Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

emmka3
15. mar 2010

zajacik, ano, my za maleho platime ako za dospeleho, plnu sumu, lebo "produkuje" plienkovy odpad ... proste nevysvetlis, ze my mame latkovky, v tomto sme este riadne pozadu za "zapadom" ... a nas maly sa narodil na prelome rokov, takze predseda spolocenstva hned v januari chodil spisovat, kolko nas je a automaticky ho napisal .... ale myslim, ze toto ide cez matriku, ako maleho nahlasis na trvaly pobyt u vas doma, tak mu to automaticky vyrubia .. aspon u nas, lebo to ma na starosti mesto ... mozno v RD je to ine, kedze tam asi platis za frekvenciu odvazania odpadu a nie pausalne, ako v bytovke

zajaciq
15. mar 2010

joo, tak to som teda riadne vytocena baby 😠 😠 😠 aspon budem mat kde kanalizovat svoju nenavist, ktora sa mi tak velmi hromadi v tehotenstve. ja byvam v Kosiciach, v panelaku, tak si to pojdem pekne poriesit na mestku cast JUH, ze dovi-dopo nedam im ani halier. 😀 😀 😀

na rodinny dom to vidim tak v tretom zivote... za predpokladu,ze dozijem v prvom aj v druhom aspon do 60tky a posetrim 😀 😀 😀

mneme
15. mar 2010

ja som so separackami popli spokojna, ale martina ma normalne formovanu "dospelacku" stolicu, takze preto zachytia vsetko, maximalne obcas trosku presiakne na plienku, ale netreba to ani zapierat, v pracke to vyjde 😎
a este k nocniku - u nas sa to casovanie totalne schaosilo a pripisujem to najma tomu, ze doteraz sme stale pridavali nove prikrmy. tak neviem, ci sa to neskor ustali, ale momentalne vobec neviem odhadnut, kedy sa nieco bude konat. a vo vacsine pripadov to skonci v cerstvo prebalenej 😅
inak dnes sa ma pokladnicka v dm pytala, ci si "prajem tasku" 😉

mneme
15. mar 2010

zajaciq, uz klidek, ved mas zajtra termin, tak sa sanuj a nerozculuj 🙂

julia30
15. mar 2010

jj aj v TN na namesti uz sa naucili pyat uz to nebalia automaticky a mna uz sa nepytaju tie co ma poznaju vedia ze nechcem 🙂

emjee
15. mar 2010

no tak mne tie viskozove presakuju, malokedy ma M. taky bobecek, co sa len vyhodi a netreba ho "zoskrabkavat" odvsadial 😀

ja som v dm tiez hned stopla, ze nechcem igelitku, sak by som to neodniesla, by sa mi to rozsypalo hned za dverami

zajaciq
15. mar 2010

mneme ja sa nerozculujem 😅 a TP mam stredu a nijake zmeny nebadam,.. Vy ste tu zas dnes napisali jednu esej o separackach, 😀

crysmile
15. mar 2010

😀 zajo, noo, to hej, ale aspon rec nestala..
ja som mala termin vo stvrtok a rodila som dva dni predtym, teda utorok, takze este nie je nic stratene..

julia30
15. mar 2010

inak podavam spravu 🙂 ze sme uz od 19,20 hod v EH s BL30x30 zlozene na tretiny a mame tam IV separacku viskozovu a na tom vlniaky strikovane tak a zatial je to pohodicka 🙂 tak dufam, ze to bude vsetko okis a ze to zvladneme uvidime co bude dalej 🙂

tak dufam ze to bude vsetko okis ;)

crysmile
15. mar 2010

julia, tak zatial si vediete dobre.. 🙂 nech vam to vydrzi..

julia30
15. mar 2010

no uz sme prebaleni :( strasne sme sa metali a nakoniec som zistila ze v podstate suche okolo ale medzi nozickami mokro jak blazon 🙂 mozno som skoro prebalilaa ale chcem aby som sa vyspala tak teraz ma bambusku a pr;efold uvidime co to spravi 🙂

crysmile
15. mar 2010

julia, nam by ta kombinacia asi nevydrzala, museli by to byt aspon dve vkladacky.. no ale prefold mozno vydrzi..

izabelkak
16. mar 2010

ahojky, tak my sme sa tiež dnes prebalovali, rozhodla som sa zase nabehnúť na prebalovanie, keďže to Iz nebudí ani nič podobné, prvý krát o 12 tej. to nám vydržal od siedmej prefold v zavazovačke, no a potom o štvrtej sa začala slečna metať, inak podľa mňa práve vtedy tie deti močia, keď sa tak mrvia, budí ich to - ruší, tak ešte idem ju prebaliť ale mala IV stay dry a podľa mňa sucho, tak som ju pridržala nad šerblíkom vycikala sa, zabalila som a spokojne spala do pol siedmej🙂)) a potom kako a ciko na vetracej podložke ešte je taká duchaplná že sa odtiaľ odkotúla šak čo bude v bordely nie 😀

julia30
16. mar 2010

hlasim ze nakupujem prefold ten vydrzal krasne ale budeme potrebovat 3 ks na noc 🙂 tak to musim preratat 🙂

crysmile
16. mar 2010

iz, ak fajn, ked sa ti mala nezobudi v noci, moja by mala dvojhodinovu zurku..
julia, sa teda tesim.. tak uz budete v noci latkovat, ,ked nakupis?

julia30
16. mar 2010

uvidime 🙂 uz mam nascintanu objednavku za 65 euro 🙂 to bude manzel rad zasa :D

este raz mi povedzte ci bum hugger alebo EH 🙂 alebo z kazdej jednu a bude ;)

crysmile
16. mar 2010

julia ja neviem aky je rozdiel medzi nimi, nie je len v tom flise? ak by bol len vo flise, tak beriem EH, je lacnejsia..

miruss
16. mar 2010

Crysmile bum hugger je hrubšia a podľa mňa o dosť savejšia ako konopná.

crysmile
16. mar 2010

praveze ja som mala len hamburger, takze neviem porovnat.. inak na patentky a dost zle sa mi zapinal, lebo mi stvrdol..

izabelkak
16. mar 2010

julia ako myslíš 3 x prebaliť? lebo mohla by si nakombinovať aj tak že jeden prefold a na to už len bamboo hour, tá ma 3 vrstvy, podľa mńa 9 vrstiev toho bambus. flauš + plienka by mohlo byť o.k.??? tie bamboo hour sú fajn štíhla vocpeš ich v podstate všade a v prípade núdze ich možeš dať dve na seba a je to ako prefold.... resp. možeš dať BL štvorec a na to bamboo hour, tými vkladačkami nič nepokazíš, nehrubnú veľmi a ostanú Ti pre druhé mimi, inak tie vkladky sa sušia teraz v tomto období na sušiči tak trištvťe dňa max., ja ždímam na 800 otáčok inak by mi pračka vyskočila z kúpelne, ale ak by som na 1 000 ot. tak by to zrejme bolo ešte rýchlejšie...

lujza123
16. mar 2010

Caute baby
Viete mi prosim poradit? Chcem zacat pouzivat latkovky, na noc a vychadzky cesty pampersy, tak neviem kolko mam tych plienok vlastne kupit?Oplatia sa kupit tie jednovelkostne? Mala ma 6 mesiacov takze to by teoreticky mohla byt aj ta vacsia velkost...ale chcem aj 2 potomka tak aby som latkovky mohla pouzivat aj potom. Na nete je tolko druhov tych plienok ze fakt neviem co, ktore za kolko....

Rozmyslam nad Sada OneSize Rainbow od poppoliny stoja 129 e a je ich tam 10 a jedny vrchne nohavicky. Myslite ze to bude stacit? Pride mi celkom fajn aj ta cena, mohli by byt aj lacnejsie, len neviem ci kupit tie uplne najlacnejsie, ci budu dobre sat a ci vydrzia dve deti , no fakt neviem.

Budem potrebovat aj tie vkladacie obdlzniky?

Ako casto prebalujete? Ja som skusala pouzivat tie klasicke co sme na nich vyrastli a postolky.....ale to bola hroza, hodinu mi trvalo kym som malu do toho napratala ( hej priznam sa uvezovanie postoliek hyperaktivnemu dietatu mi vobec neslo) a ked som ju konecne poobliekala tak sa znova docurala a mohla som zacat odznova. Vydrzia tie moderne o nieco dlhsie? Teda nieze by som chcela nechat dieta 4 hodiny v jednej plienke ale prebalovat zakazdym ked si trochu cvrkne...to by travila vacsinu zivota na prebalovacej podlozke.

Som sice leniva na stale prebalovanie a pranie..ale neskutocne mi idu na nervy tie tony pampersoveho odpadu, mala ma vkuse zaparenu prdel..takze leto s pampersami si neviem predstavit.

lujza123
16. mar 2010

A co znacka baby lucy? nasla som za 7,50 - jednovelkostna...je nejaky velky rozdiel medzi jednotlivymi znackami?

dahlia23
16. mar 2010

julia, teším sa, že ste to zvládli. Este si presne pozri na nete, ktora je to tá plienka. Ja som ju kupovala v bráne.
Baby, s tým odpadom by sa to fakt mohlo nejako riešiť. Ale ako? Aj my separujeme, ale to už beriem ako samozrejme. Ma to ani nenapadlo. No nič, ja sa na to skúsim opýtať a dám potom vedieť. Lebo aj za Lenku platíme 25€/rok. Ale za bábätko???

miruss
16. mar 2010

Lujza IP. 🙂

emjee
16. mar 2010

bezim na postu, BBH prisliiii 😀

labutka
16. mar 2010

inak davam do pozornosti, ze som nasla v Carefoure marseilske mydlo z olivovo pomarancovou vonou, mali aj s citronovou vonou. to pomarancove som uz nastruhala do slizu. 🙂 stalo okolo 1,5 eura, 200 gramov.

emmka3
16. mar 2010

lujza, nekupuj celu sadu rovnakych, taktiez flanelove nic moc, Baby Lucy Organic, Velur, Bambusove - dobra skusenost, nohavickove su savejsie ako klasicke stvorce a lahsie sa instaluju ... ak chces aj na sruhe mimi tak kludne aj jednovelkostne mozes, len pocitaj s tym ze na novoskovi budu troska objemnejsie ...

lenka138
16. mar 2010

lujza BL organic jednoveľkostné mám a som s nimi veľmi spokojná, ak nechceš veľa investovať do plienok, tak je to určite dobrá voľba. Dobre sedia aj na menšom dieťatku a dobre sedia aj teraz, ale neviem či nám budú dobre ešte napr. aj v 1,5 roku, lebo už teraz sme na veľkosti L

emmka3
16. mar 2010

my sme na Lku od roku, ale pocitam s tym, ze maly uz tak rast nebude ... inac, vacsie su potom tie dvojvelkostne Velurky M/L ... neviem, ci sa tak natiahli ale su vacsie ako BL Organic M/L

miruss
16. mar 2010

My máme BL jednoveľkostnú organic a zatiaľ je nám dobrá. Minule ju mal aj Kubko na noc a ten má 16 kg. 🙂