Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

majkas
2. okt 2009

ahojte,

nejako nestiham pisat ale zbezne citam co nove 🙂

vladka srdecne gratulujem 😉 hlavne relax and no stress 😉
my sme zacali latkovat od 1 mesiaca (dovtedy som nevedela co s babom a tiez so sebou takze pampersy to istili 🙂 )
teraz mame 3 mesiace a 6290g, mala sa nardila tiez velka 4kilova, osvedcili sa mi BL organic velur, XS/S su nam dobre, myslim ze este chvilu vydrzia. klasicke BL organic jednovelkostne su tiez dobre, dobre saju, sice robia trocha sirsi zadok ale inac v pohode. hej a este v porovnani s velur ich musim po vyprani viac posuchat v rukach lebo su trocha tvrdsie

BL bamboo XS/S pouzivam, ked uz mam kupene, ale nejako som im neprisla na chut lebo mala je v tom mokra jak v lavori. u ostatnych plienok sa mi to nestava

TB flexitot na novoska sa mi nepozdavala, ale teraz je dobra

Popoliny panda tencel- max spokojnost, akurat ze si myslim ze nam bude zachvilu mala, a to pisu ze ma byt az do odplienkovania...

popoliny ultrafit tencel - siroke, na novoska vobec, teraz davam ako nocnu plienku a je super. nedovypchavam, len davam flisovu separacku. aj ked je pravda ze raz v noci prebalujem lebo mala vela cika

BG super, lepsie sedi ako IB. IB mame Mko a uz nam bude zachvilu male, takze to by som asi uz nekupovala

no a este obcas skladam na draka s BL stvorcom alebo stay dry vkladackou od popoliny a cez den v pohode

osobne si myslim ze stvorce sice rychlo schnu ale viac sa mi pozdavaju uz hotove plienocky len sup pod zadok jak furt skladat 🙂

brin super link na vv, vyskusam
a k tej pene, mne sa to stava ked periem BG, myslim ze tie ich vlozky su asi take "penive". ked periem bez BG tak nemam penu. teraz pre istotu davam vzdy navyse plakanie

standu dufam ze operacia dopadla dobre, drzim place pri zotavovani😉

chavallee
2. okt 2009

Baby, co je to "novosok (novosko, novosek..??)??? "na novoska"??????? 😒

chavallee
2. okt 2009

Registrujem nejaky novy material, ze tencel..?? co to?

sissik
2. okt 2009

chavalle je to novorodenecky sklad plienky
tencel je typ plienky od f. popoliny.
ked sme boli na dovci, tak som videla auto popoliny. som rozmyslala, ze vbehnem do bistra a zarevem, kto ma to auto a ci preda plienky 😀

chavallee
2. okt 2009

no dajte mi po hlave, ale "novorodenecky sklad plienky" ???? e? 😖

chavallee
2. okt 2009

Inac, mozno sa mylim, ale prve , co som kupila, bola velka sada popolini bavlnene a frote ultraorganic alebo tak... ale
niekedy lutujem, ze som neponakupovala za tie peniaze nejake veselsie, farebne, napaditejsie, viac bambusu mozno, velur... Alebo sa mylim a urobila som dobre??

Baby, pouzivate niektora haipadaipa pastelky?? Ja mam 10, ale nejdem sa z nich nejak zblaznit... a aj imse, kde treba sponku, stale sa nam poburdaju... asi poprosim prababku, nech nam tam nasije lepaky...

sissik
2. okt 2009

chvalle vsak nakupit mozes stale, ak to financne vychadza😉
kazdemu vyhovuje ina plienka a odporucaju tu vyskusat po 1-2 kusoch a potom sa rozhodnut, ktore su pre vas tie naj. ale ked zas nakupis po 1-2 kusov z kazdej znacky, mas takmer celu plienkovu vybavu.
mozes skusit aj popredat a potom pokupit nieco ine.
pripadne ked sa ti pozdavaju a vies, ze vyuzijes pri druhom, tretom, stvrtom 😉 nechaj si a len nakupuj

chavallee
2. okt 2009

jaj, sisik, keby islo o to ulahodit mojim rozmarom, oplienkujem aj trojcata... Vy pouzivate sponkovacie plienky?
Janko je pri prebalovani ako ortut, casto mi neostava ine, ako prebalovat na bruchu, obliekame na bruchu uz davno, samozrejme na zemi (mame take hrube peny 2,5*1,5m po izbach na parketach), prebalovaci pult este strasi v izbe ako nemy sluha a z nostalgie... Takemu dietatu ani origami ani sponku nedam... 😅

chavallee
2. okt 2009

Baby, mate niektora pracku, ktora funguje aj na teplu, aj na studenu vodu? Vraj nasa ano, ale nevieme sa zhodnut s velkym Jancim, na akom principe funguje... Su to 2 hadice, alebo???

chavallee
2. okt 2009

A neviem, kde som od nej "odlozila" papiere...

majkas
2. okt 2009

tencel je material, nie druh plienky, saje jak bambus, ale schne rychlejsie

chavallee
2. okt 2009

majka, takze tencel je lepsi?

standu
2. okt 2009

chavalee no s tou prackou....podla mnaje to blbost pustat do nej teplu vodu ked je o tolko drahsia...pracka si studenu ohreje na kolko ju nastavis..a ta pracka ako ma vediet akej teploty ty do nej teplu vodu das?????

mne tencel nepride savejsi ako bambus, BLbamboo mam radsej ako tencelku popolini. ze rychlejsie schne je fakt.
mne sa uz poslednu dobu nechce skladat stvorce....strasia v skrini....snapka tiez 🙂
no bala som sa ako sadnu Lka bittky, ale sadli super, su troska volnejsie, ale netecu...zatial su krasne makkucke mnam 😀

mala sa zotavuje..ako tak, ocka ma krvave cervene, trocha aj opuchnute a neskutocne sa nudi, lebo sa bojim von ist aby jej to oci sudeny vietor a nejaky prach nenafukalo. a mastit kvapkat 3x denne....si viete predstavit jak nasilu decku oci otvaram 😠 😠

majkas
2. okt 2009

chavallee neda sa povedat ktory je lepsi lebo kazdemu sadne nieco ine. z mojej skusenosti BL bamboo a popoliny tencel ci uz panda alebo ultrafit saju rovnako, kazda ma vsak iny strih, takze najlepsie kupit z kazdeho jedno a uvidis 😉
ale kebyze sa mam teraz rozhodnut tak namiesto BL bamboo kupim BL organic velur, pandy by som zobrala a ultrafit tiez ale menej kusov jak mam,kedze to boli jedine plienky ktore som pred kupou vybavy videla nazivo 🙂

kazdopadne doba schnutia je jeden z dost dolezitych faktorov najme ak mas plienociek menej a potrebujes ich castejsie rotovat

miruss
2. okt 2009

Ahojte.
Chavallee ja som to robila takisto, vyskúšala som viacero značiek a typov plienoka zitila som čo malej najviac vyhovuje a vekom jej už niektoré plienky nesedia dobre, takže niektoré predávam a iné kupujem. 🙂

jaandy
2. okt 2009

Dievky v com periete posrane farebne plienky? Biele supnem do sody a su belsie ako za mlada, davala som do sody aj prirodne a tie vybeleli. Zrusim farbu na farebnych ked ich dam do pracej sody? Alebo ako to mam urobit? Zlocove mydlo mi nepomohlo...

Mam jednu inteligentnu otazku: tie vydumane stvorce mam, kiko a bambusove a cojaviemesteake sa zehlia? Lebo ja mam len take starodavne bavlnene...no a teraz co uz 2 dni susim plienky a stale su mokre sa asi budem musiet naucit z nudze skladat 😀 , to by mi ani nevadilo, len mna hrozne nebavi to zehlit.

majkas
2. okt 2009

jandu s tym pranim neviem poradit, ja kaky furt zaperiem este "cerstve" a potom to persil v pohode vyperie na 60tke

a svtvorce zehlim, ale vv plienky nie

standu
2. okt 2009

jaandy podla mna nemusis zehllit, ved kocka uz je dost velka...no ja nezehlim. ja periem momentalne sliz+ocot alebo ariel. pripadne flaky neriesim, ale moja ma tuhe kaky co vysypem do hajzla a operiem hned tak flak neostane.

sissik
2. okt 2009

jaandy skus sol na skvrny alebo puer. ja som vyskusala oba a v pohode.
ale cerstvo zapratu zapieram, ak vsetko nevyjde, tak namacam do soli na skrny.

no tak som sa nieco nove naucila, som myslela, ze tencel je druh popoliny plienky. ale zas popoliny som velmi nestudovala, skor AIO 😔

standu
2. okt 2009

sissik tencel je matros, rozne strihy, rozne matrose...napr je popo ultrafit tencel, ale aj ultrafit frote (myslim 😀 😀 😀 😀 😀 )

miruss
2. okt 2009

Jaandy ja zapieram čerstvé žlčovým mydlom, alebo namočím do studenej vody a potom zaperiem a persil na 60 vyperie v pohode.

chavallee
2. okt 2009

no, vidim, ze BL bambusova tu poziva velku priazen 🙂

sissik
2. okt 2009

popoliny ma vela plienok na to, ze mam na komunikaciu so svetom vyhradene 2 ks mozgovych buniek 😀 proste nestihaju
BL bamboo som spociatku pouzivala tak sporadicky, ale teraz ficime na nich jedna radost. my sme spokojne.

jablonka333
2. okt 2009

ahojte mozem sa spytat na lanolin z lekarne co pouzivate na imtregnaciu? je to mast ceralanae? Lebo neviem ci to moze byt mast alebo to musi byt praskove. Dakujeeeeeeem za rady😉

jaandy
3. okt 2009

je to mast cera lanae alebo tak nejak, taka zlta tuha masticka z ovcej vlny ziskana - v lekarni to miesaju s roznymi liekmi a vzniknu im liecive maste

no ja tiezu vyperiem v rukach a potom supnem medzi ostatne, ale aj tvrde hovienko mi zanecha taky cervenohnedy fliacik, ktory vybelie len solou na skvrny sonet alebo lacnejsia verzia sodasan 😀 , len sa bojim to pouzit na farebne plienky ale asi to risknem

ariel a persil som uz davnejsie zrusila, len mi to len zasajrajtilo pracku, je to moc drahe a vazny flak to ajtak nevyperie, znesiem tak max. tekutu lovelu ale periem v slize+ocot alebo mydlove orechy (ale tie skor len na veci co nie su spinave 😀 lebo vela toho nevyperu 😀 ) , mam taku skusenost ze skor zavisi na teplote prania ako na prasku, na 90 sa vsetko -aj ponozky- vyperie aj bez prasku (som to skusala)

jo a este uvazujem ze si zadovazim uhlicitan sodny k tomu perakarbonatu, zevraj to zaktivizuje perakarbonat na nizsej teplote-len sa teda bojim ze az moc a farba z farebnych veci mi vybelie, mate s tym niekto skusenost?

jaandy
3. okt 2009

no tak som sa sekla Tetraacethylethylen je aktivator sody, no ale teraz neviem uz vobec aky je rozdiel medzi perakarbonatom sodnym a uhlicitanom sodnym...

miruss
3. okt 2009

Ja do prania pridávm tiež ocot a ja som s persilom spokojná, mne vyperie plienky na 60 a fľaky zmiznú. 😝

jaandy
3. okt 2009

no jo ja periem vsetko na 40 a s perakarbonatom flaky tiez zmiznu, zlcovym mydlom aj mrkva...len teda sa bojim to dat na blueberry plienku...mne persil hrozne prenikavo vonia, je neekologicky 😀 a priserne drahy 😝 , ale jasne v pohode, donedavna som aj ja s nim prala, len mam teraz trochu casu sa zamyslat aj nad takymi vecami ako samo domo praci prostriedok 😎

miruss
3. okt 2009

Ja rozmýšľam nad mydlovými orechmi, máte ich vyskúšané? A k nim treba pridať soľ na škvrny, ktorá je najlepšia?

jaandy
3. okt 2009

tak uz mam jasno 🙂

uhlicitan sodny=pracia soda ako sodasan ide do slizu a zmakcuje vodu
perakarbonat sodny je bielidlo a ide ako doplnok k praniu proti skvrnam
Tetraacethylethylen=aktivator bielidla na nizsich teplotach

sol na skvrny je 100% perakarbonat sodny, jedno aka znacka podla mna ,je to chem. zlucenina, treba pozhanat cele 20 kg vrece a rozdelit si ho, takto by to bolo za bagatel...