Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

janulkan
26. nov 2011

@zfidorka no uz teraz ale viem ze na noc nevystacime s plienkami co mam, teda ak chcem davat bambusove, co mi pride ako najlepsie 🙂 zatial striedam LL bamboo, Bamboozle Stretch a Pop-In a stiha to schnut len tak tak. Tu Anavy ste mysleli tuto? http://www.ekoplienky.sk/product/jednovelkostna... pripadne ktora nohavickova sa este osvedcila privacsom drobcovi na noc alebo v com nocujete vy teraz?

etuska
26. nov 2011

@janulkan
nam sa z bambusovych osvedcili LL bamboo,Baby Lucy a tiez mame 2ks Bum Genius bamboo-tie posledne som raz kupila v akcii a odvtedy som ich uz nezohnala-strihovo su super a aj bambus je napriek mnohym praniam stale makky

Na noc este pouzivame Ellas House BumHugger vypchaty bambus. vkladackou,prip.vkladackou BG Stay Dry
alebo AIO plienky,ale moj syn ma uz 1.5 roka

crysmile
26. nov 2011

@janulkan no my na noc davame haipa daipa pastelku.. je to bavlnene frote.. mam ich po dcerke.. a mam dve babylucy bambusky.. to dostal od krstnej mamy.. keby som toto nemala, tak kupim anavy, pacia sa mi strihovo, ale dala by som ich usit Katke.. alebo nejakej sikovnej babenke co sije plienky..

janocka
26. nov 2011

@labutka to zmensovanie sa mi velmi pozdava, spokojna som. Po prvom oprani som plienku zmensila a odvtedy je zmensena stale. Aj ked je zmensena, dobre sa tam pchaju tie vkladacky. Ked pcham vkladacky do plienok, ktore sa zmensuju na patentky, tak sa to tam pcha zle, musim ich zvacsovat a potom opat zmensovat. A neposobia tucne ako ine plienky.

labutka
26. nov 2011

@crysmile na CT sa ani mne to zmensenie nepaci, este som mala taku TB staru bamboozle, tiez sa len zahybala. To je nic moc. Tu TB som predala, ale CT ma pekny vzor, tu si necham 😅
@janulkan my sme mali na noc BL, akurat tie maju taky divny strih, maju vela latky na ritke, su take objemnejsie. Tiez som predala, mne sa na noc najviac pacia TB stretch.

kryska5
26. nov 2011

prosím neviete niekto poradiť pri lanolínovaní vlniakov? chcem nalanolínovať longiesky a malé BoJ a teda netuším koľko tam mám dať vody ani lanolínu. 2-3 dcl na BoJ a na tie longiesky koľko pridať tiež 2-3dcl či viac? ☹

zfidorka
26. nov 2011

@labutka fuzzi bunz existuju tiez jednovelkostne, velkost sa upravuje tiez gumickami okolo noziek...

zfidorka
26. nov 2011

@janulkan ano, anavy je presne ta... ja som striedala 2 ks anavy a 2 ks tots bots stretch...

@kryska5 ja davam od oka, vyse pol litra vody (skor tak 7-8 dcl by som povedala) na 2 vlniaky (ked lanolinujem 2 naraz), lanolin a sampon zdvojnasobim...

katka888
26. nov 2011

@janulkan
mne pri starsej najviac vyhovuje little lamb , potom baby beehinds bambo , no napriklad nam po roku a pol pouzivania nevyhovuje anavy, teraz ju pouziva mladsi 5 mes syn a je mu tak akurat... bud sa nejako scvrkla alebo co, no je fakt zo vsetkych nohavickovych bambusovych najmensia.

labutka
26. nov 2011

@zfidorka ano, prave mi to docvaklo s tymi FB jednovelksotnymi... 😅

kryska5
26. nov 2011

@zfidorka Ďakujem
@katka888 Kati prosím ťa tie LL používaš tie 2? Niekde som čítala že tie už nie sú také dobré ako tie 1, ale asi zaleží na každom dieťati, že? Malá ti v noci ciká veľa?

crysmile
26. nov 2011

@kryska5 ja som mala pri malej LL 2ky, ale velmi rychlo nam boli male.. som ich potom dala synovcovi.. my sme mali v case ich nosenia cca 10kg a boli nam kratke v sede..

katka888
26. nov 2011

@kryska5
pouzivam 2jky,.. mala ak sadne vecer na nocnicek a vnoci sa nezpbudi, tak piska az rano, no niekedy kym zaspi tak sa vrti aj 40 minut, niekedy je v noci hore a najcastejsie rano nechce na nocnik takze ma poslednu dobu nocnu plienku riadne nalozenu. este pred mesiacom mohla spavat so socik stvorcom len pre pripad, no posledne tyzdne opat casto do nocnej plienky napiska... a s LL som spokojna. kym bola mensia, sa mi zdala ta plienka taka objemnejsia, ale teraz jej strihovo dobre sadne,bamboozle strech sa mi zda, ze jej je nejak menisa ako LL. a savostou s ami tieto dve zdaju rovnake.

katka888
26. nov 2011

@crysmile
vika moze mat teraz tak 12-13 kil, nosime 92-98 a Ll jej sadne lepsie ako bamboozle strech. 🙂

zfidorka
26. nov 2011

@labutka minule si sa pytala na sweetmonkey.cz, som pozerala ze uz im znovu ide stranka... 🙂

labutka
26. nov 2011

@zfidorka ano vsimla som si. ja mam na ne podobny nazor ako @zojec 😝

zfidorka
26. nov 2011

@labutka ved aj ja 😉
vsimla si si tam 6 a 8 vrstvove vkladacky? 😝 to musi schnut tyzden, nechapem ako to moze niekoho napadnut...

crysmile
26. nov 2011

@katka888 no vidis, sranda ako je to u kazdeho dietata ine... moja mala asi vacsi zadocek 😅 alebo sa mi zrazila ta plienka, netusim..

kryska5
26. nov 2011

@crysmile @katka888 díky 😉

katka888
27. nov 2011

@crysmile
mne sa zda, ze nam sa ta anavy bambusiva riadne zrazila alebo co .-(

bv_alexandra
27. nov 2011

Prosim vas neviete o nejakej kalkulačke kde by som vypočitala spotrebu elektriny našej prácky? neviem presvedčit mojho draheho že latkové plienky sú lacnejšie ako pampersky. 😒

janulkan
27. nov 2011

@bv_alexandra mala by si to mat vedene k "manualu" k pracke, kedzy program ma inu spotrebu 🙂 skus vygooglit podla typu pracky

bv_alexandra
27. nov 2011

@janulkan idem kuk 😉

janulkan
27. nov 2011

@bv_alexandra ak nenajdes orientacne ti mozem poslat nasu spotrebu vody a elektriny 🙂

bv_alexandra
27. nov 2011

mohla by si poslat teda tu vašu ako naschval neviem najst navod. 😝 @janulkan

katka888
27. nov 2011

@bv_alexandra
pracka spotrebuje cca 60 litrov vody a c ca 1,15 kWh na jedno pranie bavlna 60 st. kolkko stoji kWh a kolko liter vody mas vo vasom vyuctovani.
mne vychadza jedno pranie cca 10 sk ( 0,33 eura ) , ak peries cca kazdy 2-3ti den,je to cca 150 prani rocne co je cca 1500 sk / cca 50 eur rocne za vodu a elektrinu plus, minus / plus prasok , alebo zarabas sliz, alebp peries s gulou....
cize latkova vybava cca do 400 eur aj s topankami ak nenakupujes ako dedicka Hiltona, za dva roky elektirna a voda do 100 eur, to je 500 bez prasku.
jednorazovky denna spotreba priemerne 7-8 ks, / male mimco viac, starsie menej /, to je cca 5500 plienok za 2 roky krat plienka v akcii za 5 sk = 27500 sk / cca 900 eur - ratam akciove plienky /
ak manzel neveri,ze nepreplatite na vode a elektrine, tak nech si tie udaje najde a vyrata, ci? 😉 😉

bv_alexandra
27. nov 2011

@katka888 ved to mu chcem dokazat.
Môj výpočet snad pomôže aj iným:
el. energia stoji 1 kWh = 0,057€
voda stoji 1l = 0,11€
1 pranie ma stoji pri spotrebe 2kWh a 55l vody 0,244
ak periem každý druhý den tak je to do mesiaca 3,66
Za mesiac miniem jeden prášok 1l Dreft ktorý stojí 3,50
čiže náklady na mesiac 7,16 po dobu 2 rokov je to 171,84€, plienky som kupovala klasické štvorcove stáli 50ks 60€
Naklady na 2 roky 231,84
PAMPERSKY
počítam že dieťa minie 6 denne po dobu dvoch rokov to je 4320ks
Kupujeme plienky v Tescu ktoré stoja 7€
Na balík počítam priemer 50ks čiže náklad na jednu plienku pri tomto množstve je 0,14€ čiže za dva roky 604,80€
Slušný rozdiel 😝

bv_alexandra
27. nov 2011

Chcem sa ešte opýtať ja použivam klasické plienky. balim novoskladom, aké plienkové gaťky mi odporúčate lebo malý mi to večne preciká až na oblečenie. 😠

wewe22
27. nov 2011

@bv_alexandra ja mam BG flip patentkove su super

zuzanockamt
27. nov 2011

@bv_alexandra len este musis pripocitat k tym plienkam nejake nocne nohavickove a vrchne PUL gate, lebo stvorce ti neskor na noc asi nevydrzia ... ja davam na noc bambusove nohavickove+bambusovy stvorec a prebalujem raz za noc aj tak, na stvorcoch by nevydrzal, este pocas dna je to ok