Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lenka138
6. apr 2010

iz je to presne tak, ešte v tomto veku sa to s tou BKM ako tak dá, ale akonáhle začne štvornožkovanie, no a potom chodenie, tak koniec... všetko je dôležitejšie ako sa sústrediť na potrebu. To je hotová strata času 😅
kolka to je asi pravda, že minimálne ešte pol roka budeš plienkovať

lenka138
6. apr 2010

crysmile, my sme tiež mávali v noci suchú plienku, dokonca ked sa zobúdzal na kojenie, tak sa musel najskôr vycikať lebo bol nervózny, no a teraz musíme mať na noc tak vypchatú plienku a vôbec sa neobťažuje si do nej necikať 😵 😅

crysmile
6. apr 2010

lenka, asi je to normalne vo vyvoji.. moja mala bude mat dva roky a az teraz si postupne uvedomuje ze cikat sa da aj inde ako do plienky a ze to nie je az take pohodlne.. vsetko chce svoj cas.. ale vsetko zalezi od konkretneho dietata 🙂

etuska
6. apr 2010

Kočky -mam zatial 1 bambusku(Little lamb) a 2 ks BG Flip Stay Dry.Premyslam dokupit este tie bambusove stvorce-kolko ks asi budem potrebovat na novoska?S ktorymi znackami ste boli spokojne?(Kiko,BL...)?

Myslim ze dennych plienok mam dost-skor teraz riesim nočne plienocky.Dik

crysmile
6. apr 2010

etus, tuto tvoju otazku som uz zaregistrovala, ale kedze som ja nelatkovala od novoska, tak tiez cakam co poradia druhe.. ja som prebalovala novoska tak trikrat za noc, lebo kakala aj v noci, inak keby nekakala, tak kupim nejaku bambusku, normalne nohavickovu.. asi anavy..a neprebalujem.. . takze vtedy by som zo 4ks kupila, aby ti stihali uschnut.. keby kakala aj v noci, tak kupim bambusove stvorce - tie tri farebne v baleni co su s podielom bavlny.. neviem ale kolko kusov.. bambusove stvorce ale frote som poradila svagrinej na novoska, ale tie kikko 30*30, tie vkladala do obycajnej stvorcovky. ale teraz ked ma maly pol roka, tak fičia na viacvrstvovej a tejto malej bambuske..

kolka1
6. apr 2010

Ahojte,

dakujem velmi pekne za reakcie a tipy.

Izabelkak ja ratam cca s 1,5 rokom ak budeme sikovni 😎 nic vsak nechcem silit 😉 ale mam doma naskreckovanych cca 10 balikov pampersiek 😕 tak teraz som v rozpakoch co s nimi.

Crysmile dakujem velmi pekne za cenne rady len pre istotu, aby som nieco nedovrzala. Vrchne nohavicky si myslela tieto http://www.ekoplienky.sk/product/vrchne-nohavic..., plienocky na von tieto http://www.ekoplienky.sk/product/bitti-dC2B4lis.... Staci dva a dva? Mame presne 9 kg uz sa asi nepoplati kupovat velkost M, vsak? Na noc aj von zatial davam pampersky. Davat potom pripadne aio? Ci? 😕. Viem ze hlasenie bude stazene aj s tym ratam ale paci sa mi ze babatko reaguje na to ze vykonalo potrebu na rozdiel od jednorazovych. Este mi prosim poradte je pohodlne do tych plienok davat vobec klasicke stvorcove plienky? Dva kusy? 😕 Specialne skladate? Ako to riesite pri dovolenkach, dlhsich pobytoch, cestach autom a pod? Dakujem

sonia29
6. apr 2010

ahojte baby. mám na predaj sadu plienok Little lamb 😉

etuska
6. apr 2010
crysmile
6. apr 2010

kolka, tie uni velmi nie su dobre na stvorce.. baby tu sice skladaju sklad na draka, takze to neviem posudit, ale na rovno by sa ti do natahovacich vrchnych nohaviciek tazko davali plienky..
ja mam teraz pulky thirsties a gro baby.. su drahsie, ale pekne sedia na plienocky, BL vrchne nohavicky som poslala dalej, lebo nam tvorili take kridelka a odstavalo to..
Itti bitky mam rada, ale asi by som zobrala len jedny a jedny napr. gro baby, tam sa daju kupit tiez nahradke vlozky a ked ti neocika vrchne gatky, tak vymenis len to vnutro.. tak ja neviem, ja by som zobrala dokopy aj troje aio, aby ti to stihlo schnut..
na noc by som odporucala nieco z bambusu, nie aio..

etuska, ano, tie, aj ked sa z nich postupne urobia obdlzniky, su fajn save..

emjee
6. apr 2010

kolka na noc odporucam:
- bum hugger od ellas house alebo bamboo extra od babyidea
- na vypchatie babyidea prefold alebo twofold alebo babylucy stvorce
- na vrch vlniaciky natahovacie (napr. disany alebo samoustrikovane)

aio si nechaj na vychadzky (aj to je podla mna luxus 😀 na vychadzky sa v pohode da napr. s tb bambusovymi a na to vlniaky) alebo k doktorovi

julia30
6. apr 2010

crys citam vas len nestihacky 🙂 ale latkujeme plne mam babylove 4az9 na predaj 50ks ;) uz ich asi nevyuzijem este sa opytam bratranca ci ich nechce ;) lebo nam su na prd 🙂 takto sa z toho tesime ;)

kolka tak co sa tyka klasickych stvorcov ked kupis tieto vrchne gatuse http://www.ekoplienky.sk/product/plienka-bum-ge... tak do nich sa zmesti plienka tusim 80x80 klasicky stvorec takze by si ich do toho mohla vyuzit ked to poskladas klasika ako do postoliek, co sa tyka balenia na draka nam nevyhovuje ale posnam vela mamin, ktore s tym drakovym skladom odlatkuju doma az do odplienkovania. A co sa tyka AIO tak to by som bola skepticka ak chces aj na von tak ti odporucam kupit bud tu flipku do ktorej aj vonku mozes menit len stvorce, alebo Gro Baby 🙂 tam sa ale kupuju speci vkladky. Oni sa teda kupuju aj do Flipiek len viem, ze baby do flipky davaju normal stvorec a s baby lucy bambusovou vkladackou 30x30 ako bonus ;) na vyssiu savost.

inak ak chces poradit co nakupit napis IP miruss ona ma ekoplienky.sk a aj ja som s nou vyriesila nas brutalny problem s precikavanim vsetkych plienok 🙂 takze urcite ak chces kupovat tak povedz poziadavky a ona ti poradi 🙂

neviem kto sa pytal na latkovanie od narodenia, ale my latkujeme v podstate od narodenia okrem nemocnice a par prestavok kvoli nedostatku zasob latkovych plienok a nadmernemu curaniu v noci 🙂 viem ze dahilia na noc kupila babylucy bamboo na patentky 🙂 a nestazovala sa zatial 🙂 no a ked babo nekaka v noci tak to je super lebo to fakt take malinke babatko necika tak vela v noci. A ak by ste kakali v noci tak mozno by som sla v stvorcoch lebo tie sa rychlo susia. My sme boli v novosklade do 4.5 mesiaca cez den a aj v noci s vlenenymi vrchnimi nohavickami.

joj som sa po dlhej dobe rozpisala a prajem krasne sviatky jari 🙂

crysmile
6. apr 2010

emjee, jasne, ze luxus.. ale bambusky nie su tak stihle a ak je zvyknuta na hnusky, tak jej bude mravcekovsky zadocek asi prekazat.. ale tak to zas naisto neviem.. ale mas pravdu, ze sluzbu urobia tu istu 😉

julia30
6. apr 2010

inak som sa zabudla opytat 🙂 ze kto riesil tie kiko stvorce a DM ? ako to dopadlo? sak u cakam uz mam cez 200 bodov nasomrovanych a cakam kedy sa budu dat kupit 🙂

crysmile
6. apr 2010

julia, tak parada ze naplno latkujete..
som myslela ze si sa pod zem prepadla..
veru, na flipky som zabudla.. a mozes mi tie flipky vnutro odfotit? lebo baby mi pisu ze ako to vyzera, ale ja to chcem naostro vidiet..

kolka1
6. apr 2010

Crysmile, ze hnusky 😀 😀 😀 to okoze tie klasikus plenuchy? Baby dakujem za tipy, mam z toho totalny chaos zatial, musim sa trochu zorientovat v problematike. Trh ponuka siroke portfolio produktov tak uvidime. Hlavne asi zvolim nieco konzervativne a financne menej narocne na zaciatok aby som zistila, ci to ustojime 🙂 a vydrzime ale verim, ze hej 😵. Este mi povedzte, 2 tyzdne dovolenky v inej krajine ako riesite? Asi jednorazovymi predpokladam, vsak?

kolka1
6. apr 2010

A este otazka, klasicke stvorce ak tu niekto pouziva ako skladate, klasikus?

crysmile
6. apr 2010

kolka, hnuskami nazvyvame my latkarky jednorazovky..
2 tyzdne v inej krajine som nebola, ale baby to riesili space bagmi a stvorcovymi plienkami, kedze lepsie schnu a nejakym dezinfekcnym prostriedkom mio fresh, isto ti budu vediet poradit..

emjee
6. apr 2010

kolka no ja to budem nutena riesit jednorazovymi (ideme na svadbu a potrebovala by som viac plienok, resp. nebudem mat moznost susit), ale baby maju miofresh - v tom sa to rucne operie a necha vysusit a mozes znovu pouzit
este to tu asi nepadlo, ale pripominam - nekupovat z jedneho vela, lebo nie kazdemu vsetko sadne, radsej z kazdej znacky par kuskov a potom dokupis podla vlastnych skusenosti a preferencii (ja som napr. musela poslat dalej itti bitti hoci vacsina bab ich chvali)

emjee
6. apr 2010

tie kiko stvorce riesila myslim iz, tiez ma zaujima ako to bude 😀
uz nech je tyzden opravdovych plenek, suuuuuurne potrebujem novy pridel latky 😀

kolka1
6. apr 2010

A tieto latkovky zehlite? 😅 Asi ano 😉.

Emjee dobry tip zacnem striedmo 😉.

emjee
6. apr 2010

kolka najcastejsie sa pouziva novosklad a na draka http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c... treba vyskusat, co ti bude vyhovovat, moj krpec je na novosklad uz velky

crysmile
6. apr 2010

stvorcove? asi niektore v sestonedeli zehlia, ale pochybujem.. a nohavickove sa nesmu zehlit..
aj ja sa tesim na tie kikko stvorce.. dufam ze budu..

emjee
6. apr 2010

kolka okrem stvorcov sa nic nesmie zehlit

kolka1
6. apr 2010

Nezehlia? Tak to je obrovska vyhoda, sa tesim 😀.

crysmile
6. apr 2010

hej, vraj to zmensuje savost..

julia30
6. apr 2010

jj nezehlit 🙂 a my chodime k nasim na viac dni to riesim ze periem u mamy ale ideme na dovku v lete a kupila som mio fres http://predeti.sk/index.php?idmenu=205&search=m... dufam, ze ti to ukaze spravne 🙂 ale inak pouzivam zlcove mydlo a myslim, ze pri teplote v ktorej ja periem v rukach tym mydlom sa dezinfikuje vsetko lebo moj muz hovori, ze mam azbestove telo, napr ked sa kupem nepustam vobec studenu len teplu :D no a ked odchadzame z domu tak pekne operiem este rano posledne plienky ak mam nejake este spinave tak ich zoberiem so sebou a mame taketo mechy http://www.ekoplienky.sk/product/uzatvartelny-v... tento mam cez den narvem don tak 5 az 8 plienok 🙂 http://www.ekoplienky.sk/product/vak-na-plienky... a tento mam celkovo ked ho naplnim tak periem 🙂 (doma mam na to kybel) len toto uzavries je to s PUL vrstvou takze to neprepusta vodu a je to skladne 🙂 takze tak my riesime vikendy a dovolenky 🙂

crys neprepadla, len ma kvaria alergie teraz tak chodievam vacsinou spat o 21.00 dnes som to prehnala ale sila som 2ks vrchnych gatusi na noc z merino upletu 🙂 uz su nasukane v obalke a idu mame postou nech mi ich obsije na overloku a ked sa vratia hned pojdu na dvojite lanolinovanie a ideme do nich 🙂 ved uz mam aj klifeste na plastove patentky tak ich spravim viacvelkostne :D

emjee
6. apr 2010

niekto ste tu pisali, ze vlnaky lanolinujete hned po oprani? ja ich nechavam vyschnut a potom lanolinujem ale samozrejme to trva strasne dlho 😝 tak mozem lanolinovat aj oprane, este nevysusene?

crysmile
6. apr 2010

julia, inak som ti aj zabudla podakovat za tu radu kupit to vrecko od popolini.. je paradne a ked idem k svokrovcom, tak mam konecne kde dat pouzite plienky..
uuha, alergie.. no aj mna stale svrbia oci.. potom ta inak budem otravovat s tym nobilisom, ale ak ti byva takto zle, tak radsej nie..
a ty si ina, ze merino gatky sijes..

crysmile
6. apr 2010

emjee, no, baby to tu tak pisali, hoci ja som vzdy tiez nechala vyschnut.. vraj to funguje, tak by som sa nebala to vyskusat..

emjee
6. apr 2010

aj ja mam ten vak od popolini, vyuzivame ho hlavne ked ideme na plavanie (aj na mokre plavky) 😀