Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

alpiinka
2. mar 2011

@sulky je to take divne, prvykrat to bolo takmer na vsetkom, druhykrat sa to uz nechytilo na bavlnene veci, ale trebars manzelove cierne nohavice, tmavocervena kosela to bolo take iste...su to take blede flaky, niekde az akoby bodky, kt. by sa dali z toho vytriast, mne to robil predtym praci prasok, ale tiez iba na niektorych veciach...
kebyze dam prat blede veci, tak to ani nezistim

alpiinka
2. mar 2011

@sulky no a kedze neviem, co to je, tak sa v tom bojim oprat vybavicku ☹

dugyna
2. mar 2011

@alpiinka fakt zahada...ja cierne perem v orechoch...tym ze to m tie saponiny..mam pocit ze to dlhie ostava cierne ciernym...

sulky
2. mar 2011

@alpiinka tak to skus oprat v cistej vode, daj normalny cyklus, len bez pracieho pripravku. Ze ci to bude robit stale skvrny. Ak ti to robil aj ten prasok predtym, vyzera to tak ako keby ostali po nom este nejake stopy.

dugyna
2. mar 2011

@alpiinka skus vyprat pracku octom..na 60 alebo 90 stupnoch...malo by to odstranit zvysyk prasku ale aj vodny kamen..a potom by to malo byt ok...lebo mi to co popisujes pride jak zvysyk prasku v pracke..

katka888
2. mar 2011

@dugyna
trosku mimo temy, kolko davas octu na "preplachnute" pracky?

dugyna
2. mar 2011

@katka888 no ja som minule laliala asi polku flase,uvazovala som o celej...ale zas sak ked perem pleinky vzdy davam ocot..tak ci a j to nema troska vplyv.. 😉 ale zase teraz som ju vyprla tou kyselinou citronovou zo zivice to das cely sacok.
ale ja myslim

zojec
3. mar 2011

@katka888 ja davam v pohode liter aj dva a rovno na 90tku. pomaha to proti smradku a aj krasne vycisti pracku 😉 raz za 2 mesiace dam dva litre, nalejem do pracky, napustim vodu, necham celu noc stat a rano pustim na 90tku 😉 teraz skusim zmiesat so sodou.. dufam ze nevybuchne pracka 😀 😀

zojec
3. mar 2011

@alpiinka tak ma napadlo nemoze to byt vodny kamen?? lebo ak peries dlhsie v guliach, tak by tam uz teda stopy po ziadnom inom prasku nemali byt... skus tu octovu kuru a ak aj potom to bude zanechavat, zabal gule a chod ich reklamovat a detske veci vyper v ecoveri 😉

emjee
3. mar 2011

@divoska nam blueberry tiez presiakne ked ju ma dlhsie ako 2 hodinky 😔 vcera po 3 hodinach (cesta autom do BA - kratka navsteva - nakup - cesta autom domov) a krpec bol mokry upne durch 😝 asi mu ju budem musiet este dovypchavat niecim dalsim 😔

ad ebay plienky - tiez sa mi to nepaci, pls oznacujte to v bazare

divoska
3. mar 2011

@sulky pamatam ze si to spominala, ale na radiator davam akurat pulky na uteraku obcas, a aj to len na to najvacsie odmokrenie ked ich periem v rukach, bg aio tam necitim potrebu davat ;) a ked sa niekto opyta ako dlho schnu tak sa isto pyta na to ako dlho schnu volne tak mu zas odpoviem ze dost lebo dost 😀 ale ani mne to nevadi, mam ich uz dost a aj tak si ich pripravim tak aby som ich mala suche vtedy ked potrebujem

xlea
3. mar 2011

@divoska
@sulky diky za odpoved 🙂 pri najblizsom prani a suseni budem testovat 🙂

lulukn79
3. mar 2011

uz ste ma nalakali na tu vonderoo v2 😉 , len sa chcem opytat, ci ta minky v tvrdej vode nezmolkatie, lebo neviem presne aky je to material, ale co mam anavy chlpatu tak ta po praniach v tvrdej vode vyzera hrozne 😒 (az tak mi to nevadi kedze na nu treba vrchnaky, ale u reprezentacnej by mi to vadilo)

co davate detickam na nohy k tym navlekom, lebo ponozky si mala vzky skope dole

@zojec su tie plavky dost pruzne okolo stehienok, lebo mala ich ma riadne a chcem kupit L a sa bojim aby ju neotlacali

izabelkak
3. mar 2011

@sulky no ja neviem ako je to s tými gumička u USA plienok, ale mne v SWB skoro nepoužívanej veľmi povolili chrbtové gumičky... príde mi že sú tam dve šité od stredu k bokom, 1x som ich prala na 90 st. po tom čo sme mali tú hnačkovú virozu čo sme boli v nemockej aj... takže ja by som na 90 st. napr. neprala okrem štvorcov absolútne nič nemám s tým dobrú skúsenosť...
aj keď je to OT, viem že sa bavíte o sušení....

ja mám dve BG organic a teraz sa mi v prekúrenom byte sušia tak o pol dňa dlhšie ako ostatné plienky, tie sú za deň suché takže BG 1,5 dňa...

ja teda odkedy periem v eko prostriedkoch, také že fľaky načiernom oblečení nepoznám, farby sú omnoho výraznejšie a najmä farebné - celkom divné - také jemnejšie...

ku komercii by som sa veru už nikdy nevrátila....

izabelkak
3. mar 2011

@lulukn79 akú chlpatú anavy? velúrku myslíš aj z vonku?

inak ja som mala jednu hilco takú akoby sa na nej po opratí zachytával vypratí kapesník, protne to vyzeralo akoby vybledla ale eee, neviem čím to bolo, ale už to na nej vôbec nemám a je krásna ružovčká bez tých bielych žmolkov....

ja inak práčku čistím 1 x do týždňa, keďže každý týždeň periem handry pre psiny... potom pustím čistiaci program, dá sa tam tableta proti vodnému kameňu a skoro 2 hod. sa práčka vymýva, super program v práčke neostané jediný chĺpok, nesmrdí nič....

crysmile
3. mar 2011

baby neviete mi povedat, ta wonderooska v2 co ju tak chvalite ma trosku iny strih ako starsia wonderoos? lebo s tou som velmi nebola spokojna..

izabelkak
3. mar 2011

@taanak veď ja som bola spokojná takže v poho... určite prídem keď bude čosik treba... teraz už plienky nakupovať moc niemôžem ☹ tak potom pre druhé 😀

hej pamätám si že vozíš dcérku do petržky, tie návleky ešte zvážim a ak nám nebudú stačiť tie dvoje bambusky prikúpim....

baby ešte nemáte typa ako deti k tým návlekom obliecť, myslím vršok, lebo malá ako chodí tak sa jej aj tak tie návleky mierne zošuchujú... tak má kúsoček zo stehienok hore pri plienke holé... asi jedine dlhé tričko? no dávam body aby mala chrbátik chránení a to tričko by muselo ísť na to... ja to vrstvenie doma nejako moc nemusím... na doma som nikdy nedávala viac ako jednu vrstvu 😖

izabelkak
3. mar 2011

@crysmile a čo Ti vadilo na predchádzajúcom??? ja ten žial nepoznám... ale wonderoosku tú novú mám veľmi rada, ale cena je výborná vzhľadom k tomu že je k nej bambusový prefold, fakt super savý a ten flees vovnútri je naozaj iný ako písala @zojec, taký viac stay dry, ono stačí ak ho človek opáči z druhej strany tam je taký pevnejší ako mám napr. v kapse fuzzi bunz... ja som s tou plienkou veľmi spokojná...

aj keď pri zmenšení občas odstáva v predu taká akoby guča... ale čo ja viem mne to robí aj zmenšená BG kapsa síce menej ale tiež, ako asi daň za tie jednoveľkostné plienky... som ale veľmi spokojná...

crysmile
3. mar 2011

@izabelkak ta starsia verzia bola taka siroka a bedrova.. strasne zle sa prisposobovala... ja som dovnutra davala viacvrstvovu tots bots.. a este mi vadilo ze ta flisova vrstva ked som kapsu naplnila, presahovala von a potom ked mala nacikala, tak to preslo na oblecenie.. proste taky nedorieseny strih.. ved prave ze cena dobra, paci sa mi.. len ak to je len to iste, tak to si radsej kupim BG.. ale jednu BG si isto kupim, len mam este cas.. este len obzeram co je nove..

izabelkak
3. mar 2011

@zojec mne sa ten šerblík nezdá veľký, ako pre sediace a stojace dieťa je fajn vysoký aby sa mu pohodlne sedelo, ako mama kúpila taký obyč s kačičkou asi kdesi v hypáči a ten je taký nízky, spodky sa ohýbajú... myslím že sa malej na ňom nesedelo dobre a otvor je menší ako na tom kačičkovom obyč...

ako keby mi ho malá nerozoberala bola by som max. spokojná, takto aj keď ju nechám vyzlečenú, musím byť pri nej lebo ak ho rozoberie už ho nezloží aby sa naň mohla posadiť keď jej treba 😀

dnes ho pokrstila aj kakošom, no normálne u nás vianoce, cikať ciká do nočníka či na dlážku ale to kako to je trága ... to sa nám vôbec nedarí 😖

izabelkak
3. mar 2011

@crysmile idem Ti ich porovnať s novou BG kapsov.

crysmile
3. mar 2011

@izabelkak joj, to ste este dobre, ze vobec chce na tom sediet.. 🙂 my mame ten s kacickou.. 😀 a zatial drzi, no ale kvalita je kvalita, ak ten druhy je stabilnejsi, tak isto vyuzijete aj pri dalsom dietatku..
a si zlata, ze mi ides porovnat.. ja mam len BG aio, asi to bude take iste ako kapsa, ze? myslim rozmer medzi nozickami a vyska sedu...

izabelkak
3. mar 2011

@crysmile takže na cm je s BG medzi nohami narovnako, samozrejme ak sa do nej dá ten bambus. prefold + origoš.mikrovlákno, tak to pôsobí širším dojmom ako keď je v BG oričoš mikrovlákno + čojaviem bambus. kikko 30x30 resp. origoš tá menšia mikrovláknová...
čo sa trčiaceho fleesu týka to som nikdy nezaznamenala, no výška sedu je fakt nižšia ako u BG aj o dobré 2 - 3 cm...

ja mám však bedrové plienky rada takže toto som ani nejako nezaregistrovala, som schopná rvať malú do M-ka BG aj teraz, ale už postupne prechádzam na L, lebo potom to má také akoby širšie medzi nohami...

skôr ma prekvapili gumičky, keď som ich prvý krát videla - to bol aj dôvod prečo som sprvu váhala nad tou plienkou, myslela som že nehrozí aby tesnili, ale testina úplne super na to aké su jemnučké a vlastne gumička našitá-lastín len na tom fleese... nie ako u BG kde je gumička v tunelčeku...

crysmile
3. mar 2011

@izabelkak hm.. tak to bude nieco obdobne starsej verzii 😒
ja som tiez mala rada bedrove plienky, ale vacsina bedrovych co sme mali, mali aj uzsie medzi nozickami, tak mi to pripadalo take nesumerne na malej.. asi jej nesadla na postavu.. mozno pri druhom by mohla sediet, ale zas celkom drahy spas len na vyskusanie..

zojec
3. mar 2011

@lulukn79 k plavkam splash about, nemaju sancu otlacat, lebo tie gumicky nie su gumicky.. je to vlastne elasticka plavkovina.. a siroky lem cca 5 cm.. gatky su z neoprenu. kolko ma maly kg? moja mam 8,5 a este tam ma kopu miesta, ale dolezite je, aby tie lemy okolo noziciek priliehali, aby naloz nevysla von 😉
wonderoo V2 minky.. urcite sa ti nebude zmolkaviet, anavy (tie chlpate) pokial viem su vyrobene z bavlneneho veluru, a bavlna sa zmolkuje, ale umelinka eee 🙂 a minky je z umelinky 😉 takze neboj nezmolkuje sa 😉
@crysmile tiez neviem porovnat, ale asi strih bude ten isty.. na male babatko mi nesedela.. ja som zacala wonderku pouzivat az ked mala B. skoro 6 mesiacov.. ta velka vkladacka sa nedala dobre prisposobit na uplne zmensenie.. inak ja tejto plienke nemozem fakt nic vytknut, je spolahliva, ak sa dobre zalozi nepretecie ani vrchom ani nikade.. raz po 12 hodinach v noci pretiekla na brusku, trosku 😉 a za tu cenu je fakt vyborna 😉 co sa tyka tej sirky a bedroveho strihu.. no neviem v porovnani s BG napr. je trosku uzsia medzi nozkami a na vysku presne taka ista 😉 ale odhadla som to len od oka.. izka nam to pomeria 😉
@izabelkak kukala som ten serblik, ale odradila ma aj cena trosku.. sa mi to zda vela za serbel 😀 😀 objednala som vcera chicco aj s opierkou za 6€, ked bude na nom podavat vykony, tak potom sa pokukam po takom za 20 😀

zojec
3. mar 2011

@lulukn79 jeej prepac,som napisala maly, a ty mas dievcatko 😕

izabelkak
3. mar 2011

@zojec no cena je dosť vysoká ja som si to okecala tým že 3 v 1....

inak teraz tak uvažujem že oni asi preto tú redukciu na tom šerbli neurobili tak aby bolo možné pripojiť ju napevno lebo potom by decko pri vstávaní mohlo šerbel rozliať... malá z toho ešte tak ťarbavejšie vstáva a tú reducku zhodí no cika ostane v tej miske, tá je vložená v tom spodku ktorý je dosť stabílný... ako pri tom obyč sa mi stávalo že malá sa vycikala a ako vstávala tak nočník rozlila resp. chytila a vyliala zčasti na seba a na zem 😀

teraz sme znovu cikali do šerblíka ale vám poviem ako každú ani nie hoďku dieťa dávať na nočňajz je sranda a bez návlekov pekné opruz... evidentne musím doriešiť to oblečko a asi budem nutne potrebovať ešte jedny návleky 😀

tak super že @zojec hodila skúsenosť, my máme totiž tú wonderku teraz novú.... ako možno oblečená nepôsobí nižšieho sedu, ale keď som natiahla tak na cm. tam bolo menej aj o 2 cm, a to som merala tak gramblavo... navyše tým že je jeden rad tých snapiek tak to trošku tak roluje nižšie....

ale tá cena je bezkonkurenčná, ako keď si človek pozrie koľko stojí bambus.prefold, potom je tá kapsa v cene čínskej vlastne bez toho prefoldu...

etuska
3. mar 2011

baby/ktorym sa paci BG Artist Series
v USA uz zacinaju na nu akcie-takze ja si este pockam na zlacnovanie 😵 😅

zojec
3. mar 2011

@izabelkak ozi si sa pytala na tie navleky.. ono ani jedny nedrzia 100% az pri plienke.. trosku sa zosuchnu.. ja ked je teplo, tak jej nechavam tie stehienka tak.. 🙂 ona si uz zvykla 😀 (a mame podlahove kurenie) ale ked je chladnejsie tak jej na ne este hodim teplaky .. a veru pravdu mas.. navlekov nikdy nie je dost 😀

siss_sz
3. mar 2011

@etuska a kde v USA nakupujes? 🙂 akoze cez co? 😀