Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

janefonda
27. aug 2010

@brisilda čo je to za plienku čo si objednala? Hrozne sa i páči...čo to stojí? Ja by som chcela ešte dajaké aio dokúpiť a nejaké dve bambusové na noc...

zojec
27. aug 2010

@petrinka ved som nikde nebola... hm... tento tyzden..ale mozno uz dlhsie ju nemam.. len vcera som si to vsimla..

lindauciatko
27. aug 2010

@petrinka a vratila si sa po nu? vsak napis viac! aj ja sa bojim ze mi vypadne vrecko s plienkami zo spodku kocika 🙂
@brisilda pls, vsak daj link na ten ebay, ja o ebay nic netusim...

katka888
27. aug 2010

@petrinka
sa snažím.... 😝

brisilda
27. aug 2010

@lindauciatko mne to objednava sestra teda ja objednavam cez cestru lebo ona tam je registrovana ona mi posiela iba fotky 😀 a ja odsuhlasujem 😀 inak tiez tamat neviem chodit no daj si ebay.com 😉 a najdes je tam inak vela aj inych a znackovych plienok

petrinka
27. aug 2010

@lindauciatko nevratila... zistila som to az vecer doma, zoo uz bola zavreta a na druhy den sa mi tam uz trepat nechcelo a este aj platit dalsie vstupne... ale poucila som sa, mam velku kabelu, v nej speci vrecko na spinave plienky a po prebaleni to hned strkam tam.
inak zaujimalo by ma, kto tu plienku nasiel a co si myslel, ze co to je....🙂

katka888
27. aug 2010

@petrinka
ano, tie myšlienkové pochody nálezcu by stáli za to 😀

brisilda
27. aug 2010

@petrinka 😕 mna by slahlo kebyze zabudnem plienku 😀 ozaj bola aj pokakana? 🙂 inak stacilo iba zajst dozoo a opytat sa ci nahodou ju nenasli ja kebyze byvam poblizku tak spravim isto by ta mozno ja dnu pustili na skok 😉

ivuska.h
27. aug 2010

@brisilda Pardon, že vám sem lezu, jen se vyjádřím k nutnosti vyprat plenky Anavy před prvním použitím. Veškeré materiály před šitím pereme v šetrném prostředku na 60 stupňů a následně sušíme v sušičce, aby se vše vysráželo a hotový výrobek už se nehýbal. Dál už jen šijeme, látky nepřijdou do styku s ničím neobvyklým nebo škodlivým (maximálně spadnou na podlahu 😀 ). Takže je opravdu lze ihned použít. Plné savosti ale dosáhnou až po několika vypráních.

petrinka
27. aug 2010

@brisilda ja byvam v Dunajskej Luznej, takze blizko to nie je☹
Spytat som sa tam mohla ist, ale vies si predstavit, ako by sa tvarili, keby som im povedala, ze som tam zabudla plienku na lavicke, ci ju niekto nenasiel a ze ju potrebujem??? sak by na mna zavolali ujov v bielych plastoch... Si viem predstavit tu situaciu😀
pokakana nebola🙂 mozno ju nasla nejaka uvedomela mamina a zacne ju pouzivat...🙂

janulienka89
27. aug 2010

este by som sa vas chcela spytat s cim utierate zadocky?

milvasik
27. aug 2010

@labutka ahoj, prosim ta, nenasla som tie natahovacie vlniaky loveybums, len take patentkove a ja chcem tie natahovacie. Mohla by si hodit link, kde by som ich zohnala? Dakujem🙂

petrinka
27. aug 2010

@janulienka89 ja mu umyvam ritku vo vani. a ked niekde sme, tak mam vlhcene obrusky...

kiculka
27. aug 2010

ahojte baby,
prosim Vas ako funguju tie anavy plienky? Ja davam zatial malemu obycajne bavlnene a rozmyslam, ze mu objednam tie jednovelkostne bambusove plienky, len mi prosim Vas niektora vysvetlite, ako to funguje, kolko to vydrzi sat a tak, lebo ja som z toho debil 🙄

persseffona
27. aug 2010

@kiculka tak to nie si sama, ja som do toho tiež zatial poriadny magor....ale tak snád sa na mna daco nalepi kym porodim 😀 idem to čítať možno sa dačo dozviem

kiculka
27. aug 2010

novies, ty mas este kopec casu na to 🙂 ale uz sa do toho najak dostavam 😀

sulky
27. aug 2010

@milvasik , podla mna, denne vlniaky cislo 1 su anavy, cislo 2 bundles of joy 🙂 Obe su krasne makkucke a jemnucke.
nocne vlniaky cislo 1 su Baby Beehinds, cislo 2 natahovacie Disana 😀 Vobec nepretecu, drzia paradne.

sulky
27. aug 2010

inak, vcera som skusala prvy krat anavy, a som z nich unesena 🙂 Kto ich mate , dajte vediet ci ste aj vy na tom podobne 🙂

brisilda
27. aug 2010

@kiculka anavy su skvele plienky vkladacky sa do nich pripevnuju patentkami + jedna mensia vkladacka na vrc sa davaju nepremokave pul nohavicky ja pouzivam tie s bum genius 😉
@sulky ja som s nich unesena ale nas maly ju pocika totalne do nitky neviem co bude ked podrastie 😀 ale su jemnulinke uzasne 🙂
@ivuska.h ja vsetko nove periam a tak ci tak treba aby plienky dosiahli maximalnu savost cize cim viac sa peru tym lepsie 😉 inak kocky kuk dnes som usetrila 10 € 😀 je to take jednoduche a patentky pasuju na bodynka super 😉 narokom som to fotila na modruckych bodach 😉

ivuska.h
27. aug 2010

@brisilda Jojo, to chápu, určitě ničemu neuškodí je prvně vyprat. Já jen aby bylo jasno, jak se věci mají, hlavně teda že je to předem vysrážené.

@sulky Až teď? No teda! 😀 😀

sulky
27. aug 2010

@brisilda , ale ja som myslela vlniaky Anavy 😎
Kazdopadne, som rada ze sa ti pacia aj plienky 😉

miruss
27. aug 2010

@kiculka: a @persseffona: Ak chcete pošlite mi do IP mailovú adresu a ja Vám pošlem rady k plienkovej výbave a k údržbe plienok, ktoré rozdávam na prezentáciách plienok.

@brisilda: Šikovná si.

cinocka
27. aug 2010

baby, co sa mi stalo..tak dala som oprat plienky starkej (kedze nam ta pracka zhasla) a normalne sa mi trosku kapsovky zhrckaveli zvnutra ☹ (wonderoo v2...) a aj ta vkladacka do LL kapsovky sa trosku zbehla...sakra...sme prali na 60 😒

brisilda
27. aug 2010

@cinocka ako zhrckaveli? mne kapsovka wonderka po prvom vyprati zozmolkavela ta vnut. vrstva co je v kontakte s pokozkou ale to je normalne 🙂

sulky
27. aug 2010

@cinocka ,vkladacka do LL kapsovky sa zbehla aj mne, neviem aku mas, ja som kupovala asi pred rokom.Je usita z dvoch vrstiev, a teraz nesedia presne na seba, je to povytahovane do stran :(
A ajkapsovka zvnutra je zmolkovana.
Napriklad, pri BG kapsovke sa mi nezmolkuje vnutro.

izabelkak
27. aug 2010

@brisilda predopkladám že je v tej wonderoos flees, ten sa žmolkuje vždy, v BG kapsách sa ten polyester nežmolkuje vobec, zaujímavé je že BBH magic má podobný PE vovnútri - nie je to flees a žmolkuje....

@sulky prosím Ťa a to sa Ti aká vkladka zbehla mikrovláknová? ja začínam mať z tej fuzzi buns kapsy hlavu v smútku jedine pri prvom použití nepretiekla, neviem kde je problém, či je nám velká, ale tak M-ko píšu od 6,5 kg a Iz má 8 kg, alebo ju neviem utiahnuť fakt neviem...
ako mi pretiekla len s tou jednou origoš vkladkou, skúsila som použiť tú vkladačku z flipky, ale tak strihovo tam nepasuje, navyše malá vypustila tak 4 hod. nálož vtedy ked mi sedela na kolenách tak to nie je asi štandard.situácia, tak som dala dnes tú origoš vkladku a pod nu bambusovú bamboo hour od BI, ale plienku som nasadzovala v stoji, tak neviem či to bol problém, ale už ma to začína štvať...
BG kapsa mi pretiekla jediný raz ked ju mala malá snád 4 hod. a dedo do nej nalial asi 150 ml čaju....

inak tie BG kapsy a aj magic fungujú na noc v poho, malá bez zaparenín žiadne pretečenie... ale tak radšej by som dávala na noc vlniaky, tak uvažujem aj nad bum huggerom..... neexistuje nejaká nohavič.plienka kt. je ako kapsovka BG? 😝 to by bolo supriš..... myslím žeby bolo vnútro z toho PE čo je v tej kapse nie z fleesu. tomu proste dajako nedoverujem.

cinocka
27. aug 2010

@brisilda, @sulky - no zozmolkaveli som myslela..ma nenapadol spravny vyraz 😀 ja ze sa to len mne...tak uz som kludnejsia 😉

@sulky - a presne, tiez mam usitu z dvoch vrstiev a nesedia teraz...

izabelkak
27. aug 2010

@brisilda jejda prepáč ja som si zle prečítala tvoj príspevok navyše vytrhnutý z kontextu nestíham vás čítať 😀

petrinka
27. aug 2010

@cinocka vkladacka sa na 60°trochu zbehne, ale po oprani, ked ju vytahujez z pracky, tak ju trochu ponatahuj. tak ako pisala sulky, je z dvoch vrstiev, aby bola savejsia. ked ju vsak ponatahujes, krutit sa ti nebude.

brisilda
27. aug 2010

kocky poradte mi dobre vlnaky
@sulky ja som si to zle precitala nevedela som ze anavy ma aj vlnaky 😀 no ked si s nich uchvatena asi budu dobre co? ja zvazujem kupu len neviem pre ktore sa rozhodnut