Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
5. okt 2011

@babika0 ked davas mikrovlaknovu tak aspon 2, na vacsie dieta (tak po roku) by som davala miesto mikrovlakna bambusovu vkladacku, mozes si ich aj usit, vyjdu lacnejsie ako kupovane, latky sa daju kupit na nete (mozes pozriet moj album, mam ich tam nafotene a popisane)...

@kryska5 IB jej zapni tak, aby ich nemala volne okolo noziek, aby mu nepretiekli...
podla mna je lepia TB stretch ako LL, ratas s tym ze ju budes musiet na noc dovypchat...
na denny spanok mozes davat kikko bmb stvorec (bude mat bambus a "neminies" nohavickovu bambusku 😉 ) ja to tak davam na 1. cast noci...

iron
5. okt 2011

Pridam sa aj ja. Mikrovlaknovu pouzivam ked viem ze nikde nejdem. Ale stale doplnam k mikrovlaknovej aj bombusovu, bud stvorec, vkladacku alebo pridam este jednu mikrovlaknovu.

zfidorka
5. okt 2011

@katka888 ja davam mio/nappy fresh ked sa mi zda ze plienky smrdkaju, niekedy je to aj viac prani po sebe.. ako kedy...

wewe22
5. okt 2011

ahojte strikovali ste niektora vlniaky ja som somar s toho navodu nijako mi to nevychadza viete mi porait aj iny navod ako je ten z deti v bavlnke?

kryska5
5. okt 2011

@zfidorka prosím ťa čím je to najlepšie na noc dovypchať? kikko bmb štvorce nemám, myslíš že bude stačiť viacvrstvová plienka a na to nejaká bambusová vkladačka, či radšej tie bmb štvorce? mám v pláne kúpiť LL bambusové vkladačky z anglicka ak v blízkej dobe budú na sklade. Spomínali ste bamboo prefold na noc, to si mala na mysli?

crysmile
5. okt 2011

@wewe22 z kadial a aku mas vlnu?

wewe22
5. okt 2011

@crysmile vlnu mam z deti v bavlnke

zfidorka
5. okt 2011

@kryska5 ano, na noc baby idea bamboo prefold alebo twofold...
ked nemas tie kikko bambus, jasne ze staci aj vv a na to bambusova vkladacka... to by malo tu ciku tesne pred zobudenim zachytit 🙂

ginepra
6. okt 2011

ahojte, vyraba tu niekto hand made vlniaciky?

babika0
6. okt 2011

@miruss neviem, na vkladacke to neni napisane, a kupovala som z pod ruky..

babika0
6. okt 2011

a dakujem vsetkym za reakcie 😅

kryska5
6. okt 2011

@zfidorka dík si zlatá 🙂 nooooo, ako na ten prefold/twofold pozerám tak to by ma vyšlo dosť draho asi, to treba min. 3ks aj viac ak chcem prať každý tretí deň, nie? To by sa mi oplatilo asi viac ušiť si vkladačky. Prosím ťa na nejakej stránke som čítala že sa bmb vkladačky dobre šijú z českého bmb flísu a to bmb froté že sa krúti, či čo. S tým bmb flísom nemáš skúsenosť, či lepšie je to froté?

pusinqa
6. okt 2011

@ginepra ja som si objednala tuto https://sites.google.com/site/latkovky/na/sitie... , viaceré baby ich tuším majú 😉

crysmile
6. okt 2011

@ginepra ja ich tiez mam.. ale chcela by som este jedny.. 🙂

sladkasue
6. okt 2011

@babika0 sak to je tak tkane - ak mas doma nahodou mikrovlaknovu utierku(na prach) tiez je taka. vela latok je podobnych - z jednej strany taka, z druhej ina🙂
ako som pisala uz vyssie, ked ideme von v kapsovke: mikrovlaknovu dam+ baby lucy bambusovy maly stvorec🙂

zfidorka
6. okt 2011

@kryska5 no vkladaciek budes potrebovat 4 ks, ak budes prat kazdy 3.den...
na nocne vkladacky je podla mna lepsi bmb flis ako bmb frote, lepsie saje... mozes si nasit rozne velkosti a ked to bude potrebne das napr. 2 mensie vkladacky...

kryska5
6. okt 2011

@zfidorka posledný "blbý" dotaz. Bude stačiť stredný bmb flís, či na noc lepšie zobrať z toho hrubého?
Pár dní už látkujeme aj von a sranda je že zatiaľ sa mi vonku nepocikala, aj keď sme boli 2 hodky 😕 hihi asi to bude trafené, ale predtým som si priala aby sa odplienkovala čím skôr, teraz sa mi to plienkovanie začína páčiť, je to naozaj krása oproti jednorázovkám 😵 😵

ginepra
6. okt 2011

@pusinqa
@crysmile aha, dakujem za link. ste s nimi spokojne? skusim sa opytat, ci siju aj pre mensie deticky, ma tam velkost od 6 kg, to nam bude velke asi (maly ma 3 aj nieco). a co ostatne plienocky site, co su v ponuke? su nejake referencie na ne? pacia sa mi... je mi sympaticke, ze ich sije nejaka sikula slovenska 🙂

zfidorka
6. okt 2011

@kryska5 ja by som zobrala ten cesky flis stredny, ale skus napisat priamo monike co ti odporuci...
no ved si uzijes latkovanie s dalsim babom 😉

@ginepra ja mam viacero plienok od katky a som so vsetkymi spokojna - pozri moj album 🙂 velkost ti prisposobi...

wewe22
6. okt 2011

idem sa aj vam pochvalit moje prve vlniaciky zdaju sa mi trocha riedke ale su podla navodu tak hadam budu dobre

ginepra
6. okt 2011

@zfidorka dakujem za referenciu. v albumoch vidim len planik a leginky...? co som slepa 😕

crysmile
6. okt 2011

@ginepra ja som spokojna, aj ked ja mam prave tu velkost M a mame 2 mesiace, su nam velke, ale su super, nemam ich este lanolinovane a cez den mi pekne drzia.. hoci v satke som ich este nemala.. cakam na lanolin, kym mi MM zozenie.. Katka sije super, tiez mam u nej objednavku a neviem sa dockat..

crysmile
6. okt 2011

@wewe22 no tak tie su krasne, aj ja chceeeem.. ja som mala pletene redsie a drzali.. nebooj.. farbila si potravinarskym farbivom?

kryska5
6. okt 2011

@zfidorka díky to ma nenapadlo, opýtam sa. No aj preto som sa do toho pustila 😀 i keď sa snažím minimalizovať náklady, radšej podokupujem potom pri druhom novinky 😀

wewe22
6. okt 2011

@crysmile farbila som jedlou farbou na vajicka len som netusila ze to bude take besne druhe chcem ofarbit na zlto a strikovat budem tensimi ihlicami

kryska5
6. okt 2011

@wewe22 krásne sú gatušky 😵

ginepra
6. okt 2011

@kryska5 kolko flisu objednavas na strihanie vkldaciek? mas to uz nejako naplanovane-rozratane kolko ks vyjde z akej dlzky? ten cesky flis je siroky myslim az 210 cm.

crysmile
6. okt 2011

@wewe22 praveze to je krasne, nie besne..

sladkasue
6. okt 2011

@wewe22 su paradne, sa mi pacia🙂 aj ta farba je super...

@ginepra ja mam aj nocne bambusove nohavickove plienocky, aj tie vlniaciky, aj vrchne nohavicky a asila mi aj kapsovky na poziadanie🙂 mam v albume. som s nimi max. spokojna! KAtka je super maminka, ked este aj stiha sit 😉
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/sladkasue/al...

babika0
6. okt 2011

@sladkasue inak mam doma take obdlznicky na prach a to davam este ku vkladacke. no stale preteka. vela pije.