Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

snikol
13. aug 2010

@labutka aj mozu sa splachnut aj canpol babies separacky??bojim sa aby sa wc-ko neupchalo ☹

cinocka
13. aug 2010

@snikol - canpol babies separacky sa nemozu hadzat do wc 🙂 je to tam napisane....teda ak myslime tie iste 😵

miruss
13. aug 2010

@prsky: Ja bývam na dedine a u nás chodí zvlášť auto na komunálny odpad, zvlášť na plasty, zvlášť na sklo, zvlášť kovy a papier nosíme do kontajnerov a zvlášť vyvážajú aj použitý stolový olej a nebezpečný odpad.

@potokin: ak chceš napíš mi do IP mail a ja Ti pošlem rady k výbave plienok, ktoré rozdávam na prezentáciách plienok.

petrinka
13. aug 2010

@dugyna jasne, ked to ide na kvety, tak len v cistej vode! Mydlom ich prebehnem az potom.

petrinka
13. aug 2010

@dugyna odburatelne separacky by som hadzala do zachoda. Ale ked niekedy sme vonku a prebalujem ho v kociku, tak by som to vyhodila aj do kosa. Aspon by za mnou nesla pachova az domov, ako teraz ked zbalim plienku a prepieram ju az doma...

petrinka
13. aug 2010

@snikol malo by to byt napisane na obale. ak nie su odburatelne, tak by tam mal byt nakresleny preskrtnuty zachod...aspon vacsinou to tak byva

snikol
13. aug 2010

uz som tam nasla to preskrtnute wc-ko.inac vdaka za odpovede. 😉

dugyna
13. aug 2010

@labutka aj mne to pride lepsie splachut len potom sa zamyslam ze ked budem pri jednej separacke splachovat ci zas vela vody clovek neminie. Ale obcas hodim do wc obcas do kosa a obcas ked prepieram viac plenuch(medzitym nestihnem) tak hodim viac separaciek do wc naraz a splachnem. Nie kos nesmrdi ok kaky ma hore take lietajuce dvierka a v poho. Ale mozu sa separacky vobec hadzat do wc ked obrusky perlicka su rovnaky matros a pisu ze nehadzat do wc.hm?

dugyna
13. aug 2010

@petrinka uz som myslela ze mas nejake eko mydlo xixixi🙂 co mozu kvetinky. Bo ja hned preperem mydlom. No to wc asi lepsie ako kos ked su odburatelne. Vonku, no mame ten popoliny vak na plienky a do toho dam vsetko,a neni citit smrad.

petrinka
13. aug 2010

@dugyna ked je to papier, tak snad sa moze. ved aj toaletny je papier...

petrinka
13. aug 2010

@dugyna aj ja mam vrecko na plienky, ale uz len ten pocit, ze mam ho.no v kabelke 😀 😀 😀
ale skusim tie separacky, uvidime. prinajhorsom ich vyuzijem na nieco ine.

labutka
13. aug 2010

@dugyna na kazdych separackach je napisane, ci sa mozu splachnut. Tie co kupite v latkovych shopoch budu splachovatelne, inak treba kuknut na balicku. Takisto vlhcene obrusky. Napr. V DM maju vlhceny wc papier ktory samoze splachnut. Pouzivaju ho obidvaja moji chlapi. 🙂
Dugy, tusim mame podobne rozmyslanie. Ja som separacku hoila do zachoda a splachla, az ked som bola curat. Teraz tiez ked vylievam serbel, tak nesplachnem hned. A napriklad ked okupeme krpca a viem, ze na druhy den budem prat plenuchy, tak ich do tej vody namocim (volakedy som tak zapierala).

lindauciatko
13. aug 2010

@miruss no ja som uvelicena tou vasou dedinou ako pises o tej separacii... normalne som kukla na stranku kalnice, asi sa tam dobre byva, vsak? len v kolonke nase firmy nie su tvoje ekoplienky 🙂

dugyna
13. aug 2010

@labutka to s tym pranim plenuchy v tej vodicke po kupni je dorby napad.mna totiz velmi hneva ze sme taka krajina co spalchuje wc a kupeme sa v pitnej vode...a mineme jej na kvanta.....
mali by sme mat na splachovanie uzitkovu vodu...
ja mam separacky celulozne popoliny kedze mame prazenicu este..
vlhcene obrsuku som mala z lidlu...a vyuzila som ich este potomopakovne kedze som ich oprala...iba ak
boli moc spinave isli prec...

dugyna
13. aug 2010

@petrinka ale tebe by stacili aj vsikozne separacky ak uz maly papa prikrmy

petrinka
13. aug 2010

@dugyna ale viskoza sa nerozklada, nie? tie su opakovatelne pouzitelne? mozu sa prat?

dugyna
13. aug 2010

@petrinka mam jedny doma..su to popoliny a pisu tam ze mozes hodit do wc, rychlo odvadzaju vlhkost do plienky, babatko ma pocit sucha,vhodne aj ako cistiace obrusky, 100% prirodne vlakno /viskoza/ 100% biologicky odburatelne

petrinka
13. aug 2010

@dugyna dakujem za tip!

dugyna
13. aug 2010

@petrinka neni zac 🙂

emjee
14. aug 2010

caute, nestiham tuto temu, ale mam nove fotky, tak jedna reklama na flipku 😀

divoska
14. aug 2010

@emjee ved bodaj by si stihala. mimochodom ja akoze stale rozmyslam ze co a jak, ale 700 stran citat fakt nejdem...
by bolo fasa keby si niekto zo skalnych dal namahu /nehovorim ze ty opovazis zase nieco davat dohromady 🙂/ a dal dokopy najpodstatnejsie info. ale to asi nehrozi ze jo.

emjee
14. aug 2010

@divoska najpodstatnejsie info (kopirujem to furt dokola 😀):

kazdemu babatku a kazdej mamine (dokonca v kazdom obdobi babatkovskeho - plienkoveho obdobia a dokonca aj v zavislosti od rocneho obdobia) vyhovuje nieco ine
zakladne info o plienkach najdes napr. tu http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...... no a potom odporucam pokukat fotoblogy tunajsich vykecavaciek, takmer vsetky mame nejaky ten album s plienockami vyfotenymi aj popisanymi, ktora plenucha ako (ne)vyhovuje
ked si spravis predbezny obraz ake a kolko chces pouzivat (odporucam na zaciatok z kazdeho druhu max. 3 na vyskusanie, ak vam budu ok, tak dokupis, ak nie, tak lahsie predas 3 ako 20ks), napis sem a my ti to skritizujeme / odobrime a potom az zacni nakupovat (najlepsi eshop neexistuje, v kazdom je ponuka / ceny ine, niektore veci sa oplati kupit aj cez bazar; inak staci zadat do googlu heslo "latkove plienky" a ako prve odkazy ti vybehnu eshopy - treba okukat viacere a vybrat si podla vlastnych preferencii)

divoska
14. aug 2010

@emjee aj som si myslela ze tu musite spominat stale to iste ked vam sem niekto novy vbehne, sak to 🙂 sa to tu kapanek rozbehlo 🙂 info ze napr 2-3 z roznych druhov si pamatam a mam niekde v hlave ulozenu, kazdopadne ma zaujimalo ze kolko kusov treba napriklad celkovo na zaciatok /vidim ze na tom linku to je/, ake su velkosti /ze ci to aspon priblizne kopiruje cislovanie papierovych alebo sa v tom da zorientovat ze ktore od kedy do kedy cca/, kolko tych vnutornych vloziek a normalnych plienok /alebo ze ci bud alebo/, jak a kam to odkladate kym ich operiete /pamatam si tu len take ze niekto spominal ze oskrabuje a hadze do kybla 😀 - my mame malu kupelnu aj byt tak nechcem aby to tu zas bolo vsade citit, ale zase ani prazdnu pracku nemienim pustat/ ci sa to stale oplati aj bez slizu s nejakym normalnym lacnejsim praskom /bo uz som citala aj take ze ten sliz niekomu pracku zanasal po par mesiacoch ci rokoch a zatial tiez netusim ako by som ho skladovala/, ci niekto robil nejake porovnanie, vycislenie voci jednorazovkam a tak. ale nemusite mi vycerpavajuco odpovedat viem ze si to musim kuknut. len cloveka odradi ten pocet stran 🙂 takze zas mozem ist gooooooglit 🙂 kazdopadne dik za ten link, a sak vies ze ta ta otravovat budem a neutecies mi, ked uz si taky odbornik 🙂 len reku mas toho dost tak ma staci nasmerovat.

zfidorka
14. aug 2010

@emjee perfektna fotka, fakt ako z reklamy 😉

prsky
14. aug 2010

@divoska pre novoska su super obycajne stvorce (rychlo sa susia, co je pri casto kakajucom babatku pozehnanie 🙂 ), okolo 60ks by mohlo stacit, k tomu zopar vrchnych gatiek (pul, flisove alebo vlnene), nejake vkladacky a separacky a si na prvy mesiac aj viac vybavena. a potom uz len surfovat a kupit, co sa ti paci tak max po 3ks, poskusat a podla toho dokupit. to je asi najefektivnejsia cesta. kazdemu vyhovuje nieco ine, dokonca sa to moze menit aj u kazdeho dietatka, alebo aj podla rocneho obdobia (napr. AIO sa susia rychlejsie v lete a su aj pekne, takze ich vyuzijes castejsie) ci vekom dietata

prsky
14. aug 2010

@divoska a co sa tyka skladovania, my mame pidikupelnicku, pravala som kazdy 3ti den a citit bolo iba chvilu, ked som otvorila veko a hodila tam plenu a aj to az koncom 2heho a na 3ti den. davala som do vedra levandulovu alebo citronovu esenciu.

zfidorka
14. aug 2010

@divoska mozes si pozriet moj fotoblog - mam tam popisanu nasu sucasnu zostavu, suhlasim s @prsky ze na male babo su stvorce najlepsie...
cenove porovnanie je tu: http://www.nosime.sk/sk/vsetko-o-plienkach/ceno...

michaela80
14. aug 2010

@prsky ja si neviem predstavit malu balit do stvorcov.....uplne ma zamrazi ked si spomeniem ako som maleho balila do dvoch plienok na pampersu + postolky a to nekonecne zehlenie tych plienok...
ja teraz normalne rozmyslam ze predam tych zopar nohavickovych plienok a pul nnohaviciek i vlniaky..nam vyhovuje velmi " vsetko v 1" mam toho spustu cize kludne periem kazdy druhy treti den... mmomentalne nam najviac vyhovuju itty bitty a imse vimse 2v1 , tie asi jedne dokupim...gro baby je celkom fajn len ta vlozka je uzka a ked sa mi pokaka tak to neschyta len separacka ale aj vrchne gate.... a na bum genius plienke mi trosku vadi ta vkladka ktora je zopnuta...inac su v pohode...

labutka
14. aug 2010

@michaela80 ja som i tiez nevedela predstavit balenie do stvorcov, ale niekedy sa to fakt hodi, napriklad my kupeme pred vecerou, takze okupeme, dostane stvorec alebo vv a po veceri dostane nocnu plienku.
A vlniaky a nohavickove URCITE (@emjee ako latkujuci admin urcite pochopi opodstatnenost velkych pismen 😀) nepredavaj, ja mam tiez kopu aio a sio, ale teraz v lete radsej dam len nohavikovu vez vrchnakov a na noc vzdy vlniaky.

aknats
14. aug 2010

@emjee sice som to preštudovala, no nie som mudrejšia 😵 a to mam aj vysoku školu 😀 😀 😀 Uvažujem o lakovani, ale neviem ani ako začať a ani kde začať. Kedže čakame dvojky chcem si všetko pripraviť dopredu a vedieť, že to bola ta najsprávanejšia volba. Ako postupovat? Po ich narodeni asi nebudem mat cas na nakupy. Všetok čas mi zaberu deticky a kojenie a to som este nejedla........ 😀 😝