Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

labutka
14. nov 2011

@jankass @crysmile tie stare grobaby, co tu niektore tak ospevujte, sa volali wonder wraps, pokial viem, tak uz sa nerobia. to co si dala @jankass link - grovia single shell, su vrchne nohavky grovia. pouzivaju sa hlavne s vkladackami grovia (tie tam nacvakas priamo na patentky), alebo si tam poskladas, co potrebujes. 😉

sliver
14. nov 2011

ahojte koceny,
som trošku smutna 😒
Vždy som latkovky pred všetkými obhajovala a nedam na ne dopustit a bola som šťastna že ich mam az na teraz....
Par dni sme používali jednorazovky lebo sme dostali a chcela som ich minuť kým nie su malej male. Mala v nich bola taka šťastná až som nechapala, kopala nožičkami v postielke tak vysoko až na kolotoč 😉 náramne sa jej to pačilo... ta voľnosť. Dala som latkovky a nožičkami už nekope a vlastne sa to ani neda lebo je nimi viac obtiahnutá 😒 aj som sa snažila ich dat volnejšie aj ked viem že mi ich teraz prekadí okolo nožičiek ale nedvíha nožičky lebo ma aj ťažku ritku ☹
nieee prosím ja chcem aby bola zase taka naradostená....

labutka
14. nov 2011

@sliver ake plenuchy pouzivas?

katka888
14. nov 2011

@crysmile
este je nam ako tak, na draka nedavam, kedze v novosklade mam v strede tu hrubsiu vrstvu a na draka by som musela davat nieco dnu , nejaku vkladacku.
vlniaky mam disany, popoliny y anavy, ked z nich vyrastieme vezmem bundles of joy a baby idea shorties.
teraz mi disany a popoliny vyhovuju, ze su hrubsie, ma ich ako kratasky na doma.
lanolinujem s lanolinom disana, ked nalanolinujes a vyschne, skus na ne naliat lyzicku vody, ci vsiakne, alebo ostane napovrchu

katka888
14. nov 2011

@sliver
ake mas plienocky, nas kopka do sveta , nema s tym problem. ma skoro 5 mes

katka888
14. nov 2011

@sliver
asi ta taka odpoved nepotesi, ale skus nechavat malu castejsie bez plienocky.. vykopka sa, vyvetra .... ak mas pocit, ze prave plienky jej zavadzaju

crysmile
14. nov 2011

@katka888 teraz som ratala, v drakovi mame 5 vrstiev bavlny pod pindikom.. a v novosklade o dve viac, ale je to savostou asi za jedno...

katka888
14. nov 2011

@crysmile
idem kuknut, asi neviem spravne skladat 😀

crysmile
14. nov 2011

@katka888 alebo ja ratat 😀

katka888
14. nov 2011

@crysmile
a davas aj nejaku inu kladackulm alebo len tu jednu poskladanu plienku?

crysmile
14. nov 2011

@katka888 len tu jednu, nic do toho este nedavam.. skusala som aj nohavickovy sklad, ale ten mi neprisiel taky "malinky" na zadocku ako novosklad.. tento drak sa mu vyrovna pomaly..

katka888
14. nov 2011

@crysmile
no idem prebalovat 😀 uvidime

crysmile
14. nov 2011

@katka888 podaj potom spravu 😀 a ako s tymi vlhcenymi? uz si presla na latkove?

paula_1
14. nov 2011

dievčatá vedeli by ste mi odporučiť dobré kapsovky so sty-dry vrstvou čo majú aj pekné vzory? či mi iné ako čína neostáva 😕 ?

crysmile
14. nov 2011

@paula_1 BG kapsy, tie maju suedecloth tusim.. a potom aj wonderoos ma stay dry vrstvu..

katka888
14. nov 2011

@crysmile
hej, v mojej mysli uz asi mesiac, prakticky som sa este nedokopala.. ale uz som o tom hovorila asi 2 s mamkou, ze asi nastrihame a obsijeme pleinky, alebo som planovala kuknut bavlnene 30x30, ale vzdy ma to napadne, ked mam deti nakrku.. doslova 😀

crysmile
14. nov 2011

@katka888 jaaaj, to poznam dobre, ja si take veci nechavam navecer a samozrejme zaspim s nimi ked ich uspavam 😀

sliver
14. nov 2011

@labutka
@katka888
zatial skladam klasicke stvorce na novosklad
aj ju nechavam na pulte vykopať, lebo to miluje, keca pri tom ostodušu... len ona od mala stale rozhadzuje rukami (dokonca ked sme ju uspavali sme jej museli davat ruky dole do zavinovacky) a tiež nohami, ona nohami kope stale ale v jendorazovkach tak naradostene dvíhala do výšky, prehýbala sa v brušku...

labutka
14. nov 2011

@paula_1 mne sa pacia Itti bitti, su to sice SIO, ale limitky maju krasne vzory. potom minilala alebo wonderoo

katka888
14. nov 2011

@sliver
a na stvvorce davas co? a daas este nejaku vkladacku dnu?

katka888
14. nov 2011

@labutka
minilala ma stay dry? tusim si pisala, ze je to bambus

katka888
14. nov 2011

@sliver
ja davam na novosklad vlniaicky, v nich tak nekopka, ale ked ma kapsoe plienky, tak nema ziaden problem

labutka
14. nov 2011

@katka888 minilala je kapsovka, ma stay dry, vkladacky su bambusove.

zfidorka
14. nov 2011

@sliver novosklad sam o sebe nie je velmi objemny, ak na ne davat nejake z tensich puliek, napr. flipiek, tak podla mna je to porovnatelne s jednorazovkou... mozno je ta latkovka pre nu nezvyk a bude jej par dni trvat, kym sa znova rozkopka... moja bola od narodenia len v latkovkach a kopala aj pretacala sa tak isto (resp. aj trochu skor) ako deti v jednorazovkach...

katka888
14. nov 2011

@labutka
viem, ze kapsovvka, len mam pocit, ze si pisala, ze dieta ma na zadocku bambus. dakujem za objasneníe. zle som to asi pochopila

pami2
14. nov 2011

som zvedava na vas nazor na to, ci bude OK ak malemu ( 6m) kupim bambusove nohavickove plienky
http://www.peluskovo.sk/latkove-plienky/little-...
a do toho vkladaciu plienku:
http://www.peluskovo.sk/latkove-plienky/vkladac...
pripadne tam dam stvorcovu ( dufam, ze tam pasuju???) ozaj, tie stvorcove aj zehlite?
bude to stacit cez den na doma?
ja len teraz zacinam s latkovkami, tak len na skusku zatial..

inac, vie mi niekto vysvetlit aky je rozdiel medzi nohavickovymi plienkami a vrchnymi nohavickami? vsak do obidvoch ide dalsia plienka ( vkladacia) ...a rozdiel medzi vkladacimi plienkami a separacnymi vlozkami..neni to to iste?/
ty koki, mam v tom riadny gulas

zfidorka
14. nov 2011

@pami2 stvorcove nemusis zehlit, len ak by si chcela 🙂
nohavickova plienka je akoby vnutorna plienka, musia sa dat na nu vrchne = nepremokave nohavicky... vkladacia plienka je na zvysenie savosti...
separacne plienky ulahcuju cistenie od stolice, vacsinou sa po pokakani vyhodia... vynimku tvoria flisove separacky, ktore sa peru...
viac info pozri tu
http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...
http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...
http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...

lopula
14. nov 2011

ahojte baby, poradite mi, ake vlniaciky su dobre na rovne vkadacky? pozerala som Loveybums , ale pri tom nasom malom lezunovi nemam nervy sa hrat s patentkami. davali ste niektora bundles nohavicky, drzali vam tam rovne vkladacky? nebol vacsi problem ich natiahnut ako zapnut patentnky? chcem to na denne pouzitie, namiesto pul vrchnych...

labutka
14. nov 2011

@lopula ak chces vlniaky na den, loveybums robia aj suchozipsove - lightweight wool.

zfidorka
14. nov 2011

@lopula bundles by ti to mali udrzat, ale ked chces dnu dat len vkladacku, tak potom je dobre zobrat mensie cislo... ale konkretnu velkost ti musi poradit niekto kto ich pouziva, ja mam usite podobne z tenkeho merina a na vkladacku ich davam... a je to lepsie ako zapinat suchac, nie to este patentky, aspon pri mojej zdrhajucej dcera 😉