Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zajaciq
24. máj 2010

@pipera @julia30 pri dalsom eko nakupe, si tie ella's house poriesim aj ja. predsa len to jadro GB nevydrzi velmi dlho... 😕

sulky
24. máj 2010
zdienka
24. máj 2010

tak dnes balik od miruss a trpim ako pes ked omakavam tie nove HHstrap. baby, existuje aj daky iny sposob ako aspon trosku udrzat tu makkost ako ocot a suchanie? (moc veru nezabera) a na bambusaky existuje daky sposob? ja neviem co tu mame za vodu ale to je fakt strasne co sa z tych plienok stane :((

zajaciq
24. máj 2010

inak, dnes sme prvykrat pouzili TB stretchku, fajna, sava, vsetko OK, az na to, ze sa mi uz stihla zachytit o suchac IV organic. 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 ze by to porantalo... taka je jemna, ze suchace jej neprospievaju

pipera
24. máj 2010

@zdienka ja som teraz par krat dala plienky do susicky a to je ina makkost :D ale dala som tam iba tie stare s ktorych vyrastame, na tie nove nemam odvahu :D

pipera
24. máj 2010

@zajaciq tak to nahneva :( ja davam nove plienky,ked mala je vykakana,aby som mala istotu ze ich neo..... a taketo zachytenie by ma fakt nahnevalo :( ja mam doma dve,ale este ich nemam vyskusane,ale celkovo TB su moje favoritky :D

emjee
24. máj 2010

@zajaciq ja mam tyrkysove s potlacou, mam obrazok v albume aj v clanku 😉
ano plava sa len v hnuskach vacsinou, ja som na kurze pouzivala dmkacke plavacie, tie boli dost tenucke, ale bala som sa, ze ich roztrhnem este vo vode

EH vkladačky mam aj ja, su suprove

dnes som dala novu anavy na prechadzku, ani neviem kedy a matejko ju oznackoval 😀 takze sme sa po 10 minutach museli vratit na prebalenie 😅 😀 teraz som dala na spanie novu bbh bambus, uvidime, ci vydrzi do rana

sulky
24. máj 2010

@zajaciq , my pouzivame babylove alebo huggies plavkove hnusky a na to este obycajne plavky. Tie hnusky nenapiju moc vody, zadocek je uplne vpoho

julia30
24. máj 2010

@zajaciq mne vydrzalo dost dlho aj cesty a tak ale toto je pohodlnejsie pre kvetus ze ma pocit sucha a mam to len pre istotu 🙂

@ zdienka pocuj ked chces zmakcit uz stvrdnute plienocky tak sprav taky odvar napr ze 1/2l vody do toho kys. citronovu (klasicku na dochucovanie caju) taky husty roztok ja neviem ale zo 10 az 20 g vodu daj zovriet zalej nou tu kys. cit. a potom to daj do lavora s vodou ten koncentrat a v tom nechaj na noc tie stvrdnute plienocky malo by im to pomoct este som to osobne neskusala ale ta kys. cit. by mala rozkladat vodny kamen a to je to preco nam to tvrdne 🙂

katkaaalex
24. máj 2010

Ahojte baby, mate niektora z vas skusenosti s treningovimi nohavickami? Ak ano, poradte, budem rada lebo si neviem vybrat. Premyslam aj nad pouzitymi, predsa je to dost penazi... 😒
Pekny dnik prajem 🙂

crysmile
24. máj 2010

@katkaaalex no viem ze chvalili babylucy pomer cena kvalita.. ale ja teraz pouzivam bezne nohavicky a celkom sa da.. mne sa zda akoby to dieta vedelo ze ma nejaku poistku..

emjee
24. máj 2010

pozor na tu kyselinu citronovu, na bambusove plienky sa nesmie davat

matejko mi posledne dva dni vzdy po prebaleni zoberie ocikanu plienku a bezi s nou do kupelky kde ju strci do vedierka s plienkami 😀 😀 😀

crysmile
24. máj 2010

@sulky, diky za link na tu stranku.. som si pridala do oblubenych.. inak kym nam pride ta brana, moje dieta sa odplienkuje.. to sme posledni co im este neprisla?

pipera
24. máj 2010

@sulky dakujem za link, je tam vela dobrych veci.

inac ja som varila jar z orechov :D potrebovala som nieco ekologicke na umyvanie riadu na zahradke, koly trativodu.
ked sa v tom umyva riad musi sa umyvat v napustenej vode s vytazkom z orechov, nie pod tecucou vodou ale mozem povedat,ze to funguje,aj ked som najprv bola voci tomu dost skepticka.

katkaaalex
24. máj 2010

crysmile dakujem 🙂 , skusim pozriet, a vy ste na tom ako s "neplienkovanim"? Nas Alex ma 10 mesiacov a zatial nic-moc.
Ked bolo pekne na dvore som mu dala len slipky aby vedel, ze nama plienku no zatial bez uspechu...

katkaaalex
24. máj 2010

crysmile 19 mesiacov 😀

pipera
24. máj 2010

@katkaaalex hihihih, ja pozeram ze co chces od 10 mesacneho babatka :D

emjee
24. máj 2010

crys asi ano, myslim, ze vsetkym ostatnym uz prisla

prsky
24. máj 2010

@katkaaalex no nam Lala chvalabohu nekaka do pleny uz od cca 6 mesiacov vobec (ak neratam par nehod, ked som ignorovala signal a ona to, co najviac tlacilo vytlacila von), ale ciku vyslovene odchytavam a som dost leniva, takze ta je v plene castejsie - ale inak 10m je trochu priskoro, ked ste neBKMkovali od mala 😉

inak - zehlenie nahodou nepomaha na stvrdnute pleny (sa chytam aj slamky) - myslim ale hlavne na stvorce 😀

inak ked spominate plavky...davate aj v lete do vody na kupku?

taanak
25. máj 2010

@katkaaalex treningove urcite nie popolini, velmi dobre a prijemne su Imse Vimse, Babylucy som nevidela, neviem povedat.

avila
25. máj 2010

@sulky citala som (nevyskusala) ocot do horucej vody a nechat tak stvrdnute pradlo cez noc. Aj ja budem skusat, tak potom dam vediet.

sulky
25. máj 2010

@zajaciq, @zdienka, presne tak ako hovori emjee, kyselinu citronovu nie na bambusove plienky. Poskodzuje to vlakna.

@crysmile, @pipera, to som si spravila reklamu tou linkou, s kamoskou sme si ho pave otvorili. Este tam nie je par veci, napriklad latkove plienky 😀

@emjee, sikovny to chlapec, o chvilu sa nauci chodit aj na serblik 😉

teri3
25. máj 2010

chcem sa ešte spýtať, či je nejaký rozdiel medzi separačnými plienkami Imse Vimse a Popolini

mneme
25. máj 2010

bbh bambusova je na noc absolutne uzasna 🙂

zfidorka
25. máj 2010

@teri3 ak myslis celulozove, tak IV som citala horsie referencie na zahranicnych strankach - nedaju sa napr. prat, a ani baby na ceskom fore ich neodporucaju... kuk tu, vcera sa o nich bavili: https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/latkove-... prispevky od 22:50

miruss
25. máj 2010

Mne prídu Imse separačky umelé. Mne najviac vyhovujú popolini.

crysmile
25. máj 2010

@katkaaalex no my sme s odplienkovanim tak na tom, ze pred dvomi tyzdnami som este netusila ze moje dieta bude cez den bez plienok.. ale dostala nejaky virus a do toho ATB, takze mala z toho hnacky a museli sme vela vetrat, ma to zaparene strasne, chuda moje, uz nam dali na to dvakrat kortikoid.. takze moje dieta uz neznesie aby malo ritku v plienke, a dnes sa musim pochvalit, sme celu noc mali bambusku od 7-mej vecer do 8-mej rana a vstaneme a plienka uplne sucha.. dnes sme boli prvykrat vonku bez plienky a ocikavali sme travicku, lebo to nechcem situovat len na domace prostredie.. kakanie nam ale nejde, asi ju nieco brzdi.. ona rada kakala do plienky po stojacky a nocnik sa jej nepaci na toto..
a ako ste na tom vy?

tak to sme teda posledni s tou branou.. 🙄

sulky
25. máj 2010

@teri, zevraj sudobre disany

mneme, aj mne sa BBHpaci, uvidime ako dlho vydrzi

teri3
25. máj 2010

@zfidorka , @miruss , @sulky vďaka za rady, takže určite popolini, možno na skúšku aj disany, bude mi treba veľa, preto som chcela to 200ks balenie (dnes už Filipko 3x kakal 😕 )

a ďalšia otázka, čo sú BBH? 😅

busni
25. máj 2010

teri3, ja mam popolini a tie su fakt super, aj po niekolkych opratiach.