Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

oskvarka
20. feb 2014

@behulka ale niesu moc tenke..?... ci existuju nejake viac gramazove.. aj ked tazko povedat ci kamoska mala skutocne hybler lebo kupovala po kusoch v nejakom kamennom obchode a mala aj kikko a teda to vobec kikko nebolo.. tak mozno mam zle vstupne udaje

behulka
20. feb 2014

@oskvarka naše už mali 6 rokov, možno už teraz robia iné.

lima123
21. feb 2014

Dievčatá, v čom periete vlniačiky? Môžem použiť normálny perwoll? Alebo sú lepšie tie špeciálne šampóny na vlnu, ktoré majú v plienkových obchodoch?

oskvarka
21. feb 2014

@lima123 ja v ruyovom perwole normalne

hermiona368
22. feb 2014

@oskvarka ano presne, aj moje plienky su ako krep 🙂 a to neusim v susicke...
@behulka pozeram ze ta cena 13evry je za 5 ks, tak t potom musia byt ozaj super 🙂
asi vezmem 5 tych MaM a 10 kiko lux teda ak najdem 80x80 🙂 lebo novosklad z tych mensich ledva spravim 🙂

oskvarka
22. feb 2014

@hermiona368 niekde sa daju este kupit MaM?.. ja sa tiez chystam isi kupit 10 kikko.. chcela som si z bazarika imse vimse ale maju len s mensou gramazou tak to si radsej kupim kikko nove asi... ja tie Mam inak pouzivam ako osusky.. ale chystam sa kupit si ine osusky a potom ked bude drobec vecsi a nebodaj bude este plienkovy tak latkovat aj s nimi

hermiona368
22. feb 2014

@oskvarka na ekoplienky ich teraz naskladnili 🙂
ja mam taku velku detsku osusku a tam nam vyhovuje. ked bol este mimi tak sme aj my pouzivali plienky. Ale toto je ozaj prakticke, aj hlavicku tam pekne schovam, celeho ho zababusim a tak sa na mna skeríííí 🙂
ja som si az neskor vsimla ze to je ib 5ks plienok...a tie kiko su lepsie nebielene ? je v tom nejaky rozdeil ?

oskvarka
22. feb 2014

@hermiona368 ja mam nebielene len .. biele mam len tie obycajne ale tie asi ani ine niesu

pima21
23. feb 2014

Ahojte dievčatá, chcem vás poprosiť o radu/objasnenie ohľadom látkovania novorodenca. Už som čo-to prečítala, ale niektorým veciam nerozumiem 😒 Pri prvom dieťati som dávala jednorazovky, teraz chcem skúsiť látkovky.

Chápem, že pre novorodenca je najlepší novosklad s klasickými štvorcami. Pri látkovkách sa však často argumentuje, že to už nie je také prácne ako za čias našich mám - ale dosť ma odrádza to žehlenie.... Čomu nerozumiem - všade sa píše že dnes už už aj moderné viacvrstvové bavlnené/bambusové plienky. Môžem ich použiť namiesto klasických bavlnených štvorcov?

Chcela by som niečo, čo nebudem musieť prebaľovať každých 30min, ideálne aby sa nemuseli žehliť príp. to budem kombinovať na striedačku s klasickými štvorcami a aby to malo aspoň trošku lepšiu savosť ako obyčajná bavlnená plienka....

Chápem dobre, že alternatívou ku klasickým bavlneným štvorcom sú viacvrstvové plienky (Kikko s farebným obšitím?, videla som aj Anavy bambus, Popolini príp. iné) , ktoré si zložím na nohavičkový sklad a dám na vrch PULky? Je to postačujúce u novorodenca a nepretečie praženička von? Myslím niečo takéto: http://www.latkoveplienky.sk/vlastne/obrazky/pr... ... je to vhodné pre úplného novorodenca? Alebo tie viacvrstvé sú dosť drahá záležitosť v porovnaní s obyčajnými štvorcami... A aké PULKy odporúčate na takýto nohavičkový sklad?

Ďakujem, snáď som to celkom nedomotala 😀

oskvarka
23. feb 2014

@pima21 žehliť nemusis ani obycajne stvorce, a s tou prazenickou ci nevytecie... no nam kakal mali raz za tyzden a vytiekla vzdy lebo to bola ina nakladacka... 😀

evulikm
23. feb 2014

@pima21 ja som štvorce žehlila niekoľko mesiacov, ale to len kvôli tomu, že dcérka mala problémy s detským ekzémom, s ktorým sme bojovali pár mesiacov. ja som nemala štvorce ani MaM, ani kiko, ale len také obyčajné, ale dávala som ku nim bambusovú vkladaciu plienku Little Lamb a bola som spokojná. na to som dala pul nohavičky little lamb, s nimi sa mi nikdy nestalo, že by pretiekla praženička. ak sme šli k doktorke alebo niekam na návštevu, tak som mala pár kúskov nohavičkových plienok, na ktoré šli pul nohavičky LL. dcérka mi už z tých najmenších plienočiek vyrástla, tak ich predávam tu v bazári, kľudne si pozri 😉

behulka
23. feb 2014

@pima21 pre novorodeniatko postačia štvorcové plienky, ani nemusia byť nejaká extra značka a navrch troje vrchné nohavičky. AK by to nestačilo, dá sa pridať malá bambusová vkladačka. Ale to uvidíte až za pochodu. Našim deťom stačili cez deň klasické štvorcové plienky až do odplienkovania.
Vrchné nohavičky na štvorcové plienky sú dosť chválené BumGenius Flip, prípadne skús napísať @peluskovo - má obchod s látkovkami priamo v KE, že by si plienky pred kúpou videla aj naživo.

lu2112
24. feb 2014

@pima21 ja som maleho latkovala od prveho tyzdna a mne sa nikdy nechcel skladat novosklad, pouzivala som viacvrstvove na zaciatku ale vacinou sme stravili na kpasovych aleho nohavickovych a sme na tom do teraz mne sa to zda practickejsie. Ale osobne si myslim ze treba vyskusat co tebe a malemu bude vyhovovat. 😀 Ja som mala nakupene stvorce nazaciatok a nakoniec som ich predala kazdej mamicke vyhovuje nieco ine 😀

oskvarka
24. feb 2014

@pima21 inak mi mame pol roka a konecne sme vytiahli nohavickove jednovelkostne uz ich ani nezmensujem.. a su fain... ale doteraz som vtuzivala len take male od @behulka akosi mi ro prislo velike a neforemne zmensene ... ale fain doteraz som si myslela ze ich ani nebudem pouzivat,..

duratlicka
24. feb 2014

Ahojte,chcela by som sa s vami poradit.Pri malej som mala takuto vybavu:
10 pop in
12 econobum a 3 vrchne nohavicky
3 nohavickove anavy
3 nohavickove babylucy
a na to vrchne nohavicky thiersties a este jedny
Do roka boli super tie pop in,ale vsetky zacali pretekat.Tak chcem pre druhe mimi dokupit nejake univerzalne vrchne nohavicky. Ake by ste mi poradili?10 ks tak do 150 eur nove.

duratlicka
24. feb 2014

@pima21 Ja som latkovala od narodenia a pouzivala som pop in jednovelkostne plienky,boli super aj pre 3kg novorodenca a "prazenicka" z nich sla lahko dole a nezehlia sa.Ale po roku zacali pretekat,asi som nemala davat vrchne nohavicky do 1 vedra na sucho s vnutrami.Musim si na to kupit zvlast vedro.

behulka
24. feb 2014

@duratlicka Ahoj, vrchné nohavičky Ti budú stačiť 3 - či hľadáš vrchné nohavičky priamo na vkladačky z PopIn ? Mne tie ich cvočky nepasovali na iné. Tak asi len originál kúpiť 😒

duratlicka
24. feb 2014

@behulka Ja mam aj ine vkladacky,ktore by sa dali pouzit,tak rozmyslam aj nad bumgenius flip alebo nad niecim farebnejsim.Ake su este dobre?

pima21
25. feb 2014

@lu2112 prosím ťa a aké viacvrstvové (značku, materiál a veľkosť) si používala a koľko si ich potrebovala? Skladala si ich tak ako je to na obrázku čo som dávala (nohavičkový sklad)? ďakujem...

oskvarka
25. feb 2014

@duratlicka ja mam jedny flipky a som s nimi spokojna kupila som nove na bazariku za polovicu... baby lusy a bamby roxi su cca rovnake len roxi su jednovelkostne ... ale ja to zmensovanie moc nemam rada lebo sa mi to zvykne otvarat...

oskvarka
25. feb 2014

Baby tak co by ste mi poradili pre 7-8 mesacneho na to plavanie decke?? nechodili ste ?? pls

lu2112
25. feb 2014

@pima21 ja som pouzivala bambino Mio mala som velkost 1 a skladala som ich ako na obrazku a mala som asi 15 ks pouzivam ich doteraz ako extra vypln ked potrebujem ale ako som ti pisala ja som to striedala s kapsovkami a little lamb nohavickove 😀

hermiona368
25. feb 2014

@oskvarka no presne,aj mne sa tie bambi roxy otvaraju a mam nato strasne nervy ked ho chcem v noci potichucku a rychlo prebalit tak sa mi otvori spodny cvok, jaj, ale na tych blueberry sa mi to nikdy nestalo- tie drzia vyborne ale zase nas tlaci gumka na chrbatiku

evulikm
25. feb 2014

@oskvarka na plávanie som najskôr používala jednorazové plavky z dm-ky. Potom som kúpila plavky Imse Vimse ;)

bubicatko
26. feb 2014

ahojte maminy, chcela by som poradit uvazujem o latkovani.., v obchode som videla frote plienocky tie sa davaju takisto ako latkove a na to postolky alebo ako? dakujem za rady..

handricky
26. feb 2014

postolky sa nepouzivaju, miesto nich davas PUL-ky. su priedusnejsie, lapsie drzia a pod. To mas jak trabant a mercedes. Do vnutra vrchnych das cokolvek (klasicka bavlnena plienka, vkaldacka, frote plienocka v tvare noahvicky a pod). Pozri clanok co kupit https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/handri...
@bubicatko

handricky
26. feb 2014

@pima21 viacvrstvove (okrem tych co si uviedla) su aj vkladacky (2-3 vsrtvpve), poskladas podla potreby a pouzivas miesto klasickych bavlnenych stvorcov. https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/handri...
A na to vrchne.

amelian
26. feb 2014

Viete mi poradiť v com je najlepsie prať latkovky? Tiež by má zaujimalo co mám dávať do mokreho a co do sucheho vedra a čím zasypat pred pranim, dik

hermiona368
26. feb 2014

@oskvarka tie kiko lux 80x80 nebielen su vypredane...aj tie bielene su v pohode , nie ?

lima123
26. feb 2014

@amelian Ja periem v Lovele. Môžeš použiť nejaký detský prášok (Lovela,Batole), alebo niektoré ekologické. A čo sa týka skladovania. Skladujem všetko nasucho. keď mám pokakanú plienku odstránim kaku a potriem žlčovým mydlom a dám do kýbla. Skladovanie namokro sa mi zdá komplikovanejšie. musíš každý deň meniť vodu. Periem každý 2-3deň.