Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

dahlia23
16. mar 2010

labutka, mňaaam, že pomarančové 😀
ja som to predvčerom nevydržala a urobila som tiež sliz. tá moja chudina práčka to hádam ešte nejak vydrží, kým doplienkujeme a potom kúpime novú. lebo tie orechy s puerom mi na Jurajove plienky jednoducho nestačili. a mňa tie fľaky od kakanice iritovali 😒 tak periem teraz v slize, som zvedavá, ako budú vyzerať. pre istotu som prisypala aj puer 🙂

zajaciq
16. mar 2010

dahlia23 jurko kadi do kazdej plienky alebo kadi pomenej kedze sa len kojite? ja si asi zacnem davat jednovelkostne AIO na seba na noc, lebo dieta kde nic tu nic a v noci sa mi nechce tolko vstavat cikat 🙄

julia30
16. mar 2010

dada ano velke dakujem 🙂 mas u mna prach 🙂

inak tak uvidime lebo miruss ide davat do ponuky aj prefoldy lebo uz som chcela objednavat z eskrina.sk tak ale ked bude mat miruss tak radsej od nej 🙂

labutka
16. mar 2010

viem ze to sem nepatri, ale znovu otvaram temu kalichu. uz mam nejake latkove vlozky, ktore chcem pouzivat "pod tampon", ale rozmyslam aj nad kalichom alebo tymi spongiami, namiesto tamponu.
som zvedava ako realne prebehne to vyliatie kalicha. to robite na zachode alebo v kupelni alebo kde? a ked ste v praci? neviem si to predstavit. diky.

andrea12737
16. mar 2010

Ahojte zienky,
mam 7kilovu 4a pol mesacnu dievku,ktorej by som chcela zabezpecit nejake plienocky, ktore su medzi nozkami uzke a zaroven maju dobru absorpcnu schopnost..vedeli by ste mi nieco odporucit? Nemusi byt AIO, ci SIO, je to v podstate jedno, len nech nema taky velky batoztek medzi nozkami.
Vdaka. 🙂

zajaciq
16. mar 2010

niekto mi poriadne vyfukol vsetky BL z bazaru ☹ ...

etuska
16. mar 2010

Labutka-my sme mali v starej robotke WC spolu s umyvadlom "na kluc"-tak to bola pohodka.vyberies,vylejes,umyjes,zavedies-chce to sice prax,ale stoji to za to 😉 Ja som napr. kalich nikdy nemohla pouzivat 1.den Ms lebo ma bolelo riadne brucho,ale potom dalsie dni OK.a tiez si planujem kupit nejake latkove vlozky-kedze sa stalo,ze obcas trosku pretiekol-ale to len ozaj minimalne..mam Mooncup(no teraz ho este hodnu chvilu nebudem potrebovat) 🙂 -kupovala som ho v akcii-vtedy stal okolo 600 Sk 😅

etuska
16. mar 2010

..inac baby-tak sme ma namotali az hriech,ale MM zatial neprotestuje 😀
..drazim na jednej stranke 3 vlniaciky(tusim Disany)-2ks pouzite,1 novy-zatial je cena 3 libry 😅 tak dufam,ze mi ich nikto nevyfukne 🙂

zajaciq 😒 -hmm-to vie nastvat.boli a dobru cenu?

zajaciq
16. mar 2010

etuska hej dobra cena... niekto z bratislavy. no nic, keby tu niekto vyrastol z xs-s nejakych, tak odkupim 😵 . nechcem vsetko nove..zbytocne 😨

etuska
16. mar 2010

Baby-mate niektora BN Baby Beehinds jednovelkostnu?

etuska
16. mar 2010

Zajaciq-IP 😉

labutka
16. mar 2010

andrea - SIO Itti bitti, tots bots bamboozle, alebo aj bum genius, ale ta je trocha sirsia.

etuska, myslis ze by sa to dalo urobit aj len v kupelni? doma mame kupelnu a WC v jednom, ale napriklad cela zvysna rodina maju zvlast kupelku a zvlast WC. jak si to riesila?

bihan
16. mar 2010

Labuťka, keby si mrkla do témy o kalichu, tak by si tam videla neustále sa opakujúcu túto istú otázku a stále tú istú odpoveď.. prečo to vždy všetky chcete meniť u susedov, na návšteve, v robote, na verejných WC? Kalich mi v prvý deň MS (a to som mávala poriadne silnú) stačilo vymeniť ráno a večer.. pre dobrý pocit cez deň.. a to vyriešiš napr. fľašou s vodou.. alebo keď vieš, že niekam ideš, vyleješ doma a máš pokoj. Kalich nie je tampón, pokojne sa dá vybrať aj po hodine bez akéhokoľvek poškodenia sliznice 😉

izabelkak
16. mar 2010

etuska myslíš bambusovú BBH?

miruss
16. mar 2010

andrea12737 IP. 🙂

mneme
16. mar 2010

crysmile, tak hlasim dnes vecer prvy uspech na nocniku a hned kompletna naloz 🙂 . pred kupanim pozeram, ze ma suchu plienku a nebyt mojej starsej sestry tak mi ani nenapadne, ze je to vhodny moment na nocnik. tak som ju nan posadila, povedala "nas" kakaci zvuk e-e-e a za minutku bolo hotovo. bola zlata aky zhrozeny pohlad potom do toho nocnika hodila, ako keby sa toho obsahu bala 😀

labutka
16. mar 2010

bihan, tak ja sa tam teda mrknem. som myslela, ze tiez treba menit po 4- 6 hodinach, tak jak normalka tampon. 😕

standu
16. mar 2010

baby vidim ze malej nejak robi zle flis....takze existuje nejaka prirodna plienocka, ktora by aj ostala makka aj po x praniach?? jedinu poznam totsku flexitot ale je nejak malo sava, resp na noc nie..a taka uzka, ze ze divne ju dovypchavat...nejake rady a napady??? nejaky bambus flaus???

mneme
16. mar 2010

standu, mne sa velmi paci bi bamboo extra - vo verzii so suchym zipsom ma vkladacku bez flisu. na noc dovypcham bamboo hour a krasne vydrzi do rana, na pocit je sucha. ale vacsinou tu baby pisali, ze im strih tej plienocky velmi nevyhovoval - kazdopadne, u nas sedi 🙂

etuska
16. mar 2010

labutka-ja som napr. skusala menit v sprche -a nejak som mala "blok" 😀 -ale ako pise Bihan-kalich nemusis menit tak ako tampon a pride mi ovela hygienickejsi teda.

Izabelka-tato BBH:

http://www.cleangreennappy.co.uk/real-nappies/s...

standu
16. mar 2010

nie je moc tvrda po praniach? idem ju studnut, dakujem mneme

mneme
16. mar 2010

standu, ano, stvrdne, ale teda nejaky smirgel to nie je - na dotyk stale prijemna 😎

emjee
16. mar 2010

takze magicky su uzasne, niekto (mneme, iz?) ste pisali, ze ste sa v brane pytali na to pranie na 30 - dosla uz odpoved?
na prvy pohlad sa mi zdaju hrooozne velke, ale prirovnala som ich k blueberry minky onesize a na sirku su rovnake, akurat na vysku su kapanek vacsie, ale nam to neva, teraz som ich vyvesila, uvidim, kolko budu schnut

dnes sme boli plavat v happy nappy plavkach a su super 🙂

emjee
16. mar 2010

labutka ako pise bihan 😀 plus voda vo flaske alebo vlhcene obrusky (lactacyd) to istia aj mimo domova
vyhodou oproti tamponu je, ze kalich mozes nasadit aj ked ms este len cakas a vies, ze nebude nehoda

mneme
16. mar 2010

nie, z brany ziadna reakcia a ja som samozrejme necakala a testovala . oprala som s ostatnymi plienkami na 60 a uplna pohoda 😎 ak budes susit vyvratene naruby, uschne ti rychlejsie. inak je to podla mna super plienka 🙂

emjee
16. mar 2010

ty si brala Mka?

mneme
16. mar 2010

jo

crysmile
17. mar 2010

no ja napr. vylievam kalich na wcku, ale tiez tak najviac 3x za den a vyumyvam flasou vody s tym sosakom.. ide to dobre.. labutka, isto si ho kup, je to lepsie ako tampony.. 😉

izabelkak
17. mar 2010

kočky tak to som rada že sa vám BBH páči, mne by mala prísť koncom týždňa, na českom MK baby písali že perú normoš na 60 tke....

emjee a aké vám je to L-ko? tak ja som len rada že sú vyššieho strihu, tých bokoviek už máme požehnane🙂))

standu bamboo extra - tie novšie typy tak netvrdnú, som sa dočítala zo skúseností tých čo majú aj staršie aj novšie, inak ak aj mierne stvrdne tak zvonka kde je prímes konope, zvnútra kde je bambus mi príde úplne o.k....

standu a hľadáš plienku na noc??? ty to však potrebuješ rýchlo, že? v priebehu tohto týždňa by som dala dokopy anavy, ale skor ako o 3 tt. podľa mňa plienky nebudú....
pýtala som sa jej na tú nočnú plienku či nebude ten bambus-konopný flauš tvrdnúť, a odpísala že toho konope je tam minimum tak by to malo byť o.k.

a akú reakciu máte na flees? my teraz máme dajakú červenšiu ritku, tak neviem či nie so separačiek, skúsim nedávať, alebo zo zubov.... uvidíme, keď tie separačky sa mi tak páčili, ani nie tak koli hovienkam, aj keď je to samo pohodlnejšie, ako skor koli tomu že je mimi vo vačšom suchu ako keď nemá separačku....

izabelkak
17. mar 2010

etuska, presne tú plienku mám a je to naša naj nočná plienka, problém je však s tým že do odplienkovania nie je, mierne sa zrazí a baculatjším deťom može už okolo roka robiť problém okolo nožičiek, štíhlejším by mala vydržať do 1,5 roka, tak dúfam že nám tak vydrží..... ďalej neviem ako funguje to zmenšovanie, my sme zmenšovali chvílu a bola som celkom na prášky, ale menšiemu mimi sa možno zmenšuje lepšie ako strednému, kukni na bráne referencie http://www.branakdetem.cz/bambusova-plena-baby-...