Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

peliroja
17. mar 2011

@zfidorka super, dakujem za tip 🙂 na tie socikovske uz som sa pytala vsetkych moznych, nikto nema ☹ no co uz tak budeme musiet nejake vybrat. a tie homemade vlozky ako robis? mozno blba otazka ale fakt neviem, tak by si mi velmi pomohla...

zfidorka
17. mar 2011

@peliroja kupila som latky na detivbavlnke.sk, nastrihala pasy a zosila (sila mamka 🙂 ), mam ich popisane aj nafotene v albume...

peliroja
17. mar 2011

@katka888 jeej tak fajn, tie flipky mam kupene tiez. a kolko ich tam davas? jednu? dve? a kolko mas 70iek a kolko 80iek? aby som aspon zhruba vedela ten pomer...

anitab
17. mar 2011

@peliroja tie MaM latkovky sa daju aj lacnejsie kupit, treba len posurfovat trochu 😉 su aj dalsi vyrobcovia: Hybler, POpolinu, Baby Lucy...myslim, ze je lepsie kupit viac vyrobcov a porovnat a potom dokupit...koniec-koncov aj tei menej kvalitne urcite vyuzijes napr. ako podlozky, pri odgrcnuti ap. 🙂

zfidorka
17. mar 2011

@peliroja este k tym homemade vkladackam, dopredu je asi zbytocne sit, uvidis ked zacnes latkovat, co ti vyhovuje a podla toho bud dokupis, alebo usijes... 🙂

paula_1
17. mar 2011

dievčatá ahojte. keď si chcem uštrikovať vlniaky musia byť len z ovčej vlny alebo môžem použiť hocijakú? Ďakujem

sima.p
17. mar 2011

@anitab Ak sa nemýlim, tak BL nerobia štvorce 70x70 alebo 80x80, len bambusové štvorcové vkladačky 40x40 alebo 30x30

smejkoh
17. mar 2011

@paula_1 Musia byt len z ovcej vlny, lebo ta obsahuje lanolin. Bavlnene alebo umele priadze by ti prepustali vlhkost.

peliroja
17. mar 2011

@zfidorka jasne, to budem riesit asi az za pochodu, ale dobre vediet, kuknem aj do albumu, isto lepsie ako jedna bambusova plienka za tri eura... 🙂 este raz dakujem

cinocka
17. mar 2011

@zojec - dakujeeem 😉

paula_1
17. mar 2011

@smejkoh a ked tie bavlnene nalanolinujem???

smejkoh
17. mar 2011

@paula_1 Ja si myslim, ze to bude prepustat, vsade uvadzaju len ovciu vlnu. Ale mozno prides na novy sposob 😀 ze vlniaciky bez vlny 😀 Aby si sa zvytocne nenatrapila so strikovanim a budu ti nanic. Radsej objednaj hned tu ovciu vlnu 😉

katka888
17. mar 2011

@peliroja
cca 10 ks 80x80 a cca 20 ks 70x70.
latkujeme od 6 mesiacov, cize tie caste kakania sme nemali do latkovych plienok, no k malemu nieco doplnim, lebo to bude malo na novorodenca a 1a pol rocne dieta.
terza mi prisli MaM a este ma dojst Kikko.. tak vyskusam a porovnam, lebo ja mam od zaciatku "zdedene" socik stvorce
do flipiek davam len jednu stvorcovu plienku, lebo mala piska male davky a casto, vacsinou ma len cvrknute, to nam staci, na tie vacsie davky su lepsie original vkladacky do BG flip, tie davam na noc, ak by sme rano nestihali na nocnik, lebo v noci uz nepiska

anitab
17. mar 2011

@sima.p 🙂 maju aj taky vacsi rozmer 75x75, ale mas pravdu asi v tom, ze ako klasicky svorec sa to asi malo pouziva, aj ked pisu, ze sa to moze...je to velmi hrube a drahe riesenie na novorodenca 😉

erika12345
17. mar 2011

Dievcata, poradte mi prosim, stvorce 70*70 vydrzia asi na ake dlhe obdobie? Kedy ste uz museli pouzit 80*80?

zojec
17. mar 2011

@paula_1 ak by si ustrikovala "vlniaky" z inej priadze nie z ovcej vlny a boli by nahusto, mohli by nieco udrzat, plnili by asi taku funkciu ako flisaky 😉 ale neskusala som, vlniaky by mali byt z vlny, kedze su to vlniaky 😀

@erika12345 k stvorcom ja mam len 70x70 aj socikovske mam len takej velkosti, ak nie mensie 😉 na skladanie narovno uplne stacia az do odplienkovania v tejto velkosti. na novosklad cca do 4. mesiaca.
@peliroja k tym kikko lux, podla mna najskor treba plienku vyskusat, aku ma savost, a kikko ju ma dobru,aj ked nie su take makkucke ako socikovske.. bmb stvorce by som uz asi nekupila, fakt strasne menia velkost, ja ich uz na zadok nepouzivam vobec. dobru savost maju aj ikea plienky, ale tiez su dost tvrde.
@peliroja k tym home made vkladackam, ako pise @zfidorka, na zaciatok ti budu uplne zbytocne take save plienky, lebo babatko cika casto a malicko. ja som ich zacala vyuzivat poriadne az od 6 mesiaca, aj to ako vkladacku do kapsoviek 😉

miruss
17. mar 2011

@labutka: Tie po 7,56€ sú rozmer 40x40. Rozmer 80x80 je drahší latkovky 11,70€, latkoveplienky 11,92€, ekoplienky 11,55e.

@peliroja: Zo štvorcových pliebom sú dobré aj Popolini. 140g/m2. A biobavlnené 70x70 sa dajú teraz kúpiť so zľavou 28%.

sima.p
17. mar 2011

@anitab Máš pravdu, zle som si zapamätala... a určite by to boli príliš drahé štvorce....

paula_1
17. mar 2011

@zojec keď pre mňa je vlna všetko čo je v klbku 😀 😀 😀 ale ďakujem. už som aj našla nejaké ale väčšinou v českých obchodoch.

odkiaľ zhánate vlnu na vlniaky??? 😨

paula_1
17. mar 2011

@mimuka ďakujem

julcek
17. mar 2011

Ahojte, viete mi poradit, maly ma teraz skoro 7 mesiacov, a strasne sa mi rozcikal, cez den mu davam KIKKO bambus stvorce plus vkladacku bambus do Flipiek, prebalujem skoro kazdu hodinu az dve, a v noci BBH a do nej este navyse vklladacku bambus okolo 1 hod uz ju ma kompletne precikanu az na pulky. Dajte mi nejake tipy, ake plienky su viac save, ide mi hlavne o tie na noc.

zfidorka
17. mar 2011

@julcek presne v tom istom obdobi sa rozcikala aj moja mala... trvalo to asi 2 mesiace... ja som ju v noci prebalovala, dostatocne siroka plienka na dovypchatie - davam baby idea prefold - je baby idea bamboo extra...
bbh som dovypchavala baby idea twofoldom...
@avila ty si mala podobny problem, ake plienky si davala na noc?

emjee
18. mar 2011

zase nam zasmradli plienky 😖 alefakt hrozne, len cikne a citit akoby tam mal naloz 😝 😝 😝 naposledy som prala na 60 aj s miofreshom, takze co s tym? vycistit pracku? nechat den namocene?

michaela80
18. mar 2011

@emjee aj mne zacali smrsiet...ako cpavok...bleee...

zuzkakach
18. mar 2011

baby ten isty problem mame aj my....

zfidorka
18. mar 2011

@emjee
@michaela80
@zuzkakach
mne pomohol tento postup - inspiracia od @zojec:
vyplachat s octom, namocit s praskom na den/noc, vyplachat, vyprat na dlhom programe na 60 stupnov, do prania som zvykla pridat nappy fresh, alebo puer... po niekolkych (min. 5) varkach to ustalo, teraz periem bez toho namacania a je to zatial ok...

zojec
18. mar 2011

@emjee
@michaela80
@zuzkakach ja namacam stale, vecer namocim a rano periem.. uz 3 mesiace nesmrdia vobec.. namacam v komercnom prasku, potom vyplakam, vyzmykam a operiem v slize na 60tke. periem kazdy 3 den.. namacala som aj cisto len v nappy fresh nepomaha.. treba pridat prasok.. alebo gel. teraz minam lovelu... 😉

michaela80
18. mar 2011

@zojec takze mozem dnes kupit vedro s vrchnakom.. 😒

zuzkakach
18. mar 2011

@zojec ok dik tak hned dnes vyskusam...