Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

olinka6226
14. jan 2009

ja som bl flanelkam dosla na chut az ked bol samko vacsi (vyse roka) na take to poistkovanie medzi nocnikovanim to staci. a teraz ich mam na doma celkom rada. ale dlho mi lezali v sufliku. ovela ovela radsej mam tie organic. bambusky su fajn, ale mne aj napriek tomu ze by mali byt savejsie viac save pripadaju organic. len este chcem upozornit ze dost dlho schnu. teda ak nesusite v susicke.

verulka
14. jan 2009

lily, ja pouzivam sebamed obrusky- tie mam 1 balik od septembra..vzdy ku dokine alebo pre strycka nahodu...inak cisto umyvam- asi od 3 mes, ked som si pripustila, ze mame problem..takze kazde kakanie, som ho vzala na ruku a sups pod umyvadlo a nie je problem 😉

quika
14. jan 2009

ja tiez myslim, BL classic su fajn zozaciatku ked este babo menej pije a castejsie sa pokaka, teraz ich mam skor ako "ranne sracie", ked chcem aby to dobre tesnilo okolo noziciek a viem ze si poriadne ani necurne, ale vykaka sa. urcite dost skoro bude treba aj nieco savejsie, mozno netreba hned bambusky kedze su drahsie a viacvelkostne, ale tie organic by som brala urcite. tych bamboo stvorcov by som brala menej, vlozky k plienkam mas v cene, takze dalsie nebude hned treba.

namiesto vlhcenych utierok (cesi maju na to super vyraz "smradochy" 😀 ) pouzivam flanelove asi 30x30cm, doma usite, na prebalovaku mam flasu vody s tym sportovym uzaverom takze len ostriekam vodou a utieram. ale castejsie si polozim maleho na pracku ktoru mame rovno vedla umyvadla, mam na nej z ikey tu bielu prebalovaciu podlozku, a tam mu pekne zadok umyjem vodou.

ja zbieram plienky do kybla s vrchnakom, mam ho hodeny normalne v izbe vedla prebalovaku, vobec to necitit. raz za 3 dni periem, ale nezaplnia mi zdaleka celu pracku (pritom mame taku zmensenu), takze este k tomu hodim vsetko ostatne, aj nase pradlo aj detske. periem momentalne v normalnom prasku, kedze dosiel sliz a uz sa mi pred stahovanim nechce robit dalsi. a na cesty nosim vacsinou kapsovky, pouzite plienky si davam do flisoveho vrecka (domaca vyroba) alebo ked ho zabudnem tak do igelitoveho sacku.

weronique1
14. jan 2009

budu to teda tie organic 😀
...najviac sa mi pacia farebne bamboo, ak by ste niektora mala na predaj vyradene vo velkosti XS-S, tak sa mi ozvite, rada by som vyskusala aj tie

ked som sa na plienky pytala doktorky, tak len prevratila oci, a ze latkove ma rychlo prejdu 😒

sjuzocka
14. jan 2009

to doktorka asi nevie ze myslis ine latkove ako tie prastare stvorce co sa varili zehlili 🙂 aj mne doktorka na to kukala ze co to je, ze ci su to nejake moderne postolky :D

bihan
15. jan 2009

Ja obrúsky nepoužívam skoro vôbec zhruba odvtedy, ako máme látkovky :D Zadok umývam v umývadle v klbku čistou vodou, občas mydlom, ale na Slovensku som mala hrozne rada obrúsky z DM, také žlté s olejom alebo s panthenolom.

quika
15. jan 2009

baby bola som vcera neplanovane v HM v auparku, a mali tam tie vlnene oblecka, gatuse vsetky velkosti po 80 a bodycka len 56 a 62 ☹ kupila som tie najvacsie gate, aj jedny pre kamosku, ale este tam napriek tomu zostali nejake 😀 len tak pre info keby ste niektora chceli 😉
weronique, mne uplne vsetci hovorili ako ma latkovanie rychlo prejde, a teraz sa len cuduju 😀 ludia netusia ze latkovky v dnesnej dobe su nieco uplne ine ako pred 30 rokmi 😒

indy
15. jan 2009

quika skoda ze bodycka nemali vacsie cisla Gatuse mame 80 a stacia nam jedny lebo vacsinou mu obliekam pancusky a navleky, kvoli noseniu aj bkm. Co sa tyka obruskov tak tie nepouzivam vobec, ked maly kadil casto tak som si robievala vlastny nalev (harmancekovy caj + mandlovy alebo olivovy olej + tea tree alebo levandulu EO) do ktoreho som namocila papirovu vreckovku, alebo dala do rozprasovaca a nastriekala priamo na zadok. Teraz ked skoro vsetko kadenie odchytime do cinaka tak ho umyjem pod tecucou vodou a zadocek potriem nejakym olejom (mandlovy, konopny, marhulovy), ked ho ma zacervenany.

bambusko
15. jan 2009

weronique, dr. je neinformovana 😖 uvidis ako bude zirat na bambusove gature 😎

my mame na utieranie male plienky 30x30 - take tie "gazove", predavaju v detskom obchode za par korun. ale vecsinou ho umyjem aj tak pod prudom v umyvadle a utriem do uteraka, ma vycleneny svoj.

verulka
15. jan 2009

quika a kedy prchate?
ja nechapem, ja periem pleinky kazdy den..niekedy sa zadari kazdy druhy...to len ja mam tak ucurane diko? inak ja pomaly ale isto prechadzam na kapsovky..je to najpohodlnejsie 😅 zvladam to aj ked krpec stoji 😀

bezaz
16. jan 2009

veru aj my perieme kazdy den, este ze mam tu susicku.. uz teraz mame plesnice niektore rohy, neviem, co by som robila bez nej.. asi by som nelatkovala 😒
babule potrebovala by som radu.. malej sa spravilo na ritke take cervene, akoby to mala odrate alebo zosuchane, len na kusku ritky 😖 myslite, ze to moze mat z latkoviek? 😅

verulka
16. jan 2009

bezaz a kde sa o stalo?
ja susicku nemam 🙄 ale snad bude..len co sa pokazi pracka 😀 no a to nehovorim o kope pradla po detoch a muzovi( on je v terene)

bezaz
16. jan 2009

veru ma to na oboch polkach, ako keby cely den sedela v kakanici, len taky kusok o velkosti asi 2cm na oboch stranach.. nechapem, lebo ju prebalujem kazdu chvilku, sak ona mrauci aj ked ma len cvrknute ☹
joj inak ty by si isto susicku vyuzila.. ja sa tak z nej vytesujem, aj ked to nie je moc ekologicke a pojde to do penazi, ale za absenciu susiaka a vecnych kop vyvesaneho pradla to stoji
dnes neviem ci pojdem do BA, ale plz hod mi ciselko na seba, by som sa ti ozvala, dik 😉

lilly
16. jan 2009

no ja prave periem po skoro 2 dnoch, no uz nemam ziadnu nohavickovu plienku, musim teda zas davat stvorec a vv, kym mi to susicka vysusi. A ja aj zo susicky musim este vacsinu nohavickovych plienok dosusat na radiatore, nikdy nie su uplne vysusene a nechcem ich tam zase susit neviem ako dlho. Bezaz, ty ich mas uplne suche zo susicky?
To co ma Ninka na ritke mozno aj je z latkoviek, ja som sice take nemala, ale zvykla mat take cervene bodocky na nej, vtedy ju necham tak pol dna len tak s holou ritkou na nepremokavej podlozke vetrat a davam pod nu plienky, a snazim sa co najviac cikani a kakani chytit do nocnicka a do druheho dna je to potom lepsie. Obcas to posypem framykoinovym praskom este.
celkom fajn napady ste dali ako alternativu k vlhcenym obruskom, najviac sa mi paci sjuzockin system, alebo este indy, nejak tak to asi skusim robit, ked sa mi minu obrusky. Dovtedy aspon vyrobim nejake handricky na utieranie 🙂 Dik za inspiraciu 😉 😵

bambusko
16. jan 2009

bezaz, nemoze to byt skor z pracieho prostriedku? alebo, ak pouzivas len pulky, tak z toho. nam pomohlo davat aspon na noc vlniaky 🙂

plienky v susicke nesusim, dlho to trva a su ozaj este vlhke po vybrati. susicka zachovava urcity srupen vlhkosti, aby bolo pradlo mekke. kolko mate tych plienok, ze periete kazdy den??? 😕

quika
16. jan 2009

verulka, o 2 tyzdne 😖
a to ti za den naplni celu pracku? 😲 a mas nejake mega plienky? lebo to si fakt neviem predstavit, ja do tej nasej zmensenej narvem 60 stvorcov a 10 nohavickovych, a este by sa tam nieco dalo dat...ale ja nepustam pracku kym neni fakt plna 😅
bezaz, myslim ze to je klasicka zaparenina, nic si z toho nerob, stane sa aj v latkovkach. nechaj malu s holym zadockom, pri kazdom prebalovani poriadne nakremuj a za chvilu je to fuc.

bihan
16. jan 2009

každý deň? to u nás nehrozí... periem každé 3 dni... občas sa aj 4 podarí.

A naša sušička nie je žiadna moderná vymoženosť.. suší do sucha, resp. suší tak dlho, ako nastavím čas.

verulka
16. jan 2009

no mne bezne nacura 8HD, nejake bambusky, 4kapsy a + 2hambace od noci a vkladacky a ja tam vzdy prihodim uteraky alebo spodne pradlo od deti a pod..ale baby ja mam fakt mega vela pradla...uz iba ked prezliekam postele 😀 ale on fakt dura ako delo..i ked teraz uz je to skor navalovo, co ma tesi 😀
quika, tak mas rychly procs s tym stahovanim..drzim palce
bezaz, no ja neviem, mna napadol prasok ,vlhke utierky a pulky..treba skusit..

bezaz
16. jan 2009

baby dik, idem teda vyskusat, uz mam zakupeny a nachystany lavorik podla zuzkinych rad, obrusky som dala do zabudnutia, vytiahla som sudokrem ale pruser je, ze uz flisove vrchnacky neoblecieme, takze mame len pulky 😝
s tym pracim praskom neviem, ved je sensitive.. jedine zeby nie 🙄
bambu asi mi prisla plienocka od teba, len som akurat sa bola "skolit" vo viazani satky, takze mam len zlty listok

bambusko
16. jan 2009

bezaz, no podla mna, vsetky tie sensitive, to je taka reklama 😖 si pozri zlozenie, kolko parfumov tam je ap.

lilly
16. jan 2009

no ja som dnes preratala obsah pracky.. bolo tam 11 nohavickovych plienok roznych druhov, 14 roznych vkladaciek, 11 stvorcov, 5 viacvrstvoviek, zopar detskych veciciek /body a pod, asi 5ks/ a obliecka z detskej perinky. Pracka bola takmer plna, no este by som tam asi nieco narvala.
Inak ja nemam vela nohavickovych plienok, momentalny stav je 14ks, ked tam ratam aj 2 disany a 2 hemp hour strap, potom este 12 vv, a okolo 40 stvorcov, no tie neminam vsetky.
Teraz este cakam od sjuzocky z tej mega UK objednavky 4 itti bitti a este z inej objednavky 2 AIO SWB 😵

lilly
16. jan 2009

jaj a obsah tej pracky bol za 2 noci a 1 den

bezaz
16. jan 2009

tak pre tu srandu som spocitala aj ja obsah pracky, 15nohavickovych, 19vkladaciek, nejake tie separacky, ale to nie je ziadny objem a par veciciek.. mame malu pracku na 4kg pradla.. to to vsetko precura a prese.ka za jeden den.. a to na noc davam hnusku 😅

labutka
16. jan 2009

baby plis poradite?
aky je rozdiel medzi tymito
http://www.prebalovanie.sk/NEW/index.php?option...

a tymito?

http://www.plienka.sk/product_info.php?cPath=89...

preco je ta prva plienka raz tak draha ako ta druha?

rozmyslam nad tym, ze pre maleho kupim okrem jednorazoviek aj taketo pratelne plienky, poradite mi ake? dakujem.

bezaz
16. jan 2009

labutka prve su popolinky a druhe slovenska vyroba 😉

lilly
16. jan 2009

labutka, no rozni vyrobcovia, rozne ceny.. 😉
na predchadzajucich dvoch stranach sme radili weronique1 tiez, ze ake plienky vybrat, tak si skus pozriet 🙂

bambusko
16. jan 2009

popolini su rakuske, nie? no, to vies, draha pracovna sila...

labutka
16. jan 2009

akurat som to spominala manzelovi, ten povedal ze jednoznacne pojdeme do jednorazovych. ze kto by to pral...

tak teraz neviem.

crysmile
16. jan 2009

ahoj labutka, no prebalovat podla mna aj tak budes vacsinou ty a nie manzel a prat to bude pracka.. dolezite je, co chces pre zdravie svojho dietata, moja dcerka ma pokozku o sto percent krajsiu ako ked bola v jednorazovkach a pouzivanie latkoviek som si u mojho manzela nieze vydupala, ale presvedcila ho ta zaparenina ktoru sme z jednorazoviek nemohli styri tyzdne vyliecit.. teraz nepouzivam skoro ziadne masticky a pokozku ma krasnu.. vtedy som mohla mazat aj neviem akou mastickou a nepomohlo..
lenze dolezite je sa rozhodnut a trvat si na svojom..

bihan
16. jan 2009

Ja veľmi nechápem, čo má chlap do toho kecať 😅 tie peniaze minieš tak či tak a on prebaľovať (väčšinou) nebude. Mne to príde také zvláštne. MM síce vkuse informujem o tom, čo kupuje, ale skôr kvôli tomu, aby sa ma opýtal, či to NAOZAJ potrebujeme, lebo občas mám tendencie preháňať.. hlavne keď je to pre malú... ale aby mi zakázal kupovať plienky, alebo nebodaj aby som mu vešala na nos, že som si kúpila kalich a on by mi to zakázal... tak to fakt nehrozí.

Labutka a hlavne Pandy sú drahé rakúske šunty, tie slovenské Baby Lucy sú za tú cenu oveľa lepšie a navyše BIO 😵