Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

crysmile
28. okt 2009

ivv, praveze ta sponka je velmi prakticka vec a suchac by spravil z variabilnej plienky menej variabilnu.. pastelka HD sa da aj usit, ak sa vam zda draha..

ivv
28. okt 2009

crysmile ja by som si asi na skusku kupila zo dve a ak by sa osvedcila, tak by som si mozno aj usila.. v metrovom textile predavaju aj frote v roznych hrubkach, tak snad by nebol probles.. 🙂

keziah
28. okt 2009

Ahojte dievcata, citam tuto vasu diskusiu vo volnom case uz niekolko dni, ale nemam na to, precitat uplne vsetko. Mate niektora skusenosti s latkovanim u velkeho, baculateho 13,5 kg dietata? Vyskusala som BL classic velkost na 12-15 kg dieta, zda sa mi to len-len. Vcera som uz bola takmer rozhodnuta vyskusat aspon 1 bum genius organic onesize, ale potom sa mi zazdalo nieco, ze ste spominali ze na 10 kg dieta su uz len-len. Neplanujem uplne prejst na latkovky, ved o pol roka uz mozno budeme na nocniku, ale chcem to aspon vyskusat a pokial sa podari dalsie babo, aby sme sa uz s latkovkami mohli rozbehnut naplno. Dakujem 🙂

quika
28. okt 2009

keziah, my mame BG kapsy a tie fakt vacsim detom neodporucam, len neviem ci maju na organic iny strih alebo nie. obrovske plienky su popolinky, HD pastelky XXL, babyidea bamboo extra L-XL. a snad niekto prida dalsie, ja s inymi nemam skusenosti. BL su skor mensie, tie urcite nie. alebo sa daju pouzit viacvrstvove M alebo L, to je take univerzalne, pripadne stvorce.

sissik
28. okt 2009

keziah mas pravdu, BG su na 10,5 kg dieta tak akurat.
zuzka je tiez bambula a strihovo jej sedia wonderos a mom's touch. tie su asi najlepsie a ma tam ete vela volnych cvokov. MMT maju dokonca aj nejake extendory pre vacsie babetka a su dobre rychlo schnuce. teda aj wonderos schnu velmi rychlo, ja do nich davam BL stvorce 40x40cm
dobre su aj itti bitti, uz pouzivame velkost L, ale neviem , ci budu dobre az do 17kg, ako pise vyrobca
a chystam sa nejaku dalsiu usit, len musim dokoncit tie veci, co mam rozrobene

katka.carska
28. okt 2009

keziah, my sme mali len BL, z classic 3v1 vyrastol nieco po roku, z bambusovej v dvoch rokoch, teraz su mu organic 3v1 len tak tak, no kupila som pre babatko jednu BL bambusovu, poucena z velkosti rovno M-L a ta je o hooodne vascia nez ta starsia verzia. Tu novu oblecie uplne v pohode a ma este i dost miesta. Tak neviem, ako je to s tymi velkostami.
Nasla by sa tu nejaka ochotna mamicka, co by mi premerala BL bamboo xs-s na dlzku a v pase ? Vdaka

keziah
28. okt 2009

Dakujem za tipy. Katka, tiez mam objednanu BL bamboo aj organic, obe M-L, som zvedava, ako to u nas dopadne, ved teoreticky je do 15 kg.

miruss
28. okt 2009

Ahojte.
Keziah mne sa celkovo zdajú plienky od výrobcu Babyidea väčšie a dobré sú aj viacvrstvové Popolini a na to Pulky.

mamutka
29. okt 2009

joj, uz som tu davno nebola pozriet, inak by som sa necudovala, ze mi BG zacali pretekat...........maly ma 11.5 kg 😒 a tak som ich mala rada ☹ mam nutkanie daco objednat zas, v poslednej dobe ma najviac bavia BL bamboo a vvpopoliny so SWB vlniakmi, ale nejak mi nic nestaci, maly cika v jednom kuse a kaka bezne 4 x do dna, ach jo

jankasz
29. okt 2009

Dahlia23, ja pouzivam sckon,som snimi spokojna,pouzivam ich 2 mesiace a stale su ako nove,len uz nam treba väcsie. ja som do nich este vkladala bud vv plienku,alebo taky maly uteracik z tesca 30x30 lebo maly mi behom 1,5h az 2h,precika vsetko a to ma este len 2 mesiace...

olinka6226
30. okt 2009

baby to sa cudujem, mne samko nosil BG 3.0 az do konca cize do 2 rokov a to mal 16,5kg... a boli v pohode. zato BI bamboo extra patentky mu uz bola uzka. Tiez sme vynosili IB Lka az do konca a LL bamboo.

miruss
30. okt 2009

To asi fakt záleží od dieťatka, každému sedia iné plienky.

keziah
30. okt 2009

Inak tiez zacinam mat ten dojem, ze co mamicka, to celkom ine skusenosti 😀 Ja som zatial skusila Mommy´s Touch Easy Clean, na brusku pohoda, ale okolo stehienok su tesne, aj ked ich zapnem na najvolnejsie, ako sa da. Holt, maly ma asi trochu hrubsie nozky. Dnes sa mi ozvali z BL, ze posielaju (bamboo a organic), som zvedava, ako sadnu. Mam pocit, ze zacinam byt zavislacka 😲

sissik
30. okt 2009

ja budem musiet BL organic (ten starsi strih) a BL color vyradit, su nejake male okolo noziciek. vsak budem mat malo plienok. nemozem doma ani povedat, ze mam malo, lebo ma muz s nimi utlcie 😀
dnes som vyskusala IV mydlo na skvrny, to kokosovo citronove. sa mi zda lepsie, ako zlcove mydlo. a pekne vonia. asi z neho skusim urobit sliz.

keziah
31. okt 2009

Len tak na okraj, dievcata co si sijete plienky, kde sa da zohnat nepremokava latka na kapsove plienky alebo plienky AIO? Vie niekto?

sissik
31. okt 2009

keziah boli tu linky na mimibazar, skus si tam vyhladat
ja som nieco kupila v obchode, ale to ma tam uz poznaju a zohnali mi zo skladu. mozno bielu este maju na predajni, cakma na ruzovu a modru farbu, aby som dokupila. ked som polovnala kvalitu, tak ten zater vyzeral podobne, ako na AIO, ale ci je to PUL zater alebo nieco ine, netusim

keziah
31. okt 2009
katka.carska
31. okt 2009

Pul
http://sijemdetem.cz/cs/produkt/pul-50x50cm-kousky

alebo sa skus popytat tuto(je tam minimalne jedna mamina priamo z Ba co si kapsove plienky sila doma):
http://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?f=36&t=87739

wwcko
1. nov 2009

Ahoj. Ak pojde niekto pozriet do Brna do Brany, alebo si budete z tade nieco objednavat, tak by som sa pridala, mne tie Kushies Ultra nedaju pokoj, strasne sa mi pacia.... 🙂

busni
1. nov 2009

Ahoj wwcko, ja sa tam chystam niekedy koncom novembra - myslim do Brna, tak ti dam vediet cez IP presne kedy a mozem ti priniest co potrebujes, som z BA, tak sa nejako dohdneme ako ti to dojde do Malaciek.

jaandy
2. nov 2009

s "ludmilabb" sme z brany objednavali vcera vecer...tak ked, sa jej ozvi ci tam este nevie nieco doobjednat 😀

dahlia23
2. nov 2009

sissik, prezraď nám, kde je taký dobrý obchod? priamo v TT niekde? 😉

wwcko
2. nov 2009

Jej tak to by bolo super keby sa tam dalo daco priobjednat. 🙂 idem Ludmil napisat ip nech to stihnem 🙂

sissik
2. nov 2009

jdahlia ano, kupila som to v tt, v metrovom textile na stefanikovej ulici. myslim, ze bielu maju cely bal, ruzovu mi zobrali od dodavatela priamo 2 metre.
ale kedy bude cas sit, to netusim. len skoda, ze mikroflis nevedia zohnat od ziadneho svojho dodavatela

wwcko
3. nov 2009

Veronika bola prave na nakupoch a priniesla si domov IB SIO 2x a Little lamb bamboo 🙂 na omak su prijemne oboje tak som zvedava na funkcnost, ale myslim ze ma nesklamu 🙂 konecne zmena pri tych 15ks BG 🙂

wwcko
3. nov 2009

Baby viem že ste to tu už riešili, ale aj tak vás chcem poprosiť o radu ktoré separačky sú dobre. Potrebujem take na prazenicku a aby sa dali prat. dakujem 🙂

emmka3
3. nov 2009

wwcko, Disany v rolke

miruss
3. nov 2009

wwcko ja som najviac pokojná s Popolini v rolke.

wwcko
3. nov 2009

Diky baby tak vyskusam najskor jedy a potom druhe 🙂

emmka3
4. nov 2009

ja mam tiez Popoliny v rolke, ale nestihla som ich vyskusat na prazenicu, takze pockaju na druhe babo, ale kedze su celuozove, a Disany tiez, tak predpokladam, ze budu plnit rovnaku funkciu, mozno strihovo budu odlisne, ale kvalitou asi rovnake