecer rucne prat:(

milvasik
31. júl 2010

Babulky, prosim vas ake vrchne nohavicky pouzivate napr. na Anavy?

brisilda
31. júl 2010

@milvasik ja pouzivam s plienok BG flip 😉 sedia perfektne no kocky maju aj vlnaky k tym som sa ja nedopracovala

emjee
31. júl 2010

@milvasik nikdy nie je neskoro - prave naopak, ja by som to skusila uz starsiemu dat, minimalne tym docielis to, ze sa rychlejsie odplienkuje ako v jednorazovkach 😉 ak by sa mu latkovky nepacili kvoli pocitu vlhka, tak si na uplne spravnej ceste k rychlemu odplienkovaniu 😉
vsetky plienky mozes prat na 60, stvorce mozes raz za cas "pre dobry pocit" vyprat na 95 😉
na nohavickove plienky aj stvorce pouzivam pulky (ked cakam naklad) alebo vlniaky

@petrinka na dezinfekciu je miofresh alebo nappyfresh, aj ked vraj je to zlozenim uplne to iste ako sol na skvrny denkmit 😀

pipera
31. júl 2010

@petrinka no zatial s pranim skusenost nemam,ale s inym. Malej idu zubky a strasne hnackuje. Vzdy som plienky skladovala na sucho a poviem vam, teraz to bol smrad aj napriek vysprchovaniu. Dnes ma napadlo, ked som sprchovala uz asi 5 plienku /rano som doprala varku, najblizsie asi budem prat v pondelok/ a v kupelni ich bolo riadne citit, ze ich skusim skladovat na mokro a ze pridam do vody nappy fresh. Neviem ci Vam pachnu plienky,ked ich bezne skladujete na mokro, nakolko to nerobim,ale s nappy fresh ich nieje citit vobec. Nastastie,lebo v panelaku moc moznosti so skladovanim nemam a nuchat tieto ohnackovane plienky nebolo nic moc 😝

pipera
31. júl 2010

@emjee kolko je vaha tej soli a kolko stoji? toto ma 500 g a stalo to 4 eura. Ale neviem ako je to s tou solou, aj ta sa da pouzit pri skladovani na mokro? ja plienky nemam zavrete.
neviete, zajtra mam tu vodu vyliat, dat novu a do nej zas ten nappy fresh?

emjee
31. júl 2010

@pipera pri skladovani namokro musis menit vodu kazdy den, inak to zacnes citit
ta sol ma 500g ale zabudla som, co stoji

petrinka
31. júl 2010

ja pouzivam tu sol na svrny, nepamatam, kolko stoji, ale nie je to velmi drahe. ale nie je tam myslim napisane, ze je to aj na dezinfekciu. inak ta sol na svrny je lepsia ako jej ekologicka verzia bioclean 😒 skoda, lebo radsej by som pouzivala ekologickejsiu alternativu...

petrinka
31. júl 2010

@emjee za tip miofresh dakujem. a kde sa da kupit? aj DM-ke?

emjee
31. júl 2010

@petrinka nie, v dm nie, zatial som videla len na nete

dugyna
31. júl 2010

petrinka ja som skusila raz skladovat na morko..som dala do kybbla sliz..ale smrdelo mi to viacej ako ked som na sucho..
cize skladujem v kybli na sucho a je o v pohodke
a na klygaciku kupis take cosi ako miofresh..tusim nappy fresh sa to vola...

dugyna
31. júl 2010

@milvasik staci na 60 prat. a jasne ze mozes aj synovi davat latkovky urcite to ma vyznam..totiz bude citit ze sa pocika..takze by sa ti mal skor zacat pyta na wc 🙂 drzim palce

pipera
31. júl 2010

@emjee dakujem za radu.

katja78
31. júl 2010

@ivanajelinek - my sme začali látkovať relatívne neskoro (14.mes.) hlavne kvôli tomu, že sa jej pri jednorázovkách začali opakovať zapareniny. Teraz má tak "vysvičenú" kožičku na prdelke, že sa jej tento týždeň pri núdzovej jednorázovke vysypala riťuša 😖 Ty ten rozdiel asi nebudeš vidieť, ale pre mňa je to tak silný dôkaz, že ma takéto kecy absolútne nezaujímajú 😉

katja78
31. júl 2010

Holky, zatiaľ nikto nereagoval na moju otázku, tak ešte raz pripomeniem 😀 :

Chcela som sa spýtať už dávnejšie na tie Flipky, zrejme väčšina z vás ich má, my nie. Máte niekto aj Pop-iny? Tie sa mi najviac podobajú na BG Flip (univerzálne gaťky + 2 bambusové vkladky na snapky + one-size + nízka cena). Viete tieto 2 plienky niekto porovnať?

emjee
31. júl 2010

@katja78 bohuzial neviem porovnat, mam len flipku

emjee
31. júl 2010

inak hlasim @sulky ze bbh magic prezila noc uplne v pohode, po prebaleni sa mi dokonca zdalo, ze je to uplne suche, ale bolo tam trosku ciknute a to ju mal naozaj durch celu noc od vecera od 20 do rana do 8

ivanajelinek
31. júl 2010

@katja78 neviem poradit ani ja, som uplny zaciatocnik.Ale BG flipky som si aj ja objednala.
Este sa chcem spytat k tomu praniu plienok.Mozem plienky prat a skladovat v jednom kybli vsetky naraz? Myslim stvorce, nohavickove plienky, Pulky, Aio, kapsovky, vkladacky alebo ako? Treba to prat nejak specialne zvlast alebo spolu?Dakujem 😉

emjee
31. júl 2010

@ivanajelinek vsetko spolu - akurat pri farebnejsich plienkach sa odporuca prvych niekolko krat prat separe, aby si si nepofarbila ostatne 😉

katja78
31. júl 2010

@ivanajelinek - skladovať áno, ja mám taký zvyk, že prázdne kapsy nechávam navrchu. Prať podľa návodu od výrobcu, ale väčšinou všetko ide na 60, a farby nepúšťajú, tak u nás všetko spolu 🙂